Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2294389 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

czoki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 152
  • TC Wagon 1,4 vvti, 2005.
Re:Szerviz
« Válasz #6975 Dátum: 2012.05.16 07:55:51 »
Helló!
Ha olyan pici a luk mint írod, nem lehetne-e gumijavitóval megoldani?
Bizonyára olcsóbb mint új csövet venni. Itt találsz választékot:
 http://www.decathlon.co.hu/HU/kerek-javitasa-18611995

Üdv.
czoki
mit szeretnétek,hogy veletek tegyék az emberek, Ti is azt tegyétek velük!!

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Szerviz
« Válasz #6976 Dátum: 2012.05.16 09:30:53 »
Szerinted a hőmérsékletet és a nyomást fogja bírni?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mardel

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 800
Re:Szerviz
« Válasz #6977 Dátum: 2012.05.16 13:19:00 »
Ma volt a drágaszág éves szervizen (most van benne 126 ezer):
- olajcsere (Liqui Moly Top Tec 4200, Mann szűrő)
- fékfolyadék cseréje (Ate SL.6)
- fékek karbantartása (csúszkák, ilyesmi)
- kézifék beállítása
- légszűrőcsere (gyári)
- pollenszűrőcsere (aktívszenes Wix)
- klímatisztítás (Liqui Moly Klima Fresh)
- műszaki vizsga előtti átvizsgálás

Ezúton is köszönet TZolinak és kollégájának a rendkívül alapos és korrekt munkáért!  ;)

nekem is ilyesmi lesz a 120ezres szerviz keretén belül, asszem júnilegelején megejtem, mert 2011 júni 6án volt utoljára

mennyibe került ez neked?
írhatod privátba' is
köszi
1.4 sol 2004

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Szerviz
« Válasz #6978 Dátum: 2012.05.16 14:09:39 »
nekem is ilyesmi lesz a 120ezres szerviz keretén belül, asszem júnilegelején megejtem, mert 2011 júni 6án volt utoljára

mennyibe került ez neked?
írhatod privátba' is
köszi
Szerintem azzal nem sokra mennél, mert ez nagyban függ attól, hogy pontosan mit, hol és milyen alkatrészekkel csináltatsz.  ;)

mardel

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 800
Re:Szerviz
« Válasz #6979 Dátum: 2012.05.16 14:23:46 »
ez igaz
1.4 sol 2004

czoki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 152
  • TC Wagon 1,4 vvti, 2005.
Re:Szerviz
« Válasz #6980 Dátum: 2012.05.17 08:21:49 »
Szerinted a hőmérsékletet és a nyomást fogja bírni?
Ha teherautok belsőjének javitására jó, akkor a nyomással talán nem lehet gond.
Tudom, a belsőre tett folt neki nyomódik a köpeny belső falának, tehát van egy
ellentartás. A hövel kapcsolatban nem tudok mit írni. :hmmmm: :hmmmm: Úgy vélem azonban, nem lehet drága 1 foltot, meg egy kis tubus ragasztót megvenni és kipróbálni.
"Súlyos pénzeket" (kinek mennyi a súlyos?) még utána is rákölthetsz.
Természetesen ez csak egy öltlet volt. :otlet:
Üdv.
czoki
mit szeretnétek,hogy veletek tegyék az emberek, Ti is azt tegyétek velük!!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Szerviz
« Válasz #6981 Dátum: 2012.05.17 10:24:24 »
No, emberkék, pollenszűrőcsere:
Hát, nyugodtam bekaphatja a hátam a tervező, aki a pollenszűrőt úgy helyezte el, hogy kb 15 perc sz.pás árán lehessen kicserélni.  :censored:
Az első utasülés előtti lábtérben állóhelyzetben van "fölhelyezve" a műszerfal mögötti résbe a pollenszűrő, amit 4db - egyébként - ötletes patent eltávolítása után és a védő burkolat eltávolítását követően ki kell izomból cibálni a helyéről, mert a padlószőnyeg/-kárpittól máshogy nem fér ki. Kivételnél el is törtem a 3 szekciós szűrő egyik oldalát, de máshogy nem jött ki.
Az új szűrőt visszarakni is sz.pás! Azért van a műanyag kerete 3 részre perforálva, mert "U" alakba hajtogatva lehet beilleszteni a helyére, nem kis erőszakolás árán. Természetesen itt is a padlókárpit akadályozza a műveletet, és a megszokott Toyotás egyszerűséget és logikát nélkülözve, határozott, ellentmondást nem tűrő kézmozdulattal kell betuszakolni a helyére az új filtert. A fedőlemez és a rögzítőpatentok már a Toyota színvonal mellett helyezhetők vissza...

 :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Szerviz
« Válasz #6982 Dátum: 2012.05.17 10:56:54 »
Ezt az e12-ben megoldották rendesen, mert máskor Barna nagyjából 3 másodperc alatt kiszedte és visszatette nekem (amikor tisztítottuk (vagy inkább ő) a klímát), úgy közben a kesztyűtartót is kompletten kivette.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Szerviz
« Válasz #6983 Dátum: 2012.05.17 11:17:05 »
Ezt az e12-ben megoldották rendesen, mert máskor Barna nagyjából 3 másodperc alatt kiszedte és visszatette nekem (amikor tisztítottuk (vagy inkább ő) a klímát), úgy közben a kesztyűtartót is kompletten kivette.
A kesztyűtartót vettem ki először ( :otlet:), gondolva, hogy biztos japánosan kitalálták ezt, de nem értem el vele semmit, mert a műszerfal alja az egész szélességben egyben van, tehát, ha a kesztyűtartót kiveszem, alatta nem férek jobban hozzá a pollenszűrőhöz. Csak az a megoldás, ahogy csináltam, de ehhez még a gyári lábszőnyeget is fel kellett hajtsam, hogy a legtöbb helyet biztosítsak a pollenszűrőnek. Csak, ugye a lábszőnyeg alatti szőnyegkárpitot nem lehet fölszedni, ezért kellett erőszakoskodnom kicsit.
Érezhették ezt a problémát az E12 tervezésekor, ha abban már könnyebben abszorválható ez a művelet...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Szerviz
« Válasz #6984 Dátum: 2012.05.17 12:25:18 »
Tes'! Csináld meg egymás után háromszor és negyedjére 10 mp lesz ki és ugyanennyi be... :whistling:
         

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Szerviz
« Válasz #6985 Dátum: 2012.05.17 12:35:23 »
Ezt az e12-ben megoldották rendesen, mert máskor Barna nagyjából 3 másodperc alatt kiszedte és visszatette nekem (amikor tisztítottuk (vagy inkább ő) a klímát), úgy közben a kesztyűtartót is kompletten kivette.
Bizony, az E12-nél ez pillanatok alatt megvan, igazából még a kesztyűtartót is elég csak kibuktatni hozzá.

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Szerviz
« Válasz #6986 Dátum: 2012.05.17 13:49:41 »
No, emberkék, pollenszűrőcsere:
Hát, nyugodtam bekaphatja a hátam a tervező, aki a pollenszűrőt úgy helyezte el, hogy kb 15 perc sz.pás árán lehessen kicserélni.  :censored:
Az első utasülés előtti lábtérben állóhelyzetben van "fölhelyezve" a műszerfal mögötti résbe a pollenszűrő, amit 4db - egyébként - ötletes patent eltávolítása után és a védő burkolat eltávolítását követően ki kell izomból cibálni a helyéről, mert a padlószőnyeg/-kárpittól máshogy nem fér ki. Kivételnél el is törtem a 3 szekciós szűrő egyik oldalát, de máshogy nem jött ki.
Az új szűrőt visszarakni is sz.pás! Azért van a műanyag kerete 3 részre perforálva, mert "U" alakba hajtogatva lehet beilleszteni a helyére, nem kis erőszakolás árán. Természetesen itt is a padlókárpit akadályozza a műveletet, és a megszokott Toyotás egyszerűséget és logikát nélkülözve, határozott, ellentmondást nem tűrő kézmozdulattal kell betuszakolni a helyére az új filtert. A fedőlemez és a rögzítőpatentok már a Toyota színvonal mellett helyezhetők vissza...

 :)
Az e12 nél pofon egyszerű kb. 3 perc.
De a te megoldásog még mindig jobb mint a ford focus.-é.
Ott a gázpedált el kell távolítani és ahogy írtad kéz fej eltöréses módszerrel kell kibányászni a pollenszűrőt majd vissza.Gyakorlottabb embereknek is kb 1 órába telik.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Szerviz
« Válasz #6987 Dátum: 2012.05.17 13:50:48 »
Ez melyik focus? A páromnak volt 2008-as Focusa (2-es focus facelift) és ott is a kesztyűtartó alatt volt.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Szerviz
« Válasz #6988 Dátum: 2012.05.17 14:06:01 »

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Szerviz
« Válasz #6989 Dátum: 2012.05.17 19:49:24 »
No, emberkék, pollenszűrőcsere:
Hát, nyugodtam bekaphatja a hátam a tervező, aki a pollenszűrőt úgy helyezte el, hogy kb 15 perc sz.pás árán lehessen kicserélni.  :censored:
Az első utasülés előtti lábtérben állóhelyzetben van "fölhelyezve" a műszerfal mögötti résbe a pollenszűrő, amit 4db - egyébként - ötletes patent eltávolítása után és a védő burkolat eltávolítását követően ki kell izomból cibálni a helyéről, mert a padlószőnyeg/-kárpittól máshogy nem fér ki. Kivételnél el is törtem a 3 szekciós szűrő egyik oldalát, de máshogy nem jött ki.
Az új szűrőt visszarakni is sz.pás! Azért van a műanyag kerete 3 részre perforálva, mert "U" alakba hajtogatva lehet beilleszteni a helyére, nem kis erőszakolás árán. Természetesen itt is a padlókárpit akadályozza a műveletet, és a megszokott Toyotás egyszerűséget és logikát nélkülözve, határozott, ellentmondást nem tűrő kézmozdulattal kell betuszakolni a helyére az új filtert. A fedőlemez és a rögzítőpatentok már a Toyota színvonal mellett helyezhetők vissza...

 :)

Pitykesz,ne hari az őszinteségért! Amatör vagy,kedves barátom! :-)
Én már kb 1-2perc alatt kiveszem a régit,beteszem az újat eltörés nélkül!
De tény,h bonyolult manőver! 2éve énis sok percet pipáztam,mire kicseréltem elsö alkalommal!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки