Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2294333 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Re: Re:Szerviz
« Válasz #6945 Dátum: 2012.05.07 23:11:11 »
Nem gondolom, hogy az NGK az ördögtől való lenne   ;)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Re: Re:Szerviz
« Válasz #6946 Dátum: 2012.05.08 06:52:25 »
Ironikus voltam. Csúnyán le lettem oltva ugyanis, hogy hogy voltam képes eddig NGK-val járni.  :flowers:
Ne túlozz, Hugi, csak annyit mondtam szó szerint, hogy Toyotába Denso való...  :flowers: ;) Én is 1000Ft-ért vettem darabját a made in Japan Densoknak.  :yes:
Így miért ne legyen benne ez?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Szerviz
« Válasz #6947 Dátum: 2012.05.08 17:37:42 »
Mert soxor könnyebben beszerezhető az NGK, és teljes mértékben jó az is. Semmi különbség köztük. Akkor meg miért ne legyen NGK?  ;)
Xanyi

Hege

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
  • 1.4D-4D 2007
Re:Szerviz
« Válasz #6948 Dátum: 2012.05.08 20:34:48 »
Az előző autómban (a mi autónk) is NGK volt a gyertya és tökéletesen tette dolgát éveken keresztül...  :)
Még egy drukker... :clap:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Szerviz
« Válasz #6949 Dátum: 2012.05.08 20:55:39 »
A NGK nem rossz cucc, csak azért van rosszhíre, mert hamisították, de ettől az eredeti még ugyanolyan jó (illetve nyilván jó cucc, mert rosszat nem hamisítanak)
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csuszka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Szerviz
« Válasz #6950 Dátum: 2012.05.09 23:04:52 »
Sziasztok!

Most vettem egy Corollát, tehát még új vagyok (korábban már volt egyszer).
Az a kérdésem, hogy honnan lehet megtudni, hogy mikor milyen szervíz műveleteket kell végrehajtani?
Itt olyanokra gondolok:
olajcsere periódus
légszűrő csere
pollenszűrő csere
benzinszűrő csere
fékfolyadék csere
hűtőfolyadék csere
váltóolaj csere
vezérműszíj csere
stb.

Az autó egy 2005-ös Corolla Terra 1.6 benzines.

Köszi,
Csuszka
suszka

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Szerviz
« Válasz #6951 Dátum: 2012.05.10 00:14:01 »
A NGK nem rossz cucc, csak azért van rosszhíre, mert hamisították, de ettől az eredeti még ugyanolyan jó (illetve nyilván jó cucc, mert rosszat nem hamisítanak)
SKF csapágyat is hamisítottak/hamisítanak...
Gabe 254.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Szerviz
« Válasz #6952 Dátum: 2012.05.10 06:42:56 »
Sziasztok!

Most vettem egy Corollát, tehát még új vagyok (korábban már volt egyszer).
Az a kérdésem, hogy honnan lehet megtudni, hogy mikor milyen szervíz műveleteket kell végrehajtani?
Itt olyanokra gondolok:
olajcsere periódus
légszűrő csere
pollenszűrő csere
benzinszűrő csere
fékfolyadék csere
hűtőfolyadék csere
váltóolaj csere
vezérműszíj csere
stb.

Az autó egy 2005-ös Corolla Terra 1.6 benzines.

Köszi,
Csuszka
Szia csuszka,

ha így megkérdezted ezeket a dolgokat, akkor feltételezem, hogy az autóval nem kaptad meg a manualt (könyvet), amiben mindez le van írva...
A kis szervizek (olaj- és szűrőcserék) 15.000km/1 év (amelyik hamarabb bekövetkezik) esedékesek, ezeket nagyon ajánlott betartani, az átvizsgálások ált. 30.000-ként kellenek.
A folyadékokat érdemes lecserélni, elvégre 7. éves az autód, de ha anyagi korlátaid vannak ez ügyben, akkor pár hónap késés még nem okoz problémát, de ajánlott megejteni a folyadékok frissítését.
Elvileg a váltóolajnak nincs előírva kötelező csere, de érdemes megejteni ezt is 100.000/10 évente (ez eltérő lehet egyeseknél, nekem ezt tanácsolta a szerviz). Többen a Castrol Syntrans Transaxle 75W-90 váltóolajat használjuk, ez bevált, de, ha full szintetikus és min. GL4, vagy 4+ jelzésű az olaj (és nem noname), akkor jó lesz. Kb 3000Ft/L az ára és 2L (pontosabban 1,9L) kell az autóba.
Vezérműszíj nincs, mert láncos vezérlésű a motor, ez gondozásmentes, normál használat mellett örök életű.
Fékfolyadékot is érdemes ledobni, mert nem egy nagy összeg, viszont megújul, rosszat nem teszel vele.
Hosszbordásszíjat kell még cserélni, ennek 105.000km a csereintervalluma és nagyon ajánlott vagy a gyári, vagy valami nagyobb nevű gyártótól beszereznei, mint pl. a GATES, Bosch.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Szerviz
« Válasz #6953 Dátum: 2012.05.10 08:32:10 »
Az a kérdésem, hogy honnan lehet megtudni, hogy mikor milyen szervíz műveleteket kell végrehajtani?
Az autó egy 2005-ös Corolla Terra 1.6 benzines.
Ld. még itt is.  ;)

csuszka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Szerviz
« Válasz #6954 Dátum: 2012.05.10 23:30:18 »
Szia csuszka,

ha így megkérdezted ezeket a dolgokat, akkor feltételezem, hogy az autóval nem kaptad meg a manualt (könyvet), amiben mindez le van írva...
A kis szervizek (olaj- és szűrőcserék) 15.000km/1 év (amelyik hamarabb bekövetkezik) esedékesek, ezeket nagyon ajánlott betartani, az átvizsgálások ált. 30.000-ként kellenek.
A folyadékokat érdemes lecserélni, elvégre 7. éves az autód, de ha anyagi korlátaid vannak ez ügyben, akkor pár hónap késés még nem okoz problémát, de ajánlott megejteni a folyadékok frissítését.
Elvileg a váltóolajnak nincs előírva kötelező csere, de érdemes megejteni ezt is 100.000/10 évente (ez eltérő lehet egyeseknél, nekem ezt tanácsolta a szerviz). Többen a Castrol Syntrans Transaxle 75W-90 váltóolajat használjuk, ez bevált, de, ha full szintetikus és min. GL4, vagy 4+ jelzésű az olaj (és nem noname), akkor jó lesz. Kb 3000Ft/L az ára és 2L (pontosabban 1,9L) kell az autóba.
Vezérműszíj nincs, mert láncos vezérlésű a motor, ez gondozásmentes, normál használat mellett örök életű.
Fékfolyadékot is érdemes ledobni, mert nem egy nagy összeg, viszont megújul, rosszat nem teszel vele.
Hosszbordásszíjat kell még cserélni, ennek 105.000km a csereintervalluma és nagyon ajánlott vagy a gyári, vagy valami nagyobb nevű gyártótól beszereznei, mint pl. a GATES, Bosch.

Kaptam valami könyvet, de abban nem találtam ezeket a karbantartási adatokat.
Sajnos a szevízkönyv sincs meg, bár amiatt nem aggódom mivel családon belüli autó, így abszolút megbízható :-)
Most 50e van benne és 45e-nél volt olajcserén, így sok gond nem lehet vele.
A folyadékok cseréje alatt pontosan mit értettél? Gondolom hűtőfolyadék, fékfolyadék, de kell a szervőfolyadékot is? Ezekre van javaslat (A kapott könyv a hűtőfolyadékra emlegeti, hogy csak Toyota legyen vagy valami nagyon szigorú előírás van rá)
A hosszbordásszíj cseréjekor csak a szíjat kell cserélni vagy mást is (pl.: görgő, hidraulikus feszítő, vízpumpa)

Előre is köszi a tanácsokat!
suszka

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Szerviz
« Válasz #6955 Dátum: 2012.05.11 08:35:40 »
Folyadékok nálam = az olajokkal, igen. Szervóval ne foglalkozz, szerintem, az még nekem is a gyári, pedig 12 éves az autóm és semmilyen problémát (darabosságot, nehézséget) nem érzek rajta.
Ennél fontosabb a fékfolyadék és a hűtőfolyadék cseréje. Ha valóban ennyire kevés a km az autódban, akkor a váltóolajjal sem kell - szerintem - még foglalkoznod.
Én magam is gyári Toyota hűtőfolyadékot és fékfolyadékot tetettem bele, ezek közül a hűtőfolyadék egy kicsit költségesebb, de azt úgy emlékszem, 4 évente kell csak cserélni. A fékfolyadéknál DOT5.0-át ne, DOT3, 4, 5.1-et rakhatsz bele. Nem vészes az ára, bár pontosan nem emlékszem rá.
Ha nincs más panaszod az autóra, pl. hűtővízfogyás, rendellenes zajok, akkor a hosszbordásszíjat elég cserélni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Szerviz
« Válasz #6956 Dátum: 2012.05.11 08:49:28 »
Folyadékok nálam = az olajokkal, igen. Szervóval ne foglalkozz, szerintem, az még nekem is a gyári, pedig 12 éves az autóm és semmilyen problémát (darabosságot, nehézséget) nem érzek rajta.
Ennél fontosabb a fékfolyadék és a hűtőfolyadék cseréje. Ha valóban ennyire kevés a km az autódban, akkor a váltóolajjal sem kell - szerintem - még foglalkoznod.
Én magam is gyári Toyota hűtőfolyadékot és fékfolyadékot tetettem bele, ezek közül a hűtőfolyadék egy kicsit költségesebb, de azt úgy emlékszem, 4 évente kell csak cserélni. A fékfolyadéknál DOT5.0-át ne, DOT3, 4, 5.1-et rakhatsz bele. Nem vészes az ára, bár pontosan nem emlékszem rá.
Ha nincs más panaszod az autóra, pl. hűtővízfogyás, rendellenes zajok, akkor a hosszbordásszíjat elég cserélni.
A hűtőfolyadékot azon kívül hogy előírás a cseréje miért kell?
Annak is romlik a tulajdonsága mint az olajnak vagy bekoszolódik vagy miért kell cserélni?

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Szerviz
« Válasz #6957 Dátum: 2012.05.11 08:51:51 »
Kaptam valami könyvet, de abban nem találtam ezeket a karbantartási adatokat.
Gondolom hűtőfolyadék, fékfolyadék, de kell a szervőfolyadékot is?
A kezelési könyvben van, hogy miből milyet ír elő a gyár, a néggyel feljebb linkelt táblázatban pedig az, hogy mit mikor kell ellenőrizni vagy cserélni.
A 2005-ös Corollában tudtommal már nincs szervoolaj, mivel teljesen elektromos a szervokormány.
« Utoljára szerkesztve: 2012.05.11 09:15:01 írta gomzol »

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Szerviz
« Válasz #6958 Dátum: 2012.05.11 08:57:09 »
A hűtőfolyadékot azon kívül hogy előírás a cseréje miért kell?
Annak is romlik a tulajdonsága mint az olajnak vagy bekoszolódik vagy miért kell cserélni?
Kenési és egyéb funkciói is vannak, ld. pl. itt is.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Szerviz
« Válasz #6959 Dátum: 2012.05.11 09:13:25 »
A hűtőfolyadékot azon kívül hogy előírás a cseréje miért kell?
Annak is romlik a tulajdonsága mint az olajnak vagy bekoszolódik vagy miért kell cserélni?
Persze, abból is idővel kiválnak az egyes komponensek, eldugítják a hűtő járatait, rontja a hűtő hatásfokát, továbbá a kenési tulajdonsága sem elhanyagolható...
Hogy ez mennyi idő után következik be, azt nem tudom, de mindenképpen jobb megelőzni a gondot...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i