Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2294338 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Szerviz
« Válasz #6795 Dátum: 2012.04.01 21:59:02 »
Igen, mert arról fogalmam sincs, mennyi lesz... Tudod, a mienk láncos...  :whistling: :devil:
Munkadíjjal együtt sztem 35-40 között lesz csak a vezérlés.
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Szerviz
« Válasz #6796 Dátum: 2012.04.01 22:00:35 »
:flowers: Az a para, hogy vagy három-négy helyen folyik az olaj belőle... Nem vagyok ehhez hozzászokva. :helpsmilie: Amúgy állítólag az olajdekli tömítésének cseréje önmagában 2 óra lesz kb., mert szét kell bontani a fél autót hozzá (kipuf le meg ilyenek).  :wacko:
Jaja, az meg a munkadíjat is megnyomja..  :wacko:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Szerviz
« Válasz #6797 Dátum: 2012.04.01 22:01:18 »
De egy ideig megint nem lesz vele baj ezt az oldalát kell nézni.  :innocent:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Szerviz
« Válasz #6798 Dátum: 2012.04.01 22:01:27 »
:flowers: Az a para, hogy vagy három-négy helyen folyik az olaj belőle... Nem vagyok ehhez hozzászokva. :helpsmilie: Amúgy állítólag az olajdekli tömítésének cseréje önmagában 2 óra lesz kb., mert szét kell bontani a fél autót hozzá (kipuf le meg ilyenek).  :wacko:
Ezt vágom, de hány éves az autód? Az a baj, hogy ezek a dolgok ebben a korban sorban jönnek elő, és a japán autóknál jellemzően egyszerre jön elő sok dolog (nem apránként mint az európaiként). Ha ezt megcsinálják, akkor megint jóideig nem lesz vele komoly gond!
Más: vízpumpát is cserélni kell a vezérléssel, vagy az külön van?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Szerviz
« Válasz #6799 Dátum: 2012.04.01 22:03:23 »
De egy ideig megint nem lesz vele baj ezt az oldalát kell nézni.  :innocent:
Tudom, csak most nagyon-nagyon "fáj"...

Ezt vágom, de hány éves az autód? Az a baj, hogy ezek a dolgok ebben a korban sorban jönnek elő, és a japán autóknál jellemzően egyszerre jön elő sok dolog (nem apránként mint az európaiként). Ha ezt megcsinálják, akkor megint jóideig nem lesz vele komoly gond!
Más: vízpumpát is cserélni kell a vezérléssel, vagy az külön van?
Nem is baj, csak miért nem egy évvel ezelőtt? Jobban esett volna.  ::) Vízpumpát nem kell cserélni, külön van szerencsére.  :hug:
         

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Szerviz
« Válasz #6800 Dátum: 2012.04.01 22:04:19 »
Akkor én is mesélek. Hétfőn voltam 150 ezres szervízen (Toyota Mayer), én vittem az olajat és fizettem 24 ezer forintot (szokásos szervíz, olaj és szűrők cseréje, meg volt néhány apróság, több izzót kellett cserélni, nyári kerekek cseréje és centrírozása). Elégedett vagyok, különösen, hogy jár az egy év Eurocare  :cool2: .

Azt néztem, hogy a kerekre nem számoltak fel plusz időt. Annyi munkaidő volt a számlán, mint máskor amikor simán csak szervíz volt. Gondolom amíg csorgott az olaj megcsinálták, tehát gyakorlatilag ingyen volt a kerékcserém.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Szerviz
« Válasz #6801 Dátum: 2012.04.01 22:22:20 »
Drága a márkaszervíz?  :otlet:
Xanyi

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Szerviz
« Válasz #6802 Dátum: 2012.04.02 07:47:50 »
Ja, már én is gyűjtögetek, félrerakok,  intézem a hitelt, mert hamarosan viszem 45e-re szervizre  :D ;)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Szerviz
« Válasz #6803 Dátum: 2012.04.02 07:57:36 »
Drága a márkaszervíz?  :otlet:

Hát azért elég drága!
Meg van az is,h madárnak akarnak nézni egyeseket! Nekem e11-hez januárban 20ért mondták a váltoolajcserét castrol olajjal...(azt az olajat én 5600ért kaptam meg bárdiban a 2litert).

Meg 1pár hátsó leng.csill. cserét is 49e/db áron kinálták + 24600ft(2óra) munkadij!
Gyári toyota leng.csill. irtak az árajánlatra,ami talán egy olajos kyb? ? ?

Szóval azért elég drága a márkaszerviz.
« Utoljára szerkesztve: 2012.04.02 08:04:02 írta akibor000 »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Szerviz
« Válasz #6804 Dátum: 2012.04.02 09:06:26 »
Tudom, csak most nagyon-nagyon "fáj"...
Nem is baj, csak miért nem egy évvel ezelőtt? Jobban esett volna.  ::)
Jövőre ha lesz szerelni való, ugyanezt fogod mondani :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Szerviz
« Válasz #6805 Dátum: 2012.04.02 09:08:39 »
Mellesleg asszem prego is most fossantott ki kettőnegyvenet a tartósság szimbólumára... lehet hogy e11 szereldét kéne nyitni :D
Ebből 20 volt egy tankolás+pályamatrica és 77 a 3 havi garázsbérlés (persze ez egy érdekes különsztori hogy lett 3*21-ből 77, amit én sem értek ...), szal csak lassan a testtyel  :hug:
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Szerviz
« Válasz #6806 Dátum: 2012.04.02 09:32:08 »
Há'mé' fizetted ki? Furán számolták a 3x21=77 ezer összeget!

Amugy vannak matekzsenik! 1x még 2éve énis béreltem egy garázst a corollának, 2010.márc13tól. Kimeszeltem 2sorral,megcsináltam a villanykapcsolót,izzot raktam be,csaptelepet cseréltem a kis kézmosónál, mindezt saját készletből!
5ezer/hó egyeztem meg a ***ival,márciusi törthónap fejében az előbb leirtakat csináltam,pénzt nemfizettem!
Utána vhogy ápr.végén nemtudtunk talizni,h odaadjam neki a lét,m külföldön volt a csávó. Majd vmikor május végén irt 1smst,h 8ezer lett a garázs bérleti dija,csak elfelejtett(!!!) szólni és május végén majd adjak neki már végre 24ezret plusz 11ezret villanyszámlára. Jah,hozzáteszem,h az áram a mérőórát megkerülve jött oda a garázshoz;)
Még aznap ,az sms napján du.elvittem a garázskulcsot a gyökérnek és 1figyinget se fizettem. Nyujtottam a 10rugót a 2hónapért,de nem vette el, 35öt akart!
Mondta,h megveret,meg  feljelent csalásért. Én meg emlitettem,h  felnyomom az elműnél...és gecc voltam,mert meg is tettem. Azóta nemtom milett az ügyből;)
« Utoljára szerkesztve: 2012.04.02 09:35:01 írta akibor000 »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Szerviz
« Válasz #6807 Dátum: 2012.04.02 09:38:10 »
Drága a márkaszervíz?  :otlet:
Én oda járok, szóval nekem belefér. Ezzel az árral kifejezetten elégedett voltam!
De meg kell nézni, mert amikor meglett az autó körbekérdeztem és a Reálnál a Budaörsi úton majdnem kétszer annyit mondtak, mint a Mayernél. Ráadásul a Mayer 10 percre van a munkahelyemtől, és bármit kérek mindent megoldanak (pl a fűtőmotor felújítás 20 ezerért azonnalra, ezt tudja még valaki?), és ráadásul még korrektek is. (a váltójavításomnál volt némi fenntartásom, de megreklamáltak és utána két alkalommal elég rendesen kedvezményeket adtak miatta)
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Szerviz
« Válasz #6808 Dátum: 2012.04.02 09:48:23 »
Há'mé' fizetted ki? Furán számolták a 3x21=77 ezer összeget!

Amugy vannak matekzsenik! 1x még 2éve énis béreltem egy garázst a corollának, 2010.márc13tól. Kimeszeltem 2sorral,megcsináltam a villanykapcsolót,izzot raktam be,csaptelepet cseréltem a kis kézmosónál, mindezt saját készletből!
5ezer/hó egyeztem meg a ***ival,márciusi törthónap fejében az előbb leirtakat csináltam,pénzt nemfizettem!
Utána vhogy ápr.végén nemtudtunk talizni,h odaadjam neki a lét,m külföldön volt a csávó. Majd vmikor május végén irt 1smst,h 8ezer lett a garázs bérleti dija,csak elfelejtett(!!!) szólni és május végén majd adjak neki már végre 24ezret plusz 11ezret villanyszámlára. Jah,hozzáteszem,h az áram a mérőórát megkerülve jött oda a garázshoz;)
Még aznap ,az sms napján du.elvittem a garázskulcsot a gyökérnek és 1figyinget se fizettem. Nyujtottam a 10rugót a 2hónapért,de nem vette el, 35öt akart!
Mondta,h megveret,meg  feljelent csalásért. Én meg emlitettem,h  felnyomom az elműnél...és gecc voltam,mert meg is tettem. Azóta nemtom milett az ügyből;)
Hát nekem hivatalos szerződéses beállóm van, cégnevet nem mondok. Az a sztori lényege hogy elkezdtem 15+2,5 rezsit perkálni, aztán kitalálták hogy van egy service fee nevű valami 3600. De mivel hó közepétől élnek a szerződéseim, és a service fee, mindig az előző hónapra szól, ezért már katyvasz az egész. Márciusban mondtam hogy én 6x ezret szoktam fizetni három havonta, erre közölték, hogy március elsejével elfogyott a december közepén befizetett egyenlegem ...
A könyvelés tudománya már csak ilyen: mennyi legyen 5+2?
Pereskedni nem fogok, mert úgyis kimatekoznák a bíróságnak. Ha júniusban is ilyen érdekes számok jönnek ki, akkor bontok.
Nézegettem más garázsokat a kerületben, árban ugyanennyi lenne (+ az átvágás), és csak egy felfestett helyet kapnék, most 3 oldalról fallal vagyok körülvéve, kicsi az esélye hogy szomszéd leszántja az oldalamat, de tény hogy kezd kissé kiszámíthatatlan lenni ez a helyzet.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Szerviz
« Válasz #6809 Dátum: 2012.04.02 09:59:58 »
Jah,h neked ilyen hivatalos? Nekem szerződésem nemvolt. Csak megláttam/kifigyeltem,h üres a garázs és rákérdeztem! A csákó egyböl rávágta,h 5rugó/hó,de nincs viz se villany se,m xar minden! Ebből következett,amit leirtam előző hozzászólásban.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки