Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2294388 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Szerviz
« Válasz #6420 Dátum: 2012.02.04 18:37:14 »
az lehet...sőt bizti. de én itt pesten sik uton járkálok...meg ha lentvok hortobágyon anyáméknál, ott sincs tul sok emelkedő,meg lejtő...:)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

IceRocko

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Szerviz
« Válasz #6421 Dátum: 2012.02.04 20:16:30 »
Tegnap elintéztem a fékolaj feltöltést. Viszont nem túl jó dolgot vettem észre. Mint azt ti is mondtátok utána érdeklődtem a fékfolyadéknak, ti is azt mondtátok, DOT5.1 kellene, és mikor a toyotát felhívtam, ők is ezt mondták, persze  :censored:drágán. Nem volt időm mászkálni ezért bementem a Láng autóhoz és vettem 5.1es fékolajat. Fel is töltöttem, és mikor visszatekertem a sapkát a tartályra feltűnt egy szöveg, hogy "only used DOT3". :cry:
kicsit meg is állt bennem az ütő, de már nem tudok mit tenni. Mennyire lehet probléma belőle? :hmmmm:

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Szerviz
« Válasz #6422 Dátum: 2012.02.04 21:08:19 »
bementem a Láng autóhoz és vettem 5.1es fékolajat. Fel is töltöttem, és mikor visszatekertem a sapkát a tartályra feltűnt egy szöveg, hogy "only used DOT3". :cry:
kicsit meg is állt bennem az ütő, de már nem tudok mit tenni. Mennyire lehet probléma belőle? :hmmmm:
Szerintem semmi, azért az van a sapkán, mert akkor még nem volt az újabb és jobb 4 meg 5.1;)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Szerviz
« Válasz #6423 Dátum: 2012.02.04 22:32:34 »
Viszont a dot 3 és az 5.1 úgytudom kompatibilis egymással, a 4 pedig nem. Szóval no para!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Szerviz
« Válasz #6424 Dátum: 2012.02.04 22:33:19 »
Most olyat szeretnék kérdezni, hogy a màrkaszervizben kérhetö-e hibaolvasàs abban az esetben is, ha az auto semmit nem jelez?

Persze, simán. Ha viszed a következő olajcserére, szerintem ingyen is megcsinálják neked. Ha külön viszed, tuti fizetni kell érte.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Szerviz
« Válasz #6425 Dátum: 2012.02.04 22:46:18 »
Köszi @mondi ! Ezt jo tudni!

Amùgy màrkaszervizben sokkal dràgàbb az olajcsere? En eddig egyszer vittem kb. egy éve olajcserére, nem màrkaszervizbe, tehàt esedékes lenne ezt is megejteni.
De tegyük fel, hogy külön viszem el csak a diagnosztikàra, azért mennyit kérhetnek el?
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.04 22:51:02 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Szerviz
« Válasz #6426 Dátum: 2012.02.04 23:00:50 »
Azért elárulhatnád merrefelé laksz?
Ha rendszeres visszajáró ügyfél vagy akkor lehet, hogy semmit. Amúgy nem tudom, simán lehet 5-10 ezer forint. A következő olajcserénél olcsóbban megúszhatod. De ha nincs probléma, akkor miért? Ha gond lenne világíta a checkengine.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:Szerviz
« Válasz #6427 Dátum: 2012.02.04 23:21:52 »
Szerintem ez erősen szervizfüggő - mármint, hogy ingyen megcsinálják az olajcsere mellett - mert én ahol vettem az autót oda is hordom szervizbe, ennek ellenére - sajnos - vinnem kellett diagnosztikára és - szintén sajnos - el is kértek érte 5.000 HUF -ot  :hmmmm:

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Szerviz
« Válasz #6428 Dátum: 2012.02.04 23:42:17 »
Hm... Elmegyek és megnézem miben sikerül kiegyezni majd velük. En amùgy Békés és Csongràd megyékben jàrkàlok.

Nem gyullad ki a "checkengine", de miota megvettem nem volt még soha màrkaszervizben a Corolla. Csak egy ilyen megelözö diagnosztikàra vinném, hogy làssam minden fontosabb paraméter a normàlis értékek közott van-e. 
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Szerviz
« Válasz #6429 Dátum: 2012.02.05 10:59:18 »
Hm... Elmegyek és megnézem miben sikerül kiegyezni majd velük. En amùgy Békés és Csongràd megyékben jàrkàlok.

Nem gyullad ki a "checkengine", de miota megvettem nem volt még soha màrkaszervizben a Corolla. Csak egy ilyen megelözö diagnosztikàra vinném, hogy làssam minden fontosabb paraméter a normàlis értékek közott van-e.

A Te autód benzines, ha valamelyik fontosabb paraméter nem a normális értékek között van, akkor világítana a motorkontroll lámpa.
A dízelnél egy kicsit más lenne a helyzet, mert ott pl. egy kezdőd injektorhiba már látszik értékekből, a lámpa pedig még nem világít. Igaz ott viszont produkál hibát az autó.
Tehát hidd el, ami jó, azt békén kell hagyni.
Ettől még ha friss szerzemény az autó, akkor érdemes elvinni márkakereskedésbe átnézetni, mert elképzelhető hogy észrevesznek olyasmit, aminek javításával megelőzhető egy komolyabb kiadás, de ez nem a műszeres diagnosztika  ;)
Xanyi

kaleksz

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re: Szerviz
« Válasz #6430 Dátum: 2012.02.05 11:46:35 »
Én kapásból izzítógyertyára gyanakodnék... ;)
Csak hideg motornál gyengélkedik az indulással.
Ha valamennyire meleg, vagy akár üzemmeleg a motor, akkor egyből indul.
Ha gond lenne az izzítással, akkor minden esetben nehezen indulna, nem? Vagy rosszul gondolom?  :wacko:

Azért megnézetem majd szervizzel a jövő héten, ha jut rá időm.

Nos, időközben eltelt majd egy év. Mivel eddig nem volt igazi telünk, nem is jelentkezett a probléma.
Továbbra is második indítózásra indult a motor, időjárásról függetlenül.
Most, hogy igazán hideg az idő -7-10 °C. Fél órával előbb kell elinduljak a kocsihoz, mivel nem akar indulni, csak sokadik próbálkozásra.
Pár napja volt szervizben, ezt is megnézettem rajta, de nem találtak semmi hibát.
Izzítógyertyák jók, injektorok szintén, aksi rendben. Esetleg az üzemanyag szűrő cseréjét javasolták, de ezt is csak tippelték.

Egyébként az utóbbi napokban több dízeles is pórul járt. Egyszerűen megállt alattuk a kocsi, vagy leesett a fordulatszám.
Ezeket állítólag a gyenge minőségű gázolaj okozta és az üzemanyagszűrőt eltömítette.

Emiatt öntöttem én is dermedésgátlót a tankba, de úgy látszik nem volt hatása.
A sokadik (3-4) indítózásnál a olajnyomás visszajelző lámpa már nem is akar világítani. Csak ha várok 5 percet akkor világít újra rendesen gyújtás ráadásakor.

Valami ötlet?  :?:
'05 E12 Toyota Corolla 2.0 D-4D HB Sol

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Szerviz
« Válasz #6431 Dátum: 2012.02.05 11:50:15 »
Köszi @Xanyi. Pontosan ezt szeretném: olyan alapos kivizsgàlàst kérni, ami fényt derithet esetleg valami rejtett dologra, megelözendö a nagyobb kiadàsokat.

Amùgy a 60.000 km-es szervizet màr nem hiszem, hogy megcsinàlta a régi tulaj, és ùgy làttam, hogy ennek elég teljes az ellenörzési listàja is.
Vajon kérjem ezt a szervizelést, vagy csak mondjam el nekik konkrétan mire lennék kivàncsi?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Szerviz
« Válasz #6432 Dátum: 2012.02.05 12:41:08 »
Nos, időközben eltelt majd egy év. Mivel eddig nem volt igazi telünk, nem is jelentkezett a probléma.
Továbbra is második indítózásra indult a motor, időjárásról függetlenül.
Most, hogy igazán hideg az idő -7-10 °C. Fél órával előbb kell elinduljak a kocsihoz, mivel nem akar indulni, csak sokadik próbálkozásra.
Pár napja volt szervizben, ezt is megnézettem rajta, de nem találtak semmi hibát.
Izzítógyertyák jók, injektorok szintén, aksi rendben. Esetleg az üzemanyag szűrő cseréjét javasolták, de ezt is csak tippelték.

Egyébként az utóbbi napokban több dízeles is pórul járt. Egyszerűen megállt alattuk a kocsi, vagy leesett a fordulatszám.
Ezeket állítólag a gyenge minőségű gázolaj okozta és az üzemanyagszűrőt eltömítette.

Emiatt öntöttem én is dermedésgátlót a tankba, de úgy látszik nem volt hatása.
A sokadik (3-4) indítózásnál a olajnyomás visszajelző lámpa már nem is akar világítani. Csak ha várok 5 percet akkor világít újra rendesen gyújtás ráadásakor.

Valami ötlet?  :?:
Többszöri izzítózás után (2-3 db) próbáld meg indítani.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kaleksz

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re:Szerviz
« Válasz #6433 Dátum: 2012.02.05 12:46:17 »
Természetesen hidegben többször izzítok, de ez sem segít.  :no:
'05 E12 Toyota Corolla 2.0 D-4D HB Sol

IceRocko

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Szerviz
« Válasz #6434 Dátum: 2012.02.05 13:35:13 »
Szerintem semmi, azért az van a sapkán, mert akkor még nem volt az újabb és jobb 4 meg 5.1;)
Viszont a dot 3 és az 5.1 úgytudom kompatibilis egymással, a 4 pedig nem. Szóval no para!

Hát én is bízom benne, hogy nem lesz semmi baja. :whistling: