Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2294412 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Szerviz
« Válasz #3390 Dátum: 2010.05.24 10:15:41 »
1 éves szerviz a Reálszisztémánál volt, ott valahogy máig sem érthető módon v.mi fehér cuccal összekenték a szervíz folyamán a vezetőülést (marhára vigyázunk a kocsira, még új szaga van, úgyogy egyből felment a pumpa) és elfelejtették kitölteni a papír alapú szervízkönyvet
Melyik Reálszisztéma volt ez? A halásztelki? Mert a Budaörsi úton nekem mindig betekerik nejlonnal a kormányt, és nejlont húznak az első ülésre. Vagy esetleg az anyósülés lett koszos?

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Szerviz
« Válasz #3391 Dátum: 2010.05.24 10:23:33 »
Valaki meg tudná mondani mennyibe van most egy klíma töltés? Kicsit gyengén hűt már. 5 éves az autó és nem volt még hozzá nyúlva.
Vidéken max 10-12 ezer. Pécs környéke.  ;)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Szerviz
« Válasz #3392 Dátum: 2010.05.24 10:36:13 »
Valaki meg tudná mondani mennyibe van most egy klíma töltés? Kicsit gyengén hűt már. 5 éves az autó és nem volt még hozzá nyúlva.
Vidéken max 10-12 ezer. Pécs környéke.  ;)

Egyik haverom utánanézett, és akkor itt volt a legolcsóbb:
http://www.speedyauto.hu/artablazat.html
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Szerviz
« Válasz #3393 Dátum: 2010.05.24 11:27:10 »
Egyik haverom utánanézett, és akkor itt volt a legolcsóbb:
http://www.speedyauto.hu/artablazat.html
A 600 Ft-os klíma fertőtlenítés érdekes ár. Vajon milyen anyag van benne ebben az árban  :hmmmm:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Szerviz
« Válasz #3394 Dátum: 2010.05.24 11:32:25 »
Szerintem az csak munkadíj, anyag nélkül a fertőtlenítés esetében.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Szerviz
« Válasz #3395 Dátum: 2010.05.24 11:41:54 »
Szerintem az csak munkadíj, anyag nélkül a fertőtlenítés esetében.

Azmegmiaz?

debian

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re: Szerviz
« Válasz #3396 Dátum: 2010.05.24 11:49:20 »
Üdv.

A Toyotamon kicsréltem a kuplungot(szerkezet,tárcsa,csapágy(AISIN)), 60km/h körül kattog valami, mi lehet az, lehetséges hogy új? azért van, és összefog kopni?
S.O.S(nem szeretném visszabontani)
Köszi előre is a segítséget!
Toyota Corolla Wagon E12  1.4 vvt-i sol

feheri

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Szerviz
« Válasz #3397 Dátum: 2010.05.24 12:31:57 »
1 éves szerviz a Reálszisztémánál volt, ott valahogy máig sem érthető módon v.mi fehér cuccal összekenték a szervíz folyamán a vezetőülést (marhára vigyázunk a kocsira, még új szaga van, úgyogy egyből felment a pumpa) és elfelejtették kitölteni a papír alapú szervízkönyvet
Melyik Reálszisztéma volt ez? A halásztelki? Mert a Budaörsi úton nekem mindig betekerik nejlonnal a kormányt, és nejlont húznak az első ülésre. Vagy esetleg az anyósülés lett koszos?

A budaörsi, a vezetőülés volt összekenve sajnos. Fóliázást nem láttam.

Ezzel szemben a Sakuránál ott előttem szedték le az általad is emlitett kormány-, és ülésvédő fóliát.

debian

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re: Szerviz
« Válasz #3398 Dátum: 2010.05.24 13:47:10 »
Üdv.

A Toyotamon kicsréltem a kuplungot(szerkezet,tárcsa,csapágy(AISIN)), 60km/h körül kattog valami, mi lehet az, lehetséges hogy új? azért van, és összefog kopni?
S.O.S(nem szeretném visszabontani)
Köszi előre is a segítséget!
Megoldva:)
Nagy aszél erfele,+ még nem raktam fel az alsó burkolatot és az egyik beleérhetett a kerékbe :clap:
Toyota Corolla Wagon E12  1.4 vvt-i sol

Boom21

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
  • Corolla 1.4 VVTi HB 2003 (E12)
Re: Szerviz
« Válasz #3399 Dátum: 2010.05.26 20:34:16 »
Egyik haverom utánanézett, és akkor itt volt a legolcsóbb:
http://www.speedyauto.hu/artablazat.html
A 600 Ft-os klíma fertőtlenítés érdekes ár. Vajon milyen anyag van benne ebben az árban  :hmmmm:

Én nemrég voltam a Speedy-nél és rákérdeztem erre a klímatisztításra... flakonos-gázos-keringetős (felhúzott ablakos) :lol: tisztítást csinálnak, tehát olyat amit minden halandó toyotás maga is el tud végezni... mivel az alkatrészeik zömét a UNIX-nál veszik, gondolom hogy a UNIX-nál kapható gázos klímatisztítót használják...  de ebben az árban ez biztos nincs benne... hacsak nem a klímatöltéssel együtt... bár azt se hinném...



Corolla 1.4 VVTi HB 2003 (E12)

Boom21

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
  • Corolla 1.4 VVTi HB 2003 (E12)
Re: Szerviz
« Válasz #3400 Dátum: 2010.05.26 20:56:41 »
más...

Nemrég írtam hogy kotyogás miatt kicseréltettem a belső kormányösszekötőket (szerelő csak a jobb oldalit mondta, de én mindkettőt cseréltettem)... az a "bizonyos kotyogás (lassú menetben göröngyös úton) megszűnt, viszont valami kis bibit még mindig érzek ott elől... kicsit olyan bizonytalannak érzem az első futóművet és megint csak jobb elölről érzem ezt a... nem is tudom mit... apró kis útegyenetlenségnél "döcög" a jobb első kerék... bár lehet nem ez a legjobb szó rá... mindenesetre ez nem olyan kotyogás mint ami az axiálcsukló csere előtt volt...  ezeket a kis "döccenéseket" (vagy apró koppanás?) szoktam érezni a gázpedálon lévő lábfejemen is...  nem vagyok szerelő így nem tudom szakszerűen leírni.. :szemez:

A szintén korábban leírt lomhaság miatt már cseréltem levegőszűrőt és mivel ez a lomhaság csak részben oldódott meg, elvittem a Speedy-hez olaj- és gyertyacserére...

Olajból Castrol Edge 5w-30, gyertyából pedig NGK-t tettettem bele... és átvizsgáltattam a kocsit velük ha már ingyenesen felajánlották...  az új fékbetéteket szerencsére észrevették (ez pozitívum), de kértem hogy a futómű részét is nézzék át, hátha ők észrevesznek valamit... de semmit se találtak... illetve nem túl határozottan, de valami olyasmit motyogott a srác hogy a kormányműnél van egy minimális lógás (hogy pontosan hol azt nem mondta - vagy nem is tudta) de hogy ezzel ne foglalkozzunk mert nem vészes...

Szerintetek mi lehet? Olyan okosságokat írtok itt páran, biztos van valami tippetek... ::)

Ja igen... a lomhaság se oldódott meg teljesen... igaz egy fokkal jobb lett... ma mentem vele egy BP-Siófok-BP túrát az M7-en... alap 140-el szinte végig... gondoltam kicsit megjáratom hátha csak ez kell neki... igaz hogy ezt a 140-t erőlködés nélkül vitte (néha volt 160 is de pszt! ;)) de visszaérve a városba a lámpától való indulások nem lettek olyan dinamikusak mint amilyen pár hónapja voltak a "lomhulás" előtt ...  erre is jó lenne valami tipp... ::)
« Utoljára szerkesztve: 2010.05.26 21:01:59 írta Boom21 »
Corolla 1.4 VVTi HB 2003 (E12)

szikla2

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 756
Re: Szerviz
« Válasz #3401 Dátum: 2010.05.26 23:07:19 »
más...

Nemrég írtam hogy kotyogás miatt kicseréltettem a belső kormányösszekötőket (szerelő csak a jobb oldalit mondta, de én mindkettőt cseréltettem)... az a "bizonyos kotyogás (lassú menetben göröngyös úton) megszűnt, viszont valami kis bibit még mindig érzek ott elől... kicsit olyan bizonytalannak érzem az első futóművet és megint csak jobb elölről érzem ezt a... nem is tudom mit... apró kis útegyenetlenségnél "döcög" a jobb első kerék... bár lehet nem ez a legjobb szó rá... mindenesetre ez nem olyan kotyogás mint ami az axiálcsukló csere előtt volt...  ezeket a kis "döccenéseket" (vagy apró koppanás?) szoktam érezni a gázpedálon lévő lábfejemen is...  nem vagyok szerelő így nem tudom szakszerűen leírni.. :szemez:


Ja igen... a lomhaság se oldódott meg teljesen... ...  erre is jó lenne valami tipp... ::)
A kotyogásra én a stabilizátorral kezdeném.
A lomhaságra pedig a nagyobb motor a megoldás. /szegény kis corolla/ :yes:
Nem minden "az" ami annak látszik.
Corolla 1.6 E12 2004 sedan 2009--2017
Avensis 1.8 T27 2011.facelift Sedan 2017-

TSityu

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #3402 Dátum: 2010.05.26 23:35:27 »
Esetleg kormánymű fogasléc, vagy fogaskerék. Bár ezek a holtjáték növekedésével járnak, hacsak nem függőleges irányban van a kormánymű megkopva.

Boom21

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
  • Corolla 1.4 VVTi HB 2003 (E12)
Re: Szerviz
« Válasz #3403 Dátum: 2010.05.27 10:35:51 »
Esetleg kormánymű fogasléc, vagy fogaskerék. Bár ezek a holtjáték növekedésével járnak, hacsak nem függőleges irányban van a kormánymű megkopva.

...és ezeket ennyire koncentráltan érezném jobbról? A kormány holtjátékát nem érzem nagyobbnak.. lehet hülyeséget kérdezek, de a kerékagy csapágy nem lehet? :?:

A stabilizátort is elvileg megrángatta a futóműves és csak a belső kormányösszekötőt cserélte... Nincs olyan mérőműszer vagy rázópad ami kiszűri ezt?

Lomhaságra nagyobb motor... ez jó  ::)  igazából nem versenygépet szeretnék, csak azt hogy a korábbi (pár hónappal ezelőtti) dinamikáját nyerje vissza szegény Karola :)

« Utoljára szerkesztve: 2010.05.27 10:37:53 írta Boom21 »
Corolla 1.4 VVTi HB 2003 (E12)

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Szerviz
« Válasz #3404 Dátum: 2010.05.27 10:55:08 »
ECU reset?! ;)
kisa
born to ride