Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2294530 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

gyulagy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 112
Re: Szerviz
« Válasz #3195 Dátum: 2010.05.11 12:23:36 »
Sziasztok!
1,5 mm válla van a féktárcsámnak, már 2. garnitúra betétet koptatom, mikor kell cserélni a tárcsát? 60000-van benne 60% város (tudom ez nem mérvadó, mert a fékkel mindenki másként bánik)
zegény vagyok

TSityu

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #3196 Dátum: 2010.05.11 19:59:24 »
Eredeti vastagság, minusz 2mm. Ha eredetileg 25mm volt, akkor 23-ig lekophat.  ;)

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Szerviz
« Válasz #3197 Dátum: 2010.05.11 20:10:05 »
Sziasztok!
1,5 mm válla van a féktárcsámnak, már 2. garnitúra betétet koptatom, mikor kell cserélni a tárcsát? 60000-van benne 60% város (tudom ez nem mérvadó, mert a fékkel mindenki másként bánik)


Tudtommal azt már illett volna szabályoztatni...  :hmmmm:

tutinet

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #3198 Dátum: 2010.05.11 20:11:14 »
Eredeti vastagság, minusz 2mm. Ha eredetileg 25mm volt, akkor 23-ig lekophat.  ;)

Ha igaz, amit írt akkor neki már csak 22mm vastag a tárcsája, mert oldalanként 1.5 mm-t kopott.

tutinet

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #3199 Dátum: 2010.05.11 20:12:02 »

Tudtommal azt már illett volna szabályoztatni...  :hmmmm:

Minek ? Azzal csak vékonyabb lesz.

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Szerviz
« Válasz #3200 Dátum: 2010.05.11 20:23:13 »

Minek ? Azzal csak vékonyabb lesz.
A vállakat szokták leszedni...  ;)

TSityu

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #3201 Dátum: 2010.05.11 20:26:11 »
Meg a hullámos részt, ha a vastagság engedi. Ha csak a vállakat szeded le nem lesz tökéletes.

tutinet

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #3202 Dátum: 2010.05.11 20:29:15 »

Minek ? Azzal csak vékonyabb lesz.
A vállakat szokták leszedni...  ;)

Szedd le. Akkor se lesz vastagabb a tárcsád.  :D :D

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Szerviz
« Válasz #3203 Dátum: 2010.05.11 21:51:43 »
Meg a hullámos részt, ha a vastagság engedi. Ha csak a vállakat szeded le nem lesz tökéletes.
Így van.  :yes:

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Szerviz
« Válasz #3204 Dátum: 2010.05.11 21:54:34 »

Szedd le. Akkor se lesz vastagabb a tárcsád.  :D :D
Az én esetemben nem kellett, mert csak 0.4 volt oldalanként a válla...(de ha 1.5 mm lett volna mint a példában, akkor szabályoztattam volna).  :tt2:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Szerviz
« Válasz #3205 Dátum: 2010.05.11 22:39:56 »
Szeretnék ötleteket kérni. Az autóm elejéről halk alapzaj jön (nem a motorhang, az ismerem  ::) ), és leginkább olyankor hallani, ha nyomom a gázt, vagy -- könnyebb -- akár terhelés alatt van a motor (gyorsítás, emelkedő). Ha még a suzukim lenne, akkor azt mondanám nem frankó az előgyújtás, de itt ez nem játszik.
Én először arra gondoltam, hogy a nyári gumik hangosabbak, de nem az, mert nem sebességfüggő. Olyan hang, mintha valami rezonálna, vagy mintha forogna (pl ventillátor) valami aminek rossz a csapágya. Nemrégóta van, és különösebben nem zavar, de mindenki mondja aki beül a kocsiba, még a családom is, akik aztán nem szokták az ilyesmit észrevenni. Nemrég cseréltek vízpumpát és szijat. Összefügghet azzal?

Ja igen, álló helyzetben emlékeim szerint nincs,  csak menet közben.
Oké, úgysem értetek ebből semmit, de hátha  :clap:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Szerviz
« Válasz #3206 Dátum: 2010.05.11 22:53:25 »
Szeretnék ötleteket kérni. Az autóm elejéről halk alapzaj jön (nem a motorhang, az ismerem  ::) ), és leginkább olyankor hallani, ha nyomom a gázt, vagy -- könnyebb -- akár terhelés alatt van a motor (gyorsítás, emelkedő). Ha még a suzukim lenne, akkor azt mondanám nem frankó az előgyújtás, de itt ez nem játszik.
Én először arra gondoltam, hogy a nyári gumik hangosabbak, de nem az, mert nem sebességfüggő. Olyan hang, mintha valami rezonálna, vagy mintha forogna (pl ventillátor) valami aminek rossz a csapágya. Nemrégóta van, és különösebben nem zavar, de mindenki mondja aki beül a kocsiba, még a családom is, akik aztán nem szokták az ilyesmit észrevenni. Nemrég cseréltek vízpumpát és szijat. Összefügghet azzal?

Ja igen, álló helyzetben emlékeim szerint nincs,  csak menet közben.
Oké, úgysem értetek ebből semmit, de hátha  :clap:
Konkrét ötletem nincs a leírtak alapján, de helyedben én begurulnék egy márkaszervizbe, és kérnék állásfoglalást!  :hmmmm:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Szerviz
« Válasz #3207 Dátum: 2010.05.11 22:56:44 »

Konkrét ötletem nincs a leírtak alapján, de helyedben én begurulnék egy márkaszervizbe, és kérnék állásfoglalást!  :hmmmm:

Ez lesz, a jövő héten kigurulok vele a Mayerhoz. Azért ha van ötletetek, annak örülnék :-) .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

tutinet

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #3208 Dátum: 2010.05.11 23:04:03 »
Szeretnék ötleteket kérni. Az autóm elejéről halk alapzaj jön (nem a motorhang, az ismerem  ::) ), és leginkább olyankor hallani, ha nyomom a gázt, vagy -- könnyebb -- akár terhelés alatt van a motor (gyorsítás, emelkedő). Ha még a suzukim lenne, akkor azt mondanám nem frankó az előgyújtás, de itt ez nem játszik.
Én először arra gondoltam, hogy a nyári gumik hangosabbak, de nem az, mert nem sebességfüggő. Olyan hang, mintha valami rezonálna, vagy mintha forogna (pl ventillátor) valami aminek rossz a csapágya. Nemrégóta van, és különösebben nem zavar, de mindenki mondja aki beül a kocsiba, még a családom is, akik aztán nem szokták az ilyesmit észrevenni. Nemrég cseréltek vízpumpát és szijat. Összefügghet azzal?

Ja igen, álló helyzetben emlékeim szerint nincs,  csak menet közben.
Oké, úgysem értetek ebből semmit, de hátha  :clap:

Nekem is ugyanez van. És azóta mióta esőben egy néptelen parkolóban nagy gázzal megrángattam a kormányt jobbra és balra , néztem mikor tolja el az orrát.
Nemrég voltam alvázmosáson azután eltűnt a zaj de megint előjött.

Szerintem szilent. Eddig azt hittük tűzkarika de nem az. Stab szilent szerintem.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Szerviz
« Válasz #3209 Dátum: 2010.05.12 09:38:45 »

Nekem is ugyanez van. És azóta mióta esőben egy néptelen parkolóban nagy gázzal megrángattam a kormányt jobbra és balra , néztem mikor tolja el az orrát.
Nemrég voltam alvázmosáson azután eltűnt a zaj de megint előjött.

Szerintem szilent. Eddig azt hittük tűzkarika de nem az. Stab szilent szerintem.


Köszi a tippet! Azért begurulok vele a Mayerhoz (közel van a munkahelyemhez).
De én nem is rángattam meg a kormányt, szóval ha csak a szervízben nem csinálták.... :-) . Jó, hogy mondod, egy alvázmosás nekem is kéne. Vagy elég neki ha gőzborotvával lemostam az alját, ameddig beférek vele?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...