Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2294488 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Szerviz
« Válasz #3060 Dátum: 2010.04.14 10:46:46 »
Oké, de ezt már végképp le kell a márkaszervizzel egyeztetni, hogy hozott anyagból dolgoznak-e (sokan még az olajra is húzzák a szájukat).
Gondolom a vezetett szervizkönyv miatt megy márkaszervizbe és nem haver csinálja. ;)
Nem garanciális járműnél, ez nem jelent gondot. A 135 ekm köztes szervizt a KOTO-nál hozott anyagból csináltattam (sőt a levegő- és pollen szűrőt sk. cseréltem házilag), olajat cseréltettem le (csak munkadíj), + 1 patentot+1 gumibakot pótoltattam, kaptam egy teljes ingyenes átvizsgálást (2009. decemberi akció), volt egy fékmérésem, fizettem össz.: 8340.- HUF!!!  :D Természetesen Márkaszervizre gondoltam, a köztes szerviz elvégzésének igazolása bekerült a végig TOYOTA márkaszervizben vezetett szervizkönyvbe!  ;)

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Szerviz
« Válasz #3061 Dátum: 2010.04.14 10:47:57 »
Későn szólok, holnap viszem délelőtt, azért köszönöm R6Rider  :clap:
Szívesen!  :)

mepete

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Szerviz
« Válasz #3062 Dátum: 2010.04.14 19:47:39 »
Egy kis segítséget kérnék. Olajcsere volt a 2005-ös d4d Versomon , nem Toyota szervízben. Hogyan kell a cserére figyelmeztető sárga lámpát lenullázni?
Előre is köszönöm

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Szerviz
« Válasz #3063 Dátum: 2010.04.14 23:18:24 »
Egy kis segítséget kérnék. Olajcsere volt a 2005-ös d4d Versomon , nem Toyota szervízben. Hogyan kell a cserére figyelmeztető sárga lámpát lenullázni?
Előre is köszönöm
Ha a Toyotánál is úgy van, mint sok más típusnál, akkor egy spec. computert kell csatlakoztatni, és azzal lehet nullázni. Általában márkaspecifikus maszek szerelőknek is van ilyen, nem csak a márkaszervizeknek.  :hmmmm: De lesz itt aki ezt jobban tudja nálam a fórumon...  :) Érdekes, az én Corollámban nincs ilyen figyelmeztető lámpa... :hmmmm:

Peti

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #3064 Dátum: 2010.04.14 23:22:13 »
Érdekes, az én Corollámban nincs ilyen figyelmeztető lámpa... :hmmmm:

Én eddig azt hittem a sárga olaj lámpa a kevés szintre utal, mindig tanul az ember...

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Szerviz
« Válasz #3065 Dátum: 2010.04.14 23:28:58 »
Érdekes, az én Corollámban nincs ilyen figyelmeztető lámpa... :hmmmm:

Én eddig azt hittem a sárga olaj lámpa a kevés szintre utal, mindig tanul az ember...
Nála friss olajcsere volt, kétlem hogy kevés lenne az olaj a motorban...  :excl: Kíváncsian várom egy szakavatott fórumozó véleményét!  :flowers:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Szerviz
« Válasz #3066 Dátum: 2010.04.14 23:30:19 »
Ha Toyotánál is úgy van, mint sok más típusnál, akkor egy spec. computert kell csatlakoztatni, és azzal lehet nullázni. Általában márkaspecifikus maszek szerelőknek is van ilyen, nem csak a márkaszervizeknek.  :hmmmm: De lesz itt aki ezt jobban tudja nálam a fórumon...  :) Érdekes, az én Corollámban nincs ilyen figyelmeztető lámpa... :hmmmm:
Én ami más típussal találkoztam, azoknál a napi km számláló és gyújtáskapcsoló kombinációjával lehetett 0-áznia szerviz figyelmeztetőt, nem kellett semmi spéci műszer  ;)

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Szerviz
« Válasz #3067 Dátum: 2010.04.15 08:10:22 »
Ha Toyotánál is úgy van, mint sok más típusnál, akkor egy spec. computert kell csatlakoztatni, és azzal lehet nullázni. Általában márkaspecifikus maszek szerelőknek is van ilyen, nem csak a márkaszervizeknek.  :hmmmm: De lesz itt aki ezt jobban tudja nálam a fórumon...  :) Érdekes, az én Corollámban nincs ilyen figyelmeztető lámpa... :hmmmm:
Én ami más típussal találkoztam, azoknál a napi km számláló és gyújtáskapcsoló kombinációjával lehetett 0-áznia szerviz figyelmeztetőt, nem kellett semmi spéci műszer  ;)
WV csoport, BMW, ezeknél kell computer, tudomásom szerint...  :hmmmm:

Peti

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #3068 Dátum: 2010.04.15 08:49:47 »
Nála friss olajcsere volt, kétlem hogy kevés lenne az olaj a motorban...  :excl:

Látom, tudok olvasni, Hiace-ban pl. a sárga ikon kevés szintre utalt, azért gondoltam, hogyha van, az azt jelenti...

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Szerviz
« Válasz #3069 Dátum: 2010.04.15 09:38:49 »
Nála friss olajcsere volt, kétlem hogy kevés lenne az olaj a motorban...  :excl:

Látom, tudok olvasni, Hiace-ban pl. a sárga ikon kevés szintre utalt, azért gondoltam, hogyha van, az azt jelenti...
Kicsit félre értetted a felkiáltójelet...  :?: Nem vontam kétségbe, hogy tudsz olvasni...  :flowers: Egyáltalán nem volt támadási szándék bennem, kérlek, ezt kultiváld!  :flowers: A témában próbáltam segíteni, hangsúlyozva, hogy a konkrét válaszban én sem vagyok biztos!  :) Most már tényleg várom egy szaki hsz-ét!  :szemez:

barna.czukor

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #3070 Dátum: 2010.04.15 10:54:01 »
Még mindig nem jött el a szekértő, de egy primitív kérdésem lenne: nem kéne elolvasni a gépkönyvet, hogy az pontosan mit ír erre a lámpára? Hátha a nullázás megoldása is ott van, amennyiben ez azt jelenti.

Peti

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #3071 Dátum: 2010.04.15 12:18:18 »
Egyáltalán nem volt támadási szándék bennem...

Bennem sincs...

Leírtam, hogy nem tudtam létezik ilyen motorolaj-cserére figyelmeztető lámpa, (ill. hogy mást jelent) erre leírtad még1x az alapkérdést tényét, h olajcsere volt az autón :otlet:

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Szerviz
« Válasz #3072 Dátum: 2010.04.15 13:13:15 »
Egy kis segítséget kérnék. Olajcsere volt a 2005-ös d4d Versomon , nem Toyota szervízben. Hogyan kell a cserére figyelmeztető sárga lámpát lenullázni?
Előre is köszönöm
Nos remélem megvan a megoldás: tehát ahogy sejtettem, computer-el lehet kinullázni egyrészt, viszont van egy házilag kivitelezhető metódus is ami a következő (gépkönyvi leírás nincs róla): ráadod a gyújtást, a km órát ODO kijelzésre állítod, majd ODO helyzetben az állítógombot folyamatosan nyomva tartod. Leveszed a gyújtást közben, majd kis idő elteltével visszakapcsolod, mindeközben a gombot nyomva tartod, állítólag ekkor visszaszámol, és a gomb felengedésével kialszik a lámpa.  :) Az infó az egyik barátomtól van (2006 Verso D4D D-CAT), ill. biztos ami biztos megkérdeztem a KOTO-s kapcsolatomat is (Kaposvári Márkaszerviz).  ::) Kérlek írd meg hogy sikerült-e a mutatvány!  :?:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Szerviz
« Válasz #3073 Dátum: 2010.04.15 14:06:10 »
A PSA- autókban is ugyanez a metódus, ezt ismertem.

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Szerviz
« Válasz #3074 Dátum: 2010.04.15 14:48:08 »
A PSA- autókban is ugyanez a metódus, ezt ismertem.
Igazad is lett, de ha leírtad volna részletesen a metódust, megspórolsz nekem két telefonhívást!  :D