Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2294488 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Szerviz
« Válasz #2820 Dátum: 2010.02.26 16:34:31 »
ez csak munkadíj!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Szerviz
« Válasz #2821 Dátum: 2010.02.26 21:49:39 »
2010.02.22 Emil Frey Mogyoródi út -> Telefonba bejelentkezésnél : Ha viszem az olajat, 12500+áfa a munkadíj, ha ők adják az olajat 8500+ ÁFA. Ha viszem az olajat, pluszban még 3e körüli összeget számolnak fel környezetterhelési díj alatt.
Nekem annál a pontnál, mikor benyögték, hogy akkor 12500, a következő szavam a viszonthallásra lett volna. Mégis hogy képzelik?
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Szerviz
« Válasz #2822 Dátum: 2010.02.26 22:53:10 »
Néztek fékbetétet, de nem cseréltek, mondták bőven bírja még (még nem volt cserélve)...
:eek: ... Ez igen  :yes: !

Ezekkel a mai fékbetétekkel nem egyszerű mutatvány ennyit elmenni úgy, hogy még bőven legyen is bennük tartalék! Miénkben 62 ezer van és nagyon rövid időn belül cserés (legalábbis az első).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Szerviz
« Válasz #2823 Dátum: 2010.02.27 07:50:24 »
Természetesen használatfüggő a dolog: egyrészt a benne lévő 120ezer kb 90%-a országúton vagy pályán ment bele, másrészt én motorfék fetisiszta vagyok :D Egyébként mikor cserélem/cseréltetem a téli-nyári szettet, akkor meg szoktam sasolni a betéteket és mindig örömmel tölt el, hogy alig fogy belőlük  :)
Ehhez képest, a Swift, amit veszünk cégesnek, már túl van egy tárcsa-betét cserén. 53ezer van benne...(városi autó volt.)
Gabe 254.

Krinyo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • '07 Auris 2.0 D-4D Sol
Re: Szerviz
« Válasz #2824 Dátum: 2010.02.27 20:10:46 »
A minekben 72 ezer van most es a szerelonk szerint meg 10-et birnia kell az elso beteteknek. Nalunk is sok a palya, valszeg kozuton gyorsabban fogyna.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Szerviz
« Válasz #2825 Dátum: 2010.02.27 20:47:53 »
Hadd szívózzak egy kicsit  ;) ... Figyelem egy ideje, hogy egyre többen használják a "közút" kifejezést az "országút" szinonimájaként. Hogyaszondja van a lakott terület, a közút meg az autópálya. Na nem  :) ... A lakott területen belüli utak is közutak (kivéve a magánterületeket, magánutakat), és az autópálya is közút.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Szerviz
« Válasz #2826 Dátum: 2010.02.27 20:49:54 »
Magánút is lehet közút :1eye:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Szerviz
« Válasz #2827 Dátum: 2010.02.27 20:52:48 »
Na, ezt hogy kell elképzelni  :?: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Szerviz
« Válasz #2828 Dátum: 2010.02.28 11:28:50 »
Lenne pár kérdésem, ami a hétvégén gyűlt össze :-) .

- Milyen gyakran kell fékfolyadékot cserélni? Rövidesen megy a kocsi a 120ezres szervízre (vagyis 125 lesz, mert a kocsi szervívtörténete alapján így lesz, mert a régi tulaj mindjuk 1-2ezerrel később vitte, én 110nél vettem, akkor volt olajcsere, vagy vigyem el 121-122 körül?), tehát itt esedékes lesz a fékolajcsere? (december volt 3 éves a kocsi).
- A hűtőfolyadékom a megengedett min és max között van, közelebb az alsó szinthez. Erre a szervízben hívjam fel a figyelmet, hogy töltsék fel, így a nyár előtt?

- Ma figyeltem, hogy alapjáraton (bent nem hallatszott, csak kiszálltam, megnéztem mennyire sikerült beállnom egy szűk helyre) ilyen ciripelő hang jön a motor felől. Ha egy picit is magasabb a fordulat, akkor eltűnik. Olyan, mintha valami szij (ha jól tudom egy van) csúszna a tárcsán... De a szijat megnéztem, elég feszesnek tűnik? Mit tegyek? Vagy ne foglalkozzak vele? A múlt héten még határozottan nem volt, tehát nem régi történet.

- A múlt héten 4 napot állt a kocsi, sík területen kézifék nélkül (egy kiadós gőzborotvás mosás után álltam meg vele), és mikor 4 nap után indultam, ahogy engedtem fel a kuplungot, nem annyira akart menni, csak kicsit nagyobb gázzal. Annak idején a kispolskinál volt ilyen, hogy a kéziféket kiengedtem, de még fogott, de ahogy mozdult a kerék, oldott. Szóval ez is valami ilyesmi volt, utána ment rendesen. Aztán most megint állt közel két napot, és megint csinálta, igaz kisebb erősséggel. Alapvetően nem akarok ezzel foglalkozni, majd elmúlik, de azért megkérdezem, hátha kell valamire figyelni.


Köszönöm!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Szerviz
« Válasz #2829 Dátum: 2010.02.28 12:47:22 »
Na, ezt hogy kell elképzelni  :?: ?
Találkoztam 2 szituval is, hogy magán út közútként van besorolva. Pl. vidéken van, hogy egy közút átszel egy tanyát. Maga az út magántulajdonon megy át, de bárki mehet rajta stb....és erre van valami jogi szó/forma is. Majd utánanézek, mert az emlékeim megkoptak ;)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Szerviz
« Válasz #2830 Dátum: 2010.02.28 12:48:16 »
Ja és mégvalami.
A tavasz közeledtével szeretném a kocsi alját lemosatani egy jobb kézimosóban. Egy nálam jobban műszaki beállítottságú (gépészmérnök) jóbarátom azt mondja, hogy az veszélyes, mert ha beállok és még melegen rámegy a víz a katalizátorra, akkor annak annyi... Ezt én azért nem látom olyan kockázatnak mert nedves időben is kap vízet bőven, meg másrészt amíg sorbanállok, stb úgyis lehül. Erről mit gondoltok?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

TZoli

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #2831 Dátum: 2010.02.28 12:49:07 »
Fékolajat ha nem tudod hogy mikor volt cserélve, akkor most itt az ideje, "viszonylag" sok km van a kocsidban.
Hűtőfolyadékot mindenképp töltesd fel.
Alapjáraton a ciripelés lehet attól hogy el van öregedve a hosszbordásszíj. 105.000km-nél azt is cserélték/cserélni kellett volna, ha nem tették cseréltesd ki. Az hogy feszes semmit nem jelent, attól még ciripelhet, nézesd át a görgőket is.
A kézifékeknél meg tele van rittyóval a kalapfék (főleg hogy megnyomattad gőzborotvával) azért tapad fel.
Vetesd le a szervízben a hátsó tárcsákat és pucolják ki a kézifék részt.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Szerviz
« Válasz #2832 Dátum: 2010.02.28 12:51:01 »

Alapjáraton a ciripelés lehet attól hogy el van öregedve a hosszbordásszíj. 105.000km-nél azt is cserélték/cserélni kellett volna, ha nem tették cseréltesd ki. Az hogy feszes semmit nem jelent, attól még ciripelhet, nézesd át a görgőket is.

Köszi!
A bordás szíj volt cserélve, meg is kaptam a régit, ami kijött belőle.
Fék: úgyis cserélni kell valószínűleg az összes tárcsát, betétet, akkor úgyis leveszik, majd mondom nekik, hogy legyen körültekintőbbek.

És mit gondolsz, megvárjam a 125ezret vagy vigyem el előbb (ma fog belefordulni a 120ezer).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Szerviz
« Válasz #2833 Dátum: 2010.02.28 12:55:28 »
Fékolajat ha nem tudod hogy mikor volt cserélve, akkor most itt az ideje, "viszonylag" sok km van a kocsidban.


Elővettem a kocsi szervíztörténetét (Reálszisztémánál vettem, végig ott volt szervízelve, és megkaptam kinyomtatva), és úgy tűnik, hogy eddig még nem cseréltek fékolajat.

Amikor megvettem egy ismerős szerelőhöz vittem átnézetni, ő lecsérélte az olajat, szűröket és a szijat. Tehát a szij elvileg jó. Akkor mit csináljak vele? Mert nem feltétlenül akarnám cseréltetni megint...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

TZoli

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #2834 Dátum: 2010.02.28 13:03:13 »
Milyen márkájú szíjat tett rá?
Esetleg a ciripelésre próbáld meg hogy nyomd ki a kuplungot hogy elhallgat-e a hang rá, lehet hogy nem is a szíj ciripel hanem a nyelestengelycsapágy kezd nyekerészni.
Ezt így látatlanba/hallatlanba nem egyszerű beazonosítani.