Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2294294 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Szerviz
« Válasz #2220 Dátum: 2009.11.28 13:04:26 »
Én 6 év / 105.000 km-es gyári ajánlásról tudok. Ha a szíj már közeleg a 6 éves korhoz, akkor amúgy is le kellene cserélni.

Egyébként nem egy akkora tétel, hogy megérje kitolni vagy kockáztatni.


Az én gyári Denso szíjam 6 éves volt, 60.000 km-res futással. És erősen ki volt repedezve már a széle. Nekem most Bosch szíjam van, mert ezt lehetett nálunk csak kapi akkor. Ezzel nincs eddig bajom.

Amúgy a másik vasban Gates szíj van, mi mindig ezt használjuk, ha lehet. A szerelőm is a Gates szíjakat alkalmazza, azt mondta, hogy mindegyik jó amúgy, de QH és az olcsóbb tsait kerülni kell.
Az az érdekes, hogy a szíjnak semmi baja, bordák közt sincs repedés, semmi...  :eek: Azért valszeg most már kicserélem Gates-ra, keddre megjön. Ilyenkor görgőket nem szokás cserélni együtt a szíjjal?  :?: Illetve a tartókonzolos feszítőn cserélt már vki csak görgőt? Mert az  sokkal kisebb kiadás lenne... Jó volna ez irányú tapasztalatot olvasni...  :hmmmm:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Szerviz
« Válasz #2221 Dátum: 2009.11.28 13:16:57 »
Dayco kell a Scaniába is, szóval szerintem ha a griffes gyártónak megfelel nem lehet szar!


A Dayco nagyon jó szíj!
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Szerviz
« Válasz #2222 Dátum: 2009.11.29 09:01:42 »
Nekünk mindkét gyári szíjunk Denso volt.

Én Gates szíjat vennék, de sűrgősen!
Hombre, csináljak neked fotót a Starlet gyári eredeti (ottan van rajta a régi fajta Toyota logó) ékszíját, ami Mitsuboshi :szemez: ? Vagy a Camryét? A Coronáét?

Tökéletes a Nipparts (Mitsuboshi) szíj. Persze ettől még jó a Gates is, szó se róla.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Szerviz
« Válasz #2223 Dátum: 2009.11.29 10:59:21 »
Igen, jellemzően a gyári szíjak Mitsubishi vagy Bando, néhány esetben Gates. Denso nem rémlik, mondjuk ettől még lehet...
Xanyi

istvanf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 172
Re: Szerviz
« Válasz #2224 Dátum: 2009.12.04 15:53:26 »
Sziasztok,

Eléggé meglepődtem ma, nem tudom van-e valamit ennivalóm, illetve fegyeget-e veszély :-) Szeptemberben vettem át egy júliusban lefoglalózott Toyota Aurist ( az egyik márkakereskedésbe vitték vissza ), 23.000 Km-rel. A kereskedő nem mondott semmit a szervízzel kapcsolatban, én meg ugye a hüyle fejemmel a dátumot meg sem néztem a szervízkönyvben. Most az ingyenes téli átvizsgáláskor szólt a munkafelvevő, hogy baj van, mert augusztusban kellett volna a kétéves kötelező szervízt megejteni, ami nem történt meg... Gyorsan be is írtunk engem kedd reggelre. Kérdés hogy lehet belőle bajom? A 27.000 km van most az autóban.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Szerviz
« Válasz #2225 Dátum: 2009.12.04 15:58:11 »
Valószínűleg a Toyota elkobozza tőled az autót, mert nem vigyáztál rá eléggé, lehet, hogy megvernek, de TV-t nem nézhetsz már idén, az biztos.
Elvileg buktad a garanciát. Elvileg....
De szerintem nem lesz gond, ha esetleg szükséged lenne rá.

istvanf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 172
Re: Szerviz
« Válasz #2226 Dátum: 2009.12.04 16:15:19 »
Bocs, a hülye kérdésért, de első autó, meg friss jogsi és társai, hirtelen pánikba estem :-D Azért így karácsony előtt rosszul esik a nem betervezett költség, de ez van, nem tudok változtatni rajta :-( De legalább teljesen hibátlan ( a téli átvizsgálás alapján legalábbis :-D ). A tévét meg suttyomban csak nézem, lesz januárig pár NFL meccs, bár azok jó későn vannak, hátha nem tűnik fel a Toyotának hogy álnok módon mégis tévézem :-D
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.04 16:22:13 írta istvanf »

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Szerviz
« Válasz #2227 Dátum: 2009.12.04 19:19:12 »
Bocs, a hülye kérdésért, de első autó, meg friss jogsi és társai, hirtelen pánikba estem :-D Azért így karácsony előtt rosszul esik a nem betervezett költség, de ez van, nem tudok változtatni rajta :-( De legalább teljesen hibátlan ( a téli átvizsgálás alapján legalábbis :-D ). A tévét meg suttyomban csak nézem, lesz januárig pár NFL meccs, bár azok jó későn vannak, hátha nem tűnik fel a Toyotának hogy álnok módon mégis tévézem :-D
Sztem a kevés km futás miatt, nem vehetik el a garanciát! Mindenképp tudd meg a Toyota álláspontját, kizártnak tartom, hogy emiatt garanciát veszítsen az autó, már csak a márka presztízse miatt sem... (ez nem VW vagy Citroen...)!  :excl: Legalább most már tudod, hogy egy garanciális autónál kiemelten fontos a gyári előírás szerinti gondos szervizelés... persze saját érdeked is, én például az 1993-as EE101L Corollámat 226 ekm-el, 3 gyári kulccsal, végig vezetett sz.könyvel (nem végig márkaszerviz...) 2 nap alatt adtam el idén májusban 539 eFt-ért alku nélkül, és egyszer sem hagyott cserben! Szal megéri hidd el, többszörösen is a gondoskodást!!  :)

istvanf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 172
Re: Szerviz
« Válasz #2228 Dátum: 2009.12.04 19:25:54 »
Szal megéri hidd el, többszörösen is a gondoskodást!!  :)
Ó, elhiszem én :-) Egyszerűen arról van szó, hogy az autó a kereskedésnél volt még, amikor lejárt az egy év. Másfél hónappal az "évforduló" után hoztam el, senki nem szólt egy szót sem hogy azonnal vigyem szervízbe, én meg - mivel az autó 2008. márciusban lett forgalomba helyezve, azt hittem - egyszerűen nem néztem meg a szervízkönyvet, eszembe sem jutott hogy gond lehet, gondoltam úgyis szólnának ha valami nem. Azért is érdekes, mert elhozatal előtt rakattam bele egy váltózárat a kerekedés szervízében... Furcsállom hogy nem szóltak, na.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Szerviz
« Válasz #2229 Dátum: 2009.12.04 19:36:40 »
Sztem a kevés km futás miatt, nem vehetik el a garanciát!

Nincs olyan, hogy kevés futás. A garancia feltétele, hogy 1 évente vagy 15.000 km-ente el kell vinni kötelező szervizre. (Amelyik hamarabb bekövetkezik.) A tolerancia 1000 km vagy 0 hónap.
Tehát ha az új autót a szalonból hazaviszed egy tréleren, majd soha egy métert nem mész vele, akkor is el kell vinni 1 év múlva szervizre, különben oda a gari.
Ez a hivatalos feltétel.

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Szerviz
« Válasz #2230 Dátum: 2009.12.04 20:05:17 »
Szal megéri hidd el, többszörösen is a gondoskodást!!  :)
Ó, elhiszem én :-) Egyszerűen arról van szó, hogy az autó a kereskedésnél volt még, amikor lejárt az egy év. Másfél hónappal az "évforduló" után hoztam el, senki nem szólt egy szót sem hogy azonnal vigyem szervízbe, én meg - mivel az autó 2008. márciusban lett forgalomba helyezve, azt hittem - egyszerűen nem néztem meg a szervízkönyvet, eszembe sem jutott hogy gond lehet, gondoltam úgyis szólnának ha valami nem. Azért is érdekes, mert elhozatal előtt rakattam bele egy váltózárat a kerekedés szervízében... Furcsállom hogy nem szóltak, na.
Szólniuk kellett volna, tehát a felelősség is az övék, sőt illett volna friss szervizzel átadniuk.  :excl: Sztem továbbra is kell hogy éljen a garancia, ha vitára kerülne sor te nyernél sztem...  :hmmmm:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Szerviz
« Válasz #2231 Dátum: 2009.12.04 20:14:32 »
A garanciától függetlenül, azért ha megveszek egy használt kocsit, akkor mindig az első dolgom, hogy alap dolgokat lecserélem (olaj+ szűrők), mert ugye sohasem bízunk meg az előző tulajban.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #2232 Dátum: 2009.12.04 20:15:09 »
Nem tudom, hogy mit nem lehet a matematikán érteni. A 15.000 km-nél nagyobb a 20.000 km. A 0 hónapnál is nagyobb a 6 hónap.

Ha az a garancia feltétel, hogy 15.000 km vagy 1 év, amelyik előbb bekövetkezik, akkor a fél év túlcsúszás ebbe nem fér bele. Ennyi, ez szimpla matematika.


A mszervíznek meg nem kell figyelmeztetnie, ez a tulajdonos/üzembentartó felelőssége. A munkahelyeden sem szólnak, hogy gyere ám be szabadság után majd dolgozni...


Tekintettel azonban arra, hogy akkor egy kereskedésben állt, lehet a túlcsúszás alku tárgya. De ha nem adják meg a garit, akkor nem tehetsz semmit sem.

Azon lehet vitatkozni, hogy átverték-e e a vevőt a szervízzel vagy sem. Ha azt ígérték, hogy a kocsi vezetett szervízkönyves, akkor az eladó felelőssége a dolog.

istvanf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 172
Re: Szerviz
« Válasz #2233 Dátum: 2009.12.04 20:44:50 »
A mszervíznek meg nem kell figyelmeztetnie, ez a tulajdonos/üzembentartó felelőssége. A munkahelyeden sem szólnak, hogy gyere ám be szabadság után majd dolgozni...
Akkor sem, ha az átvétel pillanatában már másfél hónappal túlcsúszott ezen? Én június óta árulták az autót, én szeptember utolsó hetében vettem meg / hoztam el, az egy év pedig augusztus első hetében járt le. A hirdetésben vezetett szervizköny volt, de ki emlékszik már arra ( netes hirdetés volt ). Egyékbént a márkaszervíz és az eladó ugyanaz ( Mayer T, nevezzük nevén ) - az eredeti tulaj ott vette, náluk szervizelte, oda vitte vissza, én tőlük vettem, és én is oda vittem szervízbe. Mondom, az egész fele ennyire sem lenne furcsa ( simán elefejthette az értékesítő ), ha az átvétel előtt egy nappal nem szerelnek bele egy váltózárat. Akkor vajon nem tűnt fel a dolog senkinek?

barna.czukor

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #2234 Dátum: 2009.12.04 20:46:28 »
Ha ugyan az a két személy, akkor más a szitu. Ez esetben szerintem játszani fog a gari. Az eladónak ez az érdeke ugyanis.