Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2294538 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Szerviz
« Válasz #1335 Dátum: 2008.11.26 08:13:01 »


Utálok így gyanusítgatni, vagy csak simán kételkedni, de szerintem simán benne van, hogy a szerelők/raktárosok lenyúlják az oroginal dobozban vitt 12-16ezer Ft értékű 4liter olajat, és beleöntenek valami hordós 10w40-et a kocsiba. Erre mi a garancia? Semmi.
[/quote]

minden márkaszerviz hordoban kapja az olajat. minden reggel a B?W óbuda mellett jövök el hévvel és ma is láttam h hordbol mérik ki . ebben semmi gáz nincs
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Szerviz
« Válasz #1336 Dátum: 2008.11.26 08:41:43 »
minden márkaszerviz hordoban kapja az olajat. minden reggel a B?W óbuda mellett jövök el hévvel és ma is láttam h hordbol mérik ki . ebben semmi gáz nincs

Ebben nincs is gaz. Fery nem ez ellen tuntetett. Hanem, hogy odaviszi a draga penzen megvasarolt 0w-30as LM olajat, ami "szekrenybe" kerul, a kocsiba meg a hordos 10w-40 Shell. Na ez fajna neki, jogosan :excl:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

akosk

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re: Szerviz
« Válasz #1337 Dátum: 2008.11.26 10:01:02 »
minden márkaszerviz hordoban kapja az olajat. minden reggel a B?W óbuda mellett jövök el hévvel és ma is láttam h hordbol mérik ki . ebben semmi gáz nincs

Ebben nincs is gaz. Fery nem ez ellen tuntetett. Hanem, hogy odaviszi a draga penzen megvasarolt 0w-30as LM olajat, ami "szekrenybe" kerul, a kocsiba meg a hordos 10w-40 Shell. Na ez fajna neki, jogosan :excl:

Szerintem simán meg tudod különböztetni a hordós 10W-40-et a 0W-30-astól a nívópálcán például. Hisz nekem is szembeötlő volt anno már a 10W-5W difi is, azaz ez utóbbi jóval könnyebben csöppent le a pálca végéről.
Ákos (E11 Corolla HB 1.6 Linea Terra) 295.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Szerviz
« Válasz #1338 Dátum: 2008.11.26 15:30:48 »
Ha jól bejáratott helyre mész, akkor nincs ilyen probléma. Ha meg még klubtag is vagy, akkor pláne  :)

Ma voltam 4 éves szervizen, vittem olajat, beletették. Mivel akciós szervizcsomagot kaptam, a benne lévő olajat ideadták.
- olaj
- olajszűrő
- első fékbetétek
- pollenszűrő
- gyertyák
- fagyálló hűtőfolyadék
- fékfolyadék
- féktisztítás
- injektor tisztító adalék
- 60.000-es átvizsgálás
- plusz kerékőr leoperálása (elveszett kulcs miatt)
64.400 szerintem teljesen korrekt  :laugh:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Szerviz
« Válasz #1339 Dátum: 2008.11.26 17:16:59 »
Sziasztok.

Én nem értem ezt....  :no: Az eddig hibátlan verdám úgy tűnik, kezd megbolondulni. Nem elég, hogy a szívósor beadta a kulcsot és elkezdett zörögni, a hidegek megérkeztével (persze könnyen lehet, hogy semmi összefüggés) a négyből két elektromos ablakom közül az egyetlen automata, a vezetőoldali automata fel- és lehúzási funkciója elmúlt. Help.

Ilyenkor mi van? Ez is jellemző hhiba, vagy egyedi jelenség? Mi lehet a gond? Az emelőmotorral van probléma, vagy csak egy csatlakozó csúszott le?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Szerviz
« Válasz #1340 Dátum: 2008.11.26 17:20:36 »
Ha amúgy működik, csak nem automata módban, akkor egyszerűen csak újra kell tanítani.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Szerviz
« Válasz #1341 Dátum: 2008.11.26 17:23:12 »
Ha amúgy működik, csak nem automata módban, akkor egyszerűen csak újra kell tanítani.

??? Szenilis? Má szenilis is? Nem elég, hogy tüdőhápogása van?  :eek:

Hogyan lehet újra tanítani?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Szerviz
« Válasz #1342 Dátum: 2008.11.26 17:24:48 »
Van, hogy elfelejti... Vették le a sarut mostanában az aksiról? Vagy merült le? Olyankor szokta.
Fejből nem tudom, de asszem felső végállásban tartani kell a kapcsolót egy darabig.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Szerviz
« Válasz #1343 Dátum: 2008.11.26 17:38:47 »
Van, hogy elfelejti... Vették le a sarut mostanában az aksiról? Vagy merült le? Olyankor szokta.
Fejből nem tudom, de asszem felső végállásban tartani kell a kapcsolót egy darabig.

Basszus tényleg! Hát én vettem le a saját két kezemmel!  ::)
Úgy tűnik, az akkucellák valamelyike ereszt, vagy nem tökéletes a zárása felül, mert ilyen ocsmány fehér, porszerű savtrutyi jelent meg a pólusokon és a környező fémalkatrészeken. Beleharapott a zárhíd festésébe is, úgyhogy a minap nekiálltam, szétkaptam, letakarítottam mindent, utána a meztelen alkatrészeket, meg a sarukat természetesen a pólusokkal együtt bekentem zsírral, így aztán nem lesz kémiai reakció.  :) És persze, hogy le kellett venni a sarukat hozzá.

Köszi Misi. Majd kerítek valakit, aki nyom egy csókot a homlokodra, merugye ha én tenném, az elég szarul nézne ki....  :)

Szóval kapcsoló felső végállásban? Kipróbálom.


Ui.: érdekes jószág, az automatikát elfelejti, a rádió csatornakiosztása meg megmaradt....  ::)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Szerviz
« Válasz #1344 Dátum: 2008.11.26 17:41:17 »
A rádióban van egy kis aksi, ami erre van kitalálva. Pár óráig megtartja. De az évek múlásával az is kakukk lesz, és majd az is felejt.
Mint az emberek...

Cisc0

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 236
Re: Szerviz
« Válasz #1345 Dátum: 2008.11.26 18:17:04 »
Hogyan lehet újra tanítani?
Egy angol nyelvű fórumon is kérdezték már ezt:
"How to reset automatic window function:
Sometimes after disconnecting the battery on your Corolla, the automatic windows function will not work properly.
To reset the function with the ignition on, hold the relevant window button up for 5 or more seconds. This will reset the window parameters and the auto function will work again."
Tehát gyújtás ráad, a rosszalkodó ablak gombját legalább 5 másodpercig kell felhúzva tartani és így visszaáll alapbeállításokra, szal működni fog az auto funkció.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Szerviz
« Válasz #1346 Dátum: 2008.11.26 18:20:07 »
Köszönöm a segítséget! Így - utólag - már beugrott, hogy több márkánál is előfordulhat ilyen kis tréfa, és mindegyiknél valami hasonló a megoldás. Persze ez pont akkor nem jut az ember eszébe, amikor találkozik a jelenséggel.

tomboloo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Szerviz
« Válasz #1347 Dátum: 2008.11.26 18:44:22 »
Sziasztok
Ha véletlenül elhangzott már valamelyik topic-ban a kérdés, ne haragudjatok, nem vagyok túl rendszeres olvasó, és kérdező sem, de most ezt a problémát, feldobom, hátha valaki tud rá mondani valamit.
Toyota Corolla 1,4 D-4D 2005. 11. havi 57000 km-el.
A történet a következő: két teletankolást (Shell, kedves  kolléga teletöltötte a nyakig FULL) követően egyszer még márciusban, és most egy hete közvetlenül a tankolást után(ismét Shell,ismét FULL) kigyulladt a motorsziluett lámpa. Márciusban rögtön hívtam a szervízt, azt mondták, 2-3 alkalommal indítsam el, állítsam le a motort, ha eltűnik, használhatom tovább nyugodtan, ha nem akkor inkább ne. Megtettem amit mondtak a jel el is tűnt. Kiolvasást követően a hibalistában a vezérműtengely jeladó hibája jött ki. Azóta még nem lett ugyan az alkatrész kicserélve, de egészen eddig nem jelent meg. A garancia lejárat előtt elmentem szervízbe, de a jeladót alkatrészhíány miatt nem cserélték még ki (ha megjön szólnak). Kérdésem az, hogy szerintetek van összefüggés a nyakig megtankolás, és a hibajel között?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Szerviz
« Válasz #1348 Dátum: 2008.11.26 18:48:08 »
A leírt hiba semmiféle összefüggésben nincs a tankolással. A jeladónak fogalma sincs, hogy mennyi üzemanyag van a kocsiban.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Szerviz
« Válasz #1349 Dátum: 2008.11.27 20:32:50 »
- plusz kerékőr leoperálása (elveszett kulcs miatt)

A kerékőrt hogy szedték le?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )