Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2308315 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Funkii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 195
Re:Szerviz
« Válasz #7725 Dátum: 2012.12.11 16:08:14 »
Lecseréltem az olajat az autóban, kapott LM toptec 4100 5w-40es olajat és mann w68 olajszűrőt (itt is köszi akibor cimborámnak a segítségért a beszerzésben). Pollenszűrő, levegőszűrő cserét még a héten megejtem.
A motor tapasztalatom szerint picit halkabb, reggel a hidegben kevésbé morgós hangot ad. Remélem beválik az olaj hosszú távon is.

A hátsó fékpofákat is sikerült lecserélni ate-kra.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Szerviz
« Válasz #7726 Dátum: 2012.12.11 17:13:20 »
Bravisszimo!
Késörobi is beledobta már a toptec 4300at.
Várom a tapasztalatát!
Én még várok,h gyűljön a km.
Mostanában nem megyek a toyival.
Pollen meg levegőszűrő is kéne bele.
Gyertyát mikor cser?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Funkii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 195
Re:Szerviz
« Válasz #7727 Dátum: 2012.12.12 08:14:27 »
Azt szeptember környékén cseréltem densora.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Szerviz
« Válasz #7728 Dátum: 2012.12.12 08:20:13 »
Király.
Akkor jöhet most újabb 15ezer km:-)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Hedgehog

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Ablakemelő
« Válasz #7729 Dátum: 2012.12.12 11:58:57 »
Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segítségre. Tönkrement a bal első izzóm amit cseréltem de a két fényszóró között kb 10 cm eltérés van (ahová világítanak), illetve kiszedtem az aksit és visszatéve vezető ülés melletti ablak automata funkciója elszált, de nyomásra megy az ablak. Az anyós oldali viszont működik. 2002 es Corolláról lenne szó.


köszönöm a segítséget.
1,4 VVT-i; 6,5 l/100km

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Ablakemelő
« Válasz #7730 Dátum: 2012.12.12 12:52:22 »
Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segítségre. Tönkrement a bal első izzóm amit cseréltem de a két fényszóró között kb 10 cm eltérés van (ahová világítanak), illetve kiszedtem az aksit és visszatéve vezető ülés melletti ablak automata funkciója elszált, de nyomásra megy az ablak. Az anyós oldali viszont működik. 2002 es Corolláról lenne szó.


köszönöm a segítséget.
Az automata ablak nem tanítható?
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Szerviz
« Válasz #7731 Dátum: 2012.12.12 12:53:30 »
De igen. Maxra felhúzni, gombot kb 5 mp-ig nyomva tartani és talán lent is kell csinálni. Ennyi.  :)
A fényszórókat én szervizben állítanám be műszerrel inkább, az a tuti... :hmmmm:
         

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Szerviz
« Válasz #7732 Dátum: 2012.12.12 13:08:24 »
De igen. Maxra felhúzni, gombot kb 5 mp-ig nyomva tartani és talán lent is kell csinálni. Ennyi.  :)
A fényszórókat én szervizben állítanám be műszerrel inkább, az a tuti... :hmmmm:
Egy izzócsere után normális hogy be kell állítani a fényszórót?
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Ablakemelő
« Válasz #7733 Dátum: 2012.12.12 13:09:23 »
Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segítségre. Tönkrement a bal első izzóm amit cseréltem de a két fényszóró között kb 10 cm eltérés van (ahová világítanak), illetve kiszedtem az aksit és visszatéve vezető ülés melletti ablak automata funkciója elszált, de nyomásra megy az ablak. Az anyós oldali viszont működik. 2002 es Corolláról lenne szó.


köszönöm a segítséget.

üdv!
Ha izzócsere előtt nem volt eltérés, akkor rosszul raktad be az izzót!

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Ablakemelő
« Válasz #7734 Dátum: 2012.12.12 17:23:44 »
Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segítségre. Tönkrement a bal első izzóm amit cseréltem de a két fényszóró között kb 10 cm eltérés van (ahová világítanak), illetve kiszedtem az aksit és visszatéve vezető ülés melletti ablak automata funkciója elszált, de nyomásra megy az ablak. Az anyós oldali viszont működik. 2002 es Corolláról lenne szó.


köszönöm a segítséget.

Ha amelyikben cserélted az lefelé hord akkor valószínűleg rosszul raktad bele az izzót, ezt onnan is tudod hogy a vetítési kép nem szép egyenletes hanem egy pontba világít és sokkal érősseb azon a ponton.
Az ablakot pedig teljesen fel kell húzni tartani vagy 3-5 másodpercig majd ugyan ezt lent is megismételni.

szp91

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Szerviz
« Válasz #7735 Dátum: 2012.12.12 19:22:12 »
sziasztok!
a problémám a következő: ugye kb 1 hónapja derült ki toyotáéknál a "kormány ropogás" miatti autóvisszahívás. Ami kiderült, hogy az én autóm nem tartozik bele a hibás évjáratúakba, mert nem japán gyártású. viszont az nem derült ki számomra, hogy honnan kellene, hogy halljak ropogást? Ez csak azért érdekes számomra, mert az én kormányom néha olyan hangokat ad ki főleg hidegben, mint ami ki akar esni a helyéről. A hang forrása kb a kormánykerék és a pedálok közötti rúdtól jön. Mi lehet ez? nem találkozott még ilyennel senki? Az autóm E12 corolla 2002 áprilisi. Köszi ha bármi ötletetek lenne.

Celicáss

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 378
Re:Szerviz
« Válasz #7736 Dátum: 2012.12.12 20:59:17 »
sziasztok!
a problémám a következő: ugye kb 1 hónapja derült ki toyotáéknál a "kormány ropogás" miatti autóvisszahívás. Ami kiderült, hogy az én autóm nem tartozik bele a hibás évjáratúakba, mert nem japán gyártású. viszont az nem derült ki számomra, hogy honnan kellene, hogy halljak ropogást? Ez csak azért érdekes számomra, mert az én kormányom néha olyan hangokat ad ki főleg hidegben, mint ami ki akar esni a helyéről. A hang forrása kb a kormánykerék és a pedálok közötti rúdtól jön. Mi lehet ez? nem találkozott még ilyennel senki? Az autóm E12 corolla 2002 áprilisi. Köszi ha bármi ötletetek lenne.

konkrétan melyik évjárat  tartozik bele ?

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Szerviz
« Válasz #7737 Dátum: 2012.12.12 22:37:26 »
sziasztok!
a problémám a következő: ugye kb 1 hónapja derült ki toyotáéknál a "kormány ropogás" miatti autóvisszahívás. Ami kiderült, hogy az én autóm nem tartozik bele a hibás évjáratúakba, mert nem japán gyártású. viszont az nem derült ki számomra, hogy honnan kellene, hogy halljak ropogást? Ez csak azért érdekes számomra, mert az én kormányom néha olyan hangokat ad ki főleg hidegben, mint ami ki akar esni a helyéről. A hang forrása kb a kormánykerék és a pedálok közötti rúdtól jön. Mi lehet ez? nem találkozott még ilyennel senki? Az autóm E12 corolla 2002 áprilisi. Köszi ha bármi ötletetek lenne.

Tippem a kormánycsukló...
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re: Re:Szerviz
« Válasz #7738 Dátum: 2012.12.12 23:28:37 »
Hasonló a 4300asal is a tapasztalat.
Bár az indításnál nekem elnyom mindent a zörgő szívócsonk, de ha abbahagyja hallhatóan csendesebb lett. Köszönöm Robinak ezúton is, jó biznisz volt ez az akciós csomag!

Lecseréltem az olajat az autóban, kapott LM toptec 4100 5w-40es olajat és mann w68 olajszűrőt (itt is köszi akibor cimborámnak a segítségért a beszerzésben). Pollenszűrő, levegőszűrő cserét még a héten megejtem.
A motor tapasztalatom szerint picit halkabb, reggel a hidegben kevésbé morgós hangot ad. Remélem beválik az olaj hosszú távon is.

A hátsó fékpofákat is sikerült lecserélni ate-kra.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Szerviz
« Válasz #7739 Dátum: 2012.12.12 23:31:11 »
Nincsmit!
Mostmár aztán tényleg rajtam a sor,h lecseréljem az olajat;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки