Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3756245 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11565 Dátum: 2016.09.08 22:00:30 »
Aki próbálta azt mondja,hogy nagyon sovány is az 1.8 automatával.

pretssa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11566 Dátum: 2016.09.08 22:39:25 »
Pont emiatt kételkedem abban, katalizátor hiba lenne. Mivel a csere több tízezerbe kerülne, előtte szvsz célszerű lenne egy EGR szelep tisztítást eszközölni, mert ez a motor már közvetlen befecskendezéses és sajnos jellemző rá a kokszosodás. Ha rendszeresen karban van tartva, akkor nem okoz problémát, de elképzelhető, hogy a szívó oldali korom miatt a kipufogó rendszerbe került gáz összetételében a lambdák már eltérést észlelnek (Denso lambdák japánosan szigorúak). Ez csak tipp, de semmiképpen nem Márkaszervízre bíznám a dolgot, hanem olyan műhelyre (TTG), amely megkeresi a hiba okát és el is végzi a szükséges beavatkozást anélkül, hogy kapásból cserélne valamilyen alkatrészt találomra.
Gyújtógyertyákat is cseréltél? Tudod, hogy irridiumos Denso kell bele és 90000 km a csere intervalluma? (Kb 16k Ft a 4 db ára)

Igen, olyan gyertyákat kapott, még az ára is stimmel :-) EGR szelepet még nem találtam, de keresem tovább. Csatolt kép, hogy mi lett cserélve.
Mindenkinek köszönöm, hogy próbál segíteni!!!!!!

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10697
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11567 Dátum: 2016.09.09 20:02:32 »
Ma voltam a ToyoTeam-nél, felemelték az autót. Szivárgást, folyásra utaló jeleket nem találtak sem az autó alatt, sem a motortérbe benézve.
Viszont egy érdekes dolgot mondtak, az ilyen-olyan márkaszervizes "akciós szervizcsomagok" esetében állítólag egy bizonyos mennyiségű olaj van előírva a szerelőknek, amit beletöltenek - azaz nem fullra töltik fel, ez jelen esetben lehet 0,3-0,5L-rel kevesebb mennyiség is! (ez mondjuk talán indokolhatná, miért nem volt az "F" jelzésnél az olajszint a nívópálcán 1700 km megtétele után :hmmmm:)
Arra a néhány olajfoltra ők is csak azt tudták javasolni, hogy nézni kell a szintet és elgondolkodni azon, hogy érdemes-e rákölteni 2-300e Ft-t, vagy rossz esetben majd elég néha napján utánatölteni az olajnak (vagyis hány év alatt hozná be az autó a ráfordított költséget, stb). Mondjuk az autó eladása fel sem merült, meg amúgy sem éppen ez a keresett motor és váltó kombináció belőle a piacon.  :innocent:
Az autó szép és jó, használni kell.  :wub: Szóval kicsit megnyugodtam, okosabb nem nagyon lettem (mondjuk ezt az akciós szervizcsomagos izét soha senki sem említette  :hmmmm: ), marad a szintnézés.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11568 Dátum: 2016.09.09 20:31:57 »
Ma voltam a ToyoTeam-nél, felemelték az autót. Szivárgást, folyásra utaló jeleket nem találtak sem az autó alatt, sem a motortérbe benézve.
Viszont egy érdekes dolgot mondtak, az ilyen-olyan márkaszervizes "akciós szervizcsomagok" esetében állítólag egy bizonyos mennyiségű olaj van előírva a szerelőknek, amit beletöltenek - azaz nem fullra töltik fel, ez jelen esetben lehet 0,3-0,5L-rel kevesebb mennyiség is! (ez mondjuk talán indokolhatná, miért nem volt az "F" jelzésnél az olajszint a nívópálcán 1700 km megtétele után :hmmmm:)
Arra a néhány olajfoltra ők is csak azt tudták javasolni, hogy nézni kell a szintet és elgondolkodni azon, hogy érdemes-e rákölteni 2-300e Ft-t, vagy rossz esetben majd elég néha napján utánatölteni az olajnak (vagyis hány év alatt hozná be az autó a ráfordított költséget, stb). Mondjuk az autó eladása fel sem merült, meg amúgy sem éppen ez a keresett motor és váltó kombináció belőle a piacon.  :innocent:
Az autó szép és jó, használni kell.  :wub: Szóval kicsit megnyugodtam, okosabb nem nagyon lettem (mondjuk ezt az akciós szervizcsomagos izét soha senki sem említette  :hmmmm: ), marad a szintnézés.

Különösebb LeMondás nélkül "marad a szintnézés." :yes: :yes:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11569 Dátum: 2016.09.09 20:48:03 »
olajszürö és leeresztöcsavarra ránéztek? nem szivárog?
vagy az also takarolemezröl nem csöpög az olajmaradék pl egy esetleges trehány olatcsere miatt?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11570 Dátum: 2016.09.09 20:53:07 »
Ma voltam a ToyoTeam-nél, felemelték az autót. Szivárgást, folyásra utaló jeleket nem találtak sem az autó alatt, sem a motortérbe benézve.
Viszont egy érdekes dolgot mondtak, az ilyen-olyan márkaszervizes "akciós szervizcsomagok" esetében állítólag egy bizonyos mennyiségű olaj van előírva a szerelőknek, amit beletöltenek - azaz nem fullra töltik fel, ez jelen esetben lehet 0,3-0,5L-rel kevesebb mennyiség is! (ez mondjuk talán indokolhatná, miért nem volt az "F" jelzésnél az olajszint a nívópálcán 1700 km megtétele után :hmmmm:)
Arra a néhány olajfoltra ők is csak azt tudták javasolni, hogy nézni kell a szintet és elgondolkodni azon, hogy érdemes-e rákölteni 2-300e Ft-t, vagy rossz esetben majd elég néha napján utánatölteni az olajnak (vagyis hány év alatt hozná be az autó a ráfordított költséget, stb). Mondjuk az autó eladása fel sem merült, meg amúgy sem éppen ez a keresett motor és váltó kombináció belőle a piacon.  :innocent:
Az autó szép és jó, használni kell.  :wub: Szóval kicsit megnyugodtam, okosabb nem nagyon lettem (mondjuk ezt az akciós szervizcsomagos izét soha senki sem említette  :hmmmm: ), marad a szintnézés.
Én ott voltam az autóm mellett végig az akciós szervizcsomagkor, ami Toyota olajat tartalmazott. Nekem beletöltötték a teljes mennyiséget. A szervizes srác szépen kimérte a 4 litert és a kicsit és beletöltötte mind.
Remélem nem én voltam az egyetlen ilyen kuncsaft...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11571 Dátum: 2016.09.09 23:06:52 »
Én ott voltam az autóm mellett végig ... A szervizes srác szépen kimérte a 4 litert és a kicsit
Amennyiben ott figyel a tulaj, kevesebb a mozgástér. Mivel 4+ L mennyiségről van szó, bármelyik kiszerelés esetén keletkezik 1 bontott egységcsomag, amit a következő ügyfélnek felszámolnak, aztán vhol majd elhasználják.
A szintezés nem rossz dolog, nekem nem volt még két egyforma feltöltési mennyiség.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9394
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11572 Dátum: 2016.09.10 00:02:55 »
Amennyiben ott figyel a tulaj, kevesebb a mozgástér. Mivel 4+ L mennyiségről van szó, bármelyik kiszerelés esetén keletkezik 1 bontott egységcsomag
A hordóból ritkán-

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11573 Dátum: 2016.09.10 06:14:29 »
TGMO ról volt szó.
Amennyiben hordós kimért volt, akkor nem kell tovább keresgélni a turpisságot. Igazán jó  biznisz hordós vmit eladni arany, akarom mondani TGMO árban. Egyedül a végfelhasználók nem járnak jól. Ja, hogy azok pont az ügyfelek... .
« Utoljára szerkesztve: 2016.09.10 06:17:53 írta Agyarka »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10697
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11574 Dátum: 2016.09.10 11:47:05 »
olajszürö és leeresztöcsavarra ránéztek? nem szivárog?
vagy az also takarolemezröl nem csöpög az olajmaradék pl egy esetleges trehány olatcsere miatt?

Az autó "nem töltött sokat a levegőben", de mivel csupa jókat mondtak itt a srácokról, és hogy szívvel lélekkel csinálják amit csinálnak, én bízom bennük, hogy az a pár perc elég volt alaposan szemrevételezni az autót.

Azóta, amióta készítettem azt a képet nem találtam új foltot a felhajtón (kop-kop-kop), pedig tegnap direkt kint hagytam az autót 3-4 órára is, mielőtt beálltam vele.
Meglátjuk. Marad a figyelés, és próbálok beletekerni még plusz km-eket, amíg itthon vagyok.

Az autó egyébként jó, teszi a dolgát.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Pincér

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11575 Dátum: 2016.09.10 17:02:41 »
Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon, a következő problémával: 2005-ös Ave II (T25, 2.0 vvti, 147 Le, 1az-fse motor, automata, 183.000 km) p0420-as hibával ma voltam toyota márkaszervízben, mivel időnként emiatt újra és újra jelzett a mil-lámpa. A diagnosztika kizárta a lambdaszondákat, azok működnek - konklúzió: rossz a katalizátor. Kaptam rá helyben egy 300 ezres ajánlatot  :eek: ....ennyit nem szánnék rá, tud valaki v.mi olcsóbb lehetőséget, akár utángyártott katalizátorra?

A gyári cikkszám:

25051-28150 - CONVERTER SUB-ASSY, EXHAUST MANIFOLD
25051-28150
( 1 )
*114=TOYOTA/03-/Y (01/2003 - 04/2006)
A különböző európai alkatrészes oldalakon is bőven 1000 USD feletti árakat írnak....

ebay-kleinanzeigenen találtam egy vadi újat, de nem tudom, hogy jó lenne-e az autóhoz:

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/kruemmer-mit-vor-katalysator-fuer-toyota-avensis-neu-unbenutzt/506754633-223-1244

Járt már valaki ilyen cipőben, mi lehet a leggazdaságosabb megoldás?

Segítségeteket előre is köszönöm!!

Kecskemét GT kipufogoszerviz.
2éve 50.000 Ft ot mondott nyiván utángyártott katalizátorral.
Avensis T25 (2014-2022)
Corolla E12 (2014-.....)
Camry XV40 (2022-.....)

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11576 Dátum: 2016.09.10 17:20:42 »
Ma egy kicsit kényeztettem az autót.
Olajcsere a motorban és a váltóban. A váltóolaj szürke iszapra hasonlított szerintem még az eredetije lehetett.
Lecseréltem Total 75W90-re.
A motorolaj viszont jól teljesített agip 10W40 volt belerakva legutóbb és az olaj nem volt elfáradva lett volna még benne km .
Most télére 5W30-at kapott szintén agip mert lassan jönnek a hidegek.
Nagyon kíváncsi leszek fogja -e csipegetni.
Elvileg 70000km van a motorban.
Akusaruk kezelése vazelinnel .
Klíma kompresszornál volt két vezeték ami kidörzsölődött és néha letestelt ezeket olajcserekor vettem észre .
Ki lettek javítva és más elvezetési utat választottam a számukra.
Ablakmosó feltöltése folyadékkal.
Bal első izzó csere mert tegnap este kiégett.

Ezekből a legrosszabb az olajszűrő leszedése volt hogy tudták ilyen elbaltázott helyre rakni!!!! :censored:



Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11577 Dátum: 2016.09.11 09:22:03 »
Amennyiben ott figyel a tulaj, kevesebb a mozgástér. Mivel 4+ L mennyiségről van szó, bármelyik kiszerelés esetén keletkezik 1 bontott egységcsomag, amit a következő ügyfélnek felszámolnak, aztán vhol majd elhasználják.
A szintezés nem rossz dolog, nekem nem volt még két egyforma feltöltési mennyiség.
Nekem hordóból töltötték az előírt 4,2 litert. A régi motor pálcáján a max szint 4 liter, úgyhogy a 2 deci is jól látszik.

Igazán jó  biznisz hordós vmit eladni arany, akarom mondani TGMO árban.
Két lehetőség van. Vagy megbízok a márkaszervízben vagy nem. Ha nem bízok meg benne, akkor elmegyek valaki máshoz és próbálok abban bízni, hogy az akitől ő szerzi be, nem lett átverés áldozata. Olaj beszerzésénél minden esetben hit kérdése, hogy elfogadod-e legitim forrásnak az illetőt vagy sem. A tuti megbízható ismerős beszerzője is lehet átverés áldozata.
Én legalábbis kevés olyan embert ismerek aki a fejtéstől a feldolgozáson át a flakonba töltésig végig ott állt a nafta mellett alvás nélkül, hogy végül elégedetten nyugtázhassa, hogy nem hamis olaj került a verdába.



Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11578 Dátum: 2016.09.11 19:24:32 »
Én az átlagosnál gyanakvóbb vagyok. A gyártó saját hálózatán, ill közvetlenül a generálimportőrtől vásárolt, az általuk szabványosított kiszerelésű, bontatlan, külsérelmi nyomoktól mentes csomagolású terméket megbízhatónak besorolni értelmes kompromisszumnak tartom.

TGMO esetén:
- Pár éve nézem utána, akkor csak dobozos kiszerelés volt, ez azóta változhatott,
- a 3 éves karbantartással vásárolt gk hoz dobozos TGMO küldött a Toyota,
- itt a fórumon is volt olyan cartárs akinek szla nélkül a beker ár alatt raktak TGMO t az autójába,
- Olyan is van aki a 4+ akciós olaj helyett a saját olaját használja, de az akciós olajat -nagyon helyesen- nem hagyja ott a szervízben,
- Hiszek abban, hogy a bizalom alapja az ellenőrzöttség, ezért addig nem bízom a hordós olajban, amíg nem előttem bontják ki, és nem ellenőriztem, hogy egyáltalán létezik e hordós kiszerelés, ill. az eladó tranzakciói ezt alátámasztják. Ezeket törvényesen nem nehéz kideríteni, de magánszemélyek nem éri meg.
Egyszerűbb a dobozosnál maradni.

Gyömbér

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11579 Dátum: 2016.09.12 08:52:49 »
Sziasztok,

A napokban vettem észre, hogy 40-60 km/h felett (akár pálya tempóig is) sebesség tartásakor vagy gyorsitáskor (illetve időnként motorféknél) enyhe, magas búgó hangot hallani, kb mintha egy régi ikarusz buszon utaznék. A hang magassága változik, de nem fordulatszám függő, szerintem sebességgel arányos, kuplungot kinyomva elhallgat, felváltva ugyanazon a frekvencián folytatja ahol abbahagyta váltás előtt és gyorsitva feljebb megy. Leginkább talán minimális terhelésre hallatszik. Pl tempomatot használva.
Kicsit talán hasonlit a hang egyik-másik autó tolatáskori "búgásához". De az ikaruszos hasonlat közelebb áll a valósághoz.
Nem tudom mennyire normális a hang mert csak pár hónapja van meg a kocsi, és még szokom a hangjait, de ez eddig csak most tünt fel. (Korábban hangosabb gumik voltak alatta igy az elnyomott minden mást, de szerintem ez csak most pár napja hallható)
Van vele teendő szerintetek?
Erről eszembe jutott, hogy javallott-e és ha igen mikor a váltóban olajat cserélni? (gondolom öregszik az is)
(Benzines 2 literes Avensis 2006-ból)

Köszi!
Gy.