Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1161051 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3195 Dátum: 2010.05.14 10:08:08 »
Pedig nem ártana egy karakán fellépéssel bepróbálkozni.

Hát simán mondhatják hogy nem az ott dolgozó ember morzsázta össze az autómat, hanem én voltam.
Na meg mivel a látható részeket én már kitakarítottam, így belenéznek azt azt mondják hát itt nincs semmi, de valahol még kell lennie morzsának ha újra jöttek a hangyák.

Motormosás nem segítene rajta?

Most jött egy sörényes hangyász a Szegedi Vadasparkba - kérd kölcsön  :devil:





-motormosás + Chemotox ( utána)

-a befújást ne indulás előtt tedd, mert emberre elvileg nem veszélyes, de asztmatikus megbetegedésben szenvedőknél rohamot okozhat ( tehát mégsem hatástalan)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

WeSzil

  • Pixel & Bit rendezőnő
  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 608
    • weigel.hu - webfejlesztés
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3196 Dátum: 2010.05.14 10:23:41 »

-motormosás + Chemotox ( utána)

-a befújást ne indulás előtt tedd, mert emberre elvileg nem veszélyes, de asztmatikus megbetegedésben szenvedőknél rohamot okozhat ( tehát mégsem hatástalan)

Chemotox meg az ilyen rovarirtó cuccokat már néztem, de rájuk van írva hogy tűzveszélyes, most azt tényleg merjem befújni a motor köré?
Nincs valami takarító cég akinek ez a profilja? Rovarirtás az autóban?  :)
Arra is gondoltam hogy valami nagy nyomású levegővel (tehát víz nélkül) kéne végig fújni a motor teret, csak olyat se tudom hol vállalnak.
WeSzil - IQ²  ¤ 299  :)
{Aygo}
weboldal készítés - weigel.hu

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3197 Dátum: 2010.05.14 10:56:05 »
Arra is gondoltam hogy valami nagy nyomású levegővel (tehát víz nélkül) kéne végig fújni a motor teret, csak olyat se tudom hol vállalnak.
Ha kijössz Érdre, apukám ingyen és bérmentve kifújatja neked a kompresszorral.  :flowers:
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3198 Dátum: 2010.05.14 12:18:14 »
A sparykben csak a hatóanyagot kijuttató gáz a robbanásveszélyes, ha kifújtad, akkor már nincsen semmi kockázat.
Amúgy meg csak akkor lobban be, ha nyílt láng van a közelében, tehát, ha reggel, hideg motorral pörkölsz oda az  Ant-oknak, akkor kb. annyi a kockázata, mintha a lakásban fújogatnád a konyhában. Ott is van nyílt láng, mégsincsen semmi. A kocsi motorterében ugye nincsen nyílt láng, max a kipufogó-könyököt ne fújd be, ha pirosan izzik.  :D

Szóval ne riasszon el a hajtógázas spray. És az sem elfelejtendő, hogy a spray-val olyan helyekre is eljuthat a hatóanyag, ahova más módszerrel nem lehetne megoldani.

A levegővel való kifújás, csak az Ant-hadseregek képes kisöpörni, de a hangyuszok a menetelés közben a bolyra jellemző szaganyagot bocsátanak ki és azon masíroznak oda-vissza, a levegős módszerrel a szagnyom a felületen megmarad, visszatalálnak a kis piszkok.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peti

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3199 Dátum: 2010.05.14 12:52:50 »
Most jött egy sörényes hangyász a Szegedi Vadasparkba - kérd kölcsön  :devil:


 :D

tutinet

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3200 Dátum: 2010.05.15 17:49:02 »
Szerintem egy alapos motormosás segíthet de legyen a motor tetején a gyári műanyag burkolat.
A Budafoki úti mosóban megcsinálják , van külön alsó és felső motormosás. A sima motormosás a felsőt jelenti náluk.

Nekem teljesen gyári tisztaságúra mosták le az alvázat igaz, nagy nehezen döntötték csak el, hogy a 6-7 alkalmazott közül melyikük csinálja.

tom74

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
  • '07 AURIS 2.0 D4D SOL.'05 Yamaha Fz6S
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3201 Dátum: 2010.05.15 21:20:10 »
biokill A legjobb hangya irtó mezőgazdaboltba kapható nem drága és másra is jó  ;)

AURIS 2.0 D4D SOL Yamaha Fz6S  kawasaki zx-10r SCANIA 93H

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3202 Dátum: 2010.05.17 09:35:16 »
Sziasztok!

Egy kevéske javítófestéket szeretnék beszerezni színkód alapján.
Tudtok ehhez valami jó kis boltot a fővárosban? Mondjuk szűkítsük a belsőbb kerületekre.
Köszi!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3203 Dátum: 2010.05.17 09:36:41 »
Ha kevés kell, akkor bármelyik márkakereskedés.  :)
         

pzs

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3204 Dátum: 2010.05.17 09:44:27 »
Sziasztok!

Egy kevéske javítófestéket szeretnék beszerezni színkód alapján.
Tudtok ehhez valami jó kis boltot a fővárosban? Mondjuk szűkítsük a belsőbb kerületekre.
Köszi!

Markaszervizben meg tudjak rendelni. Szerencsere nem kerul egy vagyonba (3-4000 Ft korul alakul).

torbit

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
  • Corolla E12 1,4 D4D HB Luna
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3205 Dátum: 2010.05.24 19:07:30 »
Sziasztok!

Szerdától én is Toyota tulajdonos leszek, egy 4 éves E12-es 5 ajtós corolláé.  :clap:
Nagyon várjuk már ezt a napot, és egyből egy alapos külső-belső tisztítással szeretném kezdeni az "új" autó életét, amit mindenképpen magam szeretnék elvégezni.
Ehhez keresek most megfelelő tisztítószereket. Tudnátok segíteni ebben?
Valamilyen jó autósampon kellene, és a belső részek tisztításához való anyag (műszerfaltisztító stb.), de vszínűleg polír is, mert pár kicsi karc van (főleg a kilincseknél gyűrűtől vagy körömtől nem tudom).
Köszi előre is minden tanácsot!

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3206 Dátum: 2010.05.25 13:51:59 »
Sziasztok!

Szerdától én is Toyota tulajdonos leszek, egy 4 éves E12-es 5 ajtós corolláé.  :clap:
Nagyon várjuk már ezt a napot, és egyből egy alapos külső-belső tisztítással szeretném kezdeni az "új" autó életét, amit mindenképpen magam szeretnék elvégezni.
Ehhez keresek most megfelelő tisztítószereket. Tudnátok segíteni ebben?
Valamilyen jó autósampon kellene, és a belső részek tisztításához való anyag (műszerfaltisztító stb.), de vszínűleg polír is, mert pár kicsi karc van (főleg a kilincseknél gyűrűtől vagy körömtől nem tudom).
Köszi előre is minden tanácsot!

Itt fogsz találni minden ami kell http://apolloauto.hu/products_hu.html :) és itt lehet tanulni hogyan kell használni http://www.autodetailer.hu/forum/

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3207 Dátum: 2010.05.26 09:25:22 »
Markaszervizben meg tudjak rendelni. Szerencsere nem kerul egy vagyonba (3-4000 Ft korul alakul).

Köszi!
Múlt héten kedden meg is rendeltem (egy hátsó ablaktörlővel együtt, ha már náluk járok - így most elöl-hátul új van), pénteken pedig megjött, 2500 volt.
2 db 9 ml-es kis tégely van benne, az egyik az alapozófesték, a másik a színtelen lakk. Mindkettőnek van ecsetje, és van hozzájuk egy rajzos "leírás" is.
Az eredmény: megvilágítástól, távolságtól és nézési szögtől függően persze változó, hogy mennyire látszik némi színbeli eltérés, de a hibák helyén amúgy látható fehér szín helyett az esetleg picit eltérő szürke mindenképpen jobb.  ;)

pzs

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3208 Dátum: 2010.05.26 10:59:41 »
Markaszervizben meg tudjak rendelni. Szerencsere nem kerul egy vagyonba (3-4000 Ft korul alakul).

Köszi!
Múlt héten kedden meg is rendeltem (egy hátsó ablaktörlővel együtt, ha már náluk járok - így most elöl-hátul új van), pénteken pedig megjött, 2500 volt.
2 db 9 ml-es kis tégely van benne, az egyik az alapozófesték, a másik a színtelen lakk. Mindkettőnek van ecsetje, és van hozzájuk egy rajzos "leírás" is.
Az eredmény: megvilágítástól, távolságtól és nézési szögtől függően persze változó, hogy mennyire látszik némi színbeli eltérés, de a hibák helyén amúgy látható fehér szín helyett az esetleg picit eltérő szürke mindenképpen jobb.  ;)

Szinten hetvegen probaltam. Nem vagyok elszallva tole, de mindenkeppen jobb mint volt. Te hany percig hagytad a festek utan? A papiron 10et irt, de akarhogy probaltam az nem lett jo (kb 20 fokban). A lakkreteg utan meg azt mondja az abra, hogy 20 perc majd letorolni. Nekem viszont 20 perc utan annyira megszaradt, hogy nem sokat tudtam kezdeni vele. Leirnad, hogy pontosan hogyan hasznaltad? Koszi! :flowers:

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3209 Dátum: 2010.05.26 11:37:16 »
Szinten hetvegen probaltam. Nem vagyok elszallva tole, de mindenkeppen jobb mint volt. Te hany percig hagytad a festek utan? A papiron 10et irt, de akarhogy probaltam az nem lett jo (kb 20 fokban). A lakkreteg utan meg azt mondja az abra, hogy 20 perc majd letorolni. Nekem viszont 20 perc utan annyira megszaradt, hogy nem sokat tudtam kezdeni vele. Leirnad, hogy pontosan hogyan hasznaltad? Koszi! :flowers:

én igyekeztem követni az ott ábrázoltakat, szóval a festék után min. 10 percet vártam, stb.
bár második alkalommal már kihagytam a megvizezett pamacsos műveletet a festék és a lakk között, csak kivártam a 10+10 percet
a lakk utáni 20 perc meg azért érdekes, mert utána az van, hogy 48 óra múlva lehet szivaccsal eltávolítani a felesleget (vagy annyi időt kell várni a kocsimosással?), legalábbis én ezt olvastam ki a rajzokból, szóval a húsz perc szerintem csak arra vonatkozik, hogy annyi kell neki, amíg megszárad a lakk