Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1161077 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2520 Dátum: 2008.12.07 00:45:43 »
Osztom Palaczk véleményét, hogy ennyi idő alatt azért már láthatóvá vált volna, ha nagyon rossz a kédernek...
[ apámtól tanultam és ez már az x.-edik autó amin űzzük látható kár nélkül, többnyire szintén Prevent cuccal ]
legfeljebb az a kérdés, a glicerin vagy a szőlőzsír mennyivel hatékonyabb ???
vagy, hogyha tényleg gáz, akkor hogy győződhetünk meg az eddigi "kártékonykodásunk" eredményéről?

Nézd, nekem ugye egy 25 éves autóm van, ami nálam töltötte az utóbbi tíz évét. Minden ősszel megkapták az ajtókéderek a szilikonos kezelést. Nem tudom, milyen negatív következtetést lehetne levonni a tényből, hogy továbbra is épek és rugalmasak (nincsenek kirepedezve, megkeményedve stb.).

Gumiabroncs: a Pirellijeim (a Camry nyári gumijai) most töltik az ötödik évüket, évente kétszer kaptak szilikonos kezelést. Nem látható rajtuk repedezettség vagy ilyesmi.

Szkaresznek viszont nagyon igaza van abban, hogy ha a szilikon rámegy a fényezésre, akkor azt nagyon nehéz leszedni róla, egy esetleges újabb festés előtt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2521 Dátum: 2008.12.07 15:40:39 »
Gumiabroncs: a Pirellijeim (a Camry nyári gumijai) most töltik az ötödik évüket, évente kétszer kaptak szilikonos kezelést. Nem látható rajtuk repedezettség vagy ilyesmi.

Ha csak 2x évente rakod rá akkor biztos hogy nem fogsz látni semmilyen kár, de viszont ha minden hét le mosod az autód (mint én :)) és a mosások után rakod a szilikon az más...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2522 Dátum: 2008.12.07 15:50:57 »
Gumiabroncs: a Pirellijeim (a Camry nyári gumijai) most töltik az ötödik évüket, évente kétszer kaptak szilikonos kezelést. Nem látható rajtuk repedezettség vagy ilyesmi.

Ha csak 2x évente rakod rá akkor biztos hogy nem fogsz látni semmilyen kár, de viszont ha minden hét le mosod az autód (mint én :)) és a mosások után rakod a szilikon az más...

Ja, nem. Egy szezonban csak kétszer szoktam használni - ősszel és tavasszal. A télieken ugyanígy. Az ajtókéder-gumikat meg csak egy évben egyszer fújom át, a téli szezon kezdetén.

A beltér pedig szintén évente egyszer kap kezelést, de oda nem szilikont használok, hanem műanyagápolót (Sonax Tiefenpfleger Seidenmatt).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2523 Dátum: 2008.12.07 16:02:14 »
Ha csak 2x évente rakod rá akkor biztos hogy nem fogsz látni semmilyen kár, de viszont ha minden hét le mosod az autód (mint én :)) és a mosások után rakod a szilikon az más...

Ja, nem. Egy szezonban csak kétszer szoktam használni - ősszel és tavasszal. A télieken ugyanígy. Az ajtókéder-gumikat meg csak egy évben egyszer fújom át, a téli szezon kezdetén.

A beltér pedig szintén évente egyszer kap kezelést, de oda nem szilikont használok, hanem műanyagápolót (Sonax Tiefenpfleger Seidenmatt).

Akkor az más :) de viszont a Sonax cucc lehet használni a gumikra is mert az vissza adja azok a vegyszerek meg olajok ami meg védi a gumik... sima szilikon nem adja meg azokat.

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2524 Dátum: 2008.12.07 16:04:34 »
Gumiabroncs: a Pirellijeim (a Camry nyári gumijai) most töltik az ötödik évüket, évente kétszer kaptak szilikonos kezelést. Nem látható rajtuk repedezettség vagy ilyesmi.

Ha csak 2x évente rakod rá akkor biztos hogy nem fogsz látni semmilyen kár, de viszont ha minden hét le mosod az autód (mint én :)) és a mosások után rakod a szilikon az más...
na akkor csak nem vágtuk haza a gumikat :)

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2525 Dátum: 2008.12.07 17:25:33 »
én preventt el fujtam le tegnap a gumikat. remélem nem rontottam el.. :censored:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2526 Dátum: 2008.12.07 19:18:31 »
Majd nem ugyan az a hatás mint a gimiknél... ha nem profi cuccot veszel az ajtógimiknek akkor inkább szőlőzsírt (mint a leggagyibb Labello) kend rá hogy ne fagyon a fémhez. Ugyan az mint a Sonax cucc ami én használom http://apolloauto.hu/images/M6_40.jpg

UPDATE: a feleségem rosszul fordította le amit akartam mondani nektek... nem 'szőlőzsír' ha nem ajákápoló-t akartam mondani :) lehet hogy a szőlőzsírt is jó de fogalmam sincs mi fenne ez :D Grape fat??? Mi  :helpsmilie:??

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2527 Dátum: 2008.12.07 19:43:11 »
UPDATE: a feleségem rosszul fordította le amit akartam mondani nektek... nem 'szőlőzsír' ha nem ajákápoló-t akartam mondani :) lehet hogy a szőlőzsírt is jó de fogalmam sincs mi fenne ez :D Grape fat??? Mi  :helpsmilie:??

Jól használtad a szőlőzsír kifejezést. A labello-ra ezt szoktuk mondani. Nem hasznájuk rá az ajakápoló kifejezést.
OFF Egyébként gratulálok a magyar nyelvtudásodhoz. :clap:  Nagyon nehéz nyelv, és Neked egészen jól megy. Szóval RESPECT  :flowers: ON


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2528 Dátum: 2008.12.07 20:02:09 »
Jól használtad a szőlőzsír kifejezést. A labello-ra ezt szoktuk mondani. Nem hasznájuk rá az ajakápoló kifejezést.
OFF Egyébként gratulálok a magyar nyelvtudásodhoz. :clap:  Nagyon nehéz nyelv, és Neked egészen jól megy. Szóval RESPECT  :flowers: ON

Oh thank you szépen!  :)

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2529 Dátum: 2008.12.07 23:19:46 »
kíváncsi leszek az autóstársak arcára a parkolóban, amikor látják, hogy labellozom a kédergumikat ;D ;D ;D

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2530 Dátum: 2008.12.07 23:35:42 »
Jövőre a Laboratoire Garnier betör az autóiparba.
A ráncfelvarrás helyett jönnek a ránceltüntető polírok.
 :whistling:

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2531 Dátum: 2008.12.07 23:40:57 »
kíváncsi leszek az autóstársak arcára a parkolóban, amikor látják, hogy labellozom a kédergumikat ;D ;D ;D

A szomszédjaim úgy néznek rám ha beteg lennék amikor látják ahogy tisztítom az autómat :D Főleg amikor ezt csinálom
&feature=related (az nem én vagyok csak ugyan az a gépem)

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2532 Dátum: 2008.12.07 23:46:34 »
kíváncsi leszek az autóstársak arcára a parkolóban, amikor látják, hogy labellozom a kédergumikat ;D ;D ;D

A szomszédjaim úgy néznek rám ha beteg lennék amikor látják ahogy tisztítom az autómat :D Főleg amikor ezt csinálom
&feature=related (az nem én vagyok csak ugyan az a gépem)
az szép, mit tud ez a "hó hab" ?

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2533 Dátum: 2008.12.07 23:52:09 »
az szép, mit tud ez a "hó hab" ?

Az egy előmosás ami ellazítja a kosz mielőtt le mosod az autó. Az az első lépés egy karc mentes autómosáshoz... és nagyon buli vele játszani :D Hamarosan lehet tőlem kapni ha érdekel

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2534 Dátum: 2008.12.07 23:57:01 »
na ja, de ahhoz kell a gép is, nem csak a hab, mert tüdővel nehezen bírnám így porlasztani ;D
a gép meg gondolom nem 5 Ft, vagy mivel lehet még felvinni?

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8