Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 971545 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3000 Dátum: 2014.04.02 17:37:33 »
Nem állást foglalva,csak érdekességként...
Rokon srác 1 éve jött haza,Franciában és Németben dolgozott mint szobafestő+házak homlokzatszigetelését csinálták.
Ő mesélte,hogy a francik 25 cm-es polisztirolszigetelést rakatnak fel.A németek meg szedetik le,hogy egy másfajta,gondolom korszerűbb anyaggal helyettesítsék. :wacko:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3001 Dátum: 2014.04.02 18:03:45 »
Nem állást foglalva,csak érdekességként...
Rokon srác 1 éve jött haza,Franciában és Németben dolgozott mint szobafestő+házak homlokzatszigetelését csinálták.
Ő mesélte,hogy a francik 25 cm-es polisztirolszigetelést rakatnak fel.A németek meg szedetik le,hogy egy másfajta,gondolom korszerűbb anyaggal helyettesítsék. :wacko:

A fenét! Adják el a haveri galloknak jópízér, akik a kriptáikat hőszigetelteik, mert ott sokáig elmaradnak. :D
« Utoljára szerkesztve: 2014.04.02 18:05:35 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3002 Dátum: 2014.04.02 19:12:14 »
Ez az az Energomat, ami 100+ liter vízzel és közel 2000W-nyi árammal mos ki 4.5 kg ruhát és 400 (vagy 500) fordulatos centrifugája van, ugrál és elmászik a program végére?  ::) Cserébe ~ 40 perc alatt végez.  :)
Meg fogom nézni, mennyi árammal mos ki egy tarka mosás (40 fokos) programot, de emlékeim szerint jóval 1 (egy) kWh fogyasztás alatt van. A 100+ liter víz is soknak tűnik. A fűtésnél valóban van 2 kW körül a felvett teljesítménye, de az nem folyamatos közel sem. Az új gépek sem tudják a melegítést másképpen megoldani tudtommal. Ha egyben van a gép, jók a csillapítók a talpakban, akkor igazán el sem mászik.
Egy kb. 2 négyzetméteres helységben van a két gép, szépen elférnek egymás mellett. A szárítógépet ingyen kaptuk hála Istennek, beállt a motor tengelye. Kis WD40-et kapott rá, azóta is megy  :)
Megkérlek, hogy nézd meg, ha Nektek új gép van, hogy hány perc alatt, mennyi áram és vízfogyasztással végeznek! Én az Energomat-ot lemérem, és beírom ide! Most jelzem, hogy külön almérő méri (mechanikus, leplombált), a vizet meg kivödrözöm, szóval elég pontos lesz.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3003 Dátum: 2014.04.02 19:42:11 »
már csináltam ;) életem nagy üzlete volt, csodálatos érzés vissza nem térítendő támogatást kapni :D mindenesetre régen vége van annak az időnek, amikor az államtól normális támgoatást lehetett felújításra kapni. a mostani kiírások nevetségesek, legalábbis azok, amikkel én találkoztam az elmúlt másfél évben. százezer forintokért kell olyan adminisztrálást csinálni, hogy utána az ember egy ügyvédi irodát is nyithatna.
tisztában vagyok azzal, hogy nem lehet általánosítani, de a nagyságrendileg nem lövök mellé, hidd el nekem.
de most tényleg, milyen egyéb paraméterek jöhetnek még szóba, mint a fűtés, hogyha a hőszigetelés megtérülését kell kalkulálni? a lakás értéke nem növekszik tőle. egy tizenöt éves megtérülés meg engem nem érdekel. a zsebemben meg turkálhatsz nyugodtan, úgyse fogsz ott találni semmit  :lol:
egyébként ne gondolja senki, hogy ellenzem a hőszigeletés témát, nagyon is indokoltnak tartom, de nem pénzügyi megfontolások miatt, sokkal inkább a hőérzet, a bébifókák védelme meg hasonló okokból. 
1, támogatás; Voltak a közelmúltban érdemleges, akár 50% támogatási szintet is elérő és a pályázók számára elérhető támogatások, de az igaz, hogy a számos jelentkezés miá sietni kellett a benyújtással, mert kapkodták mint balog a meleg lepényt! Az adminisztrációs terheléssel egyetértek, elsőre sok(k) lehet sokunknak.
2, megtérülés a témában
Nem a teljesség igényével; a hűtésre fordított szekunder energia ára, a számított felhasználás tükrében, a határoló szerkezetek direkt sugárzási hőnyeresége és hőterhelése, a komforttér direkt sugárzási hőnyeresége és hőterhelése,a határoló üvegfelületek árnyékolása,az épület tájolási adottságai tükrében,//a kiegészítő fűtés (lehet primer v. szekunder energiát felhasználó)használatának számossága, a méretezési határhőmérséklet v. az ahhoz közeli hőmérsékletű napok tükrében...// az írásodban kiemelteket már nem írtam ide
Egyébiránt, az ingatlan értékét növeli a hőszigetelés, legfönneb annak mértékét annulálja a válság és kihatásai.
A 15 éves megtérülést én is soknak tartanám, ha az ingatlan eladásakor nem tudnám a szigetelésre fordított költséget érvényesíteni az eladási árban.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3004 Dátum: 2014.04.02 20:24:09 »
ne halandzsázzál nekem, nem vagyok én gépész  :devil: nem éri meg, hiába cifrázod  :hug:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3005 Dátum: 2014.04.02 21:03:19 »
ne halandzsázzál nekem, nem vagyok én gépész  :devil: nem éri meg, hiába cifrázod  :hug:

Egyszerűbben!? :DE! :devil: legfeljebb neked nem. So? :hug:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #3006 Dátum: 2014.04.02 21:04:59 »
hú,lányok.
ebből sex lesz;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3007 Dátum: 2014.04.02 21:22:17 »
hú,lányok.
ebből sex lesz;)

Ja! Bebaxuk 1-2 felest. Ha még marad! Ugye? Esetleg aspirálsz?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #3008 Dátum: 2014.04.02 21:36:33 »
maradt még egy kis gyümölcskosár;) ;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3009 Dátum: 2014.04.13 17:07:00 »
Jut eszembe, jelentem hogy rendben lezajlott a kiterjesztett garis mosógépünkben a fűtőszál csere. Ezen túl vagyunk tehát, és minden rendben lezajlott.

Igazából ami aggaszt az a hatalmas mennyiségű vízkő, amit másfél év után látok a régi fűtőszálon. Döbbenetes tényleg, legalább 2mm vastagon van rajta, és porzik mint állat, most hogy megszáradt.
Én sose hittem ezeknek a Calgon meséknek, de most hogy kitárult ez a látvány, meginogtam. Nyilván a fűtőszál nem a vízkő miatt ment tönkre, de hogy csökkent a hatékonysága az tuti. Többet fogyaszt így a gép...
Félévente ecetes vízzel mostuk át a gépet, első sorban fertőtlenítési célzattal, második sorban vízkőmentesítés miatt, de fabatkát sem ért a vízkő ellen.

Használtok rendszeresen vízlágyítót a mosógépben? Ha igen, milyet? Mosásra van hatással?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3010 Dátum: 2014.04.13 17:15:32 »
Jut eszembe, jelentem hogy rendben lezajlott a kiterjesztett garis mosógépünkben a fűtőszál csere. Ezen túl vagyunk tehát, és minden rendben lezajlott.

Igazából ami aggaszt az a hatalmas mennyiségű vízkő, amit másfél év után látok a régi fűtőszálon. Döbbenetes tényleg, legalább 2mm vastagon van rajta, és porzik mint állat, most hogy megszáradt.
Én sose hittem ezeknek a Calgon meséknek, de most hogy kitárult ez a látvány, meginogtam. Nyilván a fűtőszál nem a vízkő miatt ment tönkre, de hogy csökkent a hatékonysága az tuti. Többet fogyaszt így a gép...
Félévente ecetes vízzel mostuk át a gépet, első sorban fertőtlenítési célzattal, második sorban vízkőmentesítés miatt, de fabatkát sem ért a vízkő ellen.

Használtok rendszeresen vízlágyítót a mosógépben? Ha igen, milyet? Mosásra van hatással?

Mi nem, sohase használtunk.  Igaz viszont egy kiskanál só (NaCl) hozzáadásával mosunk. A mosógépeink 10+ éveket szolgáltak, majd másodkézbe vándoroltak és működtek tovább. Mosóhatás gyengülést nem tapasztaltam. Nem lett megbontva idáig egyik sem a fűtőszál hibája, vagy szemrevételezése miatt. Jelenleg egy Ariston van üzemben, ha jól emlékezem két éve vettük.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3011 Dátum: 2014.04.13 20:38:03 »
Időnként ecetes átmosatás (1L 20%-os megy egy 30°C-os programhoz). Mosásonként meg némi vízlágyító, de nem a legdrágább. De a fűtőszálat még sose néztem.  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3012 Dátum: 2014.04.13 20:40:45 »
Időnként ecetes átmosatás (1L 20%-os megy egy 30°C-os programhoz). Mosásonként meg némi vízlágyító, de nem a legdrágább. De a fűtőszálat még sose néztem.  ::)
Egyszer tettem 2 liter 20%-os ecetet bele, 95 fokos mosásra kapcsoltam, üresen lement a program. Talán az öblítéseket nem mind engedtem  :whistling:
Patika lett a belseje  :yes:

Amúgy semmi vízlágyító, pedig errefelé elég kemény a víz (Mo-on általában is kemény tudtommal, de hogy mi szokott lenni a villanybojlerben, az durva  :wacko: ).

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3013 Dátum: 2014.04.13 21:39:03 »
Mosásonként meg némi vízlágyító, de nem a legdrágább.
Némi = ?
Illetve, melyik fajtát szoktad?

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3014 Dátum: 2014.04.13 22:07:47 »
Mifelénk csak télen kemény a víz...  :devil: