Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1249621 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8325 Dátum: 2014.10.07 11:36:19 »

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8326 Dátum: 2014.10.07 12:06:48 »


Aki így tenne, inkább rántson sexpistol(s)-t. :D és "Dugj(hagymát), ne háborúzz!!"  :tt2: :whistling:Nem te szomszéd! :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.07 12:09:35 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8327 Dátum: 2014.10.07 13:18:46 »
Csőre húzod, majd pótolod a tárba a kiemelt lőszert, tár vissza, bebiztosít, eltesz. :whistling: :nono:
kipróbáltam,működik.
sőt a glock17be 20lőszer is belement és tűzkész volt.
de akkor is a cz75 a király meg a hk usp akár mind a 10 változatát elfogadnám.
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.07 13:21:15 írta akibor000 (Robi) »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #8328 Dátum: 2014.10.07 20:43:07 »
Elmondanám, hogy a Makarov lőszer inkább megállítja a nagydarab támadót, mint a Para Lüger lövedéke. Az utóbbi simán átmegy az emberen, nincsen expanziós hatása. A Makarovnak inkább. Nézd meg a lövedék elejét: a Makarové félgömbre hajaz, a Lüger eredetű lövedék csúcsos. A többi fizika.
Hát nemtom. Minden forrás szerint, amit eddig olvastam, sokkal hatékonyabb a Para/Luger lőszer.

Lövedék kezdősebesség: Makarov kb. 300 m/s, Para kb. 390 m/s.

Lövedék torkolati energia: Makarov kb. 300 J, Para kb. 570 J.

A formájuk sem döntően eltérő... a Makarov sem a szétnyílós fajta:


« Utoljára szerkesztve: 2014.10.07 20:45:05 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #8329 Dátum: 2014.10.08 05:44:18 »
Hát nemtom. Minden forrás szerint, amit eddig olvastam, sokkal hatékonyabb a Para/Luger lőszer.

Lövedék kezdősebesség: Makarov kb. 300 m/s, Para kb. 390 m/s.

Lövedék torkolati energia: Makarov kb. 300 J, Para kb. 570 J.

A formájuk sem döntően eltérő... a Makarov sem a szétnyílós fajta:


Ebben a csevejben nem a hatékonyságon van a hangsúly, hanem a megállítóképességen.  A Pa lőszernek nagyobb a megállítóképessége, mert lassabb, mert a feje félgömb,  mert nem szalad át a testen.  A Para lőszer meg igen.   Egyébiránt, persze, hogy a Para lőszer a hatékonyabb, nem is vitás.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #8330 Dátum: 2014.10.08 11:20:24 »
Ebben a csevejben nem a hatékonyságon van a hangsúly, hanem a megállítóképességen.  A Pa lőszernek nagyobb a megállítóképessége, mert lassabb, mert a feje félgömb,  mert nem szalad át a testen.  A Para lőszer meg igen.   Egyébiránt, persze, hogy a Para lőszer a hatékonyabb, nem is vitás.
A lövedék energiája az egyik fő tényező a megállító erő szempontjából. (Igen, persze a formája is az.) A Makarov lőszer gyengébb, ergo a megállító ereje kisebb. Eddig az elmélet - én persze csak ehhez (mármint az elmélethez) férek hozzá  :) - de tényleg mindenhol azt olvasni, hogy a Makarov lőszert a gyengesége miatt cserélték (cseréltük) le Parára.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8331 Dátum: 2014.10.08 11:44:33 »
Át kéne mozgatni ezeket a hozzászólásokat a megfelelő topikba. Amúgy elárulom, hogy nem mindenki rajong ezért a témáért, én személy szerint ennél sokkal inkább pacifista vagyok, borzong a hátam ezektől a fegyvereket ábrázoló képektől.

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8332 Dátum: 2014.10.08 12:52:47 »
Én is azt a véleményt szedtem össze eddig, minden nálam hozzább értőtől, hogy a makarov lőszernek nagyobb a megállító ereje. Lehet gyengébb, de az erősebb deformálódása miatt 1 embert könnyebben megállít, nagyobb roncsolást okoz alapesetben.  Az persze más, hogy egy Luger lőszer erősebb, de formája miatt jobban át csúszik a testen, így persze akár több testen is.

Az, hogy melyik a jobb az attól függ mi a cél. Rendőrségi használatra például annál jobb egy lőszer, minél jobban deformálódik a testben. Igaz az így nagyobb eséllyel okoz halálos sérülést, de kissebb az esélye annak, hogy a testen átcsúszva, gurulatot kapva, akár vétlent is megsebezzen. Ezért egyre gyakrabban, ahol van pénz a rendvédelmi szerveknél(külföldön :) ) Expanzív lőszereket használnak, amelyeket direkt arra terveznek, hogy a lehető legjobban eldeformálódjon egy testben.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8333 Dátum: 2014.10.08 17:11:00 »
Át kéne mozgatni ezeket a hozzászólásokat a megfelelő topikba. Amúgy elárulom, hogy nem mindenki rajong ezért a témáért, én személy szerint ennél sokkal inkább pacifista vagyok, borzong a hátam ezektől a fegyvereket ábrázoló képektől.
Egyetértek. Van erre külön topik!

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8334 Dátum: 2014.10.08 17:17:33 »
Egyetértek. Van erre külön topik!
gyerekek,teljesen offban miaz, ami nem illik ide?;))
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8335 Dátum: 2014.10.08 20:00:25 »
Át kéne mozgatni ezeket a hozzászólásokat a megfelelő topikba. Amúgy elárulom, hogy nem mindenki rajong ezért a témáért, én személy szerint ennél sokkal inkább pacifista vagyok, borzong a hátam ezektől a fegyvereket ábrázoló képektől.
:eek:

Jaj, bocsánat.

 ::)

Számomra is sok téma idegen. De emiatt még nem szólok rá senkire, hogy húzzon máshová, mert zavar, amiről beszél. Ha nem tetszik, nem muszáj elolvasni. Ez itt a Teljesen OFF topik, ergo itt bármiről lehet beszélni. Fogalmilag kizárt, hogy egy téma ne tartozzon ide.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8336 Dátum: 2014.10.08 20:01:03 »
Ezért egyre gyakrabban, ahol van pénz a rendvédelmi szerveknél(külföldön :) ) Expanzív lőszereket használnak, amelyeket direkt arra terveznek, hogy a lehető legjobban eldeformálódjon egy testben.
És ez megengedett?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8337 Dátum: 2014.10.08 20:30:53 »
Át kéne mozgatni ezeket a hozzászólásokat a megfelelő topikba. Amúgy elárulom, hogy nem mindenki rajong ezért a témáért, én személy szerint ennél sokkal inkább pacifista vagyok, borzong a hátam ezektől a fegyvereket ábrázoló képektől.

Tájmasszázs?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8338 Dátum: 2014.10.08 20:35:46 »
A lövedék energiája az egyik fő tényező a megállító erő szempontjából. (Igen, persze a formája is az.) A Makarov lőszer gyengébb, ergo a megállító ereje kisebb. Eddig az elmélet - én persze csak ehhez (mármint az elmélethez) férek hozzá  :) - de tényleg mindenhol azt olvasni, hogy a Makarov lőszert a gyengesége miatt cserélték (cseréltük) le Parára.

Az egyik szükséges DE NEM ELÉGSÉGES feltétele a kívánt célnak. Ugyanis, amennyiben nem a testben szabadul meg a lövedék a mozgási energiájától, akkor a megállító erő is csökken, bár növekedhet a másodlagos sokk hatás!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #8339 Dátum: 2014.10.08 20:41:57 »
Az egyik szükséges DE NEM ELÉGSÉGES feltétele a kívánt célnak. Ugyanis, amennyiben nem a testben szabadul meg a lövedék a mozgási energiájától, akkor a megállító erő is csökken, bár növekedhet a másodlagos sokk hatás!!
Igen, ezért is fogalmaztam úgy, hogy az EGYIK fő tényező :) :yes:

Nyilván nagyon lényeges a lövedék formája, kialakítása is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )