Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1249656 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5025 Dátum: 2010.04.26 12:24:17 »
Ezen már én is gondolkodtam, és arra jutottam, moderáció nélkül nem működne a dolog...

Ja-ja, de talán egy komolyabb regisztrációval, erősen (le)lehetne szűrni az erre alkalmatlan embereket, nyilván lenne hátránya is, mint mindennek, de pl. "lehet" nem lenne annyi, durván tekert, korábban tetőre rakott autó felrakva.

Itt is jópárszor volt már hogy valaki írt h ezt az autót ismeri, (vagy netán az övé volt) s most fent van harmadannyi km-rel, v. s.mentesnek hirdetve...

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5026 Dátum: 2010.04.26 12:28:30 »
Sőt, nem is kell messzire menni, egyik ex-autómat kb. 1,5éve láttam a hahun: na most vagy 7-8e km-t mentek vele --- cirka4év alatt :szemez: vagy picit tekergetve lett az óra...

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5027 Dátum: 2010.04.26 12:40:48 »
Ezeken a dolgokon én is gondolkodtam és arra jutottam, hogy a hozzászólás talán azért nem működne mert egymást szivatnák a kereskedők stb... Viszont ha minden adóban lenne egy jeladó ami adott km ként (5000) küldene egy jelet a márkaszervíznek hogy a kocsi futása túllépte az 5-10-15-20ezer km-t talán nem lenne rosz ötlet... Akkor simán leinfózhatóak lennének a kocsik ebből a szempontból... De akkor már ennyi erővel küldhetne jelet ha nyílt a légzsák  vagy stb.... És lenne egy adatbázis központ ahol rendszám alapján bizonyos adatok lekérdezhetőek lennének. És akkor nem lenne ennyi csalás, tekergetés, kamuzás...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5028 Dátum: 2010.04.26 12:50:30 »
Viszont ha minden adóban lenne egy jeladó ami adott km ként (5000) küldene egy jelet a márkaszervíznek hogy a kocsi futása túllépte az 5-10-15-20ezer km-t talán nem lenne rosz ötlet... Akkor simán leinfózhatóak lennének a kocsik ebből a szempontból... De akkor már ennyi erővel küldhetne jelet ha nyílt a légzsák  vagy stb....
Létezik hasonló, de ezeket is meg lehet hackelni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5029 Dátum: 2010.04.26 12:53:26 »
...a hozzászólás talán azért nem működne mert egymást szivatnák a kereskedők stb...

Meg úgy egyáltalán, mindenki mindenkit. :D

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5030 Dátum: 2010.04.26 12:55:27 »
Meglehet persze, de biztos van olyan megoldás ami ha egyszer elküldi a jelet az adott kmről a "központ"nak akkor az bennt van punk tum... egy magánszemély meg nemhiszem hogy a megvétel után már vinné hackelni vagy mittomén....

Persze tudom, hogy nem lenne 100%os védelem és mindenre van kiskapu, de véleményem szerint jelentősen lecsökkentné a tekergetéseket....Vagy én gondolom rosszul?

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5031 Dátum: 2010.04.26 12:57:51 »
...a hozzászólás talán azért nem működne mert egymást szivatnák a kereskedők stb...

Meg úgy egyáltalán, mindenki mindenkit. :D

Igen vagy valszeg pont a másik oldal is érvényesülne aki a saját autóinak irogat pozitív hsz-ket.... Szal valszeg ez nem működne bár tökjó az ötlet....

Satriani

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5032 Dátum: 2010.04.26 13:18:36 »
Az anyagi érdek és az őszinte vélemény sokszor kinyírják egymást.

Meg egyébként is, itthon a focihoz, politikához, autókhoz mindenki egyformán ért, mindenki a világ legokosabb embere, és bármelyiken bárkivel 5 perc alatt lehet olyan véleménykülönbségre jutni, amin csak egy pofa sör vagy egy pofánvágás segít. :D
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.26 13:21:22 írta Satriani »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5033 Dátum: 2010.04.26 13:44:43 »
Meglehet persze, de biztos van olyan megoldás ami ha egyszer elküldi a jelet az adott kmről a "központ"nak akkor az bennt van punk tum... egy magánszemély meg nemhiszem hogy a megvétel után már vinné hackelni vagy mittomén....

Persze tudom, hogy nem lenne 100%os védelem és mindenre van kiskapu, de véleményem szerint jelentősen lecsökkentné a tekergetéseket....Vagy én gondolom rosszul?
Vagy nagyon nagy teljesítményű jeladó kellene vagy sok-sok központ. Egy jeladót meg nem nagy tudomány leárnyékolni. De legfőképpen én nem szeretnék semmilyen nyomkövetőt a kocsimra, amit nem tudok kikapcsolni. Akkor inkább egy egyirányú km számláló amit nyom nélkül nem lehet cseszegetni, cserélni.
(de mindezt már egyszer kitárgyaltuk  :flowers:)

Satriani

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5034 Dátum: 2010.04.26 13:52:43 »
...De legfőképpen én nem szeretnék semmilyen nyomkövetőt a kocsimra, amit nem tudok kikapcsolni. ...


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5035 Dátum: 2010.04.26 22:45:56 »
Vagy én gondolom rosszul?
Igen. Minden jeladót le lehet árnyékolni, hamis jeleket kibocsátani, a rendszert összezavarni, stb. Semmi értelme, max. annyi "haszna" lenne, hogy bizonyos emberek/cégek jól meggazdagodnának az egész rendszer gyártásával/forgalmazásával/karbantartásával. Amit persze velünk fizettetnének ki...
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5036 Dátum: 2010.04.27 06:28:33 »
mindenkinél van nyomkövető a mobilja formájában. cellainfo alapján loggolnak mint a disznó. nem kell ehhez autó. :hug:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5037 Dátum: 2010.04.27 07:20:35 »
Meglehet persze, de biztos van olyan megoldás ami ha egyszer elküldi a jelet az adott kmről a "központ"nak akkor az bennt van punk tum... egy magánszemély meg nemhiszem hogy a megvétel után már vinné hackelni vagy mittomén....

Persze tudom, hogy nem lenne 100%os védelem és mindenre van kiskapu, de véleményem szerint jelentősen lecsökkentné a tekergetéseket....Vagy én gondolom rosszul?
Csökkenteni talán lehetne ezzel a jelenséget - valamennyire. De megszüntetni biztosan nem. Az is segíthetne, ha -német mintára- a magyar Btk. is külön tényállást tartalmazna a km-számláló manipulálásra, jó szigorú büntetéssel fenyegetve.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5038 Dátum: 2010.04.27 07:26:02 »
mindenkinél van nyomkövető a mobilja formájában. cellainfo alapján loggolnak mint a disznó. nem kell ehhez autó. :hug:
Persze, csak ott nálam a döntés, hogy bekapcsolom vagy nem.

Satriani

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5039 Dátum: 2010.04.27 09:12:56 »
Akksit is kiveszed?  :sorcerer: