Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1249673 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3015 Dátum: 2009.07.01 10:04:44 »
SEGÍTSETEK!    Bőröndöt olcsón csak műanyag cipzáros nagyon nagy tud valaki? Vagy hol érdemes megpróbálni?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3016 Dátum: 2009.07.01 14:42:45 »
SEGÍTSETEK!    Bőröndöt olcsón csak műanyag cipzáros nagyon nagy tud valaki? Vagy hol érdemes megpróbálni?
Ha olcsó bőrönd kell, akkor hipermarket, de számíts rá, hogy nem lesz örökéletű, viszont nem annyira rossz, amennyire olcsó  :excl:
Nekem van olcsó nem műanyag bőröndöm az Auchanból, még semmi baja nincs, de viszonylag kevesebbet használtuk; van drága hosszúnyelű húzós, nem műanyag kisbőröndöm, ami a sok használat ellenére hibamentes; van drága műanyag, amivel már sok gond volt.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3017 Dátum: 2009.07.03 06:32:03 »
Elsősorban a reptéri brutalitást bírják kevésbé az olcsóbb bőröndök  ::) ... Ott úgy dobálják, ütik-verik a csomagokat, hogy az tényleg felér egy nyúzóteszttel. Ha nem jár az ember gyakran repülővel, bőven megteszi az olcsó is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3018 Dátum: 2009.07.03 06:38:30 »
Múlt héten, Romániában, egy hipermarketben kártyával fizettem, és kétszer vontak le egy összeget a számlámról  :helpsmilie: ... Visszagondolva, a pénztáros csaj jóhiszemű volt, csak hülye - én meg nem figyeltem oda  ::) ... Előbb a saját kasszájánál is lehúzta a kártyámat (be is kellett gépelnem a kódot, jóváhagynom az összeget stb) - aztán vmi gondja támadhatott (bizonylatot pl. nem íratott alá velem), mert átvitt a szomszédos, épp üres kasszához, és ott is lehúzta még egyszer, ott is jóvá kellett hagynom-kódot begépelnem, de ott már előkerült a bizonylat is, aláírásra. Én meg feltételeztem, hogy az elsőt biztos lestornózta vagy vmi  :hmmmm: ... Hát nem, ma néztem a számlakimutatásomat, és ott van fehéren-feketén, 2x vonták le a pénzt  :ph34r:

Ilyenkor mit lehet tenni? A bizonylat amúgy megvan (mármint az egy darab, ugye, mert csak a második lehúzásról kaptam)... Nem túl vészes összegről van szó (5 ezer-valahányszáz Ft), de ha egy mód van rá, azért szeretném mégis visszakapni  :szemez:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3019 Dátum: 2009.07.03 07:03:38 »
A bankoddal vedd fel a kapcsolatot.
Illetve jó lenne a bolt nyilatkozata is, hogy a két lehúzás ugyanarra a vásárlásra szólt, csak hiba volt. A fő probléma, hogy két POS terminálon is lehúzta, így a bank nem fogja automatikusan sztornózni.
Nekem volt már, hogy valami kapcsolathiba miatt - végülis sikeresen - kétszer emelték le az összeget, de ugyanazon a terminálon, így a bank kétszer levonta, de aztán jóvá is írta az egyiket.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3020 Dátum: 2009.07.03 08:14:25 »
Ilyenkor mit lehet tenni? A bizonylat amúgy megvan (mármint az egy darab, ugye, mert csak a második lehúzásról kaptam)... Nem túl vészes összegről van szó (5 ezer-valahányszáz Ft), de ha egy mód van rá, azért szeretném mégis visszakapni  :szemez:
Attól tartok semmit. Az a baj, hogy nem tudod hogyan bizonyítani, hogy a két tranzakció teljesen ugyanaz volt. Mondjuk jó nagy balek volt a pénztáros csaj is. Ha a POS terminál már megkapja az autorizációs azonosítót, akkor a tranzakció sikeres, függetlenül attól, hogy nyomtat-e bizonylatot vagy sem. Ha neked be kellett írni a PIN-kódot, akkor még az sem lehetett gond, hogy aláírd a bizonylatot. Én bankban dolgozom és pl. a mi szempontunkból egy ilyen reklamáció igen erősen necces, mondjuk ki: értelmetlen. Hiszen Te eleve KÉT bizonylatszámot kaptál, KÉT terminálon, KÉT különböző időpontban és KÉT autorizációs engedéllyel. :no:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3021 Dátum: 2009.07.03 08:33:32 »
Elsősorban a reptéri brutalitást bírják kevésbé az olcsóbb bőröndök  ::) ... Ott úgy dobálják, ütik-verik a csomagokat, hogy az tényleg felér egy nyúzóteszttel. Ha nem jár az ember gyakran repülővel, bőven megteszi az olcsó is.
Igen, repülőre célszerűbb a puha bőrönd - már ha a tartalma ez megengedi.
Egyébként érdekes, hogy a légitársaságok inkább szó nélkül (persze csak hivatalos jegyzőkönyvre, azaz rögtön szólni kell a reptéren) kifizetik a tönkrement bőröndöket, vagy a még javíthatóknak a javítását, mintsem inkább normálisan bánjanak a csomagokkal. Valahol persze érthető, hisz iszonyú fárasztó emelgetni azt a sok cuccot, és könnyebb méterekről dobálni, de akkor is.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3022 Dátum: 2009.07.03 08:35:56 »
Ilyenkor mit lehet tenni?
Elég vesztesnek tűnik. ha az első tranzakcióról nincs a kezedben semmi, akkor sztem le fognak pattintani, még ha a két összeg egyezik is, és bizonyíthatóan ugyanott, ugyanakkor vonták le. De egy próbát megér.
music     

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3023 Dátum: 2009.07.03 08:44:49 »
Ezért is jó az azonnali SMS értesítés.  :no:
         

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3024 Dátum: 2009.07.03 09:40:50 »
meg a cash a harmadik világban
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3025 Dátum: 2009.07.03 10:06:13 »
Nah hát bőrönd téma megoldva de nem is akárhogy!


Először is elmentünk a keresztúri kínai diszkontba hogy az A verzió szerint fillérekért vegyünk egy utas bőröndöt. Bőrönd volt, nem fillérekért de egy utas...
Utánna elmentünk felpumpálni az 1éve garázsban álló bicikli kerekeit a kútra (csomiban volt a canga)és mivel nem mutatott a mutató mi csak röhögtünk hogy haha majd egyszer felrobban és ahogy becsuktam az ajtót olyat robbant a kerék hogy lenyitotta a kis ajtót a kárpiton én meg kb úgy néztem hátra barátnőm anyukájára mint Kennedy sofőrje tehette..
Aztán elmentünk teszkóba ahol főnökasszony percek alatt elköltött annyit mindefélre szarra amennyi a bőröndre szántunk, Bőrönd nem volt.
Round 3 Auchan. Itt már volt bőrönd nem is kevés de mindegyik az a szar cipzáros az meg msot adta meg magát olyan nem kell. Monddom mindent vagy semmi irány fóti Cora.
Volt bőrönd volt nagy műűanyag csak éppen 11000ft ért... mind1 ha lúd legyen kövér le is vettünk egy pirosat mivel már van kék meg zöld így mileszünk a travelling tricolor. Kasszánál vártunk nem volt nyitva csak 3kassza és fiatal csajszi volt. Mondja nekem hogy nem e látok vonalkódot, hát mondom nemigen. Erre erőszakoskoik hogy hozzak másikat mert hogy ezt nem tudja leblokkolni... én meg már nem akartam mert ez volt olyan amit még nem hordttak szét a kedves vásárlók. De hát annnyira akarta hogy FCUK YUO ti akartátok! Leszedtem egy 8000ft os bőröndről a blokkot gondován hogy ennyit megérdemlek ha már hülyék voltak. Viszem a kasszához odaadom csaj lepittyegi és ilyet szól: 4990 :ph34r:  Szóval kifizettük én meg már nem bírtam visszaratani és hazáig röhögtem:) Is mielőtt még jönnének a de szemét voltam minusza lesz a kiscsajnak biztos tanuló volt kommentek... nem volt minusza mert 5000ret csipogott le és 5000fizettünk ki.

Na?:) :clap: :clap: :clap: :clap:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3026 Dátum: 2009.07.03 10:25:43 »
Nem vagy semmi  :clap: Amugy a vasarlasoknal mindig nezem melyiken van vonalkod, mert joparszor jartam ugy, hogy a penztarnal csak nezunk egymasra, hogy kod kell neki.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3027 Dátum: 2009.07.03 10:38:24 »
Ezért is jó az azonnali SMS értesítés.  :no:
Kiveve ha masfel napos kesessel jon. Lasd OTP.  :censored:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3028 Dátum: 2009.07.03 10:38:44 »
Ilyenkor mit lehet tenni? A bizonylat amúgy megvan (mármint az egy darab, ugye, mert csak a második lehúzásról kaptam)... Nem túl vészes összegről van szó (5 ezer-valahányszáz Ft), de ha egy mód van rá, azért szeretném mégis visszakapni  :szemez:

Sztem sajnos semmit. Ha belegondolsz két full szabályos lehívásod volt, ráadásul a második egy másik kasszánál :surrender:

Ezért (is) utálom a bankkártyákat.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3029 Dátum: 2009.07.03 10:45:27 »
Kiveve ha masfel napos kesessel jon. Lasd OTP.  :censored:
Nem véletlen hagytam ott a céget... Ez csak egy húzás a sok közül.  :wacko:
A mostani bankom szó szerint 2 másodperccel a lehúzás után küldi a sömöst.