Szerző Téma: Suzuki  (Megtekintve 262284 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Suzuki
« Válasz #990 Dátum: 2011.12.02 16:03:46 »
A szemétség abból állt, hogy ezeket a lecsupaszított spagetti vastagságú kormánnyal és mindenféle - tényleg hasznos - biztonsági felszerelés nélkül (nem, nem az ESP-re gondolok, hanem a légzsákok és az ajtók oldalmerevítőinek hiányára), 155-ös virsliken kiengedett, 0%-os indulóval 10 évre Japán yenre hitelezett, a végén közel 8Millióba kerülő undorító és megalázó pénzügyi kondíció mellett értékesítették és lökték ezzel mély adósságcsapdába az ügyfelek nagy részét. Ja, hogy ezek az ügyfelek miért vettek autót, ha nem volt pénzük?

A vevők voltak az idióták, csak és kizárólag ők voltak a hibásak (bár az is igaz, hogy sajnos a gazdasági alapismeretek nem kötelező tananyag Magyarországon). Talán 2 millió körül volt akkor egy új Swift, aki annyit nem tud kifizetni kp-ban, az inkább vegyen használtat.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

TSityu

  • Vendég
Re:Suzuki
« Válasz #991 Dátum: 2011.12.02 16:06:43 »
A vevők voltak az idióták, csak és kizárólag ők voltak a hibásak.

Azért ez nem annyira egyszerű.  ;)

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Suzuki
« Válasz #992 Dátum: 2011.12.02 16:34:58 »
Azért ez nem annyira egyszerű.  ;)
Pedig egyszerű: addig nyújtózkodok, ameddig a takaróm ér.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

TSityu

  • Vendég
Re:Suzuki
« Válasz #993 Dátum: 2011.12.02 18:06:52 »
Pedig egyszerű: addig nyújtózkodok, ameddig a takaróm ér.

Addig nyújtóztak ők is, csak közben rövidebb lett a takaró.  :hug:
Utólag már könnyű okosnak lenni.  :flowers:

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Suzuki
« Válasz #994 Dátum: 2011.12.02 18:33:15 »
Addig nyújtóztak ők is, csak közben rövidebb lett a takaró.  :hug:
Utólag már könnyű okosnak lenni.  :flowers:

Lehetnek váratlan helyzetek, pl. ha elveszíti a munkahelyét az ember. Tudom, hogy ezeket váratlanul is történhetnek. Ezért nem kell felvenni hitelt.

Hogy ne csak OFF-oljunk: A 4 és a 2 kerékhajtású Ignisek (1.3) között fogyasztásban van számottevő különbség?
Corolla 1,4 VVT-i 2005

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Suzuki
« Válasz #995 Dátum: 2011.12.03 08:40:11 »
A 4 és a 2 kerékhajtású Ignisek (1.3) között fogyasztásban van számottevő különbség?

Szerintem nem sok, mert viszko-kuplungos, tehát alapvetően csak elöl hajt, és ha elöl megcsúszik akkor jön be a hátsókerék hajtás. Esetleg a plusz súly miatt lehet valami, de nem hiszem, hogy jelentős.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26331
Re:Suzuki
« Válasz #996 Dátum: 2011.12.03 13:58:57 »
Azért ez nem annyira egyszerű.  ;)
Az esetek legalább 80%-ában de igen.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26331
Re:Suzuki
« Válasz #997 Dátum: 2011.12.03 14:05:03 »
Nem tudom, elég szépen fogy a Dacia is, meg az alapfelszereltségű Thalia-k. Szóval ezt azért nem mondanám... Ha pedig kereslet van rá szerintem megérni egy lecsupaszított változatot készíteni.
Nekem a Swifttel a 2 legfőbb gondom, amiért szóba nem jött 2. autónak, hogy egyrészt papírból van, (tudom, ezért fogyaszt keveset, de az amúgy is elég ronda hangú motorja elképesztő hangzavart produkál már 80-nál is, akár a vele tervezési szempontból szinte egyidős B Corsához képest is...), másrészt meg a csomagtartója Trottert idézve inkább kesztyűtartó jellegű, ráadásul magasról nyílik, úgyhogy azt a keveset sem olyan könnyű beletenni. Az utód Swift már közel sem ilyen olcsó, abban hátul nagyon kényelmetlen ülni, a mostanit meg már szóba sem hoznám.
Ha valaha lesz pénzünk arra, hogy a Corsát fiatalítsuk, ebben a méretosztályban csak a Jazz jöhet szóba. Yaris sem.
music     

TSityu

  • Vendég
Re:Suzuki
« Válasz #998 Dátum: 2011.12.03 14:57:29 »
Az esetek legalább 80%-ában de igen.

Sajnos nem lehet mindenki, minden témában jól képzett értelmiségi, örülj neki, hogy neked nem kell semmire hitelt felvenned.  :hug:
Azok fölött pedig akik így jártak, ne ítélkezz, mert nem tudod, hogy jutottak oda.  :flowers:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Suzuki
« Válasz #999 Dátum: 2011.12.03 15:19:35 »
Ne vedd Magadra Sityu mester, Te a 20%-ban vagy  :flowers: :hug:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Suzuki
« Válasz #1000 Dátum: 2011.12.03 15:20:14 »
Sajnos nem lehet mindenki, minden témában jól képzett értelmiségi, örülj neki, hogy neked nem kell semmire hitelt felvenned.  :hug:
Azok fölött pedig akik így jártak, ne ítélkezz, mert nem tudod, hogy jutottak oda.  :flowers:
Ha mindenki azt mondja, hidd el jól jársz és az összes ismerősöd, szomszédod is ugy tesz, te is felveszed a hitelt.
Mondjuk a hitellel a jövödet éled fel, költöd el. Nem lehet kellemes élni vele, pláne ha egyre nehezebb fizetni a részleteket.
Ha meg már ugyse tudsz kiszállni, hogy mindent elvesztel- nem csodálom hogy páran már kiugrottak az ablakon. De ezt egy bankot se érdekel, foggal körömmel ragaszkodik a jussához.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Suzuki
« Válasz #1001 Dátum: 2011.12.03 15:25:03 »
Egy ismerősöm vett egy uj Suzuki motort, hogy a topicnál maradjunk :szemez: hitelre.
Mondtam, miért nem várja meg mire összegyül rá a pénz? Azt mondta, mert most akar fiatalon motorozni nem majd 40 évesen ;)
Hát neki is igaza van :1eye:

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Suzuki
« Válasz #1002 Dátum: 2011.12.03 15:42:33 »
Szerintem nem sok, mert viszko-kuplungos, tehát alapvetően csak elöl hajt, és ha elöl megcsúszik akkor jön be a hátsókerék hajtás. Esetleg a plusz súly miatt lehet valami, de nem hiszem, hogy jelentős.

Megnéztem a műszaki adatokat, tényleg csak minimális különbség van. Sajnos nincs túl nagy választék 4WD-ből. Meg lényegesen drágábbak mint a 2WD-k. Bár nem is biztos, hogy annyira ki tudnám használni az előnyeit, viszont Erdélyben a rossz hegyi utakon jól jönne, főleg rossz időben. Bár a nagyobb hasmagasság miatt mindenképpen előnyösebb a Swiftnél, meg persze kényelmesebb, biztonságosabb. Viszont drágább, és többet fogyaszt. Ilyen benzináraknál lehet, hogy emiatt az 1000-es Swift felé billen a mérleg nyelve.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Suzuki
« Válasz #1003 Dátum: 2011.12.03 15:49:19 »
Egy ismerősöm vett egy uj Suzuki motort, hogy a topicnál maradjunk :szemez: hitelre.
Mondtam, miért nem várja meg mire összegyül rá a pénz? Azt mondta, mert most akar fiatalon motorozni nem majd 40 évesen ;)
Hát neki is igaza van :1eye:
Használt motorral is lehet motorozni (tudom, ha senki nem venne újat nem lene használt se, kivéve a külföldről behozott gépeket), bár az nem annyira menő, meg csili-vili. Erről jut eszembe, hogy nem 1-2 embert ismerek, aki csak magamutogatás miatt motorozik. Megvette a drága új motort (nem tudom, hitelből vette-e), meg komoly ruházatot és minden nap végigmegy a városon, hogy lássák, neki ere is telik. [rohog] De soha nem megy ki a városból. Na meg a Harley-sok, akik tréleren viszik a motort a találkozókra  :lol:(tisztelet a kivételnek).
Corolla 1,4 VVT-i 2005

TSityu

  • Vendég
Re:Suzuki
« Válasz #1004 Dátum: 2011.12.03 15:51:57 »
Ne vedd Magadra Sityu mester, Te a 20%-ban vagy  :flowers: :hug:

Bocs, csak erre a hitel témára azóta vagyok allergiás mióta egy fórumtárs elmagyarázta, hogy minek vettem hitelre lakást, hiszen boldogan élhettem volna albérletben is. Mindezt úgy, hogy albérletben soha sem lakott, és hitele sincs mert örökölt lakást.  :hug: Szóval én jobban szeretem, ha olyan osztja az észt, aki tudja miről beszél.  :flowers: