Szerző Téma: Suzuki  (Megtekintve 262292 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Suzuki
« Válasz #975 Dátum: 2011.12.01 22:57:13 »
Biztosan lehet így is fogalmazni. A fapados modellek kora lejárt, arra csak itthon volt kereslet, amíg volt.

Nem tudom, elég szépen fogy a Dacia is, meg az alapfelszereltségű Thalia-k. Szóval ezt azért nem mondanám... Ha pedig kereslet van rá szerintem megérni egy lecsupaszított változatot készíteni. Annak idején az Ignisből is volt olyan fapados ami nem is volt magyar piacon, Szlovákiába vitték (voltam gyárlátogatáson ott mondták, hogy ebben pl nem volt szervokormány).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Suzuki
« Válasz #976 Dátum: 2011.12.01 22:58:06 »
Ha meg egy márkát beskatulyáznak egy szegmensbe onnan nehéz és sok idő kitörni, nembiztos, hogy megéri ezért sok év veszteségét felvállalni, de ők tudják.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Suzuki
« Válasz #977 Dátum: 2011.12.02 08:29:10 »
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Suzuki
« Válasz #978 Dátum: 2011.12.02 08:52:42 »
Nem tudom, elég szépen fogy a Dacia is, meg az alapfelszereltségű Thalia-k. Szóval ezt azért nem mondanám... Ha pedig kereslet van rá szerintem megérni egy lecsupaszított változatot készíteni. Annak idején az Ignisből is volt olyan fapados ami nem is volt magyar piacon, Szlovákiába vitték (voltam gyárlátogatáson ott mondták, hogy ebben pl nem volt szervokormány).
Szerintem is jó üzletpolitika volt  pl az alap Suzukik. Azért is fogyott jól.
És akinek kevés pénze van annak miért ne felelne meg ma is egy lecsupaszitott Suzuki? Mondjuk ami most 3 Millió, lehetne 2 Millió körül.
Ez megint olyan mint amit írtak, hogy az amerikaiak nem igényesek azért kell olcsó auto nekik [rohog] :D
Van az a pénz, amiért sokan nem igényesek nálunk sem :devil:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Suzuki
« Válasz #979 Dátum: 2011.12.02 08:57:02 »
Pl szerintem az új Swift megjelenésekor simán lehetett volna gyártásban tartani a régi swiftet, egyféle felszereltséggel, 2-3 színben mondjuk swift classic néven (ahogy az opel csinálja az astrákkal). Ha ezt adták volna 1,8 millió körül tuti jól fogyott volna, és tuti jól is jártak volna vele.

De már a swift ki akar törni az olcsó tömegautó szerepből, amivel nincs is baj, csak akkor nem fogy annyira, különösen annyiért, amennyibe kerül.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Suzuki
« Válasz #980 Dátum: 2011.12.02 09:11:57 »
Szerintem is jó üzletpolitika volt  pl az alap Suzukik. Azért is fogyott jól.
És akinek kevés pénze van annak miért ne felelne meg ma is egy lecsupaszitott Suzuki? Mondjuk ami most 3 Millió, lehetne 2 Millió körül.
Ez megint olyan mint amit írtak, hogy az amerikaiak nem igényesek azért kell olcsó auto nekik [rohog] :D
Van az a pénz, amiért sokan nem igényesek nálunk sem :devil:
A szemétség abból állt, hogy ezeket a lecsupaszított spagetti vastagságú kormánnyal és mindenféle - tényleg hasznos - biztonsági felszerelés nélkül (nem, nem az ESP-re gondolok, hanem a légzsákok és az ajtók oldalmerevítőinek hiányára), 155-ös virsliken kiengedett, 0%-os indulóval 10 évre Japán yenre hitelezett, a végén közel 8Millióba kerülő undorító és megalázó pénzügyi kondíció mellett értékesítették és lökték ezzel mély adósságcsapdába az ügyfelek nagy részét. Ja, hogy ezek az ügyfelek miért vettek autót, ha nem volt pénzük?
Ez más kérdés, a kereskedések azonban ezt súlyosbították az említett konstrukcióval. És mindemellett egy elavult - bár műszakilag megbízható - papírskatulyába "zárta" a vevőket. EZÉRT fogyott jól.
Ha megnéznénk, hogy a pár évvel ezelőtt Suzuki állomány mekkora része kelt el kp.-ra, szerintem 5-10%-nál nem lenne magasabb a kapott eredmény. A többi hitelből van mind. Ilyen közelítésből nézve, viszont, azok a hiteles autók mind a mai napig nem keltek még el, hiszen, nincsenek kifizetve, legalábbis a tulajok még törlesztik, már, ha egyáltalán tudják... közben, meg lehet, hogy az autó már meg sincs nekik.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Suzuki
« Válasz #981 Dátum: 2011.12.02 09:24:25 »
Ebben igazad van, vigasztalásul legalább a hazai autógyártás fellendült.
Megnéztem a hahun mennyi uj Swift (2005 utánni) van eladó, hitelvállalással--eszméletlenül sok :D
Kp-ért gondolom nem is tudná eladni, mert vagy 4 milliót kéne kérnije, hogy 0-val ki tudjon szállni :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Suzuki
« Válasz #982 Dátum: 2011.12.02 11:27:27 »
nagyon hasznos: :clap:

http://www.kacsa-ignis.hu/
áááááá de szeretem az ilyen oldalakat.  :clap:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Suzuki
« Válasz #983 Dátum: 2011.12.02 11:40:12 »
 ::) belenéztem  :winkiss:
azért ha egy ledesített ignissel beállítanék egy céges karira vagy egy szombat esti jogászokkal + haverokkal buliba, nem biztos h jót tenne az amúgy is megtépázott reputációmnak... :sorcerer: [rohog]
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Suzuki
« Válasz #984 Dátum: 2011.12.02 11:46:31 »
Na nem azért mert itt le van írva, hogyan kell ledesíteni, hanem azért, mert csomó egyéb hasznos tanács van benne pl. hogy kell a pollenszűrőt cserélni, meg ablakemelő fogantyút le/fel tenni.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Suzuki
« Válasz #985 Dátum: 2011.12.02 12:03:40 »
::) belenéztem  :winkiss:
azért ha egy ledesített ignissel beállítanék egy céges karira vagy egy szombat esti jogászokkal + haverokkal buliba, nem biztos h jót tenne az amúgy is megtépázott reputációmnak... :sorcerer: [rohog]

Mindig olyan jót mosolygok azon, hogy Neked ez a legfőbb autóvásárlási szempont. Szerintem vegyél egy 12-15 éves német prémium autót az elég menő lesz a kollégák előtt. Igen, kicsit többe kerül szervízelni, a fogyasztása is, de a menőségnek ára van.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Suzuki
« Válasz #986 Dátum: 2011.12.02 12:04:54 »
::) belenéztem  :winkiss:
azért ha egy ledesített ignissel beállítanék egy céges karira vagy egy szombat esti jogászokkal + haverokkal buliba, nem biztos h jót tenne az amúgy is megtépázott reputációmnak... :sorcerer: [rohog]
Neked nem másik autó kéne, hanem másik munkahely.  :whistling:
És azt sem igazán értem, miért az határozza meg minden egyes autóval kapcsolatos véleményedet (legalábbis a fórumból ez jön le), hogy mit szólnának a kollégák, haverok, család hozzá ha egy ilyennel járnál.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Suzuki
« Válasz #987 Dátum: 2011.12.02 12:10:59 »
Murray ez a te autód!
Még a hátulján is többet mutat mint valójában (500-as felirat). Szerintem ez elég menő lenne a kollégák előtt!  :D :lol: [rohog]
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Suzuki
« Válasz #988 Dátum: 2011.12.02 12:16:55 »
Murray ez a te autód!
Még a hátulján is többet mutat mint valójában (500-as felirat). Szerintem ez elég menő lenne a kollégák előtt!  :D :lol: [rohog]

vicceltem a szuzukival.  ::) nem bántok én senkit.  :flowers:
poén az egész
Mondi jó helyen kapisgál. csak menjünk vissza kicsit úgy 30 évet és egy állólányka személyében  :wub: :wub:

Kmr: ha valóban érdekelne h mivel járok már ma du vennék vmit. de ma éppen esik a hó... [rohog]
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Suzuki
« Válasz #989 Dátum: 2011.12.02 12:24:05 »
Mindig olyan jót mosolygok azon, hogy Neked ez a legfőbb autóvásárlási szempont. Szerintem vegyél egy 12-15 éves német prémium autót az elég menő lesz a kollégák előtt. Igen, kicsit többe kerül szervízelni, a fogyasztása is, de a menőségnek ára van.
Pont egy ilyen koru pl Passat nem fogyaszt sokat és még nem is drága a szervize (ha még nem PDTD)