Szerző Téma: Suzuki  (Megtekintve 262310 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Suzuki
« Válasz #750 Dátum: 2011.03.11 09:34:52 »
Fuillos Sx4 teszt a Totalcaron.
Pontosan leírta, miért nem kéne: Drága, kicsi a csomagtartója, és ha beleülsz akkor látszik, hogy van különbség más márkák hasonló árú autójában akár minőségben akár felszereltségben. Nekem semmi bajom a Suzukival, sőt, de azért a mai Suzukik erősen túl vannak árazva. A beljese meg mindnek (a a legújabb swiftnek talán nem) erőse kilencvenes évek design, és extrákban is eléggé el vannak maradva a piactól.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Suzuki
« Válasz #751 Dátum: 2011.03.11 10:37:03 »
Szüleim valamikor 1-2 éven belül lecserélik a Corsát. SX4-et akartak eredetileg (egyik fő szempont lenne a magas ülés, mert ahogy öregszenek, egyre nehezebb a be-kiszállás nekik), de mikor felsoroltam a felszereltséget és az árakat, valamint ugyanezeket az új Yarisra, akkor elképedtek és úgy tűnik, Yarisuk lesz (nagy kár, hogy nem most aktuális a csere, mert a Life nagyon jó ajánlatnak tűnik).
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Suzuki
« Válasz #752 Dátum: 2011.03.11 11:12:23 »
Én korábban már írtam ezzel az SX4-gyel kapcsolatban, hogy pont azért utálom, mint amiért a Nissan Tiidát: Borzasztóan Tesco-gazdaságos érzetű autók az egyetlen előnyük, hogy helykínálatban jók, meg - talán - tartósak is. De az árukhoz képest túlságosan igénytelen anyagokkal vannak szerelve, minden kopog, rossz tapintású, kevés a zajszigetelés, xar a váltó kapcsolási érzete: olyan, mintha fakanállal kötésben lévő csemperagasztó masszában próbálnál váltani. A részletmegoldásai egyenesen kiakasztottak az SX4-nek, volt benne az ún. "kilépőfény" az ajóba. Na, gyerekek, tudjátok, miből volt és hogyan odaapplikálva a világítótest?! Képzeljétek el egy jobb utánfutó elején(!) lévő helyzetjelző gény búráját. Na, azt erősítették fel két reiser csavarral az ajtókárpit aljára, természetesen nem süllyesztett, hanem kiáll a kárpitból, mint, ahogy az utánfutón is van! Oltári gusztustalan egy valami.
Pedig maga az SX4 ötlete jó, mint autó, csak sajna nem lett más, mint egy sok pénzért árult igénytelen doboz, ami szigorúan csak arra jó, hogy A pontból B-be minden plusz komfort nélkül elvigyen.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

pzs

  • Vendég
Re: Suzuki
« Válasz #753 Dátum: 2011.03.11 11:14:28 »
Ha nem lenne gazdasgos erzetu, akkor dragabb lenne es azert nem kellene senkinek...  :flowers:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Suzuki
« Válasz #754 Dátum: 2011.03.11 11:45:02 »
Ha nem lenne gazdasgos erzetu, akkor dragabb lenne es azert nem kellene senkinek...  :flowers:
De ehhez az érzethez qrva drága, ennyiért már igazi autót lehet kapni. ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

pzs

  • Vendég
Re: Suzuki
« Válasz #755 Dátum: 2011.03.11 12:33:44 »
Ha nem lenne gazdasgos erzetu, akkor dragabb lenne es azert nem kellene senkinek...  :flowers:
De ehhez az érzethez qrva drága, ennyiért már igazi autót lehet kapni. ;)

Lenyeg, hogy van ra kereslet  :whistling:.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Suzuki
« Válasz #756 Dátum: 2011.03.11 12:36:58 »
pzs, több, mint 6Milláért?!  :ph34r: Hadd ne soroljam, mit lehet ennyi pénzért kapni...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Suzuki
« Válasz #757 Dátum: 2011.03.11 12:41:42 »
Az enyém nem került ennyibe... :hmmmm:

pzs

  • Vendég
Re: Suzuki
« Válasz #758 Dátum: 2011.03.11 12:42:46 »
Lehet, hogy csak en nem jarok nyitott szemmel az utakon, de az eddig gyartott SX4-bol tobbet latok az utakon mint az osszes genaracios Corollat egyuttveve  :clap:. Gondolom mindnek occso hatasu a beltere es nem mind kerult 6 millaba... :winkiss:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Suzuki
« Válasz #759 Dátum: 2011.03.11 12:51:24 »
A dízel motor és a 4X4 teszi ilyen drágává. Ebből a párosból biztosan nem sokat találsz.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Suzuki
« Válasz #760 Dátum: 2011.03.11 13:07:31 »
Lehet, hogy csak en nem jarok nyitott szemmel az utakon, de az eddig gyartott SX4-bol tobbet latok az utakon mint az osszes genaracios Corollat egyuttveve  :clap:. Gondolom mindnek occso hatasu a beltere es nem mind kerult 6 millaba... :winkiss:
Oké, igazad van, de akkor valószínűleg elsiklottunk egymás mellett, mert a fikázásom a mondi által belinkelt autóra vonatkozott elsősorban, legalábbis, ami az ár/minőségre vonatkozott.
Viszont én továbbra is tartom a vélményemet, hogy annyi pénzért, emibe egy új SX4 kerül én inkább egy 3 éves normális használt autót vennék, mint újonnan a Suzukit.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

pzs

  • Vendég
Re: Suzuki
« Válasz #761 Dátum: 2011.03.11 13:18:09 »
Lehet, hogy csak en nem jarok nyitott szemmel az utakon, de az eddig gyartott SX4-bol tobbet latok az utakon mint az osszes genaracios Corollat egyuttveve  :clap:. Gondolom mindnek occso hatasu a beltere es nem mind kerult 6 millaba... :winkiss:
Oké, igazad van, de akkor valószínűleg elsiklottunk egymás mellett, mert a fikázásom a mondi által belinkelt autóra vonatkozott elsősorban, legalábbis, ami az ár/minőségre vonatkozott.
Viszont én továbbra is tartom a vélményemet, hogy annyi pénzért, emibe egy új SX4 kerül én inkább egy 3 éves normális használt autót vennék, mint újonnan a Suzukit.  ;)

Senki nem mondta, hogy mas velemenyen van. Csupan leirtam, hogy attol, hogy igenytelen meg lehet ra kereslet es azt latom, hogy nalunk van. Szerintem meg altalanossagban beszeltel rola, ugyanis a valtot probaltad mar valamint a  kilepofennyel is vannak tapasztalataid es ketlem, hogy mindezt a Mondi altal belinkelt peldanyrol irtad le. Muszerfal es valto meg egyebb aprosagok tekinteteben nincs kulonbseg a 3 millas es a 6 millas peldany kozott...


bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Suzuki
« Válasz #762 Dátum: 2011.03.11 13:33:34 »
Senki nem mondta, hogy mas velemenyen van. Csupan leirtam, hogy attol, hogy igenytelen meg lehet ra kereslet es azt latom, hogy nalunk van. Szerintem meg altalanossagban beszeltel rola, ugyanis a valtot probaltad mar valamint a  kilepofennyel is vannak tapasztalataid es ketlem, hogy mindezt a Mondi altal belinkelt peldanyrol irtad le. Muszerfal es valto meg egyebb aprosagok tekinteteben nincs kulonbseg a 3 millas es a 6 millas peldany kozott...
Igen az előző cégnél, ahol dolgoztam, volt két új sedan SX4, benzinesek, Debrecen-Bp-Debrecen viszonylatban van vele tapasztalatom, illetve a dízel tesztjét elolvasva írtam a kritikát, mivel ezek szerint nem csak én látom így. Mivel én a benzinest, az újságíró, meg a dízelt próbálta, ebből már lehet levonni következtetéseket általánosságban. De mindegy, akinek ez kell vegye, én csak arra próbáltam célozni, hogy ennyi pénzért sokkal többet nyújtó, nem kevésbé megbízható autót is kapnának az emberek sokkal tetszetősebb körítésben.  :flowers: ;)
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.11 13:44:53 írta kleingy »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Suzuki
« Válasz #763 Dátum: 2011.03.12 13:51:42 »
Kb. pont ugyanígy néz ki az én autóm kezelésijében is az olajajánló. Ehhez képest a lehető legvékonyabb olajat használom. Nincs is semmi baja.  :nonono:
És már kvadrilliószor megbeszéltük, hogy attól hogy neked bevált, még nem feltétlenül, nem minden autóba, nem minden felhasználásra jó a legvékonyabb olaj  :flowers:

Én ebbe a Swiftbe 5 W-40-et tennék; jóbarátom is ilyet használ az ugyanilyen motoros, 90-valahányezer km-t futott Swiftjében.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Suzuki
« Válasz #764 Dátum: 2011.03.12 13:52:53 »
nem csak Én vagyok Transformers fan? :D

OFF:
az az érdekes hogy a 2dik részt megválasztották az év legrosszabb filmjének, söt még a rendezö is elismerte h fos a film.
nekem mégis az egyik kedvenc filmem :whistling:
Én is bírom a Transformers-t  :yes: ... A 2. rész, mint film, tényleg elég vacak volt, de ha "csak" egy látványosságra vágytál benne sok-sok Transformerrel, akkor bizony jó  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )