Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 725229 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1515 Dátum: 2013.07.04 08:23:35 »
Nekem volt fura hang, amikor az első lengéscsillapító, hátsó szilentje ment szét. Bár az gyakorlatilag totál random módon adta ki a hangot, de úgy kezdődött, hogy hátulról hallottam, aztán bal elöl, majd kiderült, hogy ez jobb elöl van.  :lol: Szóval az elején szintén főleg indulásoknál adta ki a fura, de rohadt idegesítő hangot, később (2 hét alatt) ez gyakorlatilag állandósult.
         

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1516 Dátum: 2013.07.08 02:48:51 »
Szóval az elején szintén főleg indulásoknál adta ki a fura, de rohadt idegesítő hangot, később (2 hét alatt) ez gyakorlatilag állandósult.

Tehàt nàlad ez a hang menet közben is hallatszott?
Nàlam kifejezetten indulàsokkor hallatszik, vagy eröteljes, hirtelen kigyorsitàsokkor példàul kettesben...
Engem is idegesit ez az àllando koppano hang, szinte màr mindegyik indulàsnàl...

Màr arra is gondoltam, hogy egy karossziéria-elem lehet a lùdas, de azért nagyon gyanakszom a kuplung, vàlto irànyàban (amùgy a kuplungpedàl is folyamatosan nyöszörög, pedig egy honapja minden lehetséges helyen be volt fùjva zsirral...). Meg fogom nézetni a lengéscsillapito szilenteket is (nem talàlom a toyodiy-en ezt az alkatrészt, meg tudnàd mondani, hogy hol is van pontosan?).

Milyen eljàràst tudnàtok ajànlani egy ilyen tipùsù koppano hang forràsanak a beazonositàsàra, ami tehàt föleg indulàsokkor hallatszik? Ràzopados vizsgàlat, egy szaki vezette probaùt, vagy màsegyéb? Mert tapogatozva valoszinü, hogy a zsebem fogja nagyon bànni, ha mindent random mod kezdek kicseréltetni...

Elöre is köszi.
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.08 02:59:13 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1517 Dátum: 2013.07.08 08:49:11 »
Valami Toyotás szakit keress. Pl. pestiként ajánlanám crew fórumtársat.  :)
         

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1518 Dátum: 2013.07.08 12:24:02 »
Sziasztok!
A következő a problémám:
menet közben (szerintem hátulról) hallatszik néha egy koppanó hang, néha fékezésnél, néha gyorsításnál, néha kanyarban. (Olyan, mintha elszadult volna valami a csomagtartóban.)
Viszont nem akkor lehet hallani, amikor pl. egy úthibán halad át az autó.
Gondoltam a lengéscsillapító hibájára, de az akkor is zörögne, ha a futómű kap kis ütést, pl. úthibánál, ha jól gondolom.
Mozgattam a kasztnit álló helyzetben, de akkor meg nem jön elő ez a hang.
Befeküdtem az autó alá a hétvégén, hogy nem-e ott van valami lelazulva, mert van az alján műanyag borítás pl. a tank alatt, de nem találtam hirtelen semmilyen hibát. A kipofogót is megrángattam, hogy nem-e az ér hozzá valamihez, de nem.
Olyasmi pattanó hangra kell gondolni, mint amikor egy 5 literes szélvédőmosós flakon be/ki horpad.
Próbáltam megrángatni az autó alatt a lengéscsillapítót, amennyire hozzá lehet férni, de mozdulatlanul áll a helyén.
Érdemes esetleg a belső borítást lebontani a lengéscsillapító felett, hogy hátha ott lazult le valami?
Egy hete találtam egy kerékanyát a leghátsó üléssor alatt, az nekiverődhetett ott fém résznek, de a hang ezután is megmaradt, pedig már örültem, hogy megvan a zaj forrása.  ::)
Mivel külön sínen mozgatható a 3 hátsó ülés, azt is kipróbáltam, hogy az üléseket előre húztam stb., de ez is eredménytelen volt...
 :helpsmilie:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1519 Dátum: 2013.07.08 12:36:45 »
kerékcsapágy?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1520 Dátum: 2013.07.08 14:14:24 »
Nekem meg fék benyomásakor hallatszik egy koppanó hang (mintha akkor ugrana a helyére valami) első futómű felől. Akkor lehet leginkább hallani mikor leejtőn állok (pl. parkolóházban behajtáskor kapunál állva) és egy picit megengedem az autót, hogy guruljon üresben lefele, de azonnal rálépek a fékre, na ekkor hallatszik rendesen. Mi lehet?
Igaz nem Corolla, de szerintem nem típusfüggő.
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.08 14:16:21 írta netferry »
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1521 Dátum: 2013.07.08 14:41:07 »
Nekem meg fék benyomásakor hallatszik egy koppanó hang (mintha akkor ugrana a helyére valami) első futómű felől. Akkor lehet leginkább hallani mikor leejtőn állok (pl. parkolóházban behajtáskor kapunál állva) és egy picit megengedem az autót, hogy guruljon üresben lefele, de azonnal rálépek a fékre, na ekkor hallatszik rendesen. Mi lehet?
Igaz nem Corolla, de szerintem nem típusfüggő.

Ez lehet futóműalkatrész is(amennyiben álló helyzetben nem hallod).

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1522 Dátum: 2013.07.08 19:12:39 »
@kekesiz
Nàlam is hasonlo zaj hallatszik, mint nàlad, de én szinte biztos vagyok benne, hogy az auto elejétöl jön, söt a vezetö felöli (bal) oldalrol...

@netferry
Màr én is gondoltam a fékekre, de elöfordulhat az, hogy valami ott mozdul be indulàskor vagy erösebb kigyorsitàskor? Amùgy néha, mikor egyenetlen ùton egy kicsit eröteljesebben fékezek, hallok egy fémes picit csikorgo hangot, ami valoszinü szintén a fékrendszer valamelyik alkatrészétöl jön.
Tehàt lehet, hogy ott mozdul be valami eröteljesebb indulàskor és néha fékezéskor?
Amùgy àllo helyzetben meg voltak nézve a fékek, és semmi rendelleneset nem talàlt a szaki. De lehet a sùrlodàs miatti erösebb erökifejtés mozgat meg valamit.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1523 Dátum: 2013.07.08 20:53:29 »
Tehàt nàlad ez a hang menet közben is hallatszott?
Nàlam kifejezetten indulàsokkor hallatszik, vagy eröteljes, hirtelen kigyorsitàsokkor példàul kettesben...
Engem is idegesit ez az àllando koppano hang, szinte màr mindegyik indulàsnàl...

Màr arra is gondoltam, hogy egy karossziéria-elem lehet a lùdas, de azért nagyon gyanakszom a kuplung, vàlto irànyàban (amùgy a kuplungpedàl is folyamatosan nyöszörög, pedig egy honapja minden lehetséges helyen be volt fùjva zsirral...). Meg fogom nézetni a lengéscsillapito szilenteket is (nem talàlom a toyodiy-en ezt az alkatrészt, meg tudnàd mondani, hogy hol is van pontosan?).

Milyen eljàràst tudnàtok ajànlani egy ilyen tipùsù koppano hang forràsanak a beazonositàsàra, ami tehàt föleg indulàsokkor hallatszik? Ràzopados vizsgàlat, egy szaki vezette probaùt, vagy màsegyéb? Mert tapogatozva valoszinü, hogy a zsebem fogja nagyon bànni, ha mindent random mod kezdek kicseréltetni...

Elöre is köszi.

Lengőkar szilent, -mint a letisztább arany a börzén -!  :)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1524 Dátum: 2013.07.09 10:21:07 »
@kekesiz
Nàlam is hasonlo zaj hallatszik, mint nàlad, de én szinte biztos vagyok benne, hogy az auto elejétöl jön, söt a vezetö felöli (bal) oldalrol...
Nekem 90%. hogy hátulról jön a zaj.
Viszont a hátsó futómű nem egy bonyolult szerkezet. Azt még régebben hallottam, hogy a Versóknál, ha nincs nagyon leterhelve a hátsó része, akkor elég hamar tönkremennek a lengéscsillapítók a sok úttól való elpattogástól. Hogy ez mennyire igaz, nem tudom, de mág mindig azt gondolom, hogy ha a lengéscsillapító lenne a hibás, akkor úthibánál kéne zörögnie (koppannia), nem pedig a fent felsorolt esetekben...

Jagusz01

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1525 Dátum: 2013.09.03 22:29:15 »
Toyota Corolla 2005 Terra Sport kocsim van.
Egy érdekes hangot hallok, mintha néha a tücsök ciripelne.
Érdekes módon rossz uton ez nem hallatszik.
Sokkal inkább azt vettem észre, ha egyenletes úton megyek, akkor néha-néha hallom elvileg jobb oldalról.
Szerintem hátulról jön, de nem tudunk rá jönni, hogy mi lehet az.
A teleszkopokat pár hónapja cserélték. A fékeknél pedig a betéten még van.

Valakinek valami tippje, hogy mi lehet?

Köszönöm a válaszikat!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1526 Dátum: 2013.09.04 10:30:52 »
Háhá, pont azt írtad le mint én pár hónapja az E11-emmel :D, nekem akkor első lengőkar, hátsó szilentcsere volt. Először hátul hallottam, aztán jobbról, majd kiderült, hogy a bal oldali cserés (persze a jobbal együtt lettek cserélve). Esetleg egy megnézést megérhet a dolog.
         

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1527 Dátum: 2013.09.04 12:25:50 »
Nekem is nyikorogtak az elsők pl fekvőrendőrön, vagy nagyobb fékezésnél. Nemrég befújtam szilikonnal a szilenteket, azóta nem hallani :)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1528 Dátum: 2013.09.04 12:38:07 »
Ha nem repedt, akkor oké, bár a szilikon szárít, így hamarosan megint szólni fog. Az enyém repedt volt.
         

Jagusz01

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1529 Dátum: 2013.09.04 20:31:43 »
Köszönöm!
Gondoltam erre, de majd megnézetem!
Viszont az az érdekes, ha a hangot hallom, akkor inkább egyenes sima felületű úton, csak rövid ideig hallom.
Ezért sem értem a gondot.
Ma pl. nem hallottam....
Nagyon idegesítő!!!!!