Szerző Téma: Yaris Ts  (Megtekintve 564541 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re: Yaris Ts
« Válasz #2295 Dátum: 2011.08.10 10:07:44 »
Nyilván eladó példányokra gondolok. :) Nem sűrgős a dolog. Majd ha találok egy olyan példányt, mely tényleg jó állapotban van és hihető a történelme, és még a színe is tetszik  :lol: , akkor érdekelhet.
A TTE-s, 140LE-vel, na az viszont érdekes lehet: azzal lehet igazán szivatni a népeket az utakon  :D
Azt én sem értem, hogy ha valaki 2 éve árulja autóját (és még nem tudta eladni), akkor mire számít. Ha nem akarja eladni, akkor miért árulja  :D

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Yaris Ts
« Válasz #2296 Dátum: 2011.08.10 11:16:03 »
Ha nem sürgős előbb-utóbb fogsz találni megkímélt példányt.
Pzs-vel nem értek egyet, yts-ben arányaiban elég sok a nem tuningolt kocsi. Sokat látni amit mammerek vagy "átlag" vezetők használnak. Olyanok akiket xanyi vagy lasi is írt és kevesebb aki úgy használja mint pzs vagy lizard.
És pont a koruk miatt ezek egy része hamarosan eladó lesz, hiszen mégiscsak már 6-8 éves, és kéne már anyunak/barátnőnek/Pistikének egy újabb kocsi.
Törve persze ezek is lehettek, erre oda kell figyelni.
Az biztos ha egy ilyen első tulajos, megkímélt darab megjelenik, sok idő nincs a gondolkodásra, mert hamar elviszik - feltéve ha reális áron kínálják.
Színnel sok gondod nem lesz, mert facelift utánit csak szürkében, feketében és pirosban láttam, korábban volt kék és talán (arany)sárga is.

pzs

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #2297 Dátum: 2011.08.10 17:11:11 »
Nem ertem miert nem ertesz velem egyet. Lehet, hogy rosszul fogalmaztam (bar a jelenlegi kinalatra irtam). Arra akartam celozni, hogy a jelenleg hahu-n hirdetett peldanyok 95%-a vagy minimalisan at van alakitva vagy torve volt valamilyen mertekben.

Lehet, hogy hamarosan elado lesz, de jelenleg nem sok van, tisztelet a kivetelnek. A kivetelt pedig csak ugy talalja meg az ember, ha vegignezi az osszeset. Ha vegiggondoljuk itt a forumon csak az enyem meg a Lizarde van jelenleg atalakitva, a tobbieke (Benji, Csocso, stb) szinte makulatlan allapotu, de egyik sem elado...  :hug:

Benji is ha jol emlekszem ugy vette, hogy idos kulfoldi emberkeje volt aki ritkan jart haza es par evesen szinte hasznalatlan allapotban jutott hozza. Ilyen is van, de ezek 1-2 napig vannak fenn, ahogy Te is irtad. Aranylag sok a nem tuningolt, szeretett, feltett, karbantartott viszont ezek kozul keves az ami elado sorba kerul. Evente max 1-2 darab. Kb. ugyanarrol beszelunk csak veled ellentetben en egyet ertek Veled :). Szinte mindenki ismer olyat amit barmikor megvenne csak eppen egyik sem elado vagy ha eppen igen az mar lehet fel sem kerul hahu-ra (Xanyi es a piros TS esete :))

Csak zarojelesen jegyzem meg a hasznalattal kapcsolatban: nem biztos, hogy a mammer vagy az atlag tulajtol vasarolt auto a jobb vetel. Persze azt sem mondom, hogy atalakitottat kell venni, csak eppen nem biztos, hogy a tulaj szemelyet kell nezni. Szereny velemenyem szerint jobban vigyazok es feltem az atalakitott automat mint barki mas. 2x olyan gyakran kap friss olajat meg minden mast mint az kotelezoen elo van irva. Utcan kb. ugyanugy hasznalom mint az atlag ember es altalaban hetvegente veszem csak elo. Palyazas miatt a kopo alkatreszek jobban fogynak amik termeszetesen cserelve vannak amikor szukseges. Mellesleg nem minden atalakitas szol visszalepesrol a gyari allapothoz kepest  :flowers: Lehet, hogy el jon az az ido amikor motort vagy valtot kell cserelni benne de akkor sem hinnem, hogy rosszabb allapotban lenne mint a garazsban allo szomszed mammer nemreg ujonnan vasarolt Corollaja 5 ev mulva ami vagy mellettem all es le van gyalulva az oldala vagy csere auto all benn helyette (jelenleg egy feher Aygo szemelyeben :whistling:) mert az ove markaszervizben van a korosszeriasoknal... Ferjere ugyanez igaz. OFF Sx4-et hasznal neha amikor eppen nem TAXI-val kozlekedik. Azon is lattam mar csunya elvaltozasokat es a terjengo illatokbol arra kovetkeztetek, hogy a kuplungjat is eleg gyakran cserelik.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Yaris Ts
« Válasz #2298 Dátum: 2011.08.10 23:19:04 »
Oks, így már világos. :)
A kérdés általánosságban volt a TS-ekről, én is így gondoltam a válaszomban, te pedig már az aktuális eladó példányokról amik jelenleg fent vannak a hahu-n.

Az apró betűs részben viszont teljesen egyetértek veled. Használt autót mindig is állapot alapján kell megítélni és megvenni vagy meg nem venni.  :flowers:

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Yaris Ts
« Válasz #2299 Dátum: 2011.08.10 23:20:52 »
Ha vegiggondoljuk itt a forumon csak az enyem meg a Lizarde van jelenleg atalakitva, a tobbieke (Benji, Csocso, stb) szinte makulatlan allapotu, de egyik sem elado...  :hug:

Hát és az enyém? -------------------------------> Itt a fórumon szerintem az elsők között voltam aki komoly átalakításokba kezdett a YTS-el, nem mintha számítana, csak a rend kedvéért...  :flowers: Meg sem említesz Zsolti???  :nono: Pedig mennyi hasznos tanáccsal láttalak el...  :D Ez a hála?  :hug:
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.10 23:24:47 írta ToTo »
Toyota Yaris T SPORT
153



pzs

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #2300 Dátum: 2011.08.10 23:24:54 »
Teged nem emlitettek az elottem szolok, ezert maradtal ki...  :oops:

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Yaris Ts
« Válasz #2301 Dátum: 2011.08.10 23:26:35 »
Teged nem emlitettek az elottem szolok, ezert maradtal ki...  :oops:

Semmi gond, csak ugratlak...  :flowers:
Toyota Yaris T SPORT
153



benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris Ts
« Válasz #2302 Dátum: 2011.08.11 09:38:14 »
Ez így van, használt autót nem szín alapján veszünk.
Emlékszem én mindenképpen 3 ajtóst szerettem volna. Akkoriban volt kb. 10 hirdetés abból 8 ötajtós volt :(
Aztán mikor belefutottam pécsen ebbe az autóba, kérdés nem volt hogy mit kell megvásárolni, még ha 5 ajtós is. (azóta nem bánom)
3,5 évesen volt benne 17 ezer km.(most 7 éves lesz nemsokára, és 54ezernél járunk)és az eredeti ár 65%-ért megvettem. Használt autót csak így lehet vásárolni.

A napokban gondolkodtam rajta, hogy kéne egy nagyobb kocsi.
Aztán valahova el kellett ugranom és rájöttem, hogy azért jöttek elő ilyen elvetemült gondolatok mert már 1 hete nem ültem benne...(kb én is csak hétvégenként használom)

Hogy én már csak japán autót veszek az tutti..miket tudnék mesélni ismerőseim sokat áhitozott német autóiról (BMW,AUDI...)

na csak egyet hogy könnyebb legyen a májamnak :D Nagykanizsáról (én oda valósi vagyok eredetileg) indultunk Balatonsoundra 3-as Bmw-vel, mert nehogy már yarissal menjünk...Siófok előtt 50km-rel felrobbant a hűtő. Bevontatás siófokra, hűtőcsere. A srác 138eFt+ÁFÁ-nál járt mire megérkeztünk a villába...és még nem ivott egy kortyot sem... na hát nem vagyok én saját magam ellensége  :no: Egyébként meg ha ilyenek történnének velem én is csak a legszükségesebb dolgokat cserélném azokat is csak az utolsó pillanatban, biztos nem a legjobb olajat venném, és biztos hogy maxra kihasználnám az olajperiódusokat is.

de cserébe hogy ilyenek nincsenek (kop-kop-kop) a legjobbakat kapja. ilyen egyszerű ez...  ;)
Yaris Ts 05'


pzs

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #2304 Dátum: 2011.08.12 10:51:39 »
Sajnos nem. Elso korben en a homokszurket neznem meg mert az tunik full gyari allapotunak. A masik ket peldanyon gyanus, hogy nem gyari alufelni van. Legjobb esetben befogtak teli kereknek (bar ezt ketlem mert akkor odairnak, hogy a gyari alu is megvan), rosszabb esetben izlesficama van a tulajnak es eladta vagy bank altal elvett auto es a regi tulaj megtartotta, legrosszabb esetben meg annyira tortek karambol soran, hogy mar nem lehetett oket megmenteni. Ezekre ra lehet kerdezni telefonban.

A kekrol meg annyit, hogy elegge ritka es szep szin (bar ez izles kerdese) ugyhogy ha kulonosebb baja nincs akkor jo vetel lehet.

Lizard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 742
Re: Yaris Ts
« Válasz #2305 Dátum: 2011.08.12 12:12:26 »
Az arany nem klímás. Szerintem az kéne bele!
„If in doubt, flat out” (Colin McRae)

pzs

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #2306 Dátum: 2011.08.12 12:33:20 »
Az arany nem klímás. Szerintem az kéne bele!


Biztos kidobta a felesleges sulyt, hogy jobban gyorsuljon:). Meg szerencse, hogy megkimelt allapotu...  :wacko:

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re: Yaris Ts
« Válasz #2307 Dátum: 2011.08.12 14:14:20 »
Az arany nem klímás. Szerintem az kéne bele!
Én úgy emlékeztem, hogy a Yaris TS-ek fullosak voltak, beleértve klímát is. A klíma opció volt a TS-eken?

pzs

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #2308 Dátum: 2011.08.12 14:17:36 »
Jol emlekeztel. Az arany szinu motortereben latszik is a helye... Valszeg torott volt. Mas oka nem nagyon lehet annak, hogy hianyzik. Nem szoktak csak ugy kiszedni. Max abbol szedik ki amit nagyon atalakitanak, hogy jobban gyorsuljon :).

Legjobb tudomasom szerint amiben kulonbozhetnek:
- facelift elott csak opcio volt a 4 legzsak, 2 volt alapbol
- facelift elott nem volt ESP
- facelift utan megvaltozott az elso es hatso lampa, az antenna helye illetve az elso es hatso lokos, meg persze a belter (tetokarpit (olvasolampa kerult a tukor fole), muszerfal, stb)
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.12 14:23:18 írta pzs »

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re: Yaris Ts
« Válasz #2309 Dátum: 2011.08.12 15:13:24 »
Kössz fiúk! Én a fotó alapján nem szúrtam ki a klíma hiányát! :)