Szerző Téma: Yaris Ts  (Megtekintve 566514 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Yaris Ts
« Válasz #1485 Dátum: 2008.11.17 13:52:07 »

Gondolod hogy olyan drága lenne?

Egyébként szerintetek egy fényezőmühelyben frankón meg tudnánk csinálni? (nem akarom se én fújogatni a garázsba,és azt sem akarom hogy egy másik ember csinálja ezt,aki történetesen autószerelőnek hívnak,ezért gondoltam autófényezőre!?)

Nem tudom milyen áron lenne pontosan? Nekem akkor azt hiszem, hogy olyan 5-10 ezer lett volna felninként de nem autófényezőnél, hanem egy öntödében van mi a szöszben. Ott lemarták volna az összeset és bemártották volna a megadott színben, hogy egyenletes legyen, a fényezéssel nem tudom milyen lenne? Ne csináld saját magad vagy mással, csak kimondottan szakemberrel aki ért hozzá és akinek meg van a megfelelő tapasztalata és körülmény ahhoz, hogy jó legyen!  :yes:
Toyota Yaris T SPORT
153



benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris Ts
« Válasz #1486 Dátum: 2008.11.17 14:40:37 »

Gondolod hogy olyan drága lenne?

Egyébként szerintetek egy fényezőmühelyben frankón meg tudnánk csinálni? (nem akarom se én fújogatni a garázsba,és azt sem akarom hogy egy másik ember csinálja ezt,aki történetesen autószerelőnek hívnak,ezért gondoltam autófényezőre!?)

Nem tudom milyen áron lenne pontosan? Nekem akkor azt hiszem, hogy olyan 5-10 ezer lett volna felninként de nem autófényezőnél, hanem egy öntödében van mi a szöszben. Ott lemarták volna az összeset és bemártották volna a megadott színben, hogy egyenletes legyen, a fényezéssel nem tudom milyen lenne? Ne csináld saját magad vagy mással, csak kimondottan szakemberrel aki ért hozzá és akinek meg van a megfelelő tapasztalata és körülmény ahhoz, hogy jó legyen!  :yes:

Na igen az 5ezer az még ok.de a 10ezer/db....  :hammer:
Yaris Ts 05'

giccshuszar

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re: Yaris Ts
« Válasz #1487 Dátum: 2008.11.17 17:08:43 »
Itt vannak árak, bár a cégről nem tudok referálni. Kiindulási alapnak jó. Nem drága....

http://www.porfesto.hu/index.php?module=static&target=view&show=araink

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Yaris Ts
« Válasz #1488 Dátum: 2008.11.17 20:01:00 »
Itt vannak árak, bár a cégről nem tudok referálni. Kiindulási alapnak jó. Nem drága....

http://www.porfesto.hu/index.php?module=static&target=view&show=araink

Ezek abszolút reális árak, az én vidéki ( Hódmezővásárhely,Orosháza) forrásaim is ilyen áron dolgoznak. 16" telibe lett volna netto 3000/db.
ui: nagyfaluhoz képest még olcsónak is mondanám... A munkájukat meg meg tudod nézni, amikor odamégy érdeklődni... Ha nem is felni formájában, de általában árukiadás-áruátvétel egy helyen van... Én mindig jót elbámészkodok, amíg várok a motyómra ::)
kisa
born to ride

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris Ts
« Válasz #1489 Dátum: 2008.11.17 20:33:24 »
Hányas oktánszámú benzint tankoltok az autóba rendszeresen. Esetleg melyik fajtából?Tehát nem arra gondolok,hogy néha egy shell v-power racing-el megijesztitek a tankot.  :laugh:
Elsősorban a Ts tulajok véleményére lennék kíváncsi!  ::)
Yaris Ts 05'

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Yaris Ts
« Válasz #1490 Dátum: 2008.11.17 20:54:57 »
Hányas oktánszámú benzint tankoltok az autóba rendszeresen. Esetleg melyik fajtából?Tehát nem arra gondolok,hogy néha egy shell v-power racing-el megijesztitek a tankot.  :laugh:
Elsősorban a Ts tulajok véleményére lennék kíváncsi!  ::)

98-as, vagy annak utód (carrera 95) benzinei. 95-öst még nem tettem bele soha. 5000 km-enként kap teljesen kénmentes, magasabb oktánszámút, de csak tartósan hosszú távú utak előtt. Általában OMW, Shell, Mol sorrendben.
Zsono

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris Ts
« Válasz #1491 Dátum: 2008.11.17 21:35:14 »
Hányas oktánszámú benzint tankoltok az autóba rendszeresen. Esetleg melyik fajtából?Tehát nem arra gondolok,hogy néha egy shell v-power racing-el megijesztitek a tankot.  :laugh:
Elsősorban a Ts tulajok véleményére lennék kíváncsi!  ::)

98-as, vagy annak utód (carrera 95) benzinei. 95-öst még nem tettem bele soha. 5000 km-enként kap teljesen kénmentes, magasabb oktánszámút, de csak tartósan hosszú távú utak előtt. Általában OMW, Shell, Mol sorrendben.

Az avensisről vagy a Ts-ről beszéltél?

Ts-hez gyárilag mit írnak elő?
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.17 22:13:38 írta benji »
Yaris Ts 05'

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Yaris Ts
« Válasz #1492 Dátum: 2008.11.17 22:25:44 »

Az avensisről vagy a Ts-ről beszéltél?

Ts-hez gyárilag mit írnak elő?

A Ts-ről természetesen. 95-öst írnak elő.
Zsono

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Yaris Ts
« Válasz #1493 Dátum: 2008.11.17 22:51:22 »
Hányas oktánszámú benzint tankoltok az autóba rendszeresen. Esetleg melyik fajtából?Tehát nem arra gondolok,hogy néha egy shell v-power racing-el megijesztitek a tankot.  :laugh:
Elsősorban a Ts tulajok véleményére lennék kíváncsi!  ::)
Én végig 95-öst tankoltam, a többivel sem volt érezhető különbség, akkor meg minek a drágábbat..

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Yaris Ts
« Válasz #1494 Dátum: 2008.11.18 07:13:51 »

Én végig 95-öst tankoltam, a többivel sem volt érezhető különbség, akkor meg minek a drágábbat..

Korábbi autóimnál, azonos utazási körülmények mellett tapasztaltam azt, hogy néhány tized literrel kevesebbet fogyaszt az autó a magasabb oktánszámú benzinből. A költség hosszabb utaknál kiegyenlítődhet. Városi araszolásra 95-öst tankolnék, de szerencsére hosszabbakat megyek. A kénmentes pedig időnként hasznára van a motornak. De ez már egy másik téma a fórumban.
Zsono

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris Ts
« Válasz #1495 Dátum: 2008.11.18 10:55:20 »

Én végig 95-öst tankoltam, a többivel sem volt érezhető különbség, akkor meg minek a drágábbat..

Korábbi autóimnál, azonos utazási körülmények mellett tapasztaltam azt, hogy néhány tized literrel kevesebbet fogyaszt az autó a magasabb oktánszámú benzinből. A költség hosszabb utaknál kiegyenlítődhet. Városi araszolásra 95-öst tankolnék, de szerencsére hosszabbakat megyek. A kénmentes pedig időnként hasznára van a motornak. De ez már egy másik téma a fórumban.

akkor marad az arany középút az OMV Carrera 95. Ami 95-ös is és kénmentes is  :flowers:
Yaris Ts 05'

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Yaris Ts
« Válasz #1496 Dátum: 2008.11.18 11:28:23 »
Itt vannak árak, bár a cégről nem tudok referálni. Kiindulási alapnak jó. Nem drága....

http://www.porfesto.hu/index.php?module=static&target=view&show=araink

Ugyan itt voltam én is, csak akkor valamivel drágább volt, viszont tuti a hely és merem ajánlani! 3000-3500 felninként, nem rossz!  :clap:

A benyával kapcsolatban viszont én mindig is sima V-POWER-t tankoltam bele a Shellnél az első évben, utána viszont váltottam V-POWER RACING-re, én éreztem különbséget, ráadásul a chip miatt is a magasabb oktánszámú benya kell...
Toyota Yaris T SPORT
153



Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris Ts
« Válasz #1497 Dátum: 2008.11.18 15:21:33 »
Hányas oktánszámú benzint tankoltok az autóba rendszeresen. Esetleg melyik fajtából?Tehát nem arra gondolok,hogy néha egy shell v-power racing-el megijesztitek a tankot.  :laugh:
Elsősorban a Ts tulajok véleményére lennék kíváncsi!  ::)

Én sima 95öst tankolok, párszor próbáltam Vpower Racinget, meg Carrerat, de nem éreztem semmit, meg amugy is 95ös van előírva, úgyhogy azt kapja. Olvastam ezügyben pár cikket, de az jött le, hogy jobbat fölösleges tankolni, csak rosszabbat ne kapjon.
általában Shell, MOL.

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris Ts
« Válasz #1498 Dátum: 2008.11.18 16:43:25 »
van akinek le van sötétitve a ts-e? nem zavaró az főleg télen,mikor mindig sötét van???
Az meg annyira gagyi ha csak a b oszloptól van lesötétítve,főleg ha 5 ajtós az autó...
Yaris Ts 05'

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Yaris Ts
« Válasz #1499 Dátum: 2008.11.18 16:49:23 »
A hátsó kerékíveknél található a TS-nél egy ugyan olyan színű matrica, védőfólia szerűség ami gondolom a kőfelverődésektől védi a karosszériát. Ilyet szerintetek lehet valahol rendelni vagy kapni? A sima Yaris-okon nem tudom, hogy létezik ilyen? Nekem múlt héten az egyik parkolóban húzta meg valaki a bal hátsó kerékívnél az autót és szétkarcolódott ez a védőfólia vagy mi, hála Istennek semmi baja nem lett a karosszériának, csak ennek a fóliának. Le szeretném cserélni vagy legalábbis újat felragasztani a mostani helyére, szerintetek ez megoldható és kapható a külön kerékívekre?
Toyota Yaris T SPORT
153