Szerző Téma: Yaris Ts  (Megtekintve 566513 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Yaris Ts
« Válasz #1425 Dátum: 2008.10.10 12:18:54 »
de ha nagyobb a tárcsa, akkor féknyerget is csréltél?

Nem kellett, még jó volt a gyári rá, viszont le kellett volna hogy fessem vagy fújjam, kezd egy kicsit elszíneződni...

Toyota Yaris T SPORT
153



benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris Ts
« Válasz #1426 Dátum: 2008.10.10 15:27:44 »
de ha nagyobb a tárcsa, akkor féknyerget is csréltél?

Nem kellett, még jó volt a gyári rá, viszont le kellett volna hogy fessem vagy fújjam, kezd egy kicsit elszíneződni...



erről jut eszembe hogy nekem tiszta rozsda a fékdobok találn,nem tudom pontosan mi az ami a felni mögött van,azt mondták a szalonban hogy a sok állástól van.( a kocsi az előző tulajnál fél éveket állt egy helyben egy évben,amig nem volt itthon)
Yaris Ts 05'

Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris Ts
« Válasz #1427 Dátum: 2008.10.11 17:31:47 »
Nah bent vannak a rugók! érzésre keményebb, lemértük, elöl és hátul is 1cm-t ült lejjebb, de a kanyarban érezhetően kevésbé dől, viszont annyira nem ráz, úgyhogy tecccik :clap:

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris Ts
« Válasz #1428 Dátum: 2008.10.11 18:29:06 »
Nah bent vannak a rugók! érzésre keményebb, lemértük, elöl és hátul is 1cm-t ült lejjebb, de a kanyarban érezhetően kevésbé dől, viszont annyira nem ráz, úgyhogy tecccik :clap:


azért várjunk pár napot kiváncsi vagyok mit mondasz,mert én is raknék bele.Kinézetre észrevehető ez az 1-1 cm ültetés?

Tud valaki olyan képet belinkelni,ahol 16os kerékkel látható az autó?Esetleg próbálta már valaki?
Yaris Ts 05'

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris Ts
« Válasz #1429 Dátum: 2008.10.11 19:19:23 »
az hogy lehet hogy a központi 7,6 ír átlagfogyasztásra,közben meg 500km alatt elfogyott elvileg 45liter benzin =9l/100km hogy is van ez? :nono:
Yaris Ts 05'

Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris Ts
« Válasz #1430 Dátum: 2008.10.12 17:22:09 »
az hogy lehet hogy a központi 7,6 ír átlagfogyasztásra,közben meg 500km alatt elfogyott elvileg 45liter benzin =9l/100km hogy is van ez? :nono:

Várhatunk pár napot, de akkor is jo lesz.
nem látszik az ültetés igy ránézésre.
tankolás után nulláztad az átlagmérőt?

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris Ts
« Válasz #1431 Dátum: 2008.10.12 19:20:20 »
az hogy lehet hogy a központi 7,6 ír átlagfogyasztásra,közben meg 500km alatt elfogyott elvileg 45liter benzin =9l/100km hogy is van ez? :nono:

Várhatunk pár napot, de akkor is jo lesz.
nem látszik az ültetés igy ránézésre.
tankolás után nulláztad az átlagmérőt?

nem látszik az a további 1cm elől hátul? hmmm

nulláztam,de csak 39liter ment bele,ami azt jelenti hogy volt benne még úgy 6liter,hogy mentem 35kmt az ucsó rublika kivillanása útán!!!

Nagyon kivagyok,nézegetem az ebayon a ts-eket,úgy látszik angliába nincs is NAPFÉNYTETŐ  nélküli!!!!!!!  :censored: :censored:

ime az erős idegzetűeknek: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180289511585&ih=008&category=18290&ssPageName=WDVW&rd=1

szerintetek ez az eredeti felni feketében vagy másik?:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120314069029&ih=002&category=18290&ssPageName=WDVW&rd=1
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.12 20:02:59 írta benji »
Yaris Ts 05'

Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris Ts
« Válasz #1432 Dátum: 2008.10.12 21:30:59 »
nem látszik az a további 1cm elől hátul? hmmm
nulláztam,de csak 39liter ment bele,ami azt jelenti hogy volt benne még úgy 6liter,hogy mentem 35kmt az ucsó rublika kivillanása útán!!!
Nagyon kivagyok,nézegetem az ebayon a ts-eket,úgy látszik angliába nincs is NAPFÉNYTETŐ  nélküli!!!!!!!  :censored: :censored:
ime az erős idegzetűeknek: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180289511585&ih=008&category=18290&ssPageName=WDVW&rd=1
szerintetek ez az eredeti felni feketében vagy másik?:
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120314069029&ih=002&category=18290&ssPageName=WDVW&rd=1

Igen, vannak országok, ahol napfénytetővel nyomták őket.
Az egy gyári felnlni lefújva, nagyon jól néz így ki, hogy rá van ültetve a kerékre a kasztni..

Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris Ts
« Válasz #1433 Dátum: 2008.10.12 21:34:18 »
Amúgy visszatérve a járatás hideg motornál elindulás előtt, én még mindig úgy gondolom, hogy jobb járatni álló helyzetben picit, mint megtudtam, a kék lámpácska 67foknál alszik el, de a motor csak 80nál üzemmeleg.
Szóval álló helyzetben is van annyi olajnyomás, hogy körbejárassa az olajat.

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris Ts
« Válasz #1434 Dátum: 2008.10.12 22:29:32 »
nem látszik az a további 1cm elől hátul? hmmm
nulláztam,de csak 39liter ment bele,ami azt jelenti hogy volt benne még úgy 6liter,hogy mentem 35kmt az ucsó rublika kivillanása útán!!!
Nagyon kivagyok,nézegetem az ebayon a ts-eket,úgy látszik angliába nincs is NAPFÉNYTETŐ  nélküli!!!!!!!  :censored: :censored:
ime az erős idegzetűeknek: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180289511585&ih=008&category=18290&ssPageName=WDVW&rd=1
szerintetek ez az eredeti felni feketében vagy másik?:
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120314069029&ih=002&category=18290&ssPageName=WDVW&rd=1

Igen, vannak országok, ahol napfénytetővel nyomták őket.
Az egy gyári felnlni lefújva, nagyon jól néz így ki, hogy rá van ültetve a kerékre a kasztni..

Akkor én is le fogom fújni..rohadt jól néz ki!
Yaris Ts 05'

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Yaris Ts
« Válasz #1435 Dátum: 2008.10.13 11:40:20 »

erről jut eszembe hogy nekem tiszta rozsda a fékdobok találn,nem tudom pontosan mi az ami a felni mögött van,azt mondták a szalonban hogy a sok állástól van.( a kocsi az előző tulajnál fél éveket állt egy helyben egy évben,amig nem volt itthon)

Nekem is elég csúnya volt és nagyon zavart, pár hónapja vettem a fáradtságot és lecsiszoltam, lekezeltem rozsdamaróval és lefújtam hőálló fekete festékkel. Elég jó lett, azóta semmi baja!  :clap: A féknyergekre már nem jutott időm, amúgy azok nem rozsdásodnak, csak kezdenek fakulni egy kicsit...
Toyota Yaris T SPORT
153



ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Yaris Ts
« Válasz #1436 Dátum: 2008.10.13 11:47:25 »

ime az erős idegzetűeknek: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180289511585&ih=008&category=18290&ssPageName=WDVW&rd=1

szerintetek ez az eredeti felni feketében vagy másik?:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120314069029&ih=002&category=18290&ssPageName=WDVW&rd=1

Igen, az tuti eredeti ahogy Gleris is említette, látszik a csavarokon... Angliában divat a gyári Yaris felniket lefújatni feketére, nekem is nagyon tetszik, meg is akartam csinálni még régebben vagy feketére vagy valami kormos sötétebb szürkére.

Gleris, nem egymást láttuk szombaton a Budaörsi Tesco parkolójában véletlenül? Volt ott egy szép piros TS, egy srác ült benne egyedül és intettünk egymásnak...
Toyota Yaris T SPORT
153



ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Yaris Ts
« Válasz #1437 Dátum: 2008.10.13 11:49:06 »
Nah bent vannak a rugók! érzésre keményebb, lemértük, elöl és hátul is 1cm-t ült lejjebb, de a kanyarban érezhetően kevésbé dől, viszont annyira nem ráz, úgyhogy tecccik :clap:


Gratulálok az ültetéshez!  :)  Én is egyből éreztem a különbséget a kanyarokban, sokkal jobb a tartása az biztos! A komfortérzete pedig szinte megegyezik a gyárival. Ha neked tetszik az ültetés mértéke és meg vagy vele elégedve, akkor ez a lényeg!  :yes:
Toyota Yaris T SPORT
153



Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris Ts
« Válasz #1438 Dátum: 2008.10.13 14:53:30 »
Nah bent vannak a rugók! érzésre keményebb, lemértük, elöl és hátul is 1cm-t ült lejjebb, de a kanyarban érezhetően kevésbé dől, viszont annyira nem ráz, úgyhogy tecccik :clap:


Gratulálok az ültetéshez!  :)  Én is egyből éreztem a különbséget a kanyarokban, sokkal jobb a tartása az biztos! A komfortérzete pedig szinte megegyezik a gyárival. Ha neked tetszik az ültetés mértéke és meg vagy vele elégedve, akkor ez a lényeg!  :yes:

De, egymást láttuk, de én egyből beazonosítottalak, nem volt nehéz dolgom, láttam oldalról, hogy szépen ül a kocsi, meg a felnik is, de aztán mikor mögéd kanyarodtam, már biztos voltam, hogy Te vagy, amikor hátul kivillantak a TEIN cuccok  :clap:

Szerintem futómű téren akkor fogok majd tovább menni, ha majd 16os kerekek lesznek,akkor lesz esetleg valami állítható, mert az úgy néz ki jól, ezek a gyári kerekek eléggé bent vannak a sárvédőívhez képest.
Addig meg bőven megteszi ez is, most inkább a kipufogóra koncentrálok ::)

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Yaris Ts
« Válasz #1439 Dátum: 2008.10.13 17:22:45 »

De, egymást láttuk, de én egyből beazonosítottalak, nem volt nehéz dolgom, láttam oldalról, hogy szépen ül a kocsi, meg a felnik is, de aztán mikor mögéd kanyarodtam, már biztos voltam, hogy Te vagy, amikor hátul kivillantak a TEIN cuccok  :clap:

Szerintem futómű téren akkor fogok majd tovább menni, ha majd 16os kerekek lesznek,akkor lesz esetleg valami állítható, mert az úgy néz ki jól, ezek a gyári kerekek eléggé bent vannak a sárvédőívhez képest.
Addig meg bőven megteszi ez is, most inkább a kipufogóra koncentrálok ::)

Huuuuu, hát én már akkor megbántam, hogy nem jeleztünk úgy egymásnak, hogy legalább dumálhattunk volna egy kicsit... Amúgy is olyan fura volt, hogy egy ilyen nagy városban csak úgy véletlenül összefutottunk, végül is bárhol máshol lehettünk volna mindketten. Jó lett volna pár szót váltani, na mindegy majd akkor legközelebb...

16-os kerekekkel és ültetéssel is jól néz ki a Yaris nagyon, akkor hajrá majd a jövőbeli tervvel! Tudom, hogy zorits-nak jelezted a szondavezetékekről szerzett adatokat, de most hogy áll az ügy? Most akkor lesz benne kati, milyen dobot szeretnél, hol csináltatod? Leömlőben nem gondolkozol? Direktszűrő rendszer?

Toyota Yaris T SPORT
153