Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 786594 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

rbalint88

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2490 Dátum: 2015.05.18 22:49:05 »
Autodatabol prntscrn, hétha segít. Talán valahol a fórumban volt róla szó már... keress vissza.. nem tudom melyik topikban. :hmmmm:
 :flowers:

No, térjünk vissza a kályhához, avagy közösségi központizár-szerelés felsőfokon  [rohog]
Köszönöm a képet, ennek mentén a kulcs felprogramozása sikerült. Viszont továbbra sem működik a távirányítás, ami annyiban fura, hogy ugye a programozáshoz kell gombot nyomogatni a távon, szóval elvileg ha abszolút nem működne a távirányítás, összeprogramozni se lehetne a kulccsal (józan paraszti logika alapján). Kicseréltem mindkét biztosítékot, aminek köze lehet a központi zár távvezérléséhez, de nem oldódott meg a probléma (motortérben DOME 7,5A, utastérben diagcsati melletti panelnél GAUGE 10A). Ha valahol hiba lenne a gondolatmenetemben, akkor az egyszerűbbé teszi a dolgot, de egyelőre valami banális dologban látom a hiba forrását, nem pedig abban, hogy tönkrement a vezérlő. Tipp, ötlet, tapasztalat? :helpsmilie:
2001 Avensis T22 facelift kombi D4D Sol -> totalcar.hu/tesztek/2014/07/30/toyota_avensis_2.0d

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2491 Dátum: 2015.05.19 20:23:02 »
No, térjünk vissza a kályhához, avagy közösségi központizár-szerelés felsőfokon  [rohog]
Köszönöm a képet, ennek mentén a kulcs felprogramozása sikerült. Viszont továbbra sem működik a távirányítás, ami annyiban fura, hogy ugye a programozáshoz kell gombot nyomogatni a távon, szóval elvileg ha abszolút nem működne a távirányítás, összeprogramozni se lehetne a kulccsal (józan paraszti logika alapján). Kicseréltem mindkét biztosítékot, aminek köze lehet a központi zár távvezérléséhez, de nem oldódott meg a probléma (motortérben DOME 7,5A, utastérben diagcsati melletti panelnél GAUGE 10A). Ha valahol hiba lenne a gondolatmenetemben, akkor az egyszerűbbé teszi a dolgot, de egyelőre valami banális dologban látom a hiba forrását, nem pedig abban, hogy tönkrement a vezérlő. Tipp, ötlet, tapasztalat? :helpsmilie:
Látom eddig nem válaszolt senki.... Én is csak "hangosan" gondolkodok....
Lehet, hogy neked nem is a kulcsot kellett újra programozni, mert akkor ugye nem is indult volna a kocsi az immo miatt...
(Lehet, hogy nem is programoztad újra ..merthogy eddig is indult a kocsi)

 A led világít, amikor megnyomod a gombot a távirnyán? Ha igen van halk kattanás a műszerfal mögött... ez azt jelenthetné, hogy a közp. zár vezérlő nyit/zár. Távirányítóról nyitás/zárás próbálkozáskor a műszerfalon van valami LED ami bekapcsol/kikapcsol?
HA semmi életjel, akkor a szerintem a központizár vezérlőt kellene megnézni/nézetni... hogy veszi-e egyáltalán a táv jelét?
De lehet, hogy teljesen "félre értelmezem" a dolgot. :hmmmm:


Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

rbalint88

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2492 Dátum: 2015.05.20 23:14:16 »
Látom eddig nem válaszolt senki.... Én is csak "hangosan" gondolkodok....
Lehet, hogy neked nem is a kulcsot kellett újra programozni, mert akkor ugye nem is indult volna a kocsi az immo miatt...
(Lehet, hogy nem is programoztad újra ..merthogy eddig is indult a kocsi)

 A led világít, amikor megnyomod a gombot a távirnyán? Ha igen van halk kattanás a műszerfal mögött... ez azt jelenthetné, hogy a közp. zár vezérlő nyit/zár. Távirányítóról nyitás/zárás próbálkozáskor a műszerfalon van valami LED ami bekapcsol/kikapcsol?
HA semmi életjel, akkor a szerintem a központizár vezérlőt kellene megnézni/nézetni... hogy veszi-e egyáltalán a táv jelét?
De lehet, hogy teljesen "félre értelmezem" a dolgot. :hmmmm:

Szerintem is a vezérlő környékén kellene kutakodni, csak kérdés, hogy hol és mit :) Távon led világít, ahogy mondtam, friss az eleme. Műszerfal nem kattog, nem világít.

Az mondjuk számomra meglepő és meglepően csöves dolog lenne, hogy az immo és a kpzár együtt megy, eddig még nem láttam olyat, hogy az immo "kristálynak" köze lett volna a nyákos vezérlőhöz. Már csak azért sem, mert hogyha lemerül az elem, akkor eszerint az elmélet szerint nem indulna az autó, pedig le volt merülve és ment a kocsi. :excl:
2001 Avensis T22 facelift kombi D4D Sol -> totalcar.hu/tesztek/2014/07/30/toyota_avensis_2.0d

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2493 Dátum: 2015.05.21 07:14:06 »
Szerintem is a vezérlő környékén kellene kutakodni, csak kérdés, hogy hol és mit :) Távon led világít, ahogy mondtam, friss az eleme. Műszerfal nem kattog, nem világít.

Az mondjuk számomra meglepő és meglepően csöves dolog lenne, hogy az immo és a kpzár együtt megy, eddig még nem láttam olyat, hogy az immo "kristálynak" köze lett volna a nyákos vezérlőhöz. Már csak azért sem, mert hogyha lemerül az elem, akkor eszerint az elmélet szerint nem indulna az autó, pedig le volt merülve és ment a kocsi. :excl:

Tuti, hogy külön rendszer az immo és a kp zár! :yes:
Már csak azért is , mert a szervízkulcsban nincs távir. De immo chip nyilván van. :yes:
Csak azt nem vágom, hogy a kulcs újraprogramozás melyiket módosítja.. vagy mindkettőt?  :whistling:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

rbalint88

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2494 Dátum: 2015.05.21 13:11:25 »
Tuti, hogy külön rendszer az immo és a kp zár! :yes:
Már csak azért is , mert a szervízkulcsban nincs távir. De immo chip nyilván van. :yes:
Csak azt nem vágom, hogy a kulcs újraprogramozás melyiket módosítja.. vagy mindkettőt?  :whistling:

Szerintem csak a központival molyol, immohoz szerviz kell. Elméletben az úgy működik, mint a távirányítós autóban az adó-vevő, egy-egy egymásra hangolt "kristály" van mindkét egységben. A központi zár, ami ugrókódos és el tud menni egy akkusaru levételtől.
No de térjünk vissza a probléma gyökeréhez: mit kell lebontani, hogy hozzáférjek a kpzár vezérlőhöz?
2001 Avensis T22 facelift kombi D4D Sol -> totalcar.hu/tesztek/2014/07/30/toyota_avensis_2.0d

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2495 Dátum: 2015.05.21 16:42:22 »
Szerintem csak a központival molyol, immohoz szerviz kell. Elméletben az úgy működik, mint a távirányítós autóban az adó-vevő, egy-egy egymásra hangolt "kristály" van mindkét egységben. A központi zár, ami ugrókódos és el tud menni egy akkusaru levételtől.
No de térjünk vissza a probléma gyökeréhez: mit kell lebontani, hogy hozzáférjek a kpzár vezérlőhöz?

Talán a kormány alatt próbálkoznék a burkolattal... csak tipp.
Ha még nincs szervíz doksid, innen letöltheted... hátha előrébb jutsz... http://toyota.aitnet.org/Avensis/
Jó szerelést. :)
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Robika899

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 44
  • drágaszágom...
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2496 Dátum: 2015.05.22 11:24:33 »
Hali!  TD avensis kombi érdekelne, vásárlás miatt. Tapasztalatok,tanácsok?

Köszi
JAPAN CARS 4 EVER!

Cimbi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4688
  • A nepper.
    • A Kedvenc Kereskedésem
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2497 Dátum: 2015.05.22 11:43:35 »
Hali!  TD avensis kombi érdekelne, vásárlás miatt. Tapasztalatok,tanácsok?

Köszi

Mikori?
Focus > CorollaE10 > Hyundai > Fleetwood > Avensis > MX5 > Honda Jazz > BMW E46 > Rabbit Cabrio > Yaris TS > MX5 > Yaris D4d > CT200h ML

Robika899

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 44
  • drágaszágom...
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2498 Dátum: 2015.05.22 19:50:57 »
98-2000 kb eddig gyártották a 90 lovas turbóst. nem d4d-ben gondolkodom mert a commonrail az húzós ha behal...
JAPAN CARS 4 EVER!

zolikj

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2499 Dátum: 2015.05.22 20:09:18 »
Sziasztok,

Nemrég lettem Avensis tulajdonos, eddig nagyon örülök, az autónak remekül működik.
Azok a „hibái” amikkel vettem bele voltak kalkulálva a vételárba (kuplung lassan cserés, fényezés vedlik több helyen) .
A kérdésem az lenne hogy a  váltójában hol kéne keressem a betöltő leeresztő csavart ? és hány deci a csere ?
 
Ha esetleg lenne valakinek egy service manual-ja (vagy fotó a váltóról) nagyon megköszönném, 98’ 1.6 benzin.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2500 Dátum: 2015.05.23 10:15:29 »
Sziasztok,

Nemrég lettem Avensis tulajdonos, eddig nagyon örülök, az autónak remekül működik.
Azok a „hibái” amikkel vettem bele voltak kalkulálva a vételárba (kuplung lassan cserés, fényezés vedlik több helyen) .
A kérdésem az lenne hogy a  váltójában hol kéne keressem a betöltő leeresztő csavart ? és hány deci a csere ?
 
Ha esetleg lenne valakinek egy service manual-ja (vagy fotó a váltóról) nagyon megköszönném, 98’ 1.6 benzin.

Szia!
k.b 4 hozzászólással feljebb linkeltem, hogy honnan lehet manualokat letölteni!  ;)
Jó szerelést! :flowers:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

zolikj

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2501 Dátum: 2015.05.23 10:52:47 »
köszönöm.  :clap:
(kb. egy órát kerestem a fórumon mindenhol, mielőtt írtam... )

rbalint88

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2502 Dátum: 2015.05.24 00:01:14 »
98-2000 kb eddig gyártották a 90 lovas turbóst. nem d4d-ben gondolkodom mert a commonrail az húzós ha behal...

Nagynyomású pumpát 80-ért felújítják szereléssel együtt, cr rendszer se vészes bontóból (cső kb 20e, fejek 5e/db), szóval ne félj tőle. inkább faceliftest vegyél. Jobb a világítása, automata a klíma, hátul tárcsafékes, van boardcomputer (és szerintem szebb is lett). Ja, enyémben óra szerint 292ezer van, még gyári a turbó (nem VGT), eddig a magasnyomású szivattyú felújításán kívül semmi gond nem volt vele.
2001 Avensis T22 facelift kombi D4D Sol -> totalcar.hu/tesztek/2014/07/30/toyota_avensis_2.0d

Sipi87

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2503 Dátum: 2015.05.24 23:11:12 »
Sziasztok,

szeretnék 2001-es 2.0 D4D avensis-be tempomatot mert jelenleg ez nincs. Tudnátok segíteni hogy merre induljak a témában?
Csak bajuszkapcsoló kell az örömhöz vagy ettől sokkal komolyabb a kihívás?

Köszönöm
Sipi

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2504 Dátum: 2015.05.25 07:10:11 »
Tudtom szerint gyárban nem szerelték tempomattal és nem elektromos a gázpedál, így valamilyen komplett bovdenes megoldás kell.
Attila 31
  - Avensis
- Prius