Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 783519 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1215 Dátum: 2014.05.04 12:10:56 »
8-10 liter, ami normál tempóban 100km megtételére elég. ;)
Én pont tegnap emlegettem a japán mérnököket.  :nonono:
Felgyulladt a lámpa, mentem még 170 km-t, majd kevesebb mint 41 liter ment bele a 45 literes tankba.
Mi értelme ennek a koncepciónak?  :1eye:
Egy átlag 5 liter körül fogyasztó autóba szerintem nem 12 literre kellene a kalibrálni a lámpa kigyulladását és a range 0-ra futását.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1216 Dátum: 2014.05.04 12:38:32 »
Én ezt inkabb pozitívnak tartom, mint negatívnak. Talán úgy gondolkodnak, hogy vezetési stílustól függetlenül kell tudnia menni még 100 km-t a lámpa felvillantásáól.

Mi múlt héten jöttünk haza A tavaszi talirol és Lakitelek elott villant fel a lámpa. Ez is kicsit tobb, mint 100 km még otthontól, mégis csak 57 litert tankoltam az elvileg 60-as tankba. Jó ez igy, nem kell izgulni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1217 Dátum: 2014.05.04 12:50:16 »
Pedig pont így kell izgulni. A lámpa kigyulladásakor nyilván nem megyek el tankolni, mikor még majdnem 1/3-ig van még a tank. Innentől viszont számolgathatok fejben mennyit mehetek még vagy nullázhatom az egyik napi számlálót. 
Ha a range vagy a lámpa közül legalább az egyik későbbre lenne időzítve..

Stefan0402

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1218 Dátum: 2014.05.04 12:58:41 »
Mondjuk én örülök ennek mivel napi munkábajárásra van használva az autó és 135 km-t megyek vele így jól esik tudni hogy van még benne "bőven"  :clap:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1219 Dátum: 2014.05.04 19:56:39 »
Pedig pont így kell izgulni. A lámpa kigyulladásakor nyilván nem megyek el tankolni, mikor még majdnem 1/3-ig van még a tank. Innentől viszont számolgathatok fejben mennyit mehetek még vagy nullázhatom az egyik napi számlálót. 
Ha a range vagy a lámpa közül legalább az egyik későbbre lenne időzítve..
Öregszel márt vazze! Ekkora dolgokban is problémát látsz...  :lol: Egy vicc vagy...  :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1220 Dátum: 2014.05.04 19:58:40 »
Szerintem ez így pont jó, jobb is mert így legalább nem a tank alján lévő esetleges sűrűsödést szívja fel az üzemanyag ellátó rendszer.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1221 Dátum: 2014.05.04 20:02:53 »
Nekem a lámpa felvillanásakor (meg az utolsó csík villogásakor) még kb. 7l van az Avensisben és 4,5l a Priusban. Meg is "őrülnék", ha a tartalék 10-12l lenne.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1222 Dátum: 2014.05.04 20:31:51 »
Nekem a lámpa felvillanásakor (meg az utolsó csík villogásakor) még kb. 7l van az Avensisben és 4,5l a Priusban. Meg is "őrülnék", ha a tartalék 10-12l lenne.
Jól van, akkor örülök hogy van itt másik "hülye" is.  :flowers:


Bepi, nem hiszem van bármi köze egy 45 literes (nem túl nagy) tank ilyen mértékű korlátozásának az életkorhoz..  :1eye:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1223 Dátum: 2014.05.04 20:56:32 »
 :D Csak poénból írtam, de tedd a szívedre a kezed: MEKKORA GOND EZ VALÓJÁBAN?  :surrender:

Tényleg ennyire unalmas/qurvajó a CT, hogy ezt meg kell említeni, mint "hibát"?  :szemez:  :cool2:

Egyébként, tök mindegy, mennyi tartalék van még a tankban a lámpa felvillanásakor, mert a kézi könyv szerint is tankolni kell, ha világítani kezd a műszerfalon a visszajelző. És EZ a lényeg a hétköznapi használatkor és nem az, hogy ilynekor miért van még benne 10 liter...  :ph34r: ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1224 Dátum: 2014.05.04 23:42:02 »
:D Csak poénból írtam, de tedd a szívedre a kezed: MEKKORA GOND EZ VALÓJÁBAN?  :surrender:

Tényleg ennyire unalmas/qurvajó a CT, hogy ezt meg kell említeni, mint "hibát"?  :szemez:  :cool2:

Egyébként, tök mindegy, mennyi tartalék van még a tankban a lámpa felvillanásakor, mert a kézi könyv szerint is tankolni kell, ha világítani kezd a műszerfalon a visszajelző. És EZ a lényeg a hétköznapi használatkor és nem az, hogy ilynekor miért van még benne 10 liter...  :ph34r: ;)
Nyilván nem akkora gond mintha enné az olajat, vagy egyéb, a használatot jelentősen befolyásoló baja lenne, de ez egy bosszantó apróság. Igen, örülök neki, csak néhány ilyesmivel kell szembesülnöm. ;-)
Egyből tankolni kell ha kigyullad a visszajelző? Ez azt jelenti hogy gyakorlati szempontból 30-35 literes tankom van. Ezért ez csöppet alulméretezettnek tűnik nekem.
Tesztekben is sokszor megjelenő kifogás egy-egy autóval szemben hogy kicsi a hatótávja (talán valamelyik német CT tesztben is olvastam), szóval ha az autó többre képes, ne szivassa már a user -t azzal hogy az indokoltnál lényegesen hamarabb kell tankolnia.
Sorry az off-ért, befejeztem.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1225 Dátum: 2014.05.05 11:45:33 »
Egyébként, tök mindegy, mennyi tartalék van még a tankban a lámpa felvillanásakor, mert a kézi könyv szerint is tankolni kell, ha világítani kezd a műszerfalon a visszajelző. És EZ a lényeg a hétköznapi használatkor és nem az, hogy ilynekor miért van még benne 10 liter...  :ph34r: ;)
És ezzel 600 km-re redukálódik mondjuk a használható hatótáv. Azért ez vicc, mert így egy 50-55 literes tank van a hosszú távú használatra tervezett Avensisben.
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.05 11:48:02 írta afekete »
Attila 31
  - Avensis
- Prius

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1226 Dátum: 2014.05.05 12:02:53 »
Nyilván nem akkora gond mintha enné az olajat, vagy egyéb, a használatot jelentősen befolyásoló baja lenne, de ez egy bosszantó apróság. Igen, örülök neki, csak néhány ilyesmivel kell szembesülnöm. ;-)
Egyből tankolni kell ha kigyullad a visszajelző? Ez azt jelenti hogy gyakorlati szempontból 30-35 literes tankom van. Ezért ez csöppet alulméretezettnek tűnik nekem.
Tesztekben is sokszor megjelenő kifogás egy-egy autóval szemben hogy kicsi a hatótávja (talán valamelyik német CT tesztben is olvastam), szóval ha az autó többre képes, ne szivassa már a user -t azzal hogy az indokoltnál lényegesen hamarabb kell tankolnia.
Sorry az off-ért, befejeztem.
Tudod, mi a véelményem a német lapok tesztjeiről?  :szemez:  :ph34r: Mindenbe belekötnek, ami nem német...  ::) Egyszerűen számomra az "ők" véleményük nem mérvadó, legalábbis, ilyen szempontból nem.

Azt hiszem afeketével kissé félreértelmezitek ezt a témát.  :surrender: Nem arról van szó, hogy alulméretezik az autók hatótávját, használható tankméretét, hanem, extrém körülményre IS terveznek, amivel magas fogyasztás társul. Arra mondják, hogy bármilyen forgalmi helyzetben is ki kell bírnia a tartaléknak kb 80 km-t. Persze, ez egyben azt is jelenti, hogy normál helyzetben ennek akár a dupláját is meg lehet tenni, de ez ettől még - szerintem - egyáltalán nem hátrány.  :excl:

Fordított esetben, ha a tartalék csak kb 4-5 liter lenne, akkor egy bedugult autópályán (pl. nyaralásra/ról menet/jövet jól megpakolva, klímázva) cammogva nagyon is sokat jelent a tartalék mértéke, hiszen idehaza is kb 20-25km-ként vannak benzinkutak legjobb esetben is. Biztonságot ad a tudat ilyenkor, hogy ha felvillan a lámpa (és van még 10 liter benzin), még minden bizonnyal el fog érni az autó a köv. benzinkútig.  :yes:
A Prius esetében a 4,5 liter is kb ilyen esetre van és nyilván elég is arra a 80 km-re minden körülmény között.

Kmr CT-jénél talán valóban kissé felesleges ez a rátartás, de ebben én tényleg nem látok semmilyen gondot...  ;) :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1227 Dátum: 2014.05.05 12:55:28 »
Azt hiszem afeketével kissé félreértelmezitek ezt a témát.  :surrender: Nem arról van szó, hogy alulméretezik az autók hatótávját, használható tankméretét, hanem, extrém körülményre IS terveznek, amivel magas fogyasztás társul. Arra mondják, hogy bármilyen forgalmi helyzetben is ki kell bírnia a tartaléknak kb 80 km-t. Persze, ez egyben azt is jelenti, hogy normál helyzetben ennek akár a dupláját is meg lehet tenni, de ez ettől még - szerintem - egyáltalán nem hátrány.  :excl:
Már hogyne volna hátrány, ha egyszer nem tudok 600km-nél többet menni egy tank benzinnel, ha a használatinak megfelelően a lámpa jelzésénél megyek tankolni. Akkor rakjanak bele 70 literes tankot, ha csak 60-at lehet használni.

Fordított esetben, ha a tartalék csak kb 4-5 liter lenne, akkor egy bedugult autópályán (pl. nyaralásra/ról menet/jövet jól megpakolva, klímázva) cammogva nagyon is sokat jelent a tartalék mértéke, hiszen idehaza is kb 20-25km-ként vannak benzinkutak legjobb esetben is. Biztonságot ad a tudat ilyenkor, hogy ha felvillan a lámpa (és van még 10 liter benzin), még minden bizonnyal el fog érni az autó a köv. benzinkútig.  :yes:
Nem túl életszerű, hogy nekivágok úgy az autópályának, hogy ennyire ki legyen számolva. Használtam már német autót hosszabb távon, ahol nincs ilyen tartalék. Sose volt problémám.
Szóval ezzel csak szivatnak - vagy épp leszarják az európai elvárásokat.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1228 Dátum: 2014.05.05 13:06:00 »
Valamit nagyon nem jól csinálsz...  ;) Én legutóbb 913km-t mentem egy tank benzinnel. Milyen 600km-ről van nálad szó?  :szemez:

Amúgy, meg, engem nem zavar, Téged igen. Nem vagyunk egyformák, de ennél nagyobb bajunk ne legyen...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9394
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1229 Dátum: 2014.05.05 13:34:43 »
Már hogyne volna hátrány, ha egyszer nem tudok 600km-nél többet menni egy tank benzinnel, ha a használatinak megfelelően a lámpa jelzésénél megyek tankolni. Akkor rakjanak bele 70 literes tankot, ha csak 60-at lehet használni.
Nem túl életszerű, hogy nekivágok úgy az autópályának, hogy ennyire ki legyen számolva. Használtam már német autót hosszabb távon, ahol nincs ilyen tartalék. Sose volt problémám.
Szóval ezzel csak szivatnak - vagy épp leszarják az európai elvárásokat.
Szerintem egy kicsit túl van lihegve ez a probléma.
Ha nem gond vagy kiszámíthatatlan a kúthálózat, akkor tankolj a sárga lámpa felvillanása után.
Egyébként meg 'B' napi km számlázót nullázod és tudod, hogy tutira van 100 km-ed (én 150-nel számolom).

Abban, hogy a range funkciót elcseszték, nem vitatkozom. Más autókban meg tudják rendesen oldani, akkor ennek itt is jól kellene működnie és ne bő 200 km-re elegendő üzemanyagnál írja ki hogy 0 km.
(Citroën és Volvo autókkal van tapasztalatom, ott kb 20 km pontossággal írja ki a megtehető távot)