Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1251453 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3735 Dátum: 2009.10.25 21:43:58 »
Először jöttek azzal, hogy spórolni lehet vele. Nade akkoriban a világításra ment el az áramfogyasztás döntő része.  Mostanában már nem, mert minden egyébre is használjuk és ez nam sötétségfüggő.
Hát nem tudom. Nekem mások a tapasztalataim, nemcsak a világítás függ össze a sötétséggel: ha világos van, nagyobb eséllyel tartózkodsz nem a lakásban, márpedig ha nem vagy ott, a fogyasztásod is kisebb lesz, hiszen nem tévézel, nem barkácsolsz, nem netezel, stb. Nekünk másfélszeres különbség van a legjobb és a legrosszabb hónap adatai közt - minő véletlen, a legjobb a június-július, a legrosszabb a december-január (hó közepén van a leolvasás, ezért írtam két hónapot). Nyilván ebben benne van a fűtés is, bár nem tudom, mennyi áramot eszik a gázkazán és a hőfokszabályozó, azért olyan sok nem lehet.
Szóval szerintem jó ez így. És a reggeli sötétség sokkal kevésbé zavaró, mint a délutáni.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3736 Dátum: 2009.10.25 21:46:39 »
Amúgy a probléma nyilvánvaló: ugye az időzónánk keleti szélén vagyunk. Lennénk pl. Franciaország nyugati szélén, felőlem maradhatna egész évben a téli időszámítás (ott azért elég bizarr, mikor júniusban még este 11-kor is teljesen világos van)
Azért az sem mindegy, hogy a Pireneusokról, vagy Bretagne-ról beszélsz. ;)
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3737 Dátum: 2009.10.25 21:48:33 »
Nemtom, Mester - de annyi biztos, hogy nekem a tavaszi óraátállítás ÜNNEP, de tényleg  :hug: ... Akkor kezdődik az ÉLET, a világosság és a meleg időszaka - ősszel meg beköszönt a rohadt, mocskos, tetves... stb :
Nem vagyunk egyformák. Ki nem állhatom a tavaszi egy óra "ellopását". A rohadt, mocskos ősz meg az óraállítás nélkül is eljön sajnos  :cry: . De hát úgy sem mi döntjük el a dolgot  :flowers: (most jó békésen szunyálni még egy kicsit  :yes:)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3738 Dátum: 2009.10.25 21:49:13 »
Arról, hogy ha a hazai nagyboltokban itt termett gyümölcsöt zöldséget meg pl. baromfiárut lehessen kapni, nem silány innen-onnan behozott kajákat.
Nagyon elkanyarodtatok a dologtól ez lett volna a lényeg.
De hát lehet :excl: :excl:
Vagy úgy gondolod, hogy csak hazait lehessen kapni, mégha silány is? Akkor mindenki elég rosszul járna...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3739 Dátum: 2009.10.25 21:50:17 »
Nem vagyunk egyformák. Ki nem állhatom a tavaszi egy óra "ellopását". A rohadt, mocskos ősz meg az óraállítás nélkül is eljön sajnos  :cry: . De hát úgy sem mi döntjük el a dolgot  :flowers: (most jó békésen szunyálni még egy kicsit  :yes:)
Tényleg furcsa, hogy 1 órácska ekkora gondot okozzon... Megnézel egy filmet, máris több ment el.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3740 Dátum: 2009.10.25 22:01:37 »
Amúgy a probléma nyilvánvaló: ugye az időzónánk keleti szélén vagyunk. Lennénk pl. Franciaország nyugati szélén, felőlem maradhatna egész évben a téli időszámítás (ott azért elég bizarr, mikor júniusban még este 11-kor is teljesen világos van)
Azért az sem mindegy, hogy a Pireneusokról, vagy Bretagne-ról beszélsz. ;)
Nyilván nem, de azért érthető volt szvsz, amit mondani akartam  :szemez: ... Most is, hét közben, Erdélyben (ők ugye már másik időzóna): reggel ugyan csak fél 8 felé kezdett világosodni, és ez elég fura volt; de cserébe este csak hétkor kezdett sötétedni, és ez azért nem semmi, október végén  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3741 Dátum: 2009.10.25 22:06:14 »
Tényleg furcsa, hogy 1 órácska ekkora gondot okozzon... Megnézel egy filmet, máris több ment el.
Én eleve nem csippantom, ha este 8-nál előbb besötétedik  :otlet: ... Nem véletlenül érzem igazából csak áprilistól szeptemberig igazán jól magam. Valahogy nekem az "este" fogalmát a 8 óra jelenti - ami az előtt van, az még a délután, és délután ne legyen sötét  :nono: ... Szóval már a 7 órás sötétedésért sem rajongok, a 6-osnál már erősen szomorú vagyok, de 5 ?!? Meg, december-januárban: 4 :ph34r: :ph34r: :ph34r: ?!?!?!?! ... Nem, nekem baromira nem mindegy az az egy óra.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3742 Dátum: 2009.10.25 22:09:41 »
A dologhoz nyilván hozzájárul, hogy alapvetően későn kelő vagyok, szal nekem tényleg q... mindegy, hogy reggel 4-től vagy csak 7-től van-e világos  :nonono: ... Értelemszerűen viszont nagyon sokat számít, hogy a nappal mikor ér véget.

Ráadásul, amikor éjszakás vagyok, utána általában napközben alszom, jellemzően délután egyig-kettőig-háromig; na, képzelhetni, télen mekkora "poén", amikor ezután már csak 1-2 óra van hátra a világosságból  :ph34r:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3743 Dátum: 2009.10.25 22:11:22 »
Megnézel egy filmet, máris több ment el.
Tavasz óta egy (1) filmet néztem meg  :whistling: ... Szerinted mivel b...om el a szabadidőm legnagyobb részét  :szemez: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tutinet

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3744 Dátum: 2009.10.25 22:19:07 »
Azt árulnak, amire igény van. Ha a szlovák tej csak 99 Ft, akkor az arra rászorultak azt veszik, hiába van mellé kitéve 12 magyar üzemből hozott tej.

Sose fogod megérteni.
A rászoruló utána meg a gyógyszerre lesz rászorulva, ami azért kell mert teszkós mérget iszik.

Eleve miért is drágáb egyik tej mint a másik ????
Mondjuk lehet azért mert messzebbről hozzák. De pont az az olcsóbb. Érdekes. Ha egyenlő feltételekkel lehetne kapni hazai terméket is meg más -  tejnek abszolúte nem nevezhető kotyvaszt ilyen a "reggeli ital" pl.- terméket hamar eltűnnének az ilyen hamisítványok .

tutinet

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3745 Dátum: 2009.10.25 22:27:47 »
De hát lehet :excl: :excl:
Vagy úgy gondolod, hogy csak hazait lehessen kapni, mégha silány is? Akkor mindenki elég rosszul járna...

Kapunk helyette külföldi silányat. Kis Andris is mondta, hogy az angol teszkóban igényes cuccok vannak ellentétben itthon.
De ott valszeg nincs magyar tej vagy magyar bor, paprika stb.
Pedig itt addig nem fog beindulni semmi a gazdaságban amíg jelentős hazai munkaerő hazai megtermelt árut nem fog nagy mennyiségben exportálni hosszútávon. ez lehet ipari vagy mezőgazdasági termék is de jobb lenne mind2.
Szerkesztenem kellett. Hányadszor is? Palaczk
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.25 22:56:48 írta Palaczk »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3746 Dátum: 2009.10.25 22:45:04 »
Én itt a nyugati határ mellett nem azt tapasztalom csak, hogy a külföldi silány. Lehet szidni ezért, de gyakran járok ki vásárolni élelmiszert is ósztriába, csak mert jobb  :surrender: A szlovák tejutánzatot és társait persze kerülöm itthon.
Sajnos az elmaradott technológiával előállított magyar termékek gyakran drágábbak, mint a külföldi. Tehát nem egyértelmű mindig a magyar drágább, de jobb elv. Persze ha ugyanazt megkapom magyar árúból, azt veszem.

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3747 Dátum: 2009.10.25 23:02:32 »
személyzet nélküli pénztárakat

ez nem angliai hobort, az amiktol nyultak a rendszert, ott ez mar legkevesebb 15 eve letezik, es relative gyakori megoldas, raadasul igen kenyelmes is.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3748 Dátum: 2009.10.25 23:28:15 »
És bizonyára jó hatással van a munkanélküliségre, ugyanúgy, mint pl. az automata benzinkút  ::) ... Persze a munkaadónak nyilván kedvező megoldás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3749 Dátum: 2009.10.26 01:02:37 »
Nem, nekem baromira nem mindegy az az egy óra.
Ezt nem is neked mondtam, hanem Trotternek a nehezebben átállásra.
Én is utálom a sötétet. Nővérem élt 1 évet Oslóban, egyet Reykjavíkban, és azt mondta, soha többet ilyen helyen.
music