Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1249679 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2415 Dátum: 2009.03.01 09:48:51 »

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2416 Dátum: 2009.03.01 09:50:29 »
tudna nekem segiteni vki abban ha a cég nem állást hanem megbizási szerzodést kinál. /informatika a tevékenységi kör/
akkor hogy adozom meg TB járulék stb?
állitolag levonhatja ő is és én nettót kapok vagy nekem kell megcsinálnom az adojat amihez  nagyon nincs kedvem...utánanéztem de nem nagyon értem.
köszi


Elvileg a megbízási egy feladat elvégzésére szóló megbízás, - a feleadat lehet évekig tartó is- többnyire a cég ugyanúgy számol el veled, mint ha rendes munkabért kapnál, ( tb., adó nyb.) csak betegszabadság-szabadsag-hosszabb távon végkielégítés.. ügyekben más ( vagyis, ha gáz van, téged tudnak legelőbb kirúgni, nincs betegszabi, nincs szabi ) alaposan nézd át a szerződést -ill. kérdezd a helyi munkaügyest, hogy a betegszabadság - szabadság ügyben hogy gondolják!!! ( amit a munkaügyes mond, az legyen benne a szerződésben! )
-Lehet határozott idejű munkaszerződés is ( pl 1 év) , amit a cég megbízásinak nevez.

köszi. figyelek akkor ezekre
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2417 Dátum: 2009.03.01 09:52:00 »
Már csak arra vagyok kíváncsi, hogy milyen technikával vesznek rá megkülönböztető jelzés nélkül, hogy megálljak nekik, hogy tudják magukat igazolni, hogy igazoltathassanak  :D

Na erről van szó, engem akart már megállítani ilyen fehér szirénás Oktávia is, tán polgárőrség? csak azt nem tudom mire fel. ::)

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2418 Dátum: 2009.03.01 09:54:38 »
De van viszont a kocsi tetejére ideiglenesen "felcsapható" kék villogó - például. Ha azt használva megelőz, és utána előtted fékez-leindexel, akkor nem hiszem, hogy ne vennéd az adást.

Na ilyen nem volt. Mondjuk kék villogót is 2-3 ezer forintért veszek a Homasitába... :whistling:
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.01 10:09:40 írta Peti »

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2419 Dátum: 2009.03.01 10:12:41 »
A németeknél pl. ezzel:


Ebből aztán van is visszaélés rendesen, az általuk előszeretettel használt civil "rendőr"autókat beszerzik, vesznek egy ilyen nyalókát, és gyakorlatilag bárkit feltűnésmentesen kiterelhetnek egy kihalt parkolóba. :wacko:

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2420 Dátum: 2009.03.01 11:39:38 »
Ebből aztán van is visszaélés rendesen, az általuk előszeretettel használt civil "rendőr"autókat beszerzik, vesznek egy ilyen nyalókát, és gyakorlatilag bárkit feltűnésmentesen kiterelhetnek egy kihalt parkolóba. :wacko:

Mire gondolsz? No.-ban vagy Mo.-on?

leszilaci

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2421 Dátum: 2009.03.01 12:02:34 »
Persze nálunk ilyesmi nincs használatban (tudtommal).
én láttam már ilyennel megállítani másokat...nem is egyszer.

szitu általában az volt, h megelőz engem egy civil autó, majd azt követi egy másik, amiben sebességmérő van :whistling:
volt már záróvonalas eset miatt is leintés.

onnan lehet megismerni, h rendőr, h a hátsó ablakon, oldalablakon ezek a tapadókorongos, rajzos "árnyékolók" vannak,h ne lásd bennük a mérőcskét. ::)

86-os út, 4-es út, 8-as úton, 71-es úton láttam már ilyet :yes:
balatonalmádiban a rendőrség elött sétáltam (a városközpontban van) és nézegettem,h milyen autók állnak. piros fiestában (amiből szoktak méregetni)  is a hátsó őlésen figyelt a Palaczk által belinkelt, piros, "leintőbot"

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2422 Dátum: 2009.03.01 13:05:11 »
Egy kis NFL... A magyar focistáknak lenne ilyen tudása-reflexe :D
Sztem nagy resze nem igaz  :no:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2423 Dátum: 2009.03.01 13:25:04 »
Persze nálunk ilyesmi nincs használatban (tudtommal).

Engem is állítottak már meg ilyennel, amikor megfordultam mert láttam hogy igazoltatás van az utcában én meg gondoltam, hogy jobb lesz ha ezt kihagyom. :devil: Sima Astraval jöttek utánam és ilyen bottal hadonásztak... :tt2:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2424 Dátum: 2009.03.01 16:56:37 »
Nem tudja valaki?: Ilyen jelzés nélküli rendőrautó (egy 10en éves F-Asztma) igazoltathat?? :hmmmm:
Se nénó, se matrica, sima-mezei rsz.

Simául. A Rendőrt nem a kocsija igazolja, hanem a rendőrigazolványa ÉS a jelvénye, ami nem Police felirat, hanem számok, alkalmasint 5 (öt) számból álló számsor!
Minden más kamu!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2425 Dátum: 2009.03.01 17:50:30 »
Mire gondolsz? No.-ban vagy Mo.-on?

Itt is-ott is, a múlt heti Zsaru-ban olvastam hogy megint lefüleltek egy autópályára specializálódott társaságot, az ottani zsaruk által használt autóval nyomultak, volt egyenruhájuk és nyalókájuk is, mikor lekapták őket azt mondták hogy csak hobbyból vannak náluk ezek a motyók. :innocent:

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2426 Dátum: 2009.03.01 17:51:47 »
Sima Astraval jöttek utánam és ilyen bottal hadonásztak... :tt2:

Még mindig jobb mintha lézerkarddal :D

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2427 Dátum: 2009.03.01 17:53:19 »
Simául. A Rendőrt nem a kocsija igazolja, hanem a rendőrigazolványa ÉS a jelvénye, ami nem Police felirat, hanem számok, alkalmasint 5 (öt) számból álló számsor!
Minden más kamu!

Jól értelmezem Mester?: tehát egy Tico is leállíthat, mert lehet hogy rendőr van benne? :ph34r: :flowers: :police:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2428 Dátum: 2009.03.01 19:17:42 »
Simául. A Rendőrt nem a kocsija igazolja, hanem a rendőrigazolványa ÉS a jelvénye, ami nem Police felirat, hanem számok, alkalmasint 5 (öt) számból álló számsor!
Minden más kamu!
Jól értelmezem Mester?: tehát egy Tico is leállíthat, mert lehet hogy rendőr van benne? :ph34r: :flowers: :police:
Ne kombinálj :excl: Én csak azt írtam, hogy mi igazolja a rendőrt (kiemelve).
A megállításnak külön szabályai vannak!
Nem feltétlen egyenruhás az összes olyan rendőr, aki megállít(hat). Civilruhások is vannak. És azok is ugyanolyan hatáskörrel rendelkeznek (időnként többel is), mint az egyenruhások.

Akár Tico-ból is kiszállhatnak és mondhatják - miután igazolták, hogy ők rendőrök és Te megbizonyosodtál róla- , hogy igazold magadat. Lásd a kiemelést még1x!

Így néz ki:



Ez meg egy szabadforgalomban megvásárolható igazolványtok, amit mutogathatna nekem a "szerv", ha nincsen a fentebb bemutatott beltartalom, mehetne a  :censored: :censored:
Volt már olyan, aki bepróbált egy hasonlóval. Kérdetem, hogy telózhatok-e? Ő visszakérdezet, hogy hova. Mire én: a rendőrségre. Otthagyott. :lol:


« Utoljára szerkesztve: 2009.03.01 19:21:48 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #2429 Dátum: 2009.03.01 19:19:41 »
A megállításnak külön szabályai vannak!

De mik ezek a szabályok! Ezt szeretném megtudni ::)