Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1251564 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1935 Dátum: 2008.08.21 21:46:25 »
Kicsit többet  voltam kint, kicsit többet is olvastam az ottani dolgokról, és ennek alapján mondom: nagyon leegyszerűsítve látod ezt az egészet. P

Kinel voltal kint tobbet? Nagybatyamnal?  :whistling: Szerinted O nem olvas ilyesmirol? Nem vett kint tizen x autot 22 eve. Leegyszerusitve latja, aki kint el es jobban aki idehaza vagy hogyan is van ez?

Szerintem ezt a temat kulonben offolhatjuk is, teljes meggyozodessel mondom, hogy soha nem vennek toroktol autot. Kulonben ha jobban belegondolok deelertol sem. Vagy authaz vagy maganszemely ilyen egyszeru dolog ez. Kar errol vitazni.

Akkor vegyél autót márkakereskedéstől vagy magánszemélytől, ha nem értesz hozzá. Ha értesz, akkor tökmindegy, hogy kitől veszed, mert nem ez a lényeg, hanem hogy milyen az autó. Konkrétan a Carinánkat egy meglehetősen klisészerű, ergo eléggé elrettentő kinézetű csúnya neppertől vettük. Aztán mégis jó volt. Ki lehet fogni, csak oda kell figyelni. Simán vennék kint autót töröktől, ha az az autó jó lenne.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1936 Dátum: 2008.08.22 20:52:25 »
Én csak az osztrákokról tudok nyilatkozni, ők lenézik az összes török, szerb, bosnyák, stb. bevándorlót, miközben azok végeznek el olyan, az osztrákok által 'piszkosnak' tartott munkákat, amelyek nélkül nem működne az ország (utcaseprő, takarító, újságos, taxisofőr, portás, virsliárus, etc.) Az osztrák egyébiránt elég rémes népség, ugyanúgy megvan bennük az a germán gőg, ami a németekben meg a svájciakban, csak éppen nincs mire, mert ők nem precízek, nem kitartóak, és valami hihetetlen módon átlagosak (értsd: nem tehetségesek).

Más. Ez elég durva - így utólag.
music     

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1937 Dátum: 2008.08.22 21:42:18 »
Szép volt Attila! :clap: :clap: :clap: :clap: Köszönjük!
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1938 Dátum: 2008.08.22 22:33:17 »
Én csak az osztrákokról tudok nyilatkozni, ők lenézik az összes török, szerb, bosnyák, stb. bevándorlót, miközben azok végeznek el olyan, az osztrákok által 'piszkosnak' tartott munkákat, amelyek nélkül nem működne az ország (utcaseprő, takarító, újságos, taxisofőr, portás, virsliárus, etc.) Az osztrák egyébiránt elég rémes népség, ugyanúgy megvan bennük az a germán gőg, ami a németekben meg a svájciakban, csak éppen nincs mire, mert ők nem precízek, nem kitartóak, és valami hihetetlen módon átlagosak (értsd: nem tehetségesek).

Én ezt Tirolban egyáltalán nem tapasztaltam, de Bécsben élő jóbarátom sem nagyon számolt be ilyesmiről. Ausztriában kvázi bárhol körülnézve pedig éppenséggel van mire büszkék lenniük. Én az osztrákokat eddig kedves, udvarias, vendégszerető, becsületes, rendszerető embereknek ismertem meg. A "germán gőg" pedig szvsz azoknak a kitalációja, akik ilyesféle előítéletekkel reagálják le a felismerést, hogy nem képesek elérni a németek (osztrákok, svájciak) színvonalát. Ha valóban találni akarunk egy gőgös, beképzelt, sőt gyakran sovén népet Európában, akkor valahol a francia határokon belül kell ezt keresgélni. Ott élő nagybátyám a lenézésnek, be nem fogadásnak, elutasításnak olyan formáival találkozik rendszeresen, mióta csak oda költözött (24 éves időtartamról beszélünk), amelyekhez még csak hasonlókkal sem szembesült soha a 23 éve Németországban élő másik nagybátyám.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1939 Dátum: 2008.08.22 22:54:20 »
Én ezt Tirolban egyáltalán nem tapasztaltam, de Bécsben élő jóbarátom sem nagyon számolt be ilyesmiről. Ausztriában kvázi bárhol körülnézve pedig éppenséggel van mire büszkék lenniük. Én az osztrákokat eddig kedves, udvarias, vendégszerető, becsületes, rendszerető embereknek ismertem meg. A "germán gőg" pedig szvsz azoknak a kitalációja, akik ilyesféle előítéletekkel reagálják le a felismerést, hogy nem képesek elérni a németek (osztrákok, svájciak) színvonalát. Ha valóban találni akarunk egy gőgös, beképzelt, sőt gyakran sovén népet Európában, akkor valahol a francia határokon belül kell ezt keresgélni. Ott élő nagybátyám a lenézésnek, be nem fogadásnak, elutasításnak olyan formáival találkozik rendszeresen, mióta csak oda költözött (24 éves időtartamról beszélünk), amelyekhez még csak hasonlókkal sem szembesült soha a 23 éve Németországban élő másik nagybátyám.

En Salzkammergutban voltam kempingezni. Hat a kempingben 5-bol 4 osztrak akkora gogos paraszt volt, hogy nem hiszem el, hogy nem vette eszre sajat magan mekkora paraszt. ISZONYAT! Persze nem ott elek, de meglepett.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1940 Dátum: 2008.08.23 00:26:49 »
Én ezt Tirolban egyáltalán nem tapasztaltam, de Bécsben élő jóbarátom sem nagyon számolt be ilyesmiről. Ausztriában kvázi bárhol körülnézve pedig éppenséggel van mire büszkék lenniük. Én az osztrákokat eddig kedves, udvarias, vendégszerető, becsületes, rendszerető embereknek ismertem meg. A "germán gőg" pedig szvsz azoknak a kitalációja, akik ilyesféle előítéletekkel reagálják le a felismerést, hogy nem képesek elérni a németek (osztrákok, svájciak) színvonalát. Ha valóban találni akarunk egy gőgös, beképzelt, sőt gyakran sovén népet Európában, akkor valahol a francia határokon belül kell ezt keresgélni. Ott élő nagybátyám a lenézésnek, be nem fogadásnak, elutasításnak olyan formáival találkozik rendszeresen, mióta csak oda költözött (24 éves időtartamról beszélünk), amelyekhez még csak hasonlókkal sem szembesült soha a 23 éve Németországban élő másik nagybátyám.

En Salzkammergutban voltam kempingezni. Hat a kempingben 5-bol 4 osztrak akkora gogos paraszt volt, hogy nem hiszem el, hogy nem vette eszre sajat magan mekkora paraszt. ISZONYAT! Persze nem ott elek, de meglepett.
En holnap (vagyis ma reggel) megyek egy hetre Villach kornyekere. No majd beszamolok ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1941 Dátum: 2008.08.23 00:49:27 »
En holnap (vagyis ma reggel) megyek egy hetre Villach kornyekere. No majd beszamolok ;)

Irigyellek  :yes: ... Érezd jól magad :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1942 Dátum: 2008.08.24 15:21:04 »

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1943 Dátum: 2008.08.24 20:34:57 »
Én ezt Tirolban egyáltalán nem tapasztaltam, (...)
Nekem Ausztria, azon belül is Tirol, a szívem csücske. Közel húsz éve járunk oda nyaralni, ebből az utóbbi 12 évben mindig ugyanabba a faluba (Sölden - Ötztal). Soha nem tapasztaltam hátrányos megkülönböztetést, sőt azt mondhatnám, a tiroli ember még osztrák viszonylatban is különösen barátságos. Tirol azon kevés helyek közé tartozik, ahol szívesen laknák.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1944 Dátum: 2008.08.25 12:06:37 »
Én ezt Tirolban egyáltalán nem tapasztaltam, (...)
Nekem Ausztria, azon belül is Tirol, a szívem csücske. Közel húsz éve járunk oda nyaralni, ebből az utóbbi 12 évben mindig ugyanabba a faluba (Sölden - Ötztal). Soha nem tapasztaltam hátrányos megkülönböztetést, sőt azt mondhatnám, a tiroli ember még osztrák viszonylatban is különösen barátságos. Tirol azon kevés helyek közé tartozik, ahol szívesen laknák.

Velünk Tirolban mindig extra barátságosan kezdenek viselkedni a helybeliek, mikor megtudják, hogy magyarok vagyunk (pedig alapban is nagyon szívélyesek). Legutóbb OK fine Barátomnak foglaltam ott szállást - mikor megérkezett, úgy kapta meg egy különbejáratú appartman kulcsait, hogy semmilyen papírt nem kértek tőle, se bejelentőt nem kellett kitöltenie, de még a nevét sem kellett megadnia. Másnap reggel úgy lóghatott volna meg távozás nélkül, ahogy csak akar.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1945 Dátum: 2008.08.25 19:22:07 »
én Hochkar ban voltam két éve ott is kedvesek voltak a helybeliek
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1946 Dátum: 2008.08.25 19:37:18 »
Én meg Pforzheimbe megyek szeptemberben, a szállást már a helyi kolléga elintézte. Nézem a neten a szállodát, takaros, a központban, parkolás is megoldva. Melóhely közvetlen szomszédságában... Nézem a hozzáfűzött postokat, hááát, annyit írnak, hogy barátságtalan a hely erő, meg koszos a szoba, a zuhanyzót kb. 30 éve csinálták, örülnek, hogy csak egy éjszakát töltöttek ott............ :eek:

Na faintos lesz, mit mondja. Még jó, hogy van a közelben DM, majd veszek Clorox-ot, aztán majd fertőtlenítek alaposan.  :online2long: :online2long:

Palaczk!, Ha időd engedi, akkor nézd már át, valamit félteolvastam, vagy tényleg gáz a post alapján??? (45 ajróért az egyszobás)

http://www.holidaycheck.de/hotelbewertung-City+Hotel+Pforzheim+Kleines++sehr+altes+und+ungepflegtes+Hotel-ch_hb-id_925314.html?typ=2&agent=hc.gl.00.01
http://www.holidaycheck.de/hotelbewertung-City+Hotel+Pforzheim+Nie+wieder-ch_hb-id_905020.html?typ=2&agent=hc.gl.00.01
http://www.holidaycheck.com/detail.php?ch=hb&typ=2&id=269797&agent=hc.gl.00.01&originalID=698781&intTrans=1

Az angol gyors fordításáért hálás lennék, de szerintem hasonló, mint a több :cool2:i...


Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1947 Dátum: 2008.08.25 19:52:32 »
Az angol gyors fordításáért hálás lennék, de szerintem hasonló, mint a több :cool2:i...

PU ment!


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1948 Dátum: 2008.08.27 19:08:38 »
Én meg Pforzheimbe megyek szeptemberben, a szállást már a helyi kolléga elintézte. Nézem a neten a szállodát, takaros, a központban, parkolás is megoldva. Melóhely közvetlen szomszédságában... Nézem a hozzáfűzött postokat, hááát, annyit írnak, hogy barátságtalan a hely erő, meg koszos a szoba, a zuhanyzót kb. 30 éve csinálták, örülnek, hogy csak egy éjszakát töltöttek ott............ :eek:

Na faintos lesz, mit mondja. Még jó, hogy van a közelben DM, majd veszek Clorox-ot, aztán majd fertőtlenítek alaposan.  :online2long: :online2long:

Hallo Trotter,

a helyedben inkább másik Hotelt keresnék, ha lehet. Van ott még több is a közelben. A 45,- € az Maximum amit kiadhatsz? 45 € -ért szerintem nem sokat lehet elvárni manapság.

Ronin

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #1949 Dátum: 2008.08.27 19:44:45 »
Én meg Pforzheimbe megyek szeptemberben, a szállást már a helyi kolléga elintézte. Nézem a neten a szállodát, takaros, a központban, parkolás is megoldva. Melóhely közvetlen szomszédságában... Nézem a hozzáfűzött postokat, hááát, annyit írnak, hogy barátságtalan a hely erő, meg koszos a szoba, a zuhanyzót kb. 30 éve csinálták, örülnek, hogy csak egy éjszakát töltöttek ott............ :eek:

Na faintos lesz, mit mondja. Még jó, hogy van a közelben DM, majd veszek Clorox-ot, aztán majd fertőtlenítek alaposan.  :online2long: :online2long:

Hallo Trotter,

a helyedben inkább másik Hotelt keresnék, ha lehet. Van ott még több is a közelben. A 45,- € az Maximum amit kiadhatsz? 45 € -ért szerintem nem sokat lehet elvárni manapság.

Ronin

Hali, ezt intézték a kintiek. Azt beszéltem meg az összekötövel, hogy egy éjszakát kibírunk - nem akarok a kinti kollégának kellemetlenséget -, aztán gólyát játszunk, majd megalszunk visszafele valahol útközben. Esetleg valami ajánlat?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.