Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2678137 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

DS65

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 251
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9990 Dátum: 2015.09.25 20:45:51 »

Köszi, megtaláltam és többé-kevésbé megoldottam.

Hanem most előjött egy régebbi - ráadásul sokkal komolyabb - problémám. Jelesül az, hogy eső után nem indul a kocsi. Az önindító pörget, benzinszag van, de egy pöffenés sincs. A gyújtókábeleket beszilikonoztam, de nem segített. Talán nem is ott lehet a gond, mert nincs egy kis pöffenés sem, minden kábel meg azért csak nem adja meg magát egyszerre...

Valakinek van valami 5lete?

Szia! Évjárat alapján Bosch elektronikád van... a tűzfalon lévő gyújtótrafód nem kap vizet?
Meg kellene nézni, van-e szikra indítózásnál az elosztó közepéből kihúzott, testtől 1-2 cm-re tartott kábelvégen / a kábelt a közepe táján fogd, így nem ráz meg/

tom164

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9991 Dátum: 2015.09.25 22:08:37 »
Basszus bosch-elektronika toyotában???? Hát nem tudják hogy bosch=fos??? A szutyok bosch cuccok miatt váltottam az alfáról.....

Mindegy....

De, gyanus a trafó, főleg ha a tűzfalon van, mert hiányzik onnan a vízvezető gumicsík. Köszi, kipróbálom amit ajánlottál, de csak villanyszerelő fogóval merem megfogni a kábelt, hátha az is bosch....

bpm

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 166
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9992 Dátum: 2015.09.25 22:12:03 »
Az elosztófedelet nézd meg, nem-e párás belül, motormosás után szokta nekem ezt csinálni, mellesleg a golf elosztófedele és rotorja egy az egyben ugyanaz, csak fele annyiba kerül mintha Toyotához kéred...

DS65

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 251
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9993 Dátum: 2015.09.26 07:15:35 »
Az elosztófedelet nézd meg, nem-e párás belül, motormosás után szokta nekem ezt csinálni, mellesleg a golf elosztófedele és rotorja egy az egyben ugyanaz, csak fele annyiba kerül mintha Toyotához kéred...

Szia! Hányas Golféval csereszabatos?

tom164

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9994 Dátum: 2015.09.26 07:21:53 »
Az elosztófedelet nézd meg, nem-e párás belül, motormosás után szokta nekem ezt csinálni, mellesleg a golf elosztófedele és rotorja egy az egyben ugyanaz, csak fele annyiba kerül mintha Toyotához kéred...

Kipróbálom...

Könnyű leszedni az elosztófedelet vagy van benne valami trükk?

Melyik golfé jó rá?

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9995 Dátum: 2015.09.26 08:45:31 »
üdv!

Csak az 1.6-os angol verziókat szerelték azonos elosztóval, mint pl egyes Golf 3 - 1.4/1.6 benzin, Astra F, Corsa B stb.
2.0 motoron más az elosztó!
Mindenképp cikkszám alapján kell keresni, ott lebontható a különböző gyártókra a dolog. ;)

DS65

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 251
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9996 Dátum: 2015.09.26 08:47:23 »
Kipróbálom...

Könnyű leszedni az elosztófedelet vagy van benne valami trükk?

Melyik golfé jó rá?
A két rugós fület kell lepattintani, közben fixen a helyén tartani a fedelet, ne bicskázzon féloldalra nagyon....
De inkább máshol lesz a bibi...főleg, ha nyári eső után is csinálja, nem ködös-párás időszak a jellemző.

DS65

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 251
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9997 Dátum: 2015.09.26 08:56:31 »
üdv!

Csak az 1.6-os angol verziókat szerelték azonos elosztóval, mint pl egyes Golf 3 - 1.4/1.6 benzin, Astra F, Corsa B stb.
2.0 motoron más az elosztó!
Mindenképp cikkszám alapján kell keresni, ott lebontható a különböző gyártókra a dolog. ;)

Szia, köszi! Cikkszámot a Toyodiy-ről?

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9998 Dátum: 2015.09.26 09:00:32 »
A Toyodiy-en a Toyotás cikkszámot tudod elérni, ami ha vázszám alapján keresel a legjobb, aztán ezt a számot lehet tovább bontani.

DS65

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 251
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9999 Dátum: 2015.09.26 11:56:49 »
A Toyodiy-en a Toyotás cikkszámot tudod elérni, ami ha vázszám alapján keresel a legjobb, aztán ezt a számot lehet tovább bontani.

Az mit jelent, hogy ''aztán ezt a számot lehet tovább bontani''?
A kisasolt cikkszámot keresem mondjuk WV alkatrészként? Ebben /sem/ vagyok járatos, de ha segítesz megérteni, megköszönöm!

tom164

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10000 Dátum: 2015.09.26 13:06:40 »
A két rugós fület kell lepattintani, közben fixen a helyén tartani a fedelet, ne bicskázzon féloldalra nagyon....
De inkább máshol lesz a bibi...főleg, ha nyári eső után is csinálja, nem ködös-párás időszak a jellemző.

Ez 2,0 motor, amire csavarokkal van felrögzítve az elosztófedél. Azért kérdezem a leszerelést, mert hátha van valami trükkje.

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10001 Dátum: 2015.09.26 13:24:48 »
Carina II 2,0 3SFE motornál levegőszűrő levétele után lehet kényelmesen hozzáférni a három csavarhoz ami tartja a fedelet. Gondolom hasonló a Carina E esetében is.
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

tom164

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10002 Dátum: 2015.09.26 17:00:27 »
Carina II 2,0 3SFE motornál levegőszűrő levétele után lehet kényelmesen hozzáférni a három csavarhoz ami tartja a fedelet. Gondolom hasonló a Carina E esetében is.

Láttam a 3 csavart ami tartja a fedelet.  Az érdekelne, van-e buktatója a levételnek, pl. valami apró alkatrészek kipotyoghatnak, egy rugó elugorhat stb.

Elég öreg vagyok már, még skodán, zsigulin és társaikon cseréltem sokszor fedelet és komplett elosztót is. Most a lehetőségeim is szűkösebbek (lakótelepi parkolóban való szerelés) meg az autó már nem hobbi, hanem munkaeszköz.

tom164

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10003 Dátum: 2015.09.26 17:04:56 »
A két rugós fület kell lepattintani, közben fixen a helyén tartani a fedelet, ne bicskázzon féloldalra nagyon....
De inkább máshol lesz a bibi...főleg, ha nyári eső után is csinálja, nem ködös-párás időszak a jellemző.

Eddig csak alapos, komoly esők után csinálta. Pünkösdkor (ha emlékszel akkor 3 nap egyfolytában esett) és tegnap (akkor egész nap, de keményen zuhogott). Hétközben minden nap párás-vizes volt az autó reggelente, de akkor gyönyörűen indult. Nyáron is volt néhány viharos zuhé, de akkor sem volt semmi gond.

tom164

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10004 Dátum: 2015.09.26 18:15:46 »
Nem látok nagyfesz kábelt az elosztóba bemenni. Lehet hogy a trafó benne van az elosztóban?