Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2681919 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kosokokos

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9765 Dátum: 2015.04.26 19:38:33 »
 :sorcerer:Még annyit előljáróban, mielőtt megírom itt a sztorimat, még van néhány apróság, amit el kell végezteteni az autón, de azok már bagatell  dolgok ahhoz képest, amire eddig költöttem (klíma gázzal feltöltése, gyújtás kapcsoló csere) és utána kezdek spórolni, hogy a Carina küllemében is megkapja azt amit megérdemel és akkor lesz egy tényleg tökéletes autó, amivel elmehetek a Carina találkozókra. :clap: :flowers:

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9766 Dátum: 2015.04.26 20:05:48 »
Ez igen
Ez aztán a kitartás :hug:
Nagyon becsülöm önfelett gondolkodásod
Nem tudom mikor,és hol tudnánk találkozni
Én Heves megyében Gyöngyösön élek
Nem nagyon tudok,bár szeretnék minden találkozón ott lenni
De ez már egy másik topic - ra tartozik
« Utoljára szerkesztve: 2015.04.26 20:09:27 írta Zsolt79 »
Today Tomorrow Toyota

kosokokos

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9767 Dátum: 2015.04.26 20:17:55 »
Én Balatonszepezden élek, ez az északi parton van, Zánka és Révfülöp között. Amennyiben Balatonfüreden jársz, ami gyönyörű város és sok remek étterme, meg az ország egyik legjobb cukrászdája (Bergmann) található, vagy én megyek Egerbe, vagy a Mátrába, örömmel. És akkor felvehetjük a kapcsolatot, ha valamelyikünk a másik közelében jár.  :surrender:

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9768 Dátum: 2015.04.26 20:22:39 »
Nézd
Nekem is volt egy Corollám amiben először csak én hittem
Szegény egy udvaron állt az időjárás viszontagságainak kitéve mozdulatlanul kb 15 évig
Erre jöttem láttam elvinném
Egy Trabantra,és egy Simson motorkerékpárra cseréltem
Hazavittem és persze mindenki hülyének nézett még a saját apám is
Azt szajkózták ebből a rozsdaboglyából nem lesz autó
De én megmutattam nekik,hogy igen is lesz
Az autót ami kész lett sok idő ,és saját erőfeszítéseim során útra tettem:még 4éven keresztül használtam minden gond nélkül
Csak aztán jött a bürokrácia és sokkal fiatalabbra cseréltem,persze hitelből
Ami egy TOYOTA CARINA E lett
Today Tomorrow Toyota

VSanyi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 151
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9769 Dátum: 2015.04.26 20:30:38 »
Kedves andrás 69, Zsolt 79 és minden segítőkész Toyota klubos társam. Köszönöm a jókívánságokat, igen jól estek együttérző mondataitok. Most már eszem ágában nincs és nem áll szándékomban eladni a Carinámat. Bár mostanáig lekileg és anyagilag is megjártam az autómmal mindent. Volt idő, amikorf hittem: révbe értem, aztán kiderült, hogy csak zátony volt. Mindenesetre a komoly tanulság: higgyétek el, nagyon hasznos ez a fórum, mert az itteni sok és önzetlen segítség, tanács segített kilábalni abból a katymazból, amelybe részben saját magam juttattam (mit lehet egy buta, bölcsésztől - ez vagyok én, várni, aki csak azt tudja, hol a kormány,a fék, a duda meg a kuplung) de többségében a pénzhajhász, átverős nem klubtag emberek. Tehát maradok a Carinánál és aktívan a Toyota Klubban.
Örömmel olvasom amit irsz! Ez az autó megérdemel téged! Kevés ember küzdött volna Ennyit!  És mindet az egész kálvária szégyenteljes. De teljesen megértelek mert kb én is Ennyit tudok az autókról de ez a fórum hatalmas segitség. Itt emberek vannak akik nem azt nézték hogy: Né.. Még1 makifej.. Hanem segitenek! És az hogy Ennyire aktiv az külön jó!

VSanyi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 151
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9770 Dátum: 2015.04.26 20:38:30 »
Ez igen
Ez aztán a kitartás :hug:
Nagyon becsülöm önfelett gondolkodásod
Nem tudom mikor,és hol tudnánk találkozni
Én Heves megyében Gyöngyösön élek
Nem nagyon tudok,bár szeretnék minden találkozón ott lenni
De ez már egy másik topic - ra tartozik
Bízom benne hogy a kövi talin ott tudok lenni Aranyfoggal  ::)
És láthatom kosokokos túlélőjét is és találkozhatok ezzel a sok jó arccal.ha jön a jóidő (ami már itt van) és kiszakadok a sik melóból akkor valamelyik mikrotalira is el szeretnék ugrani ha még van olyan

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9771 Dátum: 2015.04.27 00:05:58 »
Mielőtt visszamennek a Bosch-ok, nézd meg a bennük lévő szűrőket, lehet hogy egy cikkszám, de az nem biztos hogy egyidősek.
Nem egyezik meg a cikkszám, de állítólag, a japán 1,6-osban ezek a Denso-k vannak. (ezért kértem volna a japán Carinásokat, hogy adják már meg az injektoruk számát)  :cry:
A tisztításra én is gondoltam. Találtam egy videót.

Nem durva ez? Így kell kiszedni?
« Utoljára szerkesztve: 2015.04.27 00:10:08 írta Zsolt68 »
A következő is Toyota lesz.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9772 Dátum: 2015.04.27 06:48:59 »
Nem egyezik meg a cikkszám, de állítólag, a japán 1,6-osban ezek a Denso-k vannak. (ezért kértem volna a japán Carinásokat, hogy adják már meg az injektoruk számát)  :cry:
A tisztításra én is gondoltam. Találtam egy videót.

Nem durva ez? Így kell kiszedni?
Üdv! A videón a bemeneti szűrő és a tömítő készlet cseréje van. Ha csak sima otthoni tisztítás a cél, akkor itt egy felvétel egy lehetséges módról.

Ultrahangos tisztítással is lehet próbálkozni.

De bpm csekklistája szerintem is végigjárandó az esetedben:
"Amúgy ha ennyire eszi egy autó az injektorokat, akkor érdemes lenne egy oszcilloszkóppal egyszerre megnézni mindet. Ott valami oka van annak, hogy ennyire gyakran elszállnak. Vagy túl nagy feszt kap, vagy túl sok a nyitásidő (ECU). Megkockáztatom, hogy valami üzemanyag probléma miatt túlmelegszik (szűrő, AC pumpa) és amiatt megy tönkre, ha keveset kap, simán előfordulhat. Az injektorok felső részében van egy pici szűrő, az ha nem tiszta, akkor gyanakvásra adhat okot..."

Hibakód nincs?

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9773 Dátum: 2015.04.27 12:02:06 »
Kedves Tagtársaim, különös tekintettel a Carina tulajdonosokra! 3 és 1/2 hónap mérhetelen kálvária, szívatás és átverés után MŰKÖDIK KÍVÁLÓAN a 1995-ös Carina 2.0 GLi benzines autóm. [...]
Hála a türelemnek, kitartásnak, sorsnak(?)! Remélem a kirívóan rossz kezdet után az együtt töltött közös idő feledteti a megpróbáltatásokat, és a kocsinak lesz módja bizonyítani (ki)tartósságát! Nyugodt távokat, balesetmentes, élvezetes együttlétet kívánok!

VSanyi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 151
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9774 Dátum: 2015.04.27 12:27:27 »
Hála a türelemnek, kitartásnak, sorsnak(?)! Remélem a kirívóan rossz kezdet után az együtt töltött közös idő feledteti a megpróbáltatásokat, és a kocsinak lesz módja bizonyítani (ki)tartósságát! Nyugodt távokat, balesetmentes, élvezetes együttlétet kívánok!
Úgy-úgy. Fog ő neked még bizonyitani!  :clap:

VSanyi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 151
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9775 Dátum: 2015.04.27 12:31:28 »
Nem egyezik meg a cikkszám, de állítólag, a japán 1,6-osban ezek a Denso-k vannak. (ezért kértem volna a japán Carinásokat, hogy adják már meg az injektoruk számát)  :cry:
A tisztításra én is gondoltam. Találtam egy videót.

Nem durva ez? Így kell kiszedni?
Ha hazamegyek jol letakaritom hogy le tudjam olvasni a számokat!
Fotót is rakjak fel? Nem egy patika tisztaságú motortér :) MÉG!

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9776 Dátum: 2015.04.27 20:05:08 »
Kedves andrás 69, Zsolt 79 és minden segítőkész Toyota klubos társam. Köszönöm a jókívánságokat, igen jól estek együttérző mondataitok. Most már eszem ágában nincs és nem áll szándékomban eladni a Carinámat. Bár mostanáig lekileg és anyagilag is megjártam az autómmal mindent. Volt idő, amikorf hittem: révbe értem, aztán kiderült, hogy csak zátony volt. Mindenesetre a komoly tanulság: higgyétek el, nagyon hasznos ez a fórum, mert az itteni sok és önzetlen segítség, tanács segített kilábalni abból a katymazból, amelybe részben saját magam juttattam (mit lehet egy buta, bölcsésztől - ez vagyok én, várni, aki csak azt tudja, hol a kormány,a fék, a duda meg a kuplung) de többségében a pénzhajhász, átverős nem klubtag emberek. Tehát maradok a Carinánál és aktívan a Toyota Klubban.


 :clap: :clap: :clap:
Gratulálok!!! Kitartásból 5-ös! hiába ha az ember fiatal :flowers: Sok HIBA MENTES km-t kívánok! 

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9777 Dátum: 2015.04.27 21:57:17 »
"Amúgy ha ennyire eszi egy autó az injektorokat, akkor érdemes lenne egy oszcilloszkóppal egyszerre megnézni mindet. Ott valami oka van annak, hogy ennyire gyakran elszállnak. Vagy túl nagy feszt kap, vagy túl sok a nyitásidő (ECU). Megkockáztatom, hogy valami üzemanyag probléma miatt túlmelegszik (szűrő, AC pumpa) és amiatt megy tönkre, ha keveset kap, simán előfordulhat. Az injektorok felső részében van egy pici szűrő, az ha nem tiszta, akkor gyanakvásra adhat okot..."

Hibakód nincs?
Köszönöm a választ! Nem gondoltam koszos injektorra, mert ellenállásmérővel egyértelműen látszik hogy szakadt a tekercs. Arra már én is gyanakodtam, hogy vagy a üzemanyag nyomással lehet a baj, vagy a vezérléssel. Hibakódot nem tudom, mert vásárlás óta világít a "helikopter" és mindig a kopogásszenzor jelez. Már megszoktam, bevallom nem is néztem.
Most azt kellene tudnom, hogy tényleg jó -e a Denso, vagy cseréljem be Bosch-ra? Tart, ameddig tart.
A következő is Toyota lesz.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9778 Dátum: 2015.04.27 21:59:19 »
Ha hazamegyek jol letakaritom hogy le tudjam olvasni a számokat!
Fotót is rakjak fel? Nem egy patika tisztaságú motortér :) MÉG!
Megköszönném. Elég csak a száma és a színe.
Nem szegénykeverékes, japán?
A következő is Toyota lesz.

VSanyi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 151
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9779 Dátum: 2015.04.27 22:03:25 »
Megköszönném. Elég csak a száma és a színe.
Nem szegénykeverékes, japán?
Nem szegénykeveréses (a fórum és a pár kommenttel ezelőtt posztolt linkben szereplő képek alapján megállapitva). Japán. 1.6
Bocsi de nem tudtam. Beesteledett mire hazaértem. Holnap hazasietek és megkukkantom