Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2681279 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

kosokokos

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9615 Dátum: 2015.01.28 10:41:06 »
SziaDS65! Köszi az ötleted, javaslatod. Ma reggel beszéltem a martonvásári Spec-Véd szervízzel (mert pontosan arra gondoltam amit Te is felvetettél, hogy tévedhetnek) és közölték, már szétbontották a motort és elvitték a hengerfejet szakműhelybe, hogy nincs e repedés. Remélem nincs, nem jellemző erre a típusra a hengerfej repedés. Elmondták, hogy a tömítés gányolva és gyűrődve volt rátéve, a csavarok berágodtak. Én kértem a tételes számlát,minden alkatrészről és munkadíjról, kértem egy szervíz szakbizonylatot az állapotról és az elvégzett munkáról. Hogy mikor lesz kész, az a hengerfejes szakműhelytől függ (ahol a síkköszörülést elvégzik és átnézik teljes mélységében a hengerfej állapotát). Megköszönném és hálás lennék, ha tudnál egy megbízható, korrekt, Carinához értő szerelőt ajánlani, mert a nagyok: Emil-Frey, Sakura, Reálszisztéma horror összegekért dolgozik. Előre is hálás köszönettel és üdvözlettel.

kosokokos

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9616 Dátum: 2015.01.28 10:55:34 »
Tisztelt Tagtársak! Aki tudna ajánlani egy korrekt, hozzáértő szakembert a Carina E 2.0 GLi szervízeléséhez, javításához Veszprém, Balaton környékén hálásan megköszönném.  (Zalaegerszeg, Keszthely is szóba jöhet). Baráti üdvözlettel az új örökfiatal 70 éves agg ujonc klubtag, majd megyek a Toyota találkozóra is.

szfp

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9617 Dátum: 2015.01.28 11:00:33 »
Szerintem kamu a szöveg.
(Én pesszimista szoktam lenni az ilyen szerelőkkel.)
Eddig ment. Gyűrődve rátenni hengerfejtömítést, mekkora már.
Lehet, hogy még nem láttak ilyen alkatrészt.
Hengerfejet síkoltatni, ha kell ha nem, arra van ész.
Szerintem termosztát, vízpumpa, esetleg kevés hűtőfolyadék lehet a ludas.
Persze azonnal le kellett venni a hengerfejet. Az a legdrágább mutatvány.
De ha már levették, nézzék meg a gyűrűket, mert kicsit főtt a motor.

Próbáld meg az általános topicban a szerelőre rákérdezni, azt sokan nézik.


Ez egy leírás a munkához:
http://discodan.org/gfx/celica/servicemanual/engine/em.pdf

Hengerfejcsavarokat viszont adott sorrendben kell 49Nm-re húzni és második körben 90 fokot húzni rajtuk (3SFE és 3SGE motoroknál).
Hajtókarcsavarok 25Nm majd 90 fok.
Nézd te is, mert elszúrják a végén, aztán nehéz bizonyítani.
« Utoljára szerkesztve: 2015.01.28 11:11:20 írta szfp »

DS65

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 251
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9618 Dátum: 2015.01.28 11:04:13 »
SziaDS65! Köszi az ötleted, javaslatod. Ma reggel beszéltem a martonvásári Spec-Véd szervízzel (mert pontosan arra gondoltam amit Te is felvetettél, hogy tévedhetnek) és közölték, már szétbontották a motort és elvitték a hengerfejet szakműhelybe, hogy nincs e repedés. Remélem nincs, nem jellemző erre a típusra a hengerfej repedés. Elmondták, hogy a tömítés gányolva és gyűrődve volt rátéve, a csavarok berágodtak. Én kértem a tételes számlát,minden alkatrészről és munkadíjról, kértem egy szervíz szakbizonylatot az állapotról és az elvégzett munkáról. Hogy mikor lesz kész, az a hengerfejes szakműhelytől függ (ahol a síkköszörülést elvégzik és átnézik teljes mélységében a hengerfej állapotát). Megköszönném és hálás lennék, ha tudnál egy megbízható, korrekt, Carinához értő szerelőt ajánlani, mert a nagyok: Emil-Frey, Sakura, Reálszisztéma horror összegekért dolgozik. Előre is hálás köszönettel és üdvözlettel.

Szia! Szerelőt nem tudok ajánlani. Milyen messze van a szerviz? Most kellene személyesen felkeresni őket, megnézni, tényleg le van-e bontva a hengerfej. Az  általam említett jelek valamelyikével találkoztál az eddigi rövid használat alatt? Üdv!

kosokokos

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9619 Dátum: 2015.01.28 11:29:38 »
Nem találkoztam, szombaton a nejemmel egész Budaörsöt, Pestet bejártuk (50-60-al mentem) és semmi baj nem volt, minden müködött, a vizhőfokmérő mint a pecek állt ahol állnia kell. A sztrádán 140-es tempó után jelentkezett a túlmelegedés. Miután most Pesten vagyok (más kocsim nincs), Martonvásár meg 35 km, amit 70 éves lábaimmal már nem tudok lefutni, de alighanem igazatok van: DS65 és szfp. Nagyon valószínű, megvezettek. Holnap délelőtt tudok csak vonattal lemenni, kérdés: beengednek e a műhelybe megnézni a bontott motort. Ahogy Pelikán elvtárs mondaná A tanú cimű filmben. pedig olyan becsületes képük volt! Ráfáztam(ráfázattak).

DS65

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 251
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9620 Dátum: 2015.01.28 11:43:29 »
Nem találkoztam, szombaton a nejemmel egész Budaörsöt, Pestet bejártuk (50-60-al mentem) és semmi baj nem volt, minden müködött, a vizhőfokmérő mint a pecek állt ahol állnia kell. A sztrádán 140-es tempó után jelentkezett a túlmelegedés. Miután most Pesten vagyok (más kocsim nincs), Martonvásár meg 35 km, amit 70 éves lábaimmal már nem tudok lefutni, de alighanem igazatok van: DS65 és szfp. Nagyon valószínű, megvezettek. Holnap délelőtt tudok csak vonattal lemenni, kérdés: beengednek e a műhelybe megnézni a bontott motort. Ahogy Pelikán elvtárs mondaná A tanú cimű filmben. pedig olyan becsületes képük volt! Ráfáztam(ráfázattak).

 Ne emészd magad, hátha mégis rendes emberek! Ha nem engednek az autódhoz, mondd, hogy a nejed szülinapjára gyűjtött dugi pénzed benne maradt, azt szeretnéd kivenni... vagy valami hasonló falssal próbálkozz. Ha egyben az autó, fölöttébb gyanús!

A privátodra válaszoltam,de olybá tűnik nem ment el vagy megkaptad?
« Utoljára szerkesztve: 2015.01.28 11:45:47 írta DS65 »

kosokokos

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9621 Dátum: 2015.01.28 11:51:54 »
És még egy fontos dolog: ha be is engedn ek, én annyit értek a gépkocsik műszaki dolgaihoz, mint váltóállító a repülőgépvezetéshez. Tök alfa-béta vagyok a műszaki dolgokhoz, akár kutyába is lemegyek ha kell vásárolnom autóalkatrészt. Én humán beállitottságú idióta és hülye vagyok (bölcsészkaron végeztem filozófia és szociológia szakon), remélem megértitek, hogy nem tudok szerelni, a szöget a falba a nejem veri be, mert egyszer a szomszéddal néztünk szembe egymással, amikor falfúrást kellett a lakásban végezni. Hülye vagyok és kész. Vezetni szeretek, (40 éve vezetek és két koccanásom volt, akkor  is a két szőke nő jött belém). Remélem megértetek. Similis simile gaudet - hasonló a hasonlónak örül. Én csak vezetek és vezetek, de nem szerelek. Igy vagyok a számítógéppel is, meg az okostelefonokkal. A génjeim a humán dolgokra predesztinálnak. Üdv és béke nektek.

kosokokos

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9622 Dátum: 2015.01.28 11:58:26 »
Tisztelt DS65! Nem kaptam meg a privátba az üzeneted. A tanácsod jó, majd még zokokog is (mint a zokogó majom) ezeknek, hátha meghatom őket. Üdv

zeni

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9623 Dátum: 2015.01.28 17:21:22 »
Üdv mindenkinek nekem van egy 93-as carinám és nem mutat a kiló méter óra mi lehet a probléma?

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9624 Dátum: 2015.01.28 21:33:51 »
üdv  kosokokos!

Remélem nem sértelek meg, ha tegezlek, üdv a fórumon!

Sajnálom, hogy így jártál, semmiképp nem szabadott volna otthagyni a kocsit és ha javasolhatom látogasd meg őket egy hozzáértővel mielőbb és ne hagyd lehúzatni magad! Ne fizess egy kanyit se, amíg nem tökéletes az autó, ha még nem álltak neki, hozd el inkább!
Keress egy megbízható maszekot, ezt tudom javasolni!

---

Üdv mindenkinek nekem van egy 93-as carinám és nem mutat a kiló méter óra mi lehet a probléma?

szia zeni!
Téged is köszöntelek a fórumon! :)

A probléma oka többrétű lehet.
Először is mit értesz nem mutat alatt?
A középső óra teljesen süket? km/h - napi - össz számláló is? A többi műszer megy?

Ha igen, akkor sanaszos, hogy bekrepált az óra, típushiba sajnos.. Ellenőrizni kellene a sebességjelet, amit a legcélravezetőbben az óracsoport mögötti csatlakozóba belemérve lehet megtenni, méghozzá a sebességjeladó szálát megkeresve, ezzel kizárhatod a jeladó, és a vezeték hibáját!
Megnézhetnéd még az óracsoport fóliáját is, nincs-e rajta égés esetleg!?
« Utoljára szerkesztve: 2015.01.28 21:43:33 írta kamikaze »

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9625 Dátum: 2015.01.28 21:49:09 »
Üdv mindenkinek nekem van egy 93-as carinám és nem mutat a kiló méter óra mi lehet a probléma?
Hello zeni!
Nekem is volt ilyen gondom, egy vezetés füstölt el a nyákon nekem, itt írtam róla:

http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=16.msg549633#msg549633


"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kosokokos

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9626 Dátum: 2015.01.29 16:54:32 »
Szia Kamikaze! Igazán megtisztelsz, hogy tegezel. Amúgy is k....a rossz érzés, amikor kiesik a szemem a metrón utazva, felfalom az ülő 18-19 éves bomba szép csajt, aki megunván a stirölést imigyen szól: - Tessék bácsi leülni! Szeretnék olyankor kardomba dőlni (ha volna), vagy oroszlánok elé ugrani, marcangoljanak-tépjenek szét. Hát már itt tartunk - kérdem magamtól (mert én szoktam magammal elég gyakran beszélgetni). Bácsi lettem, amikor duzzadok az erőtől és a tettvágytól, a 18 éves szépség irányába. Akkor már a Carinám elé vetem magam, ha majd járó képes lesz. Ő is 20 éves (lesz decemberben). Írtam Neked privátba. De visszatérve a Totoyához, elmentem a szervízbe, hogy elhozzam. Hallgatva a bölcs és tanulságos tanácsaitokra. Későn érkeztem. Motor szétkapva, kerekek a földön, a hengerfej sehol, a leömlő csövek mint a kórházban a drótokkal teleaggatott, műtőböl most kitolt betegből fityegtek a levegőben. Na ezt én lábon innen el nem viszem, még ha Toldi Miklós is lennék. Dúvad módjára berontottam a szerviz vezetőhőz, hogy védje magát az idiótizmusom ellen, s amikor meglátta lila fejem, közölte: most mennek a hengerfejért a köszörűshöz, nem volt repedt, de azért megsíkolták ha már ott volt. Holnap visszaraknak mindent szépen, majd meghajtják egy kicsit a kocsit és hétfőn mehetek is érte. Egyet nem tudtam meg: mi a túrótól forrt fel a hűtővíz? Hétfön írásban szakvéleményezve megtudom. S a hülyeségem zusammen 130 ezer ruppóba kerül(egy havi nyugdíjam). De jó lesz, és 1 év garanciát vállalnak a végzett munkára, meg az apróbb alkatrészekre. És akkor remélem nem kell a Carinámhoz a kötelező szervízeken kívűl hozzá nyúlni. Mégis csak szép az élet, még ha a 19 évesnek bácsi tetszettem is  lenni. :clap:

szfp

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9627 Dátum: 2015.01.29 17:03:18 »
Azért remélem mondtad, hogy kell meghúzni a hengerfejcsavarokat, mert ezek Carinára még nem tettek vissza hengerfejet, az százas.
Folkszvágenen meg opelen szocializálódhattak ilyen téren.

DS65

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 251
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9628 Dátum: 2015.01.29 17:18:57 »
  Szia, kosokokos!
Nagyon tetszett a leírásod: költői eszközök áradata,humor,stb.
Látszik, érződik valamiféle elégedettség soraidból, aminek szívből örülök!
Kívánok mielőbbi, teljes gyógyulást és nagyon hosszan tartó egészséget a Carinádnak!
Természetesen neked és családodnak is nagyon jó egészséget, bosszúságmentes közlekedést kívánok!
Üdv!
« Utoljára szerkesztve: 2015.01.29 17:24:34 írta DS65 »

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9629 Dátum: 2015.01.29 18:22:02 »
Szia Kamikaze! Igazán megtisztelsz, hogy tegezel. Amúgy is k....a rossz érzés, amikor kiesik a szemem a metrón utazva, felfalom az ülő 18-19 éves bomba szép csajt, aki megunván a stirölést imigyen szól: - Tessék bácsi leülni! Szeretnék olyankor kardomba dőlni (ha volna), vagy oroszlánok elé ugrani, marcangoljanak-tépjenek szét. Hát már itt tartunk - kérdem magamtól (mert én szoktam magammal elég gyakran beszélgetni). Bácsi lettem, amikor duzzadok az erőtől és a tettvágytól, a 18 éves szépség irányába. Akkor már a Carinám elé vetem magam, ha majd járó képes lesz. Ő is 20 éves (lesz decemberben). Írtam Neked privátba. De visszatérve a Totoyához, elmentem a szervízbe, hogy elhozzam. Hallgatva a bölcs és tanulságos tanácsaitokra. Későn érkeztem. Motor szétkapva, kerekek a földön, a hengerfej sehol, a leömlő csövek mint a kórházban a drótokkal teleaggatott, műtőböl most kitolt betegből fityegtek a levegőben. Na ezt én lábon innen el nem viszem, még ha Toldi Miklós is lennék. Dúvad módjára berontottam a szerviz vezetőhőz, hogy védje magát az idiótizmusom ellen, s amikor meglátta lila fejem, közölte: most mennek a hengerfejért a köszörűshöz, nem volt repedt, de azért megsíkolták ha már ott volt. Holnap visszaraknak mindent szépen, majd meghajtják egy kicsit a kocsit és hétfőn mehetek is érte. Egyet nem tudtam meg: mi a túrótól forrt fel a hűtővíz? Hétfön írásban szakvéleményezve megtudom. S a hülyeségem zusammen 130 ezer ruppóba kerül(egy havi nyugdíjam). De jó lesz, és 1 év garanciát vállalnak a végzett munkára, meg az apróbb alkatrészekre. És akkor remélem nem kell a Carinámhoz a kötelező szervízeken kívűl hozzá nyúlni. Mégis csak szép az élet, még ha a 19 évesnek bácsi tetszettem is  lenni. :clap:

üdv!

Akkor talán nem lehúzós hely, bár lehet, hogy nem is volt nagy baja, így viszont rendbe teszik akkor! :)