Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2681545 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9405 Dátum: 2014.06.16 14:26:04 »
Sziasztok!

Nektek hogy működik a klíma a Carinátokban? Nem tudom, hogy most az enyém rossz vagy gyárilag működik-e így. Ha álló helyzetben megy a klímám azt vettem észre, hogy le fől kapcsol a ventilátorom. Körülbelül 5mp-et forog majd leáll 2-3mp-re és ezt csinálja ütemezve folyamatosan. Közben fújja a hideget csak ugye emiatt az alapjárat folyamatosan ingadozik.


Ez így rendben is vala! :yes:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

kisbal

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 162
  • 1.6GLi 106LE '96, †1.6XLi 99LE '97 478e km lpg
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9406 Dátum: 2014.06.19 00:00:13 »
Igen így kapcsolgat a ventilátor. Viszont a kompresszor meghajtásáról nem vagyok biztos.
Tavaly töltötték fel a légkondicionáló kompresszort. Akkor úgy tűnt hosszabban üzemel a kompresszor, ritkábban kapcsol le. Azt vettem észre, hogy idén mintha sűrűbben kapcsolgatná le-fel. Másnál is így működik? Gondolom ez függ a külső hőmérséklettől.
Balázs

ladavfts2107mrton

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9407 Dátum: 2014.07.08 21:31:18 »
Sziasztok !

Egy újabb jelenség után kutatok. Menet közben elég idegesítő,durva kopogást hallok. Kormányon, pedálokon nem érzem. Nagyobb gázadásra elhallgat, fékezésre is elhallgat. Akkor csinálja igazán amikor gurulok vagy egyenletes gázzal haladok. Valamint a kopogás intenzitása egyenesen arányos a sebességgel. ( minél lassabban gurulok annál ritkább a kopogás) Felemeltem emelővel mind2 kerék a levegőben és járattam sebességbe tettem de úgy nem csinálta, csak akkor csinálja ha rajta súly és megyek az úton.  ( Kerékagycsapágy nem, fékbe semmi nem ér bele, féltengelybe semmi nem ér bele)
Várom a tippeket !

Köszönettel : Bányai Márton

bpm

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 166
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9408 Dátum: 2014.07.19 01:23:44 »
Sziasztok!

12-es hibakódot nem bírom kiírtani. főteng. fordulatszám érzékelőt kimértem, rendben, kopp szenzor rendben. Mi lehet még?

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9409 Dátum: 2014.07.19 08:31:26 »
Sziasztok!

Tegnap lehúztam a bal hátsó ablakot... és úgy maradt. A motor kicsit jár fel és le irányban, de az ablak meg sem mozdul.
Este leszedtem a borítást, egyelőre annyit látok, hogy a csiga résznél "kibuggyant" a bowden. Nincs kiszőrösödve.
Szerintetek javítható? Ha igen, kérnék egy kis segítséget. :)
Köszi!
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9410 Dátum: 2014.07.19 22:04:51 »
Sziasztok!
Tegnap lehúztam a bal hátsó ablakot... és úgy maradt. A motor kicsit jár fel és le irányban, de az ablak meg sem mozdul.
Este leszedtem a borítást, egyelőre annyit látok, hogy a csiga résznél "kibuggyant" a bowden. Nincs kiszőrösödve.
Szerintetek javítható? Ha igen, kérnék egy kis segítséget. :)
Köszi!
Szia!
Én még nem szedtem szét magam ilyet, szerelő barátom jobb elsőt ablakemelő motort cserélt csak eddig az enyémben, valaki egyszer őket ajánlotta nekem, de még nincs saját tapasztalatom velük:
http://www.ablakemelokjavitasa.hu/
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9411 Dátum: 2014.07.19 22:21:42 »
Sziasztok !
Egy újabb jelenség után kutatok. Menet közben elég idegesítő,durva kopogást hallok. Kormányon, pedálokon nem érzem. Nagyobb gázadásra elhallgat, fékezésre is elhallgat. Akkor csinálja igazán amikor gurulok vagy egyenletes gázzal haladok. Valamint a kopogás intenzitása egyenesen arányos a sebességgel. ( minél lassabban gurulok annál ritkább a kopogás) Felemeltem emelővel mind2 kerék a levegőben és járattam sebességbe tettem de úgy nem csinálta, csak akkor csinálja ha rajta súly és megyek az úton.  ( Kerékagycsapágy nem, fékbe semmi nem ér bele, féltengelybe semmi nem ér bele)
Várom a tippeket !
Köszönettel : Bányai Márton
Szia Márton!
Ha nem kerékcsapágy, se nem ér bele a felni a féknyeregbe vagy a ragasztott súlyba, mégis valószínűleg a kerékfordulatszámhoz köthető a jelenség, akkor a tippjeim:
- első féktárcsád annyira eldeformálódott, hogy üt oldalirányba és emiatt csattog a fékbetéteken minden fordulatnál vagy a hátsó fékdob lett ovális és amiatt kattog?
- hátsó dobfékben belül sem szabadult el valami?
- jó nagy kavics/fémdarab/valami a gumibabroncs bordázata között?
- gumi/felni sem ér bele belül a gólyalábba/rugótányérba vagy kívül a hátsó sárvédőbe és mivel üt a felnid vagy szál szakadt a gumid ezért nem folyamatosan, hanem minden fordulatnál csak egyszer?
- kilazult kerékanyák valamelyik keréknél?
- terhelésmentesítő/központosító gyűrű  hiánya a nem gyári alufelnidnél amiknek nagyobb a középfurata (KF) mint 54 mm?

Most ennyi jut eszembe...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Centurion

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9412 Dátum: 2014.07.20 17:04:45 »
Sziasztok!

Kérlek segítsetek!
Van egy 1996-os  Toyota Carina E 1,6 XLi típusú autóm! Az angol verzió.
Egy ideje azt tapasztalom, hogy néha menet közben rángat néhányt! Olyan mintha kihagyna egy henger! A hibalámpa nem világít a műszerfalon. Olajat, vizet nem eszi és a benzin fogyasztása is megfelelő az autónak!
Már jó pár autószerelőnél jártam, de senki nem tudja megmondani mi a gond!  Kicserélték a gyertyákat, az benzin szűrőt és megmérték a gyújtókábeleket amire azt mondták, hogy jók.
Csak a hiba nem szűnt meg.
Volt már valakinek hasonló problémája ezzel a típussal?
Mi okozhatja a problémát?

Segítségeteket előre is köszönöm!
Zoli

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9413 Dátum: 2014.07.20 19:59:11 »
üdv a fórumon Centurion!

Mióta van meg az autó?

Jobban be kellene határolni, milyen üzemállapotban jelentkezik a hiba, értem ezalatt, hogy hidegen vagy melegen, esetleg vegyes.
Próbáld meg továbbá, hogy ha terhelést kap a motor, akkor csinálja-e! Ezt úgy tudod kivitelezni, hogy viszonylag alacsony fordulaton nagy fokozatban lepadlózod, ha rángat és nehezen gyorsul, akkor sanszos a gyújtáshiba!
Illetve, ilyenkor fokozatos gázzal meg kiforog rendesen.

Centurion

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9414 Dátum: 2014.07.21 00:06:23 »
Az autó 6 éve van nálam!

A hiba csak meleg állapotban jelentkezik. Általában akkor tapasztalom a hibát ha megyek vele egy darabig. Utána leállítom és kis idő után (15 perc) újra elindítom. Nagyobbrészt kigyorsításoknál jelentkezik a hiba, de tapasztaltam már állandó fordulatnál is.

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9415 Dátum: 2014.07.21 02:42:27 »
Az autó 6 éve van nálam!

A hiba csak meleg állapotban jelentkezik. Általában akkor tapasztalom a hibát ha megyek vele egy darabig. Utána leállítom és kis idő után (15 perc) újra elindítom. Nagyobbrészt kigyorsításoknál jelentkezik a hiba, de tapasztaltam már állandó fordulatnál is.
Pontosan ezzel szívtam,néhány hete.A trafóm adta meg magát.Ugyan ezek a hibajelenségek voltak.A biztonság kedvéért kapott új fedelet,és rotort.Azóta hibátlan.

Centurion

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9416 Dátum: 2014.07.21 10:14:57 »
Köszönöm szépen az infót!

Kicserélem a trafót hátha ezzel volt csak a gond!


Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9417 Dátum: 2014.07.22 15:51:00 »
Szia
Azért én cserélném (ha van rá keret) :hmmmm: az elosztófedelet,és a rotort is :yes:
Sőt ezekkel kezdeném,hiszen egy trafó mégiscsak drágább :wacko:
Today Tomorrow Toyota

ladavfts2107mrton

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9418 Dátum: 2014.07.22 20:55:55 »
NEM VOLT MEGHÚZVA A KERÉK ! RÁHÚZTAM ÉS ELMÚLT A KOPOGÁS ! AMATŐR HIBA.
Viszont nem tudtok valami trükköt a hátsó ködzárófény magától felkapcsolódás ellen?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #9419 Dátum: 2014.07.22 21:15:38 »
NEM VOLT MEGHÚZVA A KERÉK ! RÁHÚZTAM ÉS ELMÚLT A KOPOGÁS ! AMATŐR HIBA.
Viszont nem tudtok valami trükköt a hátsó ködzárófény magától felkapcsolódás ellen?
Szuper, én is meg kell nézzem, mert elvileg nemsokára pályázás lesz  :hmmmm:
A  kapcsoló, vagy a relé lehet ludas szerintem.