Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2678018 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8640 Dátum: 2013.07.07 22:11:09 »
A második kettő szemre xar, a többit nem tudom.  Én ragasztottam be a kábelvégeket mert meg voltak égve és lógott az egész. Egy alkalommal sikerült a jobb alsó(kép szerint) kábelvéget letörnöm, de nem lett tőle változás.
Rákerestem, Szakálmetálnál van ilyen alkatrész (toyodiy szám alapján, 19101-74070), de itt elosztófedél gyújtókábelekkel együtt van, nekem ez jön ki, és ahogy leírod, így is kell lennie.
Listaáron majd' 30.000, 30% kedvezményemmel 20.622 Ft. Márkaszervizes ár toyodiy szerint legalább 214 euró. Mellékelem a képet. Stimmel?
Felétek is van Szakálmetál: http://www.szakalmetal.eu/hu/Elerhetosegeink/Romania

Szerk.:
Ez most pont nincs mégsem, ami van, az Facet, listaáron 34797Ft, Szakál száma 2-0782689. Ez 30% kedvezménnyel 24356Ft, de az alkatrészek topicban van több kedvezmény is másnak esetleg. Mondjuk annyira nem rossz a Facet sem. Rotorjuk is van hozzá, Nipparts 1795 Ft listaáron.
Szegeden a Kovácsnál is volt, érdemes megkérdezni őket, nem is rossz az ár!
Ugyanitt rotor is van hozzá.
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.07 22:30:48 írta vd1234 »

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8641 Dátum: 2013.07.07 22:44:58 »
Köszi a segitségért. Szakál tőlem öt percnyire van, a tavaszon voltam náluk kábelért, amit hoztak az nem talált. Fedelük nem volt. De még benézek. Szerintem a ti kedvezményetek nálunk nem érvényes.  :hmmmm:
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8642 Dátum: 2013.07.07 23:12:39 »
Köszi a segitségért. Szakál tőlem öt percnyire van, a tavaszon voltam náluk kábelért, amit hoztak az nem talált. Fedelük nem volt. De még benézek. Szerintem a ti kedvezményetek nálunk nem érvényes.  :hmmmm:
Szívesen!
Nem is lehetett jó, mert a kábelek és a fedél a tiédhez egyben kapható szerintem. Azért írtam le  a Szakál számot is, hogy ne keverjék.

Nálatok lehet, hogy nem, de nálunk érvényes a kedvezmény  :yes:

Elvileg a Unixnál is van:

Listaáron 32789Ft, 40%kedvezménnyel 20 alatt van. Unix száma 477043, cikkszáma J5322022
Állítólag 20% kedvezményt kapásból adnak  :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.07 23:20:17 írta vd1234 »

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8643 Dátum: 2013.07.08 23:49:28 »
Gyújtás ráadással, álló motorral és hidegen nézve gyors és folyamatos villogás. Tehát nincs hibakód. Jól csináltam?   :hmmmm:
Már nem csak meleg motornál, hanem hidegen is jelentkezik a hiba. Hirtelen gázadásra megtorpan és hörrög, ilyenkor visszaengedem a pedált és nagyon finoman kezdem újra és akkor nem rángat be.Mindez hidegen, meleg motornál már ez sem mindig segít.
A motor melegedésével fokozódik a hiba. Kezdődik gázolásos rángatással, melegen folyamatos gázolásnál is be-be szaggat folytatódik rendetlen alapjárattal és mostanában már le is áll a motor.  :hmmmm:
Érdekes, hogy rövidebb időkre teljesen normálisan müködik, majd jön az újabb rándítás. :no:

Ötletek?
Üdv!
Találtam egy esetet,
ahol erre jutottak
 :hmmmm:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8644 Dátum: 2013.07.09 07:28:45 »
Ez egy egyre súlyosbodó valami, ezért elkoszolódásra is gyanakszom.
A melegedéssel fokozódó hibajlenség miatt pedig én a gyújtásrendszer valamelyik elemére. A kábelek sanszosak :hmmmm:

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8645 Dátum: 2013.07.09 22:34:36 »
 Köszi a fáradtságot. Remélem, hogy kábel lesz a hibás.
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

Palu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8646 Dátum: 2013.08.20 23:28:44 »
Sziasztok! Itt is megpróbálom, hátha...
2.0-es, 96-os Carina. Motorkód: 3S-FE. 12-es hibakódot villog a műszerfalon. Kopogás szenzor, vagy fordulatszám jel. Az autón semmi változást nem vettem észre, nem kopog a motor, és a fogyasztás sem változott meg, minden olyan mint volt. A motoron nem találok kopogás érzékelőket, és főtengely jeladót sem. A ford. szám óra is működik rendesen. Nem tudom merre induljak el.... :helpsmilie:
Ha esetleg valaki találkozott már ilyennel, vagy van valami jó ötlete, szívesen veszem. ;)

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8647 Dátum: 2013.08.23 00:22:36 »
Találtam egy valószínűleg minden Carina-E-t érintő típushibát: 170 felett nem működik a duda!  :D
Kezelése: menjünk lassabban és dudáljunk 170 alatt, mert nem bírja a túl nagy légnyomást.  [rohog]
Az én Carinámnál ez a helyzet, nálatok is?  :?:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8648 Dátum: 2013.08.23 09:01:23 »
Vannak olyan kürtök egyes Carina-kban, amelynél van egy kör alakú fém lap a membrán (?) előtt.
Eddig azt hittem, hogy csak valami mechanikus védelem fröccsenő víz, stb. ellen, de ezek szerint megoldás lehet az Általad említett problémára. Az én Carinam kürtjein vannak ilyen lapok; de szerintem még nem mentem 170-nel sosem vele, így nincsen gyakorlati tapasztalatom.
Kézenfekvő a kérdés, hogy milyen forgalmi szituációban kellett 170 km/h feletti sebességnél használni a kürtöt?
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8649 Dátum: 2013.08.23 11:54:48 »
...
Kézenfekvő a kérdés, hogy milyen forgalmi szituációban kellett 170 km/h feletti sebességnél használni a kürtöt?

üdv!
Nálam ez a kérdés nem merül fel, ha az üzenet irója FUBA! :D
Rém egyszerű a történet: FUBA épp nem siet, mert spórolni akar, ezért csak 170-nel megy, mire feltartja egy felsőkategóriás limuzin, ami ráadásul a belsőben megy. Nnna ilyenkor kell a duda!  ;)  [rohog]

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8650 Dátum: 2013.08.23 16:15:29 »
üdv!
Nálam ez a kérdés nem merül fel, ha az üzenet irója FUBA! :D
Rém egyszerű a történet: FUBA épp nem siet, mert spórolni akar, ezért csak 170-nel megy, mire feltartja egy felsőkategóriás limuzin, ami ráadásul a belsőben megy. Nnna ilyenkor kell a duda!  ;)  [rohog]
Nem dudálok én le senkit sem, balesetmegelőzés miatt volt szükséges!  :yes:
Megyek németországban az autópályán 180 körül a belső sávban, mert mint kamikaze írja nem sietek, azt nem kijönne elém a kamion a külsőből, hogy megelőzze az utolért kisteherautót? Nyomom a dudát de nincs hang, csak miután lecsökkent a sebességem... :D
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8651 Dátum: 2013.08.23 16:57:26 »
Lehet nem hallottad mert ott már elég zajos az autó :)
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

madmisi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8652 Dátum: 2013.08.23 17:32:49 »
Vagy átlépte a hangsebességet és a duda hangját is lehagyta. :lol:

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8653 Dátum: 2013.08.23 21:44:58 »
Üdv.

Tegnap este siettem haza: megnéztem a duda szólt 180-is,


Viszont lehet,hogy utoljára :cry: :cry:
Ma reggel, NEM SIETTEM!  Mert hulla fáradt voltam nem igazán tudom,hogy hogyan de jobbra sorolás illetve kanyarodás közben enyhe fékezés...kicsi murva az úton... rendórlámpa előttem... csatt. Személyi sérülés szinte semmi! Legnagyobb sérülêst a kormány alatti műanyag panel leszakadása okozta: mindkêt têrdemen elvágta a bőrt. A két utast csak a biztonsági öv kínozta meg!
Autómentős szerint gazdaságtalan a javítás. :hmmmm:

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8654 Dátum: 2013.08.23 21:49:31 »
Nálam jól vizsgázott biztonságból! Lufik is működtek.