Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2681719 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8415 Dátum: 2013.03.22 20:46:27 »
Látom Peti biztosra mész  :clap:
Szép munkát még nézni is jó. Szerintem Elégedetten dőlhet hátra.

baxi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8416 Dátum: 2013.03.22 21:37:10 »
Én csakis vezeték, vagy csatlakozó hibára gondolok. Azt hiszem az +12V el,egy az ajtók kapcsolójához is, azért lehet onnan működtetni, viszont  a fő egység ott nem kaphat áramot,
Biztos a kábelkorbáccsal lesz valami   :?:
quot;(To)Yo! Kocsiba be, ablakot le, könyököt ki, kettesbe be!"

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8417 Dátum: 2013.03.22 23:13:52 »
Sziasztok Szakik!

A következő problémára keresném a megoldást.
A vezető oldali ajtóról -a négyes kapcsolóról- nem működik az elektromos ablakemelő. Egyik sem. A többi 3 ajtóról működnek.
A központi zár ill. a központi ablakzár kapcsolók működnek csak az ablakemelők nem.
Próbáltam másik négyes kapcsoló egységgel is de azzal sem megy.
Hol keresgéljek?
Carina E '92

Segítségeteket előre is köszönöm!

üdv baxi!

Az ajtóban és az átvezetőben kell átnézned a kábeleket! Ilyen helyen egyébként mindig a fő pozitív törik el először!

Honnan irsz?


---

lp!
Gyönyörű munka. 5*  :clap:

tomka1982

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 277
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8418 Dátum: 2013.03.22 23:36:15 »
A projectorhoz azért kellett pozitívat húznom, mert akkor is működnie kell, mikor még nem adtam rá gyújtást. Hiszen kikapcsolod a riogatót, ajtó kinyit, és ilyenkor már világítania kell. Igen, a korbács kiszedése nélkül húztam be a két szálat a korbácsba, a gumiharangba. Egy ablaktörlő lapát fém szerkezetét használva ( lapos kivitelű, airblade vagy micsoda a neve), annak végét kampóra hajítva. Minden más csak akkor kap tápot, ha gyújtást adsz. Tehát, az ajtóban nincs direkt pozitív.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8419 Dátum: 2013.03.23 09:23:06 »
:clap:
Mellesleg egy hsz-ben 5 képet is fel tudsz tenni Csatolás alatt új csatolmányra kattintva
2 kép már túl volt 200 k-n. Nem engedte.
Prius 2 - a mosolygós autó.

baxi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8420 Dátum: 2013.03.23 10:04:13 »
üdv baxi!

Az ajtóban és az átvezetőben kell átnézned a kábeleket! Ilyen helyen egyébként mindig a fő pozitív törik el először!

Honnan irsz?



Üdv!

Ha jobb lesz az idő leszedem az ajtókárpitot ill. átnézem a kábeleket. Más már nem nagyon lehet.
Valami rajzot lehet szerezni valahonnan ezekhez?
Váci vagyik.
Köszi!
quot;(To)Yo! Kocsiba be, ablakot le, könyököt ki, kettesbe be!"

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8421 Dátum: 2013.03.23 10:50:00 »
Valami rajzot lehet szerezni valahonnan ezekhez?
Rajzokkal ilyen esetben nem sokat érsz. Mert az a gond hogy vezeték hiba van. Próbalámpa, műszer és el kell kezdeni a vezetékeket kiméregetni. Van e +12V ott ahol kell, van e test ott ahol kell. nincs e egy vezeték megszakadva.
Én először a csatlakozó +12 saruit nézném meg, nincs e valamelyik eltörve, visszacsúszva a csatlakozóban, Az a baj hogy a saját ajtó ablakát sem vezérli, tehát mindenképp táp vezeték hiba lehet. Két egyforma színű (talán kék) a táp a kapcsolóhoz, illetve ugyanígy két egyforma színű (Fekete/fehér) a test.  Azért erre gondolok, mivel egyik ablakot sem vezérli, tehát nem kapcsoló szál probléma kell hogy legyen. Ha ott sem találsz hibát, lehúzod az A oszlopnál a stekkert és megnézed a vezeték folytonosságot a kábel kötegben ahogy kamikaze mondta.  Nekem Haynes, illetve különböző netről leszedett Toyota rajzok vannak ; Camry,illetve általános Toyota kapcsolási rajzok.
Szentendre

baxi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8422 Dátum: 2013.03.24 17:49:36 »
üdv baxi!

Az ajtóban és az átvezetőben kell átnézned a kábeleket! Ilyen helyen egyébként mindig a fő pozitív törik el először!


Probléma megoldva! Az átvezetőnél volt eltörve a kék szál.
Köszönöm a segítséget!
quot;(To)Yo! Kocsiba be, ablakot le, könyököt ki, kettesbe be!"

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8423 Dátum: 2013.03.25 20:48:28 »
Probléma megoldva! Az átvezetőnél volt eltörve a kék szál.
Köszönöm a segítséget!



 :clap: :clap: :clap: gratula


totya810612

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 91
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8424 Dátum: 2013.03.27 20:42:45 »
Sziasztok. Én is egy toyota carina e xli wagon tulajdonos lettem több mint egy éve. Természetesen nekem is vannak kisebb-nagyobb problémáim az autóval. Jelenleg a kipufogó rendszerrel küzdök amiben nagy segítséget kaptam offday-től. Köszönöm Neki! Amint sikerül a kipufogó rezonancia megszüntetése, megosztom majd.   
Totya

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8425 Dátum: 2013.03.27 20:50:43 »
Sziasztok. Én is egy toyota carina e xli wagon tulajdonos lettem több mint egy éve. Természetesen nekem is vannak kisebb-nagyobb problémáim az autóval. Jelenleg a kipufogó rendszerrel küzdök amiben nagy segítséget kaptam offday-től. Köszönöm Neki! Amint sikerül a kipufogó rezonancia megszüntetése, megosztom majd.




Üdv a fórumon  :clap: :clap:

tomka1982

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 277
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8426 Dátum: 2013.03.29 19:36:41 »
Sziasztok. Én is egy toyota carina e xli wagon tulajdonos lettem több mint egy éve. Természetesen nekem is vannak kisebb-nagyobb problémáim az autóval. Jelenleg a kipufogó rendszerrel küzdök amiben nagy segítséget kaptam offday-től. Köszönöm Neki! Amint sikerül a kipufogó rezonancia megszüntetése, megosztom majd.

Kíváncsian várom, mert én is hasonlókkal küzdöm, mióta kicseréltettem a leömlő alatti rezgéscsillapítót. Szerintem nem hegesztették körbe, de még nem néztem alá. Bár azt mondták, mert visszamentem még aznap, hogy akkor hátsó dobot is kell cserélni. Remélem nem beesett valami leflexelt maradvány, s amitt kéne dobot cserélnem...de szerintem itt a rezgéscsillapítóval lesz gond. Csak tudnám kihez vigyem, aki újra kicseréli és becsülettel körbevarrja...

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8427 Dátum: 2013.03.29 20:46:27 »
üdv!
A tömitettséget ilyenkor a legkönnyebb és kötelező ellenőrizni.
Befogod a kipuff végét pár mp-re és ha nagyot szelel mikor elengeded, illetve nem fúj sehol akkor jó! ;)

magus0601

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8428 Dátum: 2013.03.30 20:16:52 »
Üdv mindenkinek!
Jó lenne egy kis segítség,ha valaki tud ajánlani nekem egy bontót ahol kaphatok abs-jeladót a paripámhoz!
Előre is köszönöm!

rip74

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8429 Dátum: 2013.03.30 22:14:29 »
Üdv mindenkinek!
Jó lenne egy kis segítség,ha valaki tud ajánlani nekem egy bontót ahol kaphatok abs-jeladót a paripámhoz!
Előre is köszönöm!


Szia!

Mikori az autód?

Ha még japán, 95-ig?, akkor esélytelen bontottan találni, mert mindegyik belerohad, nem lehet kivenni.. Nekem 3 éve nem jó, már megszoktam a visszajelző lámpát :lol:
Újonnan horror árban van(40-50 e), de valahol mostanában akciózták(bárdi unix vagy vmi hasonló) 25 e körül, de nekem annyit sem ér :no:

Ha 95 utáni, akkor Zbalázst kerezsd, neki majdnem biztos van  :yes: