Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2678156 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8385 Dátum: 2013.03.22 11:06:51 »
meg befűző bovdennel próbálkozok majd. De hát át kell vinni a műszerfalban a túloldalra.
Ne kel átvinni. Bal A oszlop és a jobb A oszlop között be van vezetékezve. Azért írtam hogy ott kell keresni. Nekem is 97-07. havi a kocsi. Csak az ajtóban kell vezetékezni. Azért mondtam a csatlakozót és a kapható sarut, ugyanis ha kiveszed a kábelköteget (nem bonyolult) be tudod könnyen fűzni a vezetéket bele, és a csatlakozóba is be lehet szerelni akkor. Mégiscsak elegánsabb mint forrasztgatni. Ne gányolj! meg van az autóban mindennek a helye. Minden fogyasztót arra a biztosítékra kell kötni, ahová betervezték. Különben túlterhelhetsz valamit és akkor ott a baj. Szaladj vissza a kötegért és semmi gondod nem lesz. öt perc alatt ki lehet szedni.
Jézusom! Csak most néztem az előzőt. Nem vetetted ki a köteget, pedig volt? Színekkel azért nem tudok segíteni, mert az enyém jobb korényosból volt és ott teljesen mások a színek.
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.22 11:12:06 írta g.peter »

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8386 Dátum: 2013.03.22 11:18:14 »
Most néztem g.peter a képeidet. A tükrön lévő csatin ugyan úgy megvan a kék-piros-sárga mind kettőn, de a tiéden még kettő van a fűtésnek, ám érdekes, hogy az a két szín ami nekem nincs az nem két szélen van ahogy írtad, hanem az említett 3 szín után egymás mellett.
Prius 2 - a mosolygós autó.

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8387 Dátum: 2013.03.22 11:22:02 »
Ahogy a 3. képet látod a bal felső az 1. saru és jobbra növekszik, utána bal alulról folytatja. Tehát 1,2,3,4,6,9,10 saru van bekötve
Haynes nincs meg neked abban benne van a kapcsolási rajz

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8388 Dátum: 2013.03.22 11:25:42 »
Ne kel átvinni. Bal A oszlop és a jobb A oszlop között be van vezetékezve. Azért írtam hogy ott kell keresni. Nekem is 97-07. havi a kocsi. Csak az ajtóban kell vezetékezni. Azért mondtam a csatlakozót és a kapható sarut, ugyanis ha kiveszed a kábelköteget (nem bonyolult) be tudod könnyen fűzni a vezetéket bele, és a csatlakozóba is be lehet szerelni akkor. Mégiscsak elegánsabb mint forrasztgatni. Ne gányolj! meg van az autóban mindennek a helye. Minden fogyasztót arra a biztosítékra kell kötni, ahová betervezték. Különben túlterhelhetsz valamit és akkor ott a baj. Szaladj vissza a kötegért és semmi gondod nem lesz. öt perc alatt ki lehet szedni.
Jézusom! Csak most néztem az előzőt. Nem vetetted ki a köteget, pedig volt? Színekkel azért nem tudok segíteni, mert az enyém jobb korényosból volt és ott teljesen mások a színek.
Bennem akkor most van egy félre értés. Köteg.
Benne volt az ajtóban.  Azért nem vettem ki, mert azt gondoltam az a vége, ami átmegy az ajtóból a autóba, ott fixen van kötve és azzal nem tudok mit kezdeni. Illetve, hogy énnekem az autóból nem jön olyan vezeték át az ajtóba, ami kell nekem a tükörhöz.

ha kiveszed a kábelköteget (nem bonyolult) be tudod könnyen fűzni a vezetéket bele

Ezt nem értem. Mi az, hogy kiveszem. Nem azt jelenti, hogy kihúzom abból a gumicsatlakozóból ami átmegy az autóba?
Prius 2 - a mosolygós autó.

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8389 Dátum: 2013.03.22 11:26:00 »
hanem az említett 3 szín után egymás mellett.
Bocs én néztem el a fekete és a zöld a fűtés!  :cry: ez az első képe látszik is. Az viszont biztos hogy a középső a közös szál

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8390 Dátum: 2013.03.22 11:27:51 »
Ahogy a 3. képet látod a bal felső az 1. saru és jobbra növekszik, utána bal alulról folytatja. Tehát 1,2,3,4,6,9,10 saru van bekötve
Haynes nincs meg neked abban benne van a kapcsolási rajz
Ha a számozásodat nézem, akkor nekem nincs bekötve a csatiba az 5, 7,8 -as.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8391 Dátum: 2013.03.22 11:29:12 »
Bocs én néztem el a fekete és a zöld a fűtés!  :cry: ez az első képe látszik is. Az viszont biztos hogy a középső a közös szál
Ez OK. Nekem is ez jött ki. P-kvízszintesen mozgat, p-s függőlegesen.

Akkor idáig meg vagyok.
Prius 2 - a mosolygós autó.

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8392 Dátum: 2013.03.22 11:33:41 »
Ilyen az ajtóban lévő kábelköteg ( ez a kiszedett jobbos)

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8393 Dátum: 2013.03.22 11:40:16 »
Ilyen az ajtóban lévő kábelköteg ( ez a kiszedett jobbos)
Akkor ez azt jelenti, hog a nag szürke csati van az autóban az oszlopnál belül a lábtérnél. A megfelelő ajtó korbácsot rádugom, és minden ok.
Prius 2 - a mosolygós autó.

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8394 Dátum: 2013.03.22 11:47:30 »
Igen  :clap:
Az A oszlop burkolatát leveszed és meglátod. Jobb oldalon egyszerű, de a bal olgalon azért szívás, mert kettő van rajta és ráadásul a biztosítéktáblára megy rá, Remélem vékony a kezed! :D

Ha a számozásodat nézem, akkor nekem nincs bekötve a csatiba az 5, 7,8 -as.
1. +12V
2. jobb motor 2. csatlakozó
3. mindkét motor 2. csatlakozó (közös vezeték)
4. test
6. jobb motor 3. csat
9. bal motor 1.
10. bal motor 3.

Ami jobbra megy az mind lemegy a csatlakozóba, és a +12V és a test is.

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8395 Dátum: 2013.03.22 12:06:02 »
Még valami fontos. Ha ilyen helyeken vezetékezel, autóipari vezetékkel. Ne Erősáramú vezetékkel, mert ha sok vezetéket húzol be,egyszerűen nem férsz el. Az erősáramú vezetéken nagyon vastag a szigetelés.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8396 Dátum: 2013.03.22 12:08:41 »
Még valami fontos. Ha ilyen helyeken vezetékezel, autóipari vezetékkel. Ne Erősáramú vezetékkel, mert ha sok vezetéket húzol be,egyszerűen nem férsz el. Az erősáramú vezetéken nagyon vastag a szigetelés.
OK.
Prius 2 - a mosolygós autó.

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8397 Dátum: 2013.03.22 12:11:48 »
lp. küldtem privit és a toyodiy.com on is sokat tanulhatsz az autó felépítéséről. Be tudod állítani a saját kocsid paramétereit ott.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8398 Dátum: 2013.03.22 12:18:07 »
Igen  :clap:
Az A oszlop burkolatát leveszed és meglátod. Jobb oldalon egyszerű, de a bal olgalon azért szívás, mert kettő van rajta és ráadásul a biztosítéktáblára megy rá, Remélem vékony a kezed! :D
1. +12V
2. jobb motor 2. csatlakozó
3. mindkét motor 2. csatlakozó (közös vezeték)
4. test
6. jobb motor 3. csat
9. bal motor 1.
10. bal motor 3.

Ami jobbra megy az mind lemegy a csatlakozóba, és a +12V és a test is.
Megtaláltam a haynes-ben is. Bár a színek meg a sorszám nem stimmel az én csatimmal. Az 1. az biztos hogy +12V de a rajz szerint gr nekem meg kék-piros. Na még ez nem lenne gond.
De a világoszöld-piros LG/R nekem nem a 6-oson van, hanem a 3-ason.
A LG/B meg fordítva. Azaz a 6-os és 3-as fel van cserélve színekben.

De most jön a lényeg:
A teljes elektromos tükör rendszer az autó részével a +12V és a testtel kommunikál. Minden más ajtón belüli. Ha nem veszem meg a kábelkorbácsot, az ajtóban biztos találok +12v-ot és testet.
Erről mi a vélemény?
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8399 Dátum: 2013.03.22 12:22:58 »
lp. küldtem privit és a toyodiy.com on is sokat tanulhatsz az autó felépítéséről. Be tudod állítani a saját kocsid paramétereit ott.
Köszi, meg volt a haynes, de nem tudok angolul, ezért idegenkedtem tőle. De utólag csak megtaláltam a kapcsolási rajzot.
A lényeges momentum nekem most az, hogy érdemes-e még a kábelkorbácsért fizetnem.
Te láttad, hogy néz ki belülről az ajtó.
Ahogy az előző hsz-emben írtam a ... bakker.
Most esett le. Az ok, hogy a bal ajtóban van +12 meg test., de jobb ajtóban akkor lesz ott a tükör mosgató vezetéke, ha vagy átviszem, vagy megveszem a kábelkorbácsot.
Prius 2 - a mosolygós autó.