Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2681181 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8235 Dátum: 2013.02.18 18:58:58 »
De nem ám! :no:
Meg fogom nézni.
Bár mikor éve kidobtam a gyári lengéscsillapítókat, akkor ezeket a "kutyacsontokat" is cseréltem. Ennyit bírtak volna?
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8236 Dátum: 2013.02.18 19:10:56 »
Kérdezd Veress2-t. Ha jól emlékszem, neki volt már rossz tapasztalata.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8237 Dátum: 2013.02.19 14:11:43 »
Van e valakinek tapasztalata, hogy lehet a hibás kopogásszenzort kiiktatni?
Már úgy volt hogy veszek egy bontottat, de elvitték MÉH-be a roncsot.
Kimérni nem tudom, de nincs is rá szükségem.
Van e valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.19 14:39:31 írta Zsolt68 »
A következő is Toyota lesz.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8238 Dátum: 2013.02.19 19:11:16 »
Sziasztok !

Egy ideje zavaró hangot produkál az autóm.
Reggelente zavaró, kopogó hangot hallani a jobb hátulja felöl. Az érdekessége az, hogy ez a hang 5-10 km megtétele után elhalkul, majd teljesen meg is szűnik.
Ebből arra következtetek, hogy valami hidegen csinálja csak, s bemelegedést követően megszűnik. De mit tud hátul bemelegdni? A lengéscsillapító adhatja? Az autó hátulját megnyomkodva nem érezni felpuhiltnak.

Ha valaki találkozott már hasonlóval, vagy van ötlete, szívesen fogadom!

Köszi.
Nekem hasonló volt elölről. A bemelegedés azt jelentette, hogy jártam vele néhány kilométert és megszűnt. Nalam az van, még nem lett orvosolva, hogy az axiálcsuklóból kimászott a kenőanyag. száraz és amíg be nem járatódik a mozgása addig minden mozdulásnál roppan egyet.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8239 Dátum: 2013.02.19 19:14:27 »
Meg fogom nézni.
Bár mikor éve kidobtam a gyári lengéscsillapítókat, akkor ezeket a "kutyacsontokat" is cseréltem. Ennyit bírtak volna?
Nekem 2 hónapot bírt.
Prius 2 - a mosolygós autó.

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8240 Dátum: 2013.02.19 22:26:04 »
Nekem 2 hónapot bírt.
Jó néhány év tapasztala alapján tudok nyilatkozni,a Bárdinál kapható márkákról:
Birth:olasz olcsó,és nem igazán tartós
Blue print:angol nincs vele tapasztalatom
First Line:angol?Hátul ezt vettem bele.30000km,3év.Kopog,mehet a szemétre mindkettő,nem veszek ilyet.
Flennor:német,mostanában elég sok mindent vettem tőlük,és nem volt panasz még semmire,lehet hogy ezt fogom most belerakni.Jó árú,szépen kidolgozott alkatrészek
Japanparts:Régen szivesen használtam,de mostanában valahogy sok a probléma velük,én többet nem,csak ha más nincs
Frap:olasz olcsó,és annyit is ér
Lemförder:Német minőségi cucc,de a többiekhez képest dupla áron,viszont azt hiszem megéri,igazából ezt választanám,de most nem vagyok nagyon tele.
Febi:német,jó minőség nem volt vele gondom
Nipparts:Holland jó minőség,jó áron,előre ezt veszek.
QH:angol,tipikus angol,nekem 3 éve ez a termosztát van bent,bírja,valakinek tönkrement néhány hónap után,corollánkban meg adta magát 1év után,inkább nem erőltetném

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8241 Dátum: 2013.02.19 23:16:41 »
Van e valakinek tapasztalata, hogy lehet a hibás kopogásszenzort kiiktatni?
Már úgy volt hogy veszek egy bontottat, de elvitték MÉH-be a roncsot.
Kimérni nem tudom, de nincs is rá szükségem.
Van e valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

üdv!
Még mindig nincs előrelépés? Kiiktatni? -> lehúzod a csatlakozót...
Viszont tudnod kell, hogy anélkül akár károsodhat is a motor, pl ha nem állitja után az előgyújtást a kopogás miatt.
Elküldjem a szenzort ami nekem van? Kipróbálod, aztán ha jó, bennehagyod.

Mi is a hiba pontosan??  :hmmmm:

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8242 Dátum: 2013.02.20 06:08:43 »
üdv!
Még mindig nincs előrelépés? Kiiktatni? -> lehúzod a csatlakozót...
Viszont tudnod kell, hogy anélkül akár károsodhat is a motor, pl ha nem állitja után az előgyújtást a kopogás miatt.
Elküldjem a szenzort ami nekem van? Kipróbálod, aztán ha jó, bennehagyod.

Mi is a hiba pontosan??  :hmmmm:
elnézést hogy beleszólok, de megint jelzem hogy ne vezessük már félre a kollégákat olyan dologban, amiben magunk sem látunk tisztán!  A motorvezérlő nem fogja hagyni, hogy károsodjon a motor. Egyszerűen vészüzemre kapcsol  , kirakja a hiba lámpát és kész. Ettől annyi baja lesz, hogy nem lesz olyan nyomatékos, valszeg kicsit többet fogyaszt majd.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8243 Dátum: 2013.02.20 18:12:41 »
üdv!
Még mindig nincs előrelépés? Kiiktatni? -> lehúzod a csatlakozót...
Viszont tudnod kell, hogy anélkül akár károsodhat is a motor, pl ha nem állitja után az előgyújtást a kopogás miatt.
Elküldjem a szenzort ami nekem van? Kipróbálod, aztán ha jó, bennehagyod.

Mi is a hiba pontosan??  :hmmmm:
Igen, még mindíg küzdök vele. Úgy volt hogy veszek egy használtat, amikor (ezen a fórumon) olvastam, hogy lehet hogy szakadt a vezeték. Időm nem volt kimérni, közben a donorautót elvitték a MÉH-be. Jelenleg most le van csavarozva a blokkról, rajta van a csati, a közepe (a réz) le van földelve. Indítás után rövidesen kigyullad a "helikopter". Vagy szakadt a vezeték, vagy rossz a szenzor. Tök mindegy hogy rá van e csavarozva a blokkra. Kiiktatnám, mert idegesít hogy jelez. Vagy vennék egy nemBOSCH-t.Vagy jó idő kell, hogy kimérjem.
Kami! Ha tudnánk találkozni kipróbálnam a szenzorodat. Milyen? Mennyi?
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.20 18:16:38 írta Zsolt68 »
A következő is Toyota lesz.

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8244 Dátum: 2013.02.20 19:57:07 »
Megoldódott egy régi problémám. Sikerült kicserélni a kormánycsuklót!  :clap:
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8245 Dátum: 2013.02.20 20:17:34 »
Megoldódott egy régi problémám. Sikerült kicserélni a kormánycsuklót!  :clap:
Örülök hogy túl vagy rajta,én még előtte állok.Volt időm átnéztem egy kicsit a gépet,hogy a tél,és a csodás útjaink milyen nyomot hagytak benne.
Szivárog a vízszivattyúm,kopog a két hátsó,és a bal első stabilizátor összekötő,szivárgott az olajcső az olaj hűtő,és a motor között(ezt gyorsan kicseréltem)lóg  az alsó kormány gardánom,csapágyat kell cserélni a klima feszítőben,és megkapja a bontott  klíma kompresszort,mert a régi csak 2000rpm,fölött dolgozott!

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8246 Dátum: 2013.02.20 20:36:41 »
Örülök hogy túl vagy rajta,én még előtte állok.Volt időm átnéztem egy kicsit a gépet,hogy a tél,és a csodás útjaink milyen nyomot hagytak benne.
Szivárog a vízszivattyúm,kopog a két hátsó,és a bal első stabilizátor összekötő,szivárgott az olajcső az olaj hűtő,és a motor között(ezt gyorsan kicseréltem)lóg  az alsó kormány gardánom,csapágyat kell cserélni a klima feszítőben,és megkapja a bontott  klíma kompresszort,mert a régi csak 2000rpm,fölött dolgozott!
A vízszivattyú az én Carinámon cserélve lett a vezérműszíj cseréjével eggyütt. Nem volt vele gond de a szerelőm szerint vezérműszíj cserekor kötelező a cseréje.
Kormány gardán=kormány rúd?
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8247 Dátum: 2013.02.20 22:04:17 »
A vízszivattyú az én Carinámon cserélve lett a vezérműszíj cseréjével eggyütt. Nem volt vele gond de a szerelőm szerint vezérműszíj cserekor kötelező a cseréje.
Kormány gardán=kormány rúd?
Ez a kormány kardán:http://image.made-in-china.com/4f0j00UvPayLFlbVbD/Steering-Joint-Machine-Steering-Joint-for-Toyota-Car.jpg
Nem kell feltétlenül cserélni vízszivattyút,mert nem része a vezérlésnek,nekem még közel három évig bírta a vezérléscsere után.

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8248 Dátum: 2013.02.24 23:58:41 »
Sziasztok! Carina e tulajdonos lettem 1honapja. Az volna a kérdésem, hogy a középkonzolban hogyan kell izzot cserélni és milyet rakott bele a Japcsi? Elore is koszi.

Danee90

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 303
  • UrnaDealer
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #8249 Dátum: 2013.02.25 01:04:24 »
Üdv Szabolcs gratula a carinádhoz és üdv a fórumon! :) Gondolom a hőfokszabályzóhoz és a levegőfuvás állító égők adták meg magukat. Ki kell venni a középkonzolt, mégpedig úgy, h alulról elkezded kifele majd óvatosan megdöntve húzni a felső részt amibe van a fejegység. Patentos az egész szóval nincs semmi csavar. Nem célszerű nagyon hidegbe csinálni mert könnyen el tud repedi a műanyag... Majd megfogod látni a kábeleket (nekem zöldek) majd elforgatod az izzók foglalatát és mehetnek bele az új T5-ös izzók.