Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2680924 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7950 Dátum: 2012.12.15 21:48:17 »
...
Remsa = olasz
...
A Remsa-t nem a spanyolok gyártják?  :?:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7951 Dátum: 2012.12.15 21:59:28 »
Ashika = olasz

"Az Olaszországból származó ASHIKA minőségi alkat- részeket kínál a japán és távol-keleti, illetve az amerikai autókhoz. Az európai piacon vezető pozíciót tölt be az ASHIKA, amely 1989 óta tevékenykedik ezen a területen. A nagyon versenyképes árak mellett meg kell említeni a széles választékot, illetve a ritka- ságnak számító termékeket is. "

...

Na szerintem ez az a szöveg a Unix oldalán van, amiről beszéltünk, nem?

De megnéztem a dobozt megint. Az egyik oldalon az van a címkén, hogy MADE IN EXTRA EU.
A másik oldalon meg cirill betűkkel:

Джапанпартс спл - Виа делла Мекканика 1/А
37139 Верона (Италия) +39458517711

Ezt mire begépeltem orosz billentyűzettel   :online2long:
De a lényeg, hogy a Japanparts és az olasz is rajta van. Meg az Ashika is  :eek:
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.15 22:09:20 írta vd1234 »

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7952 Dátum: 2012.12.16 06:00:05 »
Ashika = olasz

"Az Olaszországból származó ASHIKA minőségi alkat- részeket kínál a japán és távol-keleti, illetve az amerikai autókhoz. Az európai piacon vezető pozíciót tölt be az ASHIKA, amely 1989 óta tevékenykedik ezen a területen. A nagyon versenyképes árak mellett meg kell említeni a széles választékot, illetve a ritka- ságnak számító termékeket is. "

Japanparts = olasz

Nipparts = holland

Remsa = olasz

EBC = UK, holland

Hawk = USA papíron, gyakorlatilag csájna

ATE = német

Bosch = német

ETF = olasz

Ferodo = UK

QH = alapvetően olasz, leginkább csak dobozolja a kínai cuccokat

Mintex = angolnak álcázott olasz

Jakoparts = német

Jurid = német

Samko = olasz

Textar = német
http://www.bardiauto.hu/mintex/
http://www.bardiauto.hu/qh-quinton-hazell/
http://www.bardiauto.hu/wix/
sajnos mostanában nehéz alkatrészt választani.Sok a hamisitott,és a nagy márkák is gyártatják itt ott az alkatrészeket.A haver 3-szor szopta be az SKF márkával,pedig az sem kis név.Amúgy mostanában használom a Wix termékeket.Szemre is szép,igényes kidolgozásuak.

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7953 Dátum: 2012.12.16 06:26:45 »
http://www.bardiauto.hu/mintex/
http://www.bardiauto.hu/qh-quinton-hazell/
http://www.bardiauto.hu/wix/
sajnos mostanában nehéz alkatrészt választani.Sok a hamisitott,és a nagy márkák is gyártatják itt ott az alkatrészeket.A haver 3-szor szopta be az SKF márkával,pedig az sem kis név.Amúgy mostanában használom a Wix termékeket.Szemre is szép,igényes kidolgozásuak.
http://www.jaf.hu/images/stories/vezerhirek/hamis_alkatresz.pdf
Na ezt olvassátok el.Itt aztán van minden,és mint kiderül,már a gyári sem biztos!
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.16 06:31:47 írta veres2 »

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7954 Dátum: 2012.12.16 09:45:37 »
http://www.jaf.hu/images/stories/vezerhirek/hamis_alkatresz.pdf
Na ezt olvassátok el.Itt aztán van minden,és mint kiderül,már a gyári sem biztos!
Eddig sem volt biztos.Nem is teszik közzé a paramétereket, a gépkönyvben is hülyeségeket írnak alapvető dolgokról (Pl.  magyarországi 2012-es Toyota 1,4D motorokba motorolaj követelmény DPF-es ACEA C2, a nem DPF hez szintén előírja a C2-őt! és ehhez még a B1 il. a API CF-et is előír. Röhej, főleg úgy,hogy 2012-ben nem is forgalmaztak nálunk DPF nélkülit.)
Nem fogják nagy nyilvánosság előtt bevallani, hogy ők is pl. a 10 centes kínai olajszűrőt használják és forgalmazzák (kb. 2800 Ft-ért).
Rossz minőségű alkatrészek mindenhol előfordulnak. Ami nem gyári karosszéria elem az nem pontos? Miért a gyári igen? Akkor miért is áll csálén a YIII hátsó lökhárítók 99,9%-a? Olajfogyi .... .
Én általában a gyári alkatrészek híve vagyok, de a sok hamisításról,"után gyártásról" szerintem az autógyártók tehetnek. Ellenőrizhetetlen helyekre vitték a gyártást sőt már a fejlesztést is, a beszállítókat leszärták amint más 1centtel olcsóbban adott vmit, horribilis összeget kérnek 1 gyárinak mondott alkatrészért (mennyi is egy eredeti 10$-os kiskereskedelmi árú E15 tolatókamera nálunk?)... .  :devil: :censored:

manitu1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7955 Dátum: 2012.12.16 14:47:04 »
Sziasztok : Nekem egy Japán Carina e 1.6 sedan-om van, és az a problémám hogy ahogy bejönnek a minuszok nagyon sokáig megy az autómata szivató, minimum 10 percig. Mi lehet a hiba? Vagy ez így rendben van ? Két éve cseréltem rajta termosztátot, de akkor sem lett jobb. đđ

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7956 Dátum: 2012.12.16 15:00:56 »
Sziasztok : Nekem egy Japán Carina e 1.6 sedan-om van, és az a problémám hogy ahogy bejönnek a minuszok nagyon sokáig megy az autómata szivató, minimum 10 percig. Mi lehet a hiba? Vagy ez így rendben van ? Két éve cseréltem rajta termosztátot, de akkor sem lett jobb. đđ
Szia!

Volna pár pontosító célzatú kérdésem:

Pontosan milyen autó? Normál motoros, vagy szegénykeverékes, milyen évjárat?
Milyen jelenség alapján mondod, hogy sokáig megy az automata szivató (egyébként spec. ilyen nincs neki, injektornál állítja a befecskendezési idővel)?
Lassan esik vissza az alapjárati fordulatszám esetleg? Menet közben is stabilan áll a vízhőfokjelző műszer? Milyen termosztátot tettél bele?

Hirtelen ennyi  :)

manitu1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7957 Dátum: 2012.12.16 16:38:32 »
Szia! 1995-ös a gépem, nem lassan esik vissza a fordulatszám, hanem mikor már bemelegedett a motor még mindíg kb 1200-an pörög, meleget fúj a fűtőmotor mégsem áll vissza az alapjárat kb 800-ra csak nagy nehezen kb.10-perc múlva, utána jó , menet közben pedig stabilan áll a vízhőfok kijelző műszer, a termosztátot a Bárdinál vettem, asszem olasz de pontosan megmondom holnapra, ha a ez lehet a baj, meg kell keresnem a dobozát. 

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7958 Dátum: 2012.12.16 17:35:56 »
Szia! 1995-ös a gépem, nem lassan esik vissza a fordulatszám, hanem mikor már bemelegedett a motor még mindíg kb 1200-an pörög, meleget fúj a fűtőmotor mégsem áll vissza az alapjárat kb 800-ra csak nagy nehezen kb.10-perc múlva, utána jó , menet közben pedig stabilan áll a vízhőfok kijelző műszer, a termosztátot a Bárdinál vettem, asszem olasz de pontosan megmondom holnapra, ha a ez lehet a baj, meg kell keresnem a dobozát.
Mióta csinálja, volt-e valami előzménye?
Ami itt többeknek bejött, az a fojtószelepház és az alapjárati léptetőmotor kitakarítása volt. Nem olyan bonyolult dolog.
Ha segítség kell, szerintem megoldható  :yes:
Termosztátom nekem a QH egy rakás szemét volt, most egyelőre a Wahler jól működik benne, hála Istennek!

Nem is tudom, nekem mennyi idő alatt áll be, de talán valamivel kevesebb, nem mértem soha igazán. El sem indulsz vele, amíg nem áll be?

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7959 Dátum: 2012.12.16 18:03:07 »
95-ösnél előfordulhat már nagyobb kartergáz, ergo lehet hogy az alapjárat állító mechanizmus van letapadva. Valahonnan falsot is kaphat. A 95-ösnél a tűzfalon van egy mágnesszelep a klíma bekapcsolásakor ad megkerülő levegőt. Az emelheti a fordulatot, ha nincs terhelve a klímakompresszorral, csak átereszt.
De valóban, ha nincs fals sehol, akkor takarítani kell első körben. Takarítás és funkció ellenőrzés.
Víz amúgy van benne elég.
a termosztát jól lett beletéve?
Belevaló egyáltalán? Mert ha nem belevaló, felül nincs a kis hörgőszelep nem lehet rendesen kilégteleníteni, ergo a víz nem éri rendesen az hőérzékelő gombát. (ez csak tipp)
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.16 18:05:31 írta b.c. »

manitu1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7960 Dátum: 2012.12.16 18:15:40 »
Sziasztok: köszönöm a segítséget,víz az vann benne holnap utána járok a dolgoknak ,hörgöszelep stb. egyébként nincs klíma benne

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7961 Dátum: 2012.12.16 18:47:10 »
Hááát, akkor tegyél bele egyet!  ;)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7962 Dátum: 2012.12.16 20:51:54 »
offday mester most vagy nagyon jó, vagy nagyon rossz híreid lesznek szerintem  :hmmmm:

offday

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 222
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7963 Dátum: 2012.12.17 00:18:25 »
Először is szeretném megköszönni a társaság kitartó figyelmét és segítségét a problémám megoldásában! Köszönöm!

Továbbá hivatalosan bejelentem, hogy eljött az avatar-képem lecserélésének ideje. ;)

Azaz:

K*rva jó lett a motor, héjjj...!!!!!   :punk:

Nemrég értem haza; 10km már benne van a gépben és eddig nagyon szépen muzsikál.
Próbálgattam a gázfröccsöt, motorféket... semmi zaj!

Semmi!!

Uraim! Azt hiszem a "Krrrrr"-projekt - pozitív eredménnyel - véget ért!  :clap:
üdv, offday

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7964 Dátum: 2012.12.17 00:59:14 »
OHH yeaaaah !!!  Cool!! Gratulálok! Carina forever! :) :clap:  :ser:
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -