Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2681440 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7590 Dátum: 2012.10.25 19:59:31 »
Nézzétek már meg előtte az a vezetéket szakadásra mielőtt bármit vesztek!
A két vezetéket nem nagy dolog szakadásra ellenőrizni. Persze tudni kell, hogy melyik láb az ECU csatin!
Igazad van! A hirdetésből tanulva, holnap én is megnézem a vezetéket. Bár nem tudom elképzelni hogy szakadhat el egy ilyen vezeték. Strapabíróra csinálják ezeket.
A következő is Toyota lesz.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7591 Dátum: 2012.10.27 16:41:20 »
Üdv!

Megvan a FL stabilizátorkar és a két szilent is, összesen 5330 Ft 41% kedvezménnyel  ;)
Amit ki kell vennem, megpróbálom felújítani (elvileg nem kotyog még), ha kapok hozzá gumisapkát, és legközelebb már lesz cserealkatrész  :)
Már ha egyben kijön  :whistling:
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.27 16:54:34 írta vd1234 »

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7592 Dátum: 2012.10.29 17:48:33 »
Az idei év a típushibák sorozatára épül nálam úgy látszik...
Valakinek van egy használt de jó ablakmosó tartálya? Esetleg újat vett valaki "jó áron"? Azt nem írom le miért kell, úgyis mindenki tudja. :) 
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

koko

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7593 Dátum: 2012.10.29 21:06:22 »
Az idei év a típushibák sorozatára épül nálam úgy látszik...
Valakinek van egy használt de jó ablakmosó tartálya? Esetleg újat vett valaki "jó áron"? Azt nem írom le miért kell, úgyis mindenki tudja. :)

Csak nem neked is kilyukadt a teteje?
Adj Istenem türelmet,de azonnal!

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7594 Dátum: 2012.10.29 22:31:56 »
Az idei év a típushibák sorozatára épül nálam úgy látszik...
Valakinek van egy használt de jó ablakmosó tartálya? Esetleg újat vett valaki "jó áron"? Azt nem írom le miért kell, úgyis mindenki tudja. :)

üdv!
Nekem nem volt nagy a lyuk, tettem rá biciklibelsőt és motortömitővel felragasztottam, rosszabbul hangzik, mint ahogy kinéz, de működik!

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7595 Dátum: 2012.10.29 22:37:39 »
Az idei év a típushibák sorozatára épül nálam úgy látszik...
Valakinek van egy használt de jó ablakmosó tartálya? Esetleg újat vett valaki "jó áron"? Azt nem írom le miért kell, úgyis mindenki tudja. :)

Én ebben az esetben megkérdezném márkaszervizet jelenleg mennyiért tudnák beszerezni, ha drága vagy nem tudnak hozni jöhet a net: ebay, google. Pl. itt tennék egy próbát:

http://www.amayama.com/search/?q=85315-20330&cur=EUR

PayPal-al lehet fizetni. 21.5 Euroért nem is rossz :) Fórumról már rendelt valaki erről az oldalról. Szállítási költséget nem tudom, de regisztrációnál kiderül.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7596 Dátum: 2012.10.30 09:44:14 »
Csak nem neked is kilyukadt a teteje?

Igen a sarkában "átütött a napfény".
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7597 Dátum: 2012.10.30 09:46:13 »
üdv!
Nekem nem volt nagy a lyuk, tettem rá biciklibelsőt és motortömitővel felragasztottam, rosszabbul hangzik, mint ahogy kinéz, de működik!

Jelenleg duck tape-el van megoldva a probléma ideiglenes jelleggel, de elég sufnituning kinézete lett. :)
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7598 Dátum: 2012.10.30 09:50:14 »
Én ebben az esetben megkérdezném márkaszervizet jelenleg mennyiért tudnák beszerezni, ha drága vagy nem tudnak hozni jöhet a net: ebay, google. Pl. itt tennék egy próbát:

http://www.amayama.com/search/?q=85315-20330&cur=EUR

PayPal-al lehet fizetni. 21.5 Euroért nem is rossz :) Fórumról már rendelt valaki erről az oldalról. Szállítási költséget nem tudom, de regisztrációnál kiderül.

Köszi a linket, utánanézek. A folyamattal én is tisztában vagyok, csak reméltem, hogy valaki a közelmúltban végigjárta és friss információja van az árakról. (Persze titokban azt reméltem, hogy valaki felkiált és azt mondja nekem van egy :) )
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7599 Dátum: 2012.10.30 12:11:57 »
Jelenleg duck tape-el van megoldva a probléma ideiglenes jelleggel, de elég sufnituning kinézete lett. :)

Ideiglenesen van nekem is, lassan 2éve... Amúgy hibátlan.. majd ha lesz jó áron! ;)

MZoli

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
    • személyes oldal
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7600 Dátum: 2012.10.31 08:34:37 »
Még az év eleje felé írtam, hogy a 1992-es 1,6 benzines Carinám eszi az olajat. Ha emlékeztek rá akkor én írtam, hogy esetlegesen eszi, van hogy több száz kilométerig semmit, aztán van hogy 100km alatt az egészet bekajálja legalábbis a pálca tanúlsága szerint. Próbálkoztunk egyre sűrűbb olajjal, próbálkoztunk motor mosó folyadékkal, hátha a gyűrűknél lerakódott koksz a ludas, próbálkoztunk "gumi olajjal" hátha, de ugyanúgy ette. Aral 10W-40 15W-40, és Castrol meg shell olajat is próbáltunk, de semmi sikerrel. Apám az öreg autószerelő kapott egy fülest miszerint Carina tulajok ugyanezzel küzdöttek, és pont nem sűrűbb hanem hígabb olajat kellett beletenni, és meghatározott márkát (MOTUL). Így próbaképp MOTUL 5w40-et tettem bele és láss csodát lassan 1000km-hez érek és azóta 1g-ot sem evett a kocsi!

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7601 Dátum: 2012.10.31 08:59:25 »
Nem semmi story! Pontosan melyik Motul olaj ment bele?
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7602 Dátum: 2012.10.31 10:00:49 »
Tényleg érdekes!

Lp használt Motul 5w40-et (azt hiszem 8100 XClean volt), de nem mondta, hogy kevesebb fogyott volna.
Nálam meg semmi sem használt volna  :no:

Örülök, hogy van olyan, hogy olajváltás elég a megoldáshoz, bár még nem jöttem rá, mitől lehet. Érdekelne, milyen Motul ez pontosan, hátha adatlap alapján rá lehetne jönni valamire.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7603 Dátum: 2012.10.31 12:30:04 »
Még az év eleje felé írtam, hogy a 1992-es 1,6 benzines Carinám eszi az olajat. Ha emlékeztek rá akkor én írtam, hogy esetlegesen eszi, van hogy több száz kilométerig semmit, aztán van hogy 100km alatt az egészet bekajálja legalábbis a pálca tanúlsága szerint. Próbálkoztunk egyre sűrűbb olajjal, próbálkoztunk motor mosó folyadékkal, hátha a gyűrűknél lerakódott koksz a ludas, próbálkoztunk "gumi olajjal" hátha, de ugyanúgy ette. Aral 10W-40 15W-40, és Castrol meg shell olajat is próbáltunk, de semmi sikerrel. Apám az öreg autószerelő kapott egy fülest miszerint Carina tulajok ugyanezzel küzdöttek, és pont nem sűrűbb hanem hígabb olajat kellett beletenni, és meghatározott márkát (MOTUL). Így próbaképp MOTUL 5w40-et tettem bele és láss csodát lassan 1000km-hez érek és azóta 1g-ot sem evett a kocsi!

üdv!

No ez jó hír!  :clap:

Viszont nem értem ezt a h*ülyeséget, hogy sokan miért hiszik azt, hogy vastagabb hidegoldali viszkozitástól nem fogja enni a motor a kenőcsöt...  :censored:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7604 Dátum: 2012.10.31 12:41:11 »
...
Viszont nem értem ezt a h*ülyeséget, hogy sokan miért hiszik azt, hogy vastagabb hidegoldali viszkozitástól nem fogja enni a motor a kenőcsöt...  :censored:
Mert a szerelő mondta, aki meg látott már autót meg ilyenek  :surrender:   :D  :flowers:
Majd én is kíváncsi leszek, mit szól szerelő ismerősöm, hogy nem eszi a Carina az 5w40-et...hát ha esetleg az 5w30-at sem fogja, akkor végképp megáll a tudomány  :tt2:
Bocs, nem leteszem a szerelőket, csak olajok terén érdekes gondolatokat mond néhány  :wacko: