Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2681028 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7290 Dátum: 2012.08.17 23:31:38 »
Cak a tűzfal tetejét néztétek annak...nincs rajta az esőelvezető műanyag idoma.  :)
Ott a pont, múltkor meg néztünk egy új modellt azt a kormányösszekötőt néztem féltengelynek, valami baj van velem...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7291 Dátum: 2012.08.18 09:04:52 »
Cak a tűzfal tetejét néztétek annak...nincs rajta az esőelvezető műanyag idoma.  :)
Kérem szépen, a kép volt a hibás  :tt2:
Legközelebb majd jobban  :eek:

oriza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 392
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7292 Dátum: 2012.08.18 12:38:00 »
Ott a pont, múltkor meg néztünk egy új modellt azt a kormányösszekötőt néztem féltengelynek, valami baj van velem...
FUBA!
 Vigyázz, ha ilyet látsz, nem 710-et kell beleönteni! :D

[a csatolmányt egy admin törölte]

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7293 Dátum: 2012.08.18 15:10:23 »
FUBA!
 Vigyázz, ha ilyet látsz, nem 710-et kell beleönteni! :D
[rohog] Persze, hogy nem, hiszen 710Ft/Liter-es olajat kell bele tenni... [rohog]
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

ZseLa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7294 Dátum: 2012.08.18 23:52:37 »
[rohog] Persze, hogy nem, hiszen 710Ft/Liter-es olajat kell bele tenni... [rohog]
Ennyi pénzért lehet már megfelelő minőségű olajat kapni?

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7295 Dátum: 2012.08.19 00:58:39 »
Ennyi pénzért lehet már megfelelő minőségű olajat kapni?
Nem nagyon, ez is 833Ft/L-re jön ki:
http://autoalkatresz.shop.hu/webaruhaz/439/4/szemelygepjarmu-olaj/gm/opel-motorolaj-10w-40-60l-info
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

ZseLa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7296 Dátum: 2012.08.19 02:05:50 »
Nem nagyon, ez is 833Ft/L-re jön ki:
http://autoalkatresz.shop.hu/webaruhaz/439/4/szemelygepjarmu-olaj/gm/opel-motorolaj-10w-40-60l-info
Hmmm, akkor miért írnak ilyen számokat arra a sapkára?  ::)
Egyébként már beruháztam egy kanna 5W-40-es Q8 olajra, de jutányos áron is ennek a duplája volt. Már csak neki kell állni belepakolni a sok szép új dolgot a gépbe.

Tényleg Fuba, sikerült helyére tenni a pollenszűrőt? Én most készülök újra kivenni az enyémet, mert a sok alkatrész mellé nyertem egy ingyenes klímatisztítást.

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7297 Dátum: 2012.08.19 09:55:35 »
én a múlt héten cseréltem, még tele vagyok élményekkel, ha kell segítség megír6om én is :)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7298 Dátum: 2012.08.19 13:33:11 »
...
Egyébként már beruháztam egy kanna 5W-40-es Q8 olajra, de jutányos áron is ennek a duplája volt. ...

Akkor ez talán jutányosabb kissé, ha ragaszkodsz ehhez az olajhoz  :yes:

ZseLa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7299 Dátum: 2012.08.19 15:05:19 »
én a múlt héten cseréltem, még tele vagyok élményekkel, ha kell segítség megír6om én is :)
Köszi, élmények nekem is vannak, a nyáron tettem be újat a kocsiba. Aztán Kakucson próbáltuk betenni Fuba gépébe is egyet, de valami félrecsúszott, aztán se ki, se be. Csak érdekelt, hogy mi lett vele.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7300 Dátum: 2012.08.19 21:49:41 »
Köszi, élmények nekem is vannak, a nyáron tettem be újat a kocsiba. Aztán Kakucson próbáltuk betenni Fuba gépébe is egyet, de valami félrecsúszott, aztán se ki, se be. Csak érdekelt, hogy mi lett vele.
Kihalásztam a félrecsúszott szűrőt és megpróbáltam betenni újból, de nem igazán akar sehová sem normálisan becsusszanni, a vége az lett, hogy hagytam a francba, valahogy bent van az kész a fedél is vissza a helyére aztán annyi...
Próbáltam ellesni a trükköt a "Nagy Carina GTI-os Tanítómestertől" de csak röhögőgörcsöt kaptam nem tudományt:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

oriza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 392
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7301 Dátum: 2012.08.20 20:55:12 »
Ismét a rángatásról. Hétvégén ismét megnéztem a fojtószelep környékét, mert nagyon idegesített a rángatás. Tiszta volt, viszont egy érdekes dolgot figyeltem meg. Nagyon finoman kézzel mozgattam a gázkart, próbáltam minél finomabban emelni a fordulatot. Néhány tizedre nyitottam a fojtószelepet, mikor kb 1100-as fordulatnál hirtelen felugrott 1400-ra és hirtelen nagy szívóhangot adott. A fojtószelep előtt, alul található nyíláson süvített a levegő.  Ha befogtam fulladni kezdett. Meglepetés volt, hogy egész nagy fordulaton is jelentős mennyiséget szív azon a nyíláson. Tehát nem csak az alapjárati fordulatot szabályozza. Ezek után telefújtam WD-40-nel azt a bizonyos nyílást  és megtörtént a csoda. Megszűnt a rángatás és sokkal finomabb lett menet közben a járgány. Szerintem kell egy kis kenés is az alapjárati szelepnek.     

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7302 Dátum: 2012.08.20 21:09:06 »
Az alapjárat állító szabad mozgása kell hozzá. Meséltem már hogy a wd40 nem való ide. Bár lehet hogy nem idén fogja betapasztani.

oriza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 392
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7303 Dátum: 2012.08.20 21:11:55 »
b.c. mester!
Ezt jó, hogy írtad, mert lemaradt az írásomból.
Én sem szeretem, csak ez volt kéznél. Amikor kiszárad ragadni fog.
Szerinted mivel érdemes kenni?

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7304 Dátum: 2012.08.20 21:23:10 »
 :clap: figyelek, sasolok ezerrel, nálam is ez a helyzet! jó lenne száműzni a rángatást! :D