Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2678113 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7185 Dátum: 2012.08.13 20:53:24 »
Nálam is van mostanában egy kis rángatás, amióta összeraktam. Arra gondolok, hogy talán kicsit feszesebbre vettem a gázbovdent, mint ahogy volt.
Nézd meg, a bovden nincs-e kiszőrösödve! Nekem ki volt szőrösödve, tavaly vettem a bontóban egy jó állapotút, azóta óriásit "puhult" a gázpedál :)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7186 Dátum: 2012.08.13 20:56:01 »
Nézd meg, a bovden nincs-e kiszőrösödve! Nekem ki volt szőrösödve, tavaly vettem a bontóban egy jó állapotút, azóta óriásit "puhult" a gázpedál :)
A puhasággal nincs gond, szép a bovden is.

oriza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 392
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7187 Dátum: 2012.08.13 21:00:42 »
No, elektrotechnikus úr, ez lehet?  :D
Gondolom ezt nekem címezted! :D
Bármi lehet de...
Mint írtam amióta nálam van a kicsike (98-óta) azóta van ez a hiba. Hol jobban, hol kevésbé.
Ha kiszáradt kondi lenne, akkor már rég a hulladéklerakóban kéne lenni az ECU-nak. Nem?
Egyszer írtad ezt a kondi kiszáradást. Én nem hittem benne, hogy a japók ilyen hulladékot tettek bele, de említetted a bosch-t. Hát én utánakérdeztem és valóban létezhet ilyen hiba. Az autószerelő barátomnak a mitsuja pusztult el így.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7188 Dátum: 2012.08.13 21:13:06 »
püff neki.
Egyébként hiába van jó értéke nekem a bosch gyújtótrafó sem tetszik.
Jó lett volna egy flexibilis szárú endoszkóppal bekukkantani a szelepek tetejére. Ha a szívócső trutyis a szelep sem lehet tiszta. A koksz, olajsár remekül megköti a benzint ideiglenesen!
A múltkor volt az ALDIban ilyen eszköz, de nem tűnt túl komolynak a felbontása. Aztán egyszeri alkalomra kidobni 20 eft-ot.....
Pedig most jól jött volna  a fene egye meg. :censored:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7189 Dátum: 2012.08.13 21:19:49 »
...
A múltkor volt az ALDIban ilyen eszköz, de nem tűnt túl komolynak a felbontása. Aztán egyszeri alkalomra kidobni 20 eft-ot.....
Pedig most jól jött volna  a fene egye meg. :censored:

Esetleg nézd meg ezt, hátha beszerzik.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7190 Dátum: 2012.08.13 21:25:33 »
nézem én, de a 20 ezer az 20 ezer akárhogy nézem.  :D

Megjegyzem, ha ez egy igazi fórum lenne, vagy közösség akkor inkább ilyen dolgokra kellene költeni a tagdíjat. Mert egy embernek megvenni elég hülyeség ilyesmit. Viszont egy ilyen közösség vehetne pár dolgot hibakód kiolvasót, oszcilloszkópot, stb, ami megbízható tagok elkérhetnek, elérhetnek.
Ha így haladunk egy fűthető ultrahangos mosó is jól jönne. Így lenne ennek értelme, szerintem.
Nem lehetetlen helyekre szervezett találkozókra kellene költeni, ahova nem elég elutazni 500 km-t, még belépőt is fizettetnek. Aztán ott lehet állni, bámészkodni a semmi közepén.
Bocsánat az őszinteségért, de ez a véleményem, a klubb főleg a pestiekről szól.

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7191 Dátum: 2012.08.13 21:34:29 »
Ezt támogatnám én is, pl. egy rendes szkóphoz is hozzájárulnék, hogy a lambdaszondát ki tudjuk mérni annak rendje és módja szerint. Igaz van a cégnél is minden jó a laborban, de onnan mégsem lehet csak úgy ki be vinni a mérőeszközöket.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7192 Dátum: 2012.08.13 21:35:01 »
nézem én, de a 20 ezer az 20 ezer akárhogy nézem.  :D

Megjegyzem, ha ez egy igazi fórum lenne, vagy közösség akkor inkább ilyen dolgokra kellene költeni a tagdíjat. Mert egy embernek megvenni elég hülyeség ilyesmit. Viszont egy ilyen közösség vehetne pár dolgot hibakód kiolvasót, oszcilloszkópot, stb, ami megbízható tagok elkérhetnek, elérhetnek.
Ha így haladunk egy fűthető ultrahangos mosó is jól jönne. Így lenne ennek értelme, szerintem.
Nem lehetetlen helyekre szervezett találkozókra kellene költeni, ahova nem elég elutazni 500 km-t, még belépőt is fizettetnek. Aztán ott lehet állni, bámészkodni a semmi közepén.
Bocsánat az őszinteségért, de ez a véleményem, a klubb főleg a pestiekről szól.

Hát én úgy értettem, hogy igaz, hogy 20e, de bánod, hogy nem vetted meg, és most már nincs a boltban  :surrender:

Oké, akkor van ez, és ez is például, kicsit olcsóbban, ha mondjuk laptop megoldható   :otlet:

Az ötlet nem rossz, csak pár dolgot kellene hozzá szabályozni, így hirtelen pl.:
- Ki a megbízható tag?
- Hol lehet elérni ezeket a felszereléseket (mert lehet, hogy ahhoz is 500km-t kellene menni)
- Ha kárt tesz a berendezésben, milyen mértékben felel
- stb.

Én is kölcsönadnám a szerszámaimat, amiket vettem hozzá pl. a gyűrűzés miatt, de nyilván nem örülnék, ha valamiért úgy kapnám vissza, hogy már nem igazán használható.
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.13 21:42:54 írta vd1234 »

oriza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 392
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7193 Dátum: 2012.08.13 21:39:30 »
ITT is vannak ilyen játékok endoszkóp néven

oriza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 392
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7194 Dátum: 2012.08.13 22:19:14 »
Elbénáztam a linket. Itt vannak endoszkóp néven.
http://www.conrad.hu/

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7195 Dátum: 2012.08.14 03:46:47 »
Az a gond ezekkel a játék kategóriájú endoszkópokkal, hogy egyrészt vastagok (10mm felettiek), másrészt nem tudod a végét fordítani mint a rendesnél. Egy normális 5mmes kb 5milla, de az csak 1 tengely mentén forgatható, a 2 tengelyes nyilván drágább.
A héten ráérek, keress meg priviben egy USB-s bóvlit kipróbálhatunk.

newthing

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7196 Dátum: 2012.08.14 04:32:18 »
no, mesterek!
Először is elnézést kell kérjek, megvizsgáltam a PCV rendszert.
Sokakat, ezzel engem is megtréfált a kis átmérőjű karter visszavezető cső szívócsőbe való bekötési helye. A vicc az, hogy nem megy át a szívótérbe, hanem cselesen belül vissza van vezetve a fujtószelep elé. Ergo tiszta levegőt kap mindig. Az áramlás iránya persze itt is fordulhat, de ehhez azt kellene tudni, hogy a súlyszelep tényleg képes e zárni bármikor, hogy alakulna a nyomások stb. Egy biztos, hogy a kis csövön is előre megy az olajpára, mert  a fojtószelepházban lévő nyílása körül is szép lerakódások vannak. 
....

Hát nem ezt mondtam nemrég?  :szemez: Ott vannak a képek is!  :yes:

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7197 Dátum: 2012.08.14 05:55:25 »
Rendben. De mentségemre szóljon hogy az öntvényben van vezetve a csatorna és csak belülről látható. Az amit írtam elsőre a témában a 92es corolla leírásában volt. Igaz azt sem tegnap olvastam.  :)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7198 Dátum: 2012.08.14 06:39:00 »
Az a gond ezekkel a játék kategóriájú endoszkópokkal, hogy egyrészt vastagok (10mm felettiek), másrészt nem tudod a végét fordítani mint a rendesnél. Egy normális 5mmes kb 5milla, de az csak 1 tengely mentén forgatható, a 2 tengelyes nyilván drágább.
A héten ráérek, keress meg priviben egy USB-s bóvlit kipróbálhatunk.
Persze, mindig van jobb  :yes:
A próba érdemes lenne, mert azt gondolom, hogy a "bóvli" is jó lehet arra, hogy a szívótorok tetejét levéve megnézze az ember a szelep állapotát, amire most kell.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #7199 Dátum: 2012.08.14 06:41:48 »
kolléga hol is van az a kép a kivett szelepedről?
Ott ha jól emlékszem elég szép lerakódás volt.
Igaz ahhoz kell a brutális olajfogyasztás is gondolom.
Egyre kíváncsibb vagyok erre a szelep dologra  :cool2: