Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2681690 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6735 Dátum: 2012.05.20 20:43:01 »
Ühüm.....

sajnos jelenleg nincs egy sem a szekrényemben...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6736 Dátum: 2012.05.20 21:31:12 »
Ühüm.....

sajnos jelenleg nincs egy sem a szekrényemben...
Mivel ezt sejtettem, azért volt a hsz-em végén az, ami.
Szkóp nélkül nincs ötletem hirtelen :no:

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6737 Dátum: 2012.05.20 22:10:32 »
Ha nem vergődne a másik is, átraknám azét.
Kellene egy donor.... :hmmmm:

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6738 Dátum: 2012.05.21 15:21:44 »
elkeserítésképpen:

gyári programból fordítva a fojtószeleppoti ára 19-44 eFt-ig terjed. Ez a Pierburg-BOSCH-ig gyártófüggő.  :eek:
De BOSCH szám alapján közvetlenül BOSCH-tól rendelve talán olcsóbb.

Nem semmi.
Én saccoltam 5-8 eft.  No comment.

dgatto

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6739 Dátum: 2012.05.21 16:36:31 »
Sziasztok!

Lenne egy két kérdésem,szerintem köztetek is van akinél előfordult már ez a betegség.

Sofőr felőli ajtózár nem működik,nem megy bele a kulcs csak félig.Nagyon zavaró, mert mindig át kell sétálnom anyós felőli ajtóhoz zárogatni.Kilehet cserélni a két zárat(azaz sofőr és anyós oldalit egymással)?

Másik.Lehet-e állítani a csomagtartó ajtózárat feszesebbre,mert szerintem már kikopott és rossz úton, nagyon ráz az ajtó.

Van egy olyan hang jelenség amit nem tudok megállapítani honnan jön.Bizonyos fordulaton csörömpölést hallok a műszerfal alól valahonnan(de lehet a motortérből jön),mintha valami fém lemez beleérne valamibe.Nem a kipufogó az tuti, mert ki lett cserélve a rezon cső.

Biztonsági öv amibe csatlakozik csörömpöl ha nincs becsatolva az öv.Erre magyarázat?Tudom kösd be magad :)

Ha valami még eszembe jut még leírom :).

Ha valaki tud tanácsot adni, hogy orvosolhatnám a problémát azt megköszönném.

Adamo_sx

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6740 Dátum: 2012.05.21 17:00:13 »
Azt nem tudom, hogy átcserélhető-e, de nekem a csomagtérajtónál volt pont ugyanilyen gondom. Szédszedtem a zárat (magát a cilindert, vagy mi a neve), a kis lemezkéket rugókat is kiszedtem és kitakarítottam, majd összeszereltem. Azóta tökéletes. Nehezen jött szét, mert épp ez volt a baja: koszos volt és a lemezek nem tudtak mozogni. A sorrendre vigyázni kell, mert ez adja a kulcshoz passzolást! Tehát a lemezeket ugyanabba a résbe kell visszarakni, ahonnan ki lettek véve.
...Sofőr felőli ajtózár nem működik,nem megy bele a kulcs csak félig....
A katalizátor felett van egy hővédő lemez, ami popszegeccsel van rögzítve. Ez is ki tud lazulni/szakadni, ez is rezonálhat.
...Van egy olyan hang jelenség amit nem tudok megállapítani honnan jön.Bizonyos fordulaton csörömpölést hallok a műszerfal alól valahonnan(de lehet a motortérből jön),mintha valami fém lemez beleérne valamibe.Nem a kipufogó az tuti, mert ki lett cserélve a rezon cső....

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6741 Dátum: 2012.05.21 17:35:06 »

Nálam a csomagtartó zárjánál volt olyan gond, hogy nem fordult el a kulcs, bár végig belement. Előző tulaj évek óta belülről nyitotta emiatt! WD40-es áztatással megoldódott hála Istennek, igaz, eltartott egy darabig.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6742 Dátum: 2012.05.21 18:13:55 »
Nálam is volt anno egy érdekes, magas frekis csilingelés bizonyos fordulattartományban. Szó szerint csilingel, mint a csengő.

Nekem az ékszíjfeszítő műanyag kerék+csapágy egységen lévő vékony, porvédő lemez adta a hangot. Csak másfél évembe telt mire rájöttem.  :censored:
A lemezkét levettem, fújtam, vagy kentem alá egy kis zsírt, azóta nem hallottam róla. Rém idegesítő hiba volt.

Az övcsat problémád pontosan nem értem, de nekem a Priusnál volt egy rendkívül kellemetlen rendszertelenül előjövő kattogás magából abból az egységből, amibe a csatot dugod. Még garis volt, visszavittem. A márkaszervizes szerelők sem hallottak még ilyet a műhelyben sem, de nem szaroztak vele, cserélték. Mondanom sem kell ott, nekik nem kattogot. A guta ütött meg, amikor hazafelé az új is elkezdte a kattogát. Olyan volt, mintha egy mirokapcsolót kapcsolgattak volna benne, néha.
Aztán szerencsére rám jött a barkácsolhatnék és ülésfűtést építettem a kocsiba. Ehhez kellett kivenni az ülést. Akkor láttam, hogy a övfeszítő rész üléshez való csavarozása úgy van megoldva (természetesen) hogy megfelelően meghúzott csavarnál is el tudd hajlani. Ehhez egy távtartót és egy, vagy két hullámos lemezalátétet használnak. Az a r...dt lemez alátét kattogott, amikor megmozdultam az ülésben, mert beleért a csavar menetébe!  :censored:
Szóval, ez is milyen hiba.....
Ha egy francia autósnak mondanánk elküldene a búsba ezekkel a hibákkal. Na, de nekünk csak ennyi jutott.
Szóval nekem ilyen akcióim voltak a kérdezett témában.

oriza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 392
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6743 Dátum: 2012.05.21 20:46:28 »
Nekem a jobb első öv csatija zörög. Ha egy picit megnyomom a kioldó gombot abbahagyja. Ha lenyomom az ülés mellé amennyire engedi, akkor kevésbé zörög. Még nem tudom, hogy mi a megoldás, vagy van-e egyáltalán. Adok neki WD-40-et mert észrevettem, hogy egy kicsit szorul.

oriza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 392
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6744 Dátum: 2012.05.21 21:09:05 »
Na ez elhárítva!  :clap: Ezt mindig elfelejtettem!  A kioldó gomb zörgött, nem nyomta vissza a rugó. Lenyomva tartva egy kis fújás segített. Nem elég a nagy résen befújni, a gomb köré is kellet egy kis síkosító.
A műszerfaltól időnként nekem is jön egy kis rezgés. A nekem a kesztyűtartó zörög időnként. A múltkor erősödött, de 2 cd tok volt a bűnös. :)  Régebben a levegőcsatornákban volt valami szemét, az is tudott zizegni. Erős fújással és mindig egy nyílás nyitásával ki tudtam nyomatni.   
« Utoljára szerkesztve: 2012.05.21 21:11:11 írta oriza »

oriza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 392
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6745 Dátum: 2012.05.25 21:50:03 »
Na akkor ismét a kis fordulaton történő  rángatásról. Egy barátomnak a mazdája kezdte el ezt a hibát produkálni. A légtömegmérő tisztítása oldotta meg a problémát. Jól tudom, hogy a Carinában is van ilyen?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6746 Dátum: 2012.05.25 21:54:26 »
Na akkor ismét a kis fordulaton történő  rángatásról. Egy barátomnak a mazdája kezdte el ezt a hibát produkálni. A légtömegmérő tisztítása oldotta meg a problémát. Jól tudom, hogy a Carinában is van ilyen?
A légszűrőházban van, de tudtommal levegőhőmérséklet-mérő.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6747 Dátum: 2012.05.25 22:03:55 »
Na akkor ismét a kis fordulaton történő  rángatásról. Egy barátomnak a mazdája kezdte el ezt a hibát produkálni. A légtömegmérő tisztítása oldotta meg a problémát. Jól tudom, hogy a Carinában is van ilyen?

üdv!
Carinában nincs légtömeg sem légmennyiség mérő, hanem ezt a feladatot a szivótér abszolútnyomás szenzor (MAP) látja el.

oriza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 392
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6748 Dátum: 2012.05.25 22:10:12 »
Köszönöm a gyors válaszokat, akkor ez nem jött be, de megmentettetek a googlizástól.  Akkor viszont a következő kérdés az lenne, hogy tisztítottátok már a MAP szenzort? Be tud kerülni oda valami lerakódás?

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6749 Dátum: 2012.05.26 08:35:19 »
A Map ha szemben állsz a motorral, bal oldalon, fenn van a tüzfalon, a szivótér tetejéhez egy kis henger alakú tartályon át csatlakozik gumicső segitségével.
Az a kis tartály elméletileg egy szürő. Én még nem vettem le, menetesen csatlakozik, tehát levehető. Nem gondolom, hogy ott óriási dzsuva gyülne össze, de egy próbát megér.
Viszont magába a map-ba van egy olyan érzésem, hogy semmilyen vegyszert nem szabad fújni...