Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2678027 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.17 20:16:33 írta kamikaze »

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6541 Dátum: 2012.02.19 20:23:39 »
Na úgy néz ki megvan miért rángatott az autó! Megoldás: Prémium benzin!

Elég régóta már sima 95-ös tankoltam javarészt a Budafoki úti OMV kúton (még az is lehet, hogy itt alapból szar a benzin), nem kellett volna, ugyanis most hétvégén egy 2 x 200km-es út előtt (a népliget utáni OMV-nél) gondoltam teletolom próbaképp MaxxMotion 95-el. Lementem 200km-t majd másnap már éreztem is, hogy nem rángat. Szerelő is ezt javasolta (mármint a benzin vagy kút váltást), miután nem talált semmi rendellenességet az autón. Egyébként tőle tudom, hogy a japán gyártású Carinák hajlamosak ilyen rángatásokra az angolokkal ellentétben. Szóval valószínű, hogy a silány minőségű magyar adalékolású fos benzin miatt lehet ilyen probléma. Az tuti fix, hogy ezentúl mindig premium-ot fogok tankolni, ahogy tettem ezt 2 éve is mikor megvettem az autót. Az a plusz 4-500 Ft nem ver földhöz, cserébe jót tesz az autónak.

Ja és fainak a Nightbreaker-ek! :)
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6542 Dátum: 2012.02.19 21:06:38 »
Hát, nálunk a Lukoilnál, Agipnál sosem tankoltam bele, marutis tapasztalatok után. Molnál, Oilnál szoktam tankolni (főleg utóbbinál), de hála Istennek rángatás nem nagyon volt még, talán egy esetben. Mondjuk van benne Spuri most is, azt nem tudom, belejátszhat-e  :?:

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6543 Dátum: 2012.02.19 21:42:06 »
üdv!
Örülök, hogy megoldódott a rángatás!
Szerintem ha pl Te is Spurit használnál, mint mi, olcsóbb lenne hosszútávon!

Kíváncsi volnék azonban arra, mit reagálna sima benzinnel, ami jó minőségű?

Amikor próbáltam a géped, mindent el tudtam képzelni, de ezt nem....

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6544 Dátum: 2012.02.20 18:44:41 »
Nekem a lukoilról nincs rossz tapasztalatom. Sőt az egyik haverom konkrét mérésekkel jött, hogy neki azzal megy a legtöbb kilométert. (opel astra)
Prius 2 - a mosolygós autó.

ktamas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6545 Dátum: 2012.02.20 21:42:12 »
Trotter66 megoldása lett a jó, hogy kicsit megmozdítom egyesbe a gépet és utána rakom rükibe, és ekkor tökéletes a hátramenetbe tétel.

MZoli

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
    • személyes oldal
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6546 Dátum: 2012.02.23 20:28:12 »
Sziasztok!

Egy érdekes problémával találtam magam szemben a Carinámban, és erre szeretnék valami ötletet mi lehet vele. 1992-es 1,6 Benzines motorja van. Olaj probléma...nívó pálcán olajszint rendben maximumon áll, két hét múlva megnézem akkor is maximumon áll... rá két hétre ismét megnézem megint maximumon, így ment ez nagyjából két hónapon keresztül. Azért nézegettem az olaj szintet mert nemrég vettem az autót. Nagyjából két hónap elteltével azt vettem észre, hogy az olaj kis túlzással egyik pillanatról a másikra eltűnt belőle. Ami biztos, hogy mielőtt eltűnt néhány nappal előtte néztem és még tele volt a pálca szerint. Nem tudok semmiféle olaj szivárgásról...Ekkor olajszűrő csere és komplett olajcserén esett át. Egy ideig megint minden normális volt, majd egy idő után hirtelen megint a nívó felénél volt az olajszint... Még annyi, hogy az olajszintet mindig reggel még indítás előtt néztem, amikorra is az olaj szépen le tud csorogni az olaj teknőbe.
Mi lehet a tünet oka?

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6547 Dátum: 2012.02.24 03:49:35 »
hy

Max-min közt kb 1liter olaj fér el.
Az, hogy eltünt, mit jelent?
Mindig ugyanott, vizszintes talajon nézed?
Ha ennyi olaj eltünik, annak nyoma van.
- füstöl, mint állat kéken
- elfolyik valahol

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6548 Dátum: 2012.02.24 05:36:19 »
Esetleg nem nagy kissé a kartergáz, mint tünet, valamely oknál fogva?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

MZoli

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
    • személyes oldal
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6549 Dátum: 2012.02.24 07:41:50 »
Az, hogy eltűnt az olaj kissé slendrihán megfogalmazás...,annyit jelent, hogy a maximumról leugrott a minimum alá, és nem látszódott a pálcán olaj, csak a minimum alatt kissé megfogta az olaj, csak úgy mutatóba. Mindig vízszintes talajon mértem, és a kocsi nem füstöl kéken de még csak semennyire sem, és a kipufogó gáz szagában sem lehet érezni az égett olaj szagát.
A kartergázról meg nem tudok információt adni.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6550 Dátum: 2012.02.24 08:42:27 »
Üdv MZoli!

Szintellenőrzésnél vártál, hogy visszafolyjon az olaj?
De az is lehet, hogy sokat mentél vele rövidtávon, és most meghajtottad, aztán kipárolgott ez-az az olajból, bár 1 liter akkor is sok ehhez.
Vagy a kettő egyszerre.
Amúgy ha szimering kissé szerencsétlenül száll el, akkor is gyorsan fogyhat, ám akkor látni kellene, hogy ömlik.

boznor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • leginkább csak fentről kap vizet
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6551 Dátum: 2012.02.24 12:35:47 »
Üdv MZoli!

Szintellenőrzésnél vártál, hogy visszafolyjon az olaj?
De az is lehet, hogy sokat mentél vele rövidtávon, és most meghajtottad, aztán kipárolgott ez-az az olajból, bár 1 liter akkor is sok ehhez.
Vagy a kettő egyszerre.
Amúgy ha szimering kissé szerencsétlenül száll el, akkor is gyorsan fogyhat, ám akkor látni kellene, hogy ömlik.
Mennyit mentél vele? Nekem úgy szokott fogyni, hogy olajcsere után olyan 7-8 ezer km-ig semmit sem eszik, azután a következő 2-3 alatt megeszik vagy 1 litert. ( kb. 1/2 L-t szoktam utántölteni, és akkor 1/4 állásnál megvan az olajcsere)

MZoli

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
    • személyes oldal
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6552 Dátum: 2012.02.24 14:02:12 »
Úgy egy éjszakát vártam azzal, hogy visszafollyon az olaj a teknőbe, mert mindig indítás előtt reggel ellenőriztem az olajat. Az olajcsere előtt a vásárlás után olyan 10.000km-t, amikor is észre vettem ezt az olaj távozás anomáliát, aztán olajcsere után olyan 1500-2000km-t. A szimeringeket igazából még nem néztük meg, csak ez az legutolsó tippünk, hátha alapon...mert már nem tudunk mire gondolni. És amolyan utolsó utáni lehetőségként gondoltam itt is megkérdem a tapasztaltabbakat. mindenesetre pár hónapot még egészen biztos így fog eljárni, aztán meglátjuk, addig mindenesetre ellenőrzöm folyamatosan az olajszintet. Van még egy trükk ami lehet megment a szimering cserétől ideiglenesen ( ha egyáltalán ez a baja). Ezt az olajat belerakom, és veszteni max 1500ft-ot fogok ha nem jön be.

[a csatolmányt egy admin törölte]

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6553 Dátum: 2012.02.24 16:35:27 »
Ha jól emlékszem, olajos topic-ban mintha arról lett volna szó, hogy ha elhasználódik az olaj, akkor nekiállhat rohamosan fogyni  :?:

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6554 Dátum: 2012.02.24 18:09:59 »
Egy ötlet,hogy hova tünhet az olaj,ha nem ide akkor is érdekes a cikk!Amikor takaritottam,a szívóházamat,nekem is állt benne,kis mennyiségű olaj.A CARINA KARTERSZELLŐZTETÉSRŐL ,HIBÁIRÓL,VALAKI BŐVEBBEN??????http://totalcar.hu/magazin/technika/2012/02/23/rejtett_hiba_gyere_elo
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.24 18:18:31 írta veres2 »