Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2681524 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

b.l.dodi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6525 Dátum: 2012.02.10 20:22:19 »
szevasztok........... érdeklödnék, nincs-e esetleg valakinek elfekvöben CARINA II 92es évi 4AFE 1.6 hoz komplet gyujtáselosztója. elöre is köszönöm

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6526 Dátum: 2012.02.13 21:16:36 »
Nem akarom elhinni! Tegnap indítottam a Carinát és semmi. Úgy álltam meg egy parkolóban, hogy az eleje magasabban volt. Indítózás helyett a vízhőmérséklet mérő lassan elindult felfelé (lámpák indmotor, semmi), csönd. Legurultam a hódombról. Beindultak a visszajelzőlámpák, gyengő nyekergő hang (mint valami "zümmer". Harmadiknál beindult az autó és azóta sincs semmi baja. Talán azért volt mert nem állt vízszintesen és kontakt hiba lehet? Tapasztal már valaki hasonlót?
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.13 21:18:41 írta Zsolt68 »
A következő is Toyota lesz.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6527 Dátum: 2012.02.13 21:43:48 »
Bocs! Mekkora akksi való az 1,6-os benzinesbe?  :D
A következő is Toyota lesz.

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6529 Dátum: 2012.02.14 13:42:23 »
Beindultak a visszajelzőlámpák, gyengő nyekergő hang (mint valami "zümmer". Harmadiknál beindult az autó és azóta sincs semmi baja. Talán azért volt mert nem állt vízszintesen és kontakt hiba lehet? Tapasztal már valaki hasonlót?
Nekem ugyanez a hiba volt. Nem a hódombbal és nem is a ferde helyzettel függ össze. Magától nem javul meg és a legváratlanabb helyzetekben jön elő. Az akku negatív pólusát a motorblokkal összekötő kábel blokk felőli végén van a kontakthiba. Ki kell venni a csavart (nehéz hozzáférni és meglazítani) megcsiszolni az érintkező felületeket a blokkon és a kábelvégen és kész.
Toyotáról csak jót vagy semmit...

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6530 Dátum: 2012.02.14 16:11:08 »
üdv!
Esetleg az 1000 éves akku aljában lötykölődő cellamaradványok pont akkor zárlatoltak be...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6531 Dátum: 2012.02.14 18:15:05 »
Kaminál van a pont!  Az akkuban lévő ólomiszap az egyik cellát letestelte, amikor vízszintbe állt a kocsi, akkor meg "elúszott" a sönt.
Lassan készülhetsz egy akkucserére.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

strom77

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6532 Dátum: 2012.02.14 19:28:17 »
Sajnos vannak akár bosszantó hibák, hiányosságok lehet hogy csak idővel jönnek elő, ezekről gondoltam tájékoztatni a többieket és tájékozódni magam is ...
Sziasztok.segítségre lenne szükségem.1993 as carina e 2000 cm3 benzin.motorkód 3s-fe.a hibajelenség a következő:autópályán 130 as tempónál kb 50 km megtétele után a vízhőmérséklet mutatója elkezd mozogni föl majd le.termosztát rendben,hűtősapka rendben,vízpumpa rendben.a fölső vízcsőben megnő a nyomás keménnyé válik a cső is.valaki tapasztalt hasonlót?minden tippnek örülnék
email:strom@citromail.hu
06702498771

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6533 Dátum: 2012.02.14 20:15:59 »
üdv!
Esetleg az 1000 éves akku aljában lötykölődő cellamaradványok pont akkor zárlatoltak be...
Köszönöm fiúk!
Erre nem igazán gondoltam. Készülök az akksi cserére. Tudtok valamit ajánlani? Hány amperórás is?
Flint: A kábelek rendben. Ősszel átnéztem az egésszet. Nem hinném hogy ez a hiba nálam.
A következő is Toyota lesz.

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6534 Dátum: 2012.02.14 23:34:48 »
Sziasztok!
A gépegységemhez keresek elektromos kapcsolási rajzot. Az izzítórendszerrel van egy kis gond, ezt szeretném rendbe tenni. Utóizzítás alatt nem veszi vissza a feszültséget.
Egyébként nagyon jól viselte a nagy hidegeket, kivéve szombat reggel.
Pénteken teletankoltam, másnap könnyen indult de néhány km után elfogyott az ereje és le is állt.
Nagy nehezen hazavánszorogtam, egyből kicseréltem a gázolajszűrőt, de nem ez volt a baja.
A tanksapka szelepe befagyott a vízpárától, ezért akkora vákuum lett a tankban hogy a szivattyú nem bírta kiszívni a gázolajat. A szelepet kitámasztottam, azóta minden oké.
üdv. és köszönöm.
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6535 Dátum: 2012.02.15 05:48:01 »
Köszönöm fiúk!
Erre nem igazán gondoltam. Készülök az akksi cserére. Tudtok valamit ajánlani? Hány amperórás is?

Én korábban is az ajánlottam, hogy 60 AH körül nézegesék a kollégák. Akksiban majdnem mindegy, hogy mit, de érdemes márkaszervizbe is benézni, az Optifit akksira adnak, ha jól emlékezem 3 éves garit, és gyárival egyenértékű. Egyébként Banner, Exxide, Varta.....   De nekem már volt Jászakkum, meg Lestiakkum is, azokkal sem volt semmi baj.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6536 Dátum: 2012.02.15 20:16:59 »
Én korábban is az ajánlottam, hogy 60 AH körül nézegesék a kollégák. Akksiban majdnem mindegy, hogy mit, de érdemes márkaszervizbe is benézni, az Optifit akksira adnak, ha jól emlékezem 3 éves garit, és gyárival egyenértékű. Egyébként Banner, Exxide, Varta.....   De nekem már volt Jászakkum, meg Lestiakkum is, azokkal sem volt semmi baj.
Kösz! Kösz!
Megpróbálom. Optifit-ről nem sok infót találtam. Ne kövezzetek meg érte, de nem lehet a savat lecserélni? Válság van. Hiénák hada támad hó elején.
Mikor lesz a találkozó???
A következő is Toyota lesz.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6537 Dátum: 2012.02.15 20:24:15 »
Kösz! Kösz!
Megpróbálom. Optifit-ről nem sok infót találtam. Ne kövezzetek meg érte, de nem lehet a savat lecserélni? Válság van. Hiénák hada támad hó elején.
Mikor lesz a találkozó???
Infót a márkakereskedésben találsz az Optifit-ről.

Le lehet cserélni a savat, de az iszap az benne marad, magyarán csak eltökölöd vele az időt, tutira valamidet megeszi a sav, utána hova teszed amit kiszedtél belőle, csupa olyan kérdés, amit én semmi pénzért nem vállalnék be.

Az iszap miatt van sönt az akksiban, nem a sav miatt. 
Ja igen, az iszap pedig az ólómlemezkékből ered, vagyis, ami iszapként jelentkezik, az hiányzik a cellák ólomlemezkéiből.

De, valamilyen oknál fogva simán lecseréled a savat, kioperálod az iszapot, feltöltöd az akksit, és még jó is lesz, a legváratlanabb időben fog cserbenhagyni. Hidd el nem érdemes csodák nincsenek, legalábbis akksi fronton bizonyosan.

Szóval, akárhogy is csűrjük-csavarjuk csak a csere marad végső megoldásként.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6538 Dátum: 2012.02.15 20:52:33 »
Meggyőztél. Köszönöm!
A következő is Toyota lesz.

strom77

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #6539 Dátum: 2012.02.15 21:08:23 »
én aksit a unixban vettem unixosat 2 éve hibátlan
email:strom@citromail.hu
06702498771