Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2681556 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5880 Dátum: 2011.05.29 19:40:21 »
Más téma...

Egy banális kérdés.
A kesztyűtartó villany nektek mikor világit ? Azonfelül, hogy ha nyitva van. Nekem csak elvétve ha úgy tartja kedve.
Gyújtás vagy járó motor kell?
Mitől függ, pl belső villany? :?:

Ha jól emlékezem, akkor világításkor (helyzet, vagy tompi) + nyitva ég csak. De nekem már nagyon régen volr Carinám, és angol volt: 1996.12. havi.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Danee90

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 303
  • UrnaDealer
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5881 Dátum: 2011.05.29 20:23:28 »
Nekem a helyzetjelző felkapcsolásakor már világít, semmi gyújtás nem is jár a motor, még a kulcsot sem igényli..
« Utoljára szerkesztve: 2011.05.29 20:37:25 írta kleingy »

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5882 Dátum: 2011.05.29 20:34:29 »
Oké megvan már nekem is! :D
Emlékeztem, hogy működik, csak nem tudtam mikor.
Most már LED üzemel ott is!  :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2011.05.29 20:37:13 írta kleingy »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5883 Dátum: 2011.05.30 13:17:33 »
Üdv!

Nem tudja valaki, hogy szelepszárszimering fogó, ami kívülről fog, befér?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5884 Dátum: 2011.05.30 15:19:24 »
Ha jól emlékezem, akkor lehet cserélni nagyobb szétborítás nélkül is, így nyilván befér. Valaki évekkel ezelőtt itt a fórumon írta is, hogy hogyan, de már nem emlékezem, hogy ki volt, talán a keresővel meglesz, vagy valaki a régiek közül emlékszik.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5885 Dátum: 2011.05.30 19:50:13 »
Köszi a pozitív visszajelzést :) Ma megrendeltem a fogót, mondjuk 5500 lesz, de remélem használni tudom majd. Egyelőre mentális felkészülés folyik, talán előkerül az a hsz is, rákeresek!

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5886 Dátum: 2011.06.06 14:14:05 »
Korábban irtam, hogy megállt a km óra a napi és össz számláló.
Ma kaptam egy órát amivel kiderült, hogy jó feltételezés volt, az óra adta meg magát, nem a sebességjeladó. :no:

Az óra 95-ös évjáratú Economy lámpás autóban volt. Először simán betettem komplett az "új" órát, de el sem indult vele a motor...  :wacko:
A visszajelzők nem világítottak, világitás nélkül is ment a műszerfal háttérfénye...  :eek:

A régi óracsoportba átszereltem az "új" óra sebességmérő részét és az ECONOMY-s fordulatmérőt, hátha beindul az is  :whistling:.
Na igy már élénkült a folyamat, működik minden, leszámitva az ECONOMY-t, mivel az én órámban az óra hátulján levő "elektro fóliában" nincsenek meg a csatlakozásai a műszernek..
Lennt a legalsó képen látszik a csavarok számában a különbség!
Annyi baj legyen, a sebességmérő működik, ez volt a lényeg. Viszont nem értem, az "új" 95-ös óra miért nem működik az én 97-es autómban?  :hmmmm:
2 lehetőség van.
1. rossz az óra, ezen része, amit kaptam
2. nem egyforma a csatlakozók lábkiosztása a fólián
A km állás majdnem kerek 12 E-rel több a beszerelt órán, de ezt fejben lehet tartani.  :D

Képek itt vannak, ha bárkinek gondja van kérdezzen nyugodtan. (Ha a képek már nem elérhetőek, irj és átküldöm őket!)

http://www.kepfeltoltes.hu/110606/DSC00001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://www.kepfeltoltes.hu/110606/DSC00002_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://www.kepfeltoltes.hu/110606/DSC00003_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://www.kepfeltoltes.hu/110606/DSC00004_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://www.kepfeltoltes.hu/110606/DSC00007_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://www.kepfeltoltes.hu/110606/h_tlap_r_gi__s_uj_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.06 14:16:49 írta kamikaze555 »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5887 Dátum: 2011.06.07 18:58:09 »
Szép munka!

A megoldás: a lábkiosztás nem egyforma, vagy a 2. válasz.  Nyertem valamit? :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5888 Dátum: 2011.06.07 20:22:39 »
Szép munka!

A megoldás: a lábkiosztás nem egyforma, vagy a 2. válasz.  Nyertem valamit? :D


Csak viccülsz vagy komoll?

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5889 Dátum: 2011.06.30 20:57:41 »
Ma reggel nem indult el a Carinám !  :no:    Sem kép sem hang,illetve sem szikra sem benzin nem volt. Párperces eszmecsere a szerelővel-aki épp szabadságol-utána csatlakozókat szét, kontaktspré, visszadug. Motor beindult  :clap: ,de előjött egy probléma. Nem müködik a vizhőfok kijelző.  :surrender:     
A szaki szerint akkusaru levételével kellett volna kezdjem a csatik tisztitását, vajon ennek az elmulasztása eredményezte a hibát, vagy csak nem dugtam valamit jól vissza? :hmmmm:
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5890 Dátum: 2011.06.30 21:22:30 »
Ma reggel nem indult el a Carinám !  :no:    Sem kép sem hang,illetve sem szikra sem benzin nem volt. Párperces eszmecsere a szerelővel-aki épp szabadságol-utána csatlakozókat szét, kontaktspré, visszadug. Motor beindult  :clap: ,de előjött egy probléma. Nem müködik a vizhőfok kijelző.  :surrender:     
A szaki szerint akkusaru levételével kellett volna kezdjem a csatik tisztitását, vajon ennek az elmulasztása eredményezte a hibát, vagy csak nem dugtam valamit jól vissza? :hmmmm:
Hát próbáld meg, hogy újra széthúzod ugyanazokat, fúvasd szárazra levegővel és utána gondosan dugd össze őket. Ha továbbra is fennáll akkor lehet tartósabb a hiba. De lehet véletlen egybeesés is.
Prius 2 - a mosolygós autó.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5891 Dátum: 2011.07.01 10:30:55 »
Ma reggel nem indult el a Carinám !  :no:    Sem kép sem hang,illetve sem szikra sem benzin nem volt. Párperces eszmecsere a szerelővel-aki épp szabadságol-utána csatlakozókat szét, kontaktspré, visszadug. Motor beindult  :clap: ,de előjött egy probléma. Nem müködik a vizhőfok kijelző.  :surrender:     
A szaki szerint akkusaru levételével kellett volna kezdjem a csatik tisztitását, vajon ennek az elmulasztása eredményezte a hibát, vagy csak nem dugtam valamit jól vissza? :hmmmm:

Ha széthúztad a hőfokjeladó csatlakozóját, akkor előfordulhat. Vedd le nézd meg szemre jók-e a lábak aztán itasd meg kontaktspray-vel!
A lehúzott csatlakozót rövidrezárod, a mutatónak ki kell térni teljesen, rákapcsolt gyújtással!

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5892 Dátum: 2011.07.10 20:58:24 »
Ma kicsit meglepődtem.
Az első ülés alatt kotorásztam, és a kezembe akadt egy légbefúvó könyök. Gondoltam otthon visszateszem, előbb megnéztem, a másik oldalit, hogyan van, de meglepetésemre az is ugyanúgy csak ott hevert.

Az első ülések alatti kis padlómélyedésben találtam meg őket, kivettem a darabot, amihez csatlakoznia kellene, de nem lehet összeházasítani őket.  :wacko:
Lényegében ugyanúgy hátra fújja a levegőt a szellőző a hátsó utasok lábfejére, de nem azon a kis közdarabon, amit a gyártó elgondolt.
Ki is vettem mindkét oldalról, mert rögziteni nem lehet, s ha tudnám is az ülés újra leverné a helyéről csúszkálás közben.

Nektek is ilyen?

http://www.kephost.com/images4/2011/7/10/nwaq8li7mmuxvy2ovuew.jpg

http://www.kephost.com/images4/2011/7/10/nwaq8li7mmuxvy2ovuew.jpg

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5893 Dátum: 2011.07.10 22:35:56 »
Az első ülés alatt kotorásztam, és a kezembe akadt egy légbefúvó könyök. Gondoltam otthon visszateszem, előbb megnéztem, a másik oldalit, hogyan van, de meglepetésemre az is ugyanúgy csak ott hevert.
Nektek is ilyen?
Igen ilyen. Egy vacak. Én szilikonnal körbe kentem és összeraktam.
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.10 22:37:38 írta Zsolt68 »
A következő is Toyota lesz.

Eddie

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5894 Dátum: 2011.07.11 09:21:11 »
Sziasztok!

Ismét segítségre van szükségem. 97-es Carina E, 1.6b.
Akad a kormány. Végállástól - végállásig kb 4-6×. Kocsi felbakolva, motor nem jár. Levegőben még istenes, de a földön leszkakad a karom, mire áttekerem.
A szervó nem túl sokat segít rajta. Találkozott már valaki hasonló problémával? Ha igen, mi a tanácsotok?
Nincs kedvem kiszedni az egész kormányművet, a sz.szivattyút, leengedni a hidraulika folyadékot, majd feltölteni, pláne úgy, hogy lövésem sincs, mihez nyúljak először. Én valami mechanikai szorulásra gondolnék elsősorban, bár nem volt semmi akkut behatás ami előidézhette volna.
A probléma kb 5 nap leforgása alatt jelentkezett, szépen fokozatosan. Első nap csak néha volt kicsit nehéz tekerni, mára már kenyér és szalonna kell mielőtt beülök. :(

Köszönök mindet, szép napot
Ed.
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.11 09:29:27 írta kleingy »