Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2681253 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5670 Dátum: 2011.02.06 17:09:20 »
Besült motor?????  :clap: :clap:Hát mit csináltál szerencsétlennel? :lol:
Nem ide tartozik. Csak gyorsan. Vizsgázott a LADÁ-m, még régen. Vittem haza. Kigyulladt a kannáslámpa. Magyar autószerelő azt mondta ne foglakozzak vele, nekik is kigyulladt párszor, amikor vitte a karosszériáshoz. Viszont nekem be is sült. Jó tanács, ha világít állj meg!
"Főbelőtték" az autó szerelőt? ;)
Prius 2 - a mosolygós autó.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5671 Dátum: 2011.02.06 20:55:17 »
Megérkeztünk a 300 km-es útról. Minden jól működött, nem rázott a kuplung és nem is csúszott. Minden jó volt.
A következő is Toyota lesz.

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5672 Dátum: 2011.02.06 21:17:52 »
Szuper! Csak igy tartson sokáig. ;)
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5673 Dátum: 2011.02.09 00:21:51 »
Megérkeztünk a 300 km-es útról. Minden jól működött, nem rázott a kuplung és nem is csúszott. Minden jó volt.
Az elmult napokban felengedésnél nekem is remegett a pedál. (mondjuk leállított motornál is) Befujtam WD 40-nel a pedál tengelyeit és a gumiját belül, szilkon sprével. Szóval lehet, hogy neked sem volt komoly problémád, csak valami hasonló  :D
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5674 Dátum: 2011.02.09 12:42:52 »
Az elmult napokban felengedésnél nekem is remegett a pedál. (mondjuk leállított motornál is) Befujtam WD 40-nel a pedál tengelyeit és a gumiját belül, szilkon sprével. Szóval lehet, hogy neked sem volt komoly problémád, csak valami hasonló  :D
Befújtam én is. Nem attól volt. Valószínű, hogy a tárcsa nem kopott még be akkor. Lenyúltam és kézzel nyomtam meg egy kicsit menet közben. Nagyon vibrált.
Néha most is érezni, de lényegesen gyengébben. Ha nem figyelnék rá, észre sem venném.
A következő is Toyota lesz.

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5675 Dátum: 2011.02.12 19:12:25 »
Sziasztok!
Hogyha már kuplung  akkor nekem is volna valami. Gyorsabb kuplung felengedésnél néha késik a pedál, vagyis nem követi közvetlenül a cipő talpát, de ezt olyan ritkán csinálja h. nem tudom kötni semmihez. Volt-e v.kinek hasonló problémája ? Lehet-e egy nagyobb probléma előjele?  :hmmmm:
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5676 Dátum: 2011.02.12 19:25:24 »
Sziasztok!
Hogyha már kuplung  akkor nekem is volna valami. Gyorsabb kuplung felengedésnél néha késik a pedál, vagyis nem követi közvetlenül a cipő talpát, de ezt olyan ritkán csinálja h. nem tudom kötni semmihez. Volt-e v.kinek hasonló problémája ? Lehet-e egy nagyobb probléma előjele?  :hmmmm:

Én lecserélném a hidraulika-folyadékot, ha a Carina II-ben van - ezt nem tudom. Illetve megnézném a pedálvégen a visszahúzórugót.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5677 Dátum: 2011.02.12 19:33:11 »
Sziasztok!
Hogyha már kuplung  akkor nekem is volna valami. Gyorsabb kuplung felengedésnél néha késik a pedál, vagyis nem követi közvetlenül a cipő talpát, de ezt olyan ritkán csinálja h. nem tudom kötni semmihez. Volt-e v.kinek hasonló problémája ? Lehet-e egy nagyobb probléma előjele?  :hmmmm:
Nekem volt. A téli gumiszőnyegbe beleakadt a pedál. Hátrébb húztam. :lol:
Viccen kívül. A kuplungom szétesése előtt néhányszor csinálta, hogy felpuhult és csak félig jött fel. Aztán széthullott a szerkezet.
A következő is Toyota lesz.

kissanya

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 155
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5678 Dátum: 2011.02.12 19:53:54 »
Sziasztok!
Hogyha már kuplung  akkor nekem is volna valami. Gyorsabb kuplung felengedésnél néha késik a pedál, vagyis nem követi közvetlenül a cipő talpát, de ezt olyan ritkán csinálja h. nem tudom kötni semmihez. Volt-e v.kinek hasonló problémája ? Lehet-e egy nagyobb probléma előjele?  :hmmmm:

Adott esetben még felső munkahenger is lehet...
A lepényhal megy elöl, a remény hal meg utoljára.

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5679 Dátum: 2011.02.12 20:00:13 »
Na ezt nem volt valami kellemes olvasni. :no: Remélem olajcsere és rendszer átnézésen kivül nem bonyolodik tovább az ügy.
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5680 Dátum: 2011.02.12 20:02:58 »
Sziasztok!
Hogyha már kuplung  akkor nekem is volna valami. Gyorsabb kuplung felengedésnél néha késik a pedál, vagyis nem követi közvetlenül a cipő talpát, de ezt olyan ritkán csinálja h. nem tudom kötni semmihez. Volt-e v.kinek hasonló problémája ? Lehet-e egy nagyobb probléma előjele?  :hmmmm:

Adott esetben még felső munkahenger is lehet...
Akkor csere. Gondolom ebböl csak új jöhet szóba.
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5681 Dátum: 2011.02.12 20:06:14 »
Sziasztok!
Hogyha már kuplung  akkor nekem is volna valami. Gyorsabb kuplung felengedésnél néha késik a pedál, vagyis nem követi közvetlenül a cipő talpát, de ezt olyan ritkán csinálja h. nem tudom kötni semmihez. Volt-e v.kinek hasonló problémája ? Lehet-e egy nagyobb probléma előjele?  :hmmmm:

Én lecserélném a hidraulika-folyadékot, ha a Carina II-ben van - ezt nem tudom. Illetve megnézném a pedálvégen a visszahúzórugót.



Nekem a Carinában (1.6 1997) csinál olyat, hogy felengedésnél utolsó 2-3 cm előtt megáll a pedál és tartom a lábam a pedál felett, majd érzem hogy visszaugrik a helyére, ezt sem mindig csinálja.
Vibrálás néha erősebb, néha gyengébb, van hogy nincs is.
De addig nem lesz kuplungozás, mig nincs nagyobb baj!
Bizom abban, hogy nem is lesz egyenlőre! :innocent:

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5682 Dátum: 2011.02.12 20:12:26 »
Akkor csere. Gondolom ebböl csak új jöhet szóba.
Nézd vagy nézesd meg! 1 év alatt kétszer szívtam kuplung miatt. Tavaly nyáron motorral estem, mert elfolyt a folyadék és kuplung nélkül tudtam csak váltani, idegesített és nem vettem észre az olajfoltot meg az autót előttem. Csuklótörés. A másik most történt. Arról tudtok. Én most már nagyon odafigyelek.
A következő is Toyota lesz.

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5683 Dátum: 2011.02.12 20:15:36 »
Én is erröl beszéltem csak vibrálás nélkül. Hogyha rájövök a megoldásra majd leirom.
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

jailman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
    • Nypmt-Print Bt.
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5684 Dátum: 2011.02.13 10:26:37 »
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.A Carina E-m 97-es 85 kw abs-es,és persze angol gyártású.
A hiba az lenne hogy fékezéskor a pedál kb fél úton kezd el fogni és nehezen áll meg.Ha egymásután kétszer nyomom rögtön megáll.
A fékerő elosztó már cserélve lett.Nem levegős,és a főfékhenger is hibátlan.

A szerelő már csak az ABS-re tippel,de szeretnék előtte érdeklődni mert még bontva is méreg drága.

Aki tudd segítsen legyen szíves.

Előre is köszönöm.

Üdvözlettel: CS.I.