Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2680920 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5340 Dátum: 2010.12.04 01:39:30 »
Azt nem tudom h. a Carina E mennyire strapabiró, de az én Carinám 90-es évjáratu, tizenegy hónapja van nálam, vásárlás óta tizenkétezret futott probléma nélkül. :hug: Ezidö alatt kézifékkábelt,szelepfedél tömitést, és egy pár égöt cseréltem és természetesen olajat és levegöszüröt.Amikkel ezelött huszévvel felszerelték azok most is tökéletesen müködnek rajta. :)
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5341 Dátum: 2010.12.04 08:46:02 »
Azt nem tudom h. a Carina E mennyire strapabiró, de az én Carinám 90-es évjáratu, tizenegy hónapja van nálam, vásárlás óta tizenkétezret futott probléma nélkül. :hug: Ezidö alatt kézifékkábelt,szelepfedél tömitést, és egy pár égöt cseréltem és természetesen olajat és levegöszüröt.Amikkel ezelött huszévvel felszerelték azok most is tökéletesen müködnek rajta. :)
Nekem három nagyobb gond volt vele. Mind a három emberi gondatlanság miatt.
Pollenszűrő nem volt benne. Földelő saru lötyögött. Nem gyári riasztó meghalt.
Ma a akksi pozitív oldalát fogom átnézni.
Szerintetek, mivel lehet helyettesíteni az  akkumulátor pólus zsír-t? Grafitos zsír, réz zsír, WD-40?
A következő is Toyota lesz.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5342 Dátum: 2010.12.04 12:10:18 »
Azt nem tudom h. a Carina E mennyire strapabiró, de az én Carinám 90-es évjáratu, tizenegy hónapja van nálam, vásárlás óta tizenkétezret futott probléma nélkül. :hug: Ezidö alatt kézifékkábelt,szelepfedél tömitést, és egy pár égöt cseréltem és természetesen olajat és levegöszüröt.Amikkel ezelött huszévvel felszerelték azok most is tökéletesen müködnek rajta. :)
Nekem három nagyobb gond volt vele. Mind a három emberi gondatlanság miatt.
Pollenszűrő nem volt benne. Földelő saru lötyögött. Nem gyári riasztó meghalt.
Ma a akksi pozitív oldalát fogom átnézni.
Szerintetek, mivel lehet helyettesíteni az  akkumulátor pólus zsír-t? Grafitos zsír, réz zsír, WD-40?
Egyikse. Vazelin a megoldás. Patikában lehet kapni tégelyest.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

fulmonn

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5343 Dátum: 2010.12.04 12:27:44 »
Egyikse. Vazelin a megoldás. Patikában lehet kapni tégelyest.

Megnézném a patikus arcát, mikor bemondod, hogy mire kell a cucc!!  [rohog]

Örömhír, tegnap levizsgázott (műszaki+ZK) a szemem (egyik) fénye!  :wub:

A szerelő csak annyit mondott rá, mikor kérdeztem hogy mit kell vele csinálni hogy még sokáig autó maradjon, hogy vigyázzak rá.  ;)

Szép napot, üdv,
F

94 Carina E 1,6 benzin 16V JT153ATK lépcsőshátú

kissanya

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 155
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5344 Dátum: 2010.12.04 12:57:29 »
Idézet
Néhány kérdésem lenne.
-Ha leveszem a akksit és visszateszem, történhet -e valami kellemetlen? Pl. megbolondul az elektronika.
-Igaz -e hogy ha elszakad a vezérműszíj, nem darálja le a szelepeket?

Szia!

Az elektronika nem bolondul meg csak elfelejti a tanult értékeit és vissza áll gyárira. Ez nem baj csak annyi lesz h 1 darabig magas  az alapjáratod kb 1500 körül de idővel vissza fog állni.
A 4A-FE moci tényleg nem tud össze akadni.Ha szakad a szíj, nincs gond.Jelre rakod az újjal és kész :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.04 12:59:18 írta Melák »
A lepényhal megy elöl, a remény hal meg utoljára.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5345 Dátum: 2010.12.04 14:20:34 »
Szia!
Az elektronika nem bolondul meg csak elfelejti a tanult értékeit és vissza áll gyárira. Ez nem baj csak annyi lesz h 1 darabig magas  az alapjáratod kb 1500 körül de idővel vissza fog állni.
A 4A-FE moci tényleg nem tud össze akadni.Ha szakad a szíj, nincs gond.Jelre rakod az újjal és kész :clap:
Kösz!
Megnyugtató, mert  nem tudom mikor lett cserélve vezérműszíj. Tavaszig ki kell bírnia.
A Vazelin témához, annyit hogy a páromat megkérdeztem, "van -e itthon vazelin?".
-A szekrényben van a síkosító.
-Az nem vazelin!
-Jó az mert azzal kentem be a szemőldökömet amikor tetováltattam.
-Nem arra vettem, bonyek!  [rohog]
A következő is Toyota lesz.

cilapapa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5346 Dátum: 2010.12.04 19:09:23 »
Hali! nem tudja véletlenül valaki hogy egy 94 Diesel Carinán nem mér a fordulatmérő mi lehet a baja vagy hol van a jeladója vagy valami?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5347 Dátum: 2010.12.04 19:41:11 »
Ez jó, síkosító!    [rohog] [rohog] [rohog]
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5348 Dátum: 2010.12.04 23:54:07 »
Szerintetek, mivel lehet helyettesíteni az  akkumulátor pólus zsír-t? Grafitos zsír, réz zsír, WD-40?
[/quote]
Több éve WD-40-el fújom az akkusarukat. ajtózsanérokat, zárakat. és a kormánykeresztet. Nagyon jók a tapasztalatok, ezután is ezt fogom használni.
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5349 Dátum: 2010.12.05 07:36:04 »
Sziasztok!

Mindenkit üdvözlök.
Most vettem egy Carina E-t (1994, 79 kW), sedan. Nagyon jól megy eddig hála Istennek, nagyon egyben van, tetszik is.
Viszont segítségeteket kérem, mivel elég gyorsan párásodik, és a csomagtartó valahogy beázik. De ha alulról, ha felülről locsolják, nem látszik folyás. A jobb oldalon, az emelőnél sok,  a pótkerék alatt kevesebb víz volt. A bal oldala száraz. Az előző tulajdonos szerint már régóta megvan ez.
Valahol olvastam, hogy hátul van egy szellőző valahol, amit ellenőrizni kell esetleg. Nagyon sokat segítenétek, ha ezt, vagy bármi más megoldási javaslatot leírnátok.

Üdvözlettel:
V. Dániel
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.05 07:39:38 írta vd1234 »

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5350 Dátum: 2010.12.05 10:10:02 »
Szerintetek, mivel lehet helyettesíteni az  akkumulátor pólus zsír-t? Grafitos zsír, réz zsír, WD-40?
Több éve WD-40-el fújom az akkusarukat. ajtózsanérokat, zárakat. és a kormánykeresztet. Nagyon jók a tapasztalatok, ezután is ezt fogom használni.
[/quote]
Kösz!
Én is gondoltam rá, mert kontakt tisztító és távol tartja a nedvességet. Kevesen tudják, hogy még a koszt is lehet vele pucolni. Pl. a kormányon lévő világításkapcsolón a hajlatokban megbúvó, előző tulaj kezének zsíros mocskát, is el tudtam távolítani. Egyven felújítod a műanyagot.
Most rézzsírt használtam (elnézést kérek az ellenzőktől). A riasztóm újra működik.
A következő is Toyota lesz.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5351 Dátum: 2010.12.05 12:48:39 »
Viszont segítségeteket kérem, mivel elég gyorsan párásodik, és a csomagtartó valahogy beázik. De ha alulról, ha felülről locsolják, nem látszik folyás. A jobb oldalon, az emelőnél sok,  a pótkerék alatt kevesebb víz volt. A bal oldala száraz. Az előző tulajdonos szerint már régóta megvan ez.
Valahol olvastam, hogy hátul van egy szellőző valahol, amit ellenőrizni kell esetleg. Nagyon sokat segítenétek, ha ezt, vagy bármi más megoldási javaslatot leírnátok.
Szia! A hátsó sárvédő alján, oldalt, alul, a lökhárító által takart részen vannak szellőzőrácsok, amiknek az a funkciója, hogy azokon keresztül lép ki a levegő az utastérből (ugye jön be elöl, valahol ki is kell mennie). Van rajtuk egy lap, ami elvileg megakadályozza, hogy kintről befelé bármi is bejusson (pl. víz). Na most ha ez valamiért megsérül, beszorul, elakad, odakerül vmi és kiékeli stb., akkor ott bejut a víz a csomagtérbe. Elég tipikus hiba. Azt most passzolom, hogy mindkét oldalon van-e ilyen rács... Nekem bal oldal rémlik, de nem vagyok biztos benne. Szóval ezeket kéne checkolni, ha már kizárható, hogy felülről jön-e be a víz. Néztétek amúgy a lámpatesteknél is?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5352 Dátum: 2010.12.05 20:12:30 »
Szia! A hátsó sárvédő alján, oldalt, alul, a lökhárító által takart részen vannak szellőzőrácsok, amiknek az a funkciója, hogy azokon keresztül lép ki a levegő az utastérből (ugye jön be elöl, valahol ki is kell mennie). Van rajtuk egy lap, ami elvileg megakadályozza, hogy kintről befelé bármi is bejusson (pl. víz). Na most ha ez valamiért megsérül, beszorul, elakad, odakerül vmi és kiékeli stb., akkor ott bejut a víz a csomagtérbe. Elég tipikus hiba. Azt most passzolom, hogy mindkét oldalon van-e ilyen rács... Nekem bal oldal rémlik, de nem vagyok biztos benne. Szóval ezeket kéne checkolni, ha már kizárható, hogy felülről jön-e be a víz. Néztétek amúgy a lámpatesteknél is?
Szia!
Köszi a választ! Hirtelen több kérdésem is van:
Ehhez a csomagtartóból hozzá lehet férni, vagy le kellene bontani a lökhárítót is (remélem nem)?
A lámpatesteknél nem néztem. Ott mit lehet csinálni? Ablaktömítő gumiszalag, sziloplaszt? Lámpatestet hogy veszem le?  Az előző tulaj nem találta a megoldást, pedig rengeteg helyen kérdezte/nézette állítása szerint.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5353 Dátum: 2010.12.05 20:48:44 »
Palaczk:
Üdv!
Hála Istennek megtaláltam egy 2004 áprilisi értekezéseteket, ahol egész jól leírjátok, mi van. FLInt szerint csomagtartó felől meg lehet oldani sziloplaszttal. Nekem tuti a jobboldali a ludas, mert a bal oldala csontszáraz, és a jobb oldalából folyhatott át a pótkerékhez is. Ha leeresztődugón folyna be, valamennyi ki is kellene folyjon, de ez áll benne rendesen. Ha meglesz, jelentkezem  :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5354 Dátum: 2010.12.05 22:11:48 »
OK, sok sikert  :yes: !

A lámpák amúgy szvsz csavarozva vannak, és a csavarok részben vagy egészben biztosan csak belülről hozzáférhetők... De szerintem is inkább ez a szellőző lehet a ludas, ennyi idős autó még nem szokott beázni a lámpáknál, hacsak nem volt előtte karambolos.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )