Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2678109 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

fulmonn

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5310 Dátum: 2010.11.24 12:13:29 »
Tudja -e valaki, hogy lehet a benzinszűrő állapotát megnézni? Hol van? Hogy lehet szétszedni? stb

Szia!

Ha szemben állsz a kocsival, akkor a motortól balra, egy fekete, fém, hengeres cucc az. Szétszedni jó kérdés, hogy lehet-e...

http://www.joetlc.com/images/2330019295.jpg

Korábban volt szó róla, hogy csak akkor érdemes cserélni, ha tuti hogy ő a hibás alkatrész.  ;)

Cirka 8 és 10 rongy között van az ára asszem újonnan.  :hmmmm:

Üdv,
F
94 Carina E 1,6 benzin 16V JT153ATK lépcsőshátú

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5311 Dátum: 2010.11.24 12:50:57 »
 :lol: :lol: :lol:
Szétszedni!!! Hülye kérdés volt. Gondoltam valahol látszik, mennyi kosz van benne. Honnan tudom mennyi idős? Bocs nem írtam, 1,6 benzin.
Kösz a választ!
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.24 13:00:38 írta kleingy »
A következő is Toyota lesz.

kissanya

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 155
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5312 Dátum: 2010.11.24 18:00:48 »
:lol: :lol: :lol:
Szétszedni!!! Hülye kérdés volt. Gondoltam valahol látszik, mennyi kosz van benne. Honnan tudom mennyi idős? Bocs nem írtam, 1,6 benzin.
Kösz a választ!

a motortérben a tűzfalon van hengeres cucc alul felöl 1-1 csővel. Sztem cseréld ne nézegesd ugy sem látni rajta semmit
A lepényhal megy elöl, a remény hal meg utoljára.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5313 Dátum: 2010.11.24 20:50:02 »
:lol: :lol: :lol:
Szétszedni!!! Hülye kérdés volt. Gondoltam valahol látszik, mennyi kosz van benne. Honnan tudom mennyi idős? Bocs nem írtam, 1,6 benzin.
Kösz a választ!

a motortérben a tűzfalon van hengeres cucc alul felöl 1-1 csővel. Sztem cseréld ne nézegesd ugy sem látni rajta semmit

Meg van. Tök koszos. Szerintem régóta ott lehet. Cseréljem... Drága! Majd tavasszal.
A "kopogásjelzőt" viszont nem találtam. Nagy ott a dzsumbuj.
Az nem baj hogy sok a por a vezérműszíjnál? A CONTITECH szíj elfogadható minőség?

[a csatolmányt egy admin törölte]
A következő is Toyota lesz.

tzar

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5314 Dátum: 2010.11.25 12:12:09 »
Tudja -e valaki, hogy lehet a benzinszűrő állapotát megnézni? Hol van? Hogy lehet szétszedni? stb
Szétszedni fémfűrésszel vagy sarokcsiszolóval lehet. :D
Én most vettem az enyémbe 2800Ft-ért.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5315 Dátum: 2010.11.25 12:31:45 »
Tudja -e valaki, hogy lehet a benzinszűrő állapotát megnézni? Hol van? Hogy lehet szétszedni? stb
Szétszedni fémfűrésszel vagy sarokcsiszolóval lehet. :D
Én most vettem az enyémbe 2800Ft-ért.

Tudom, hogy szét lehet szedni!!!  :cry: Nekem főleg. Ezt a témát megbeszéltük.  :nonono:
Az ár jó. Hol vetted?
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.25 12:34:38 írta Zsolt68 »
A következő is Toyota lesz.

tzar

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5316 Dátum: 2010.11.25 12:57:26 »
Tudom, hogy szét lehet szedni!!!  :cry: Nekem főleg. Ezt a témát megbeszéltük.  :nonono:
Az ár jó. Hol vetted?
Itt vettem: http://www.fekmester.hu/fooldalunk/
Én Sofimát vettem, az 1.6-hoz drágább, de más fajtából van olcsóbb.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5317 Dátum: 2010.11.25 17:44:41 »
Tudom, hogy szét lehet szedni!!!  :cry: Nekem főleg. Ezt a témát megbeszéltük.  :nonono:
Az ár jó. Hol vetted?
Itt vettem: http://www.fekmester.hu/fooldalunk/
Én Sofimát vettem, az 1.6-hoz drágább, de más fajtából van olcsóbb.

Kösz! Azt hittem egy bolt. Még nem vásároltam neten. Viszont nálunk az autósboltban, ha hivatkozok a konkurenciára, engednek az árból, vagy keresnek egy megoldást.
A következő is Toyota lesz.

kissanya

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 155
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5318 Dátum: 2010.11.25 20:07:15 »


Meg van. Tök koszos. Szerintem régóta ott lehet. Cseréljem... Drága! Majd tavasszal.
A "kopogásjelzőt" viszont nem találtam. Nagy ott a dzsumbuj.
Az nem baj hogy sok a por a vezérműszíjnál? A CONTITECH szíj elfogadható minőség?
[/quote]

Hát nem tudom mikor volt cserélve de utángyártott szijnál 60 ezrenként én lecserélném amugy erröl a márkáról még nem halottam.
A gyári szij  100 ezret enged sztem ehhez a 60 nem rossz töredék áron
A lepényhal megy elöl, a remény hal meg utoljára.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5319 Dátum: 2010.11.25 21:22:58 »


Meg van. Tök koszos. Szerintem régóta ott lehet. Cseréljem... Drága! Majd tavasszal.
A "kopogásjelzőt" viszont nem találtam. Nagy ott a dzsumbuj.
Az nem baj hogy sok a por a vezérműszíjnál? A CONTITECH szíj elfogadható minőség?

Hát nem tudom mikor volt cserélve de utángyártott szijnál 60 ezrenként én lecserélném amugy erröl a márkáról még nem halottam.
A gyári szij  100 ezret enged sztem ehhez a 60 nem rossz töredék áron
[/quote]
Kösz Melák, de most a benzinszűrőről volt szó.  :yes: A vezérműszíjjat holnap megkérdezem, az előző tulaj szerelőjétől. Megadta a címét.  Állítólag lecserélte 3 hónapja, de nem biztos. :wacko:
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.25 21:25:12 írta Zsolt68 »
A következő is Toyota lesz.

blenard

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5320 Dátum: 2010.11.26 07:56:57 »
Sziasztok!Nemrég vettem egy cairna-át és nem volt benne pollenszűrő és koszos lett a klíma hűtő.A kérdés hogy lehetne kitisztítani hogy ne kelljen gázt cserélni benne?A válaszokat előre is köszönöm

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5321 Dátum: 2010.11.26 21:04:16 »
Sziasztok!Nemrég vettem egy cairna-át és nem volt benne pollenszűrő és koszos lett a klíma hűtő.A kérdés hogy lehetne kitisztítani hogy ne kelljen gázt cserélni benne?A válaszokat előre is köszönöm

Az enyémben sem volt. Viszont falevél dögivel. (1. kép) Leírom a tisztítást, bár még nem tudom, hogy eredményes volt -e. :?: Jó tanács! A jobb könyököd alá tegyél valamit, mert csontig kopik!  :yes:
-Speciális porszívófejet készítettem, vízvezeték csőből hőlégfúvó segítségével. (4. kép) Egy másikkal az alját tisztítottam (nincs kép)
-Tele nyomtam kárpittisztítóval, amit előtte a fej és a palack között meghosszabbítottam csővel, hogy beérjen a végébe is. Orrán, száján jött a hab. (3. kép) Betoltam a speciális porszívóvéget és "integető" mozdulattal húztam ki. Közben éreztem a beszívott koszt, ahogy végig ment a csövön. Ezt 2x 3x megismételtem, amíg tartott a anyag. Még féktisztítót is nyomtam be.
A motorházban az esőlemez alatt, az angolok kispórolták a "légbeömlő" rácsát. Ideiglenesen, amíg nem lesz pollenszűrőm beraktam 5 mm vastag habszivacsot (2. kép). Később vettem pollenszűrőt 3700 Ft-ért.
Ha veszel szűrőt kérdezz rá itt a fórumon, hogy kell berakni, mert firnyákos!
A ventilátorból is szedd ki a szemetet!!! Az anyós lábánal kell. 2-3 csavar tartja. Előtte, azt a fekete dobozt ki kell pattintani!

[a csatolmányt egy admin törölte]
A következő is Toyota lesz.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5322 Dátum: 2010.11.28 10:16:16 »
Mi van? Senki nem reagál? Nem kis meló volt a fórumbeírás.  :yawn:
A következő is Toyota lesz.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5323 Dátum: 2010.11.28 10:39:05 »
Nem kis meló volt összenézni sem, de mindenképp gratula hozzá és nagyon köszi sokak nevében a leírást/képeket!
Ha valakinek kelleni fog (és mindig vannak újak), azoknak ez a hozzászólásod nagy kincs lesz.  ;)
         

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5324 Dátum: 2010.11.28 16:12:57 »
Nem kis meló volt összenézni sem, de mindenképp gratula hozzá és nagyon köszi sokak nevében a leírást/képeket!
Ha valakinek kelleni fog (és mindig vannak újak), azoknak ez a hozzászólásod nagy kincs lesz.  ;)

Kösz! Kösz! Kösz!
Most viszont én kérdeznék. Ha maxra kapcsolom a fűtést (pl. ma), nem igazán mondhatom el hogy folyik a víz a tö... hátamon. Mi lesz, ha tényleg hideg lesz?
- a hűtőrendszer állítólag ki lett mosva
- lehet hogy a fűtőradiátora koszos (még)
- az autó 1,6 '96
A légkondira is gyanakodtam (hogy közben állandóan megy). Korábban olvastam ezen a fórumon, hogy ha áll a szivattyú (kuplung nem behúzott állapotban van) az látszik. Én nem látok, érzek különbséget ki- ill. bekapcsolt klíma között.
Lehet hogy csak koszos a radiátor?
A következő is Toyota lesz.