Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2681260 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

chefbacsi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
  • Carina-e Xli Liftback 97' 4a-fe U.K.
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5295 Dátum: 2010.11.17 21:28:56 »
nekem meg a helyzetjelzövel kapcsolodik föl a ködlámpa, gombbal meg kinyomom :no:
de ha gyorsan le és fölkapcsolom a tompitottat akkor kikapcsol :wacko: ???????

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5296 Dátum: 2010.11.17 21:36:53 »
Hülyéskedik a kapcsolód... A különálló, tehát a nyomógombos. Elég gyakori hiba. Eltörik benne valami forrasztás vagy mi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

chefbacsi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
  • Carina-e Xli Liftback 97' 4a-fe U.K.
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5297 Dátum: 2010.11.17 21:51:14 »
ismét köszi :hug:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5298 Dátum: 2010.11.17 22:07:22 »
Hülyéskedik a kapcsolód... A különálló, tehát a nyomógombos. Elég gyakori hiba. Eltörik benne valami forrasztás vagy mi.
Jelzem, a Corollában is... ::)
         

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5299 Dátum: 2010.11.17 22:16:38 »
nekem meg a helyzetjelzövel kapcsolodik föl a ködlámpa, gombbal meg kinyomom :no:
de ha gyorsan le és fölkapcsolom a tompitottat akkor kikapcsol :wacko: ???????
Szét kell szedni! Van benne egy fekete relé, négy lábbal. Újra kell forrasztani és jó lesz.
A következő is Toyota lesz.

kis ördög

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5300 Dátum: 2010.11.18 18:50:18 »
Sziasztok!

Az volna a kérdésem,hogy a Toyota Carina e '94-es 1.6i szedánban merre találom a kopogás szenzort?
Voltam az Emily Frei-nél ki olvasták a hiba kódot azt mondták,hogy a knok senszor van meg halva vagy nem ad jelet és ezért villágit a motor engie lámpám,de én nem teljesen hiszem mivel van olyan,hogy elmegyek 2-3km is ,de nem villágit majd igen.Adjatok valami ötletett vagy infot mi lehett?

Köszi. kis ördög

kissanya

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 155
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5301 Dátum: 2010.11.18 18:59:50 »
Sziasztok!

Az volna a kérdésem,hogy a Toyota Carina e '94-es 1.6i szedánban merre találom a kopogás szenzort?
Voltam az Emily Frei-nél ki olvasták a hiba kódot azt mondták,hogy a knok senszor van meg halva vagy nem ad jelet és ezért villágit a motor engie lámpám,de én nem teljesen hiszem mivel van olyan,hogy elmegyek 2-3km is ,de nem villágit majd igen.Adjatok valami ötletett vagy infot mi lehett?

Köszi. kis ördög

szia

a kopogás szenzor az nagyon hálás helyen van  :clap: :clap: :clap:
ha kiolvasták és azt mondták akkor az a baja.én is találkoztam már ilyennel
A lepényhal megy elöl, a remény hal meg utoljára.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5302 Dátum: 2010.11.18 19:54:25 »
Sziasztok!

Az volna a kérdésem,hogy a Toyota Carina e '94-es 1.6i szedánban merre találom a kopogás szenzort?
Voltam az Emily Frei-nél ki olvasták a hiba kódot azt mondták,hogy a knok senszor van meg halva vagy nem ad jelet és ezért villágit a motor engie lámpám,de én nem teljesen hiszem mivel van olyan,hogy elmegyek 2-3km is ,de nem villágit majd igen.Adjatok valami ötletett vagy infot mi lehett?

Köszi. kis ördög

Nekem is ugyan ez a problémám. Valamikor fél napig nem világít, valamikor szinte állandóan. Nekem azt tanácsolták a szervizben, tegyek bele 98-ast. Amikor egy kis etanolt löttyintettem bele, javult a helyzet. Valaki tanácsolta az injektor tisztítót, de nem segített.
A következő is Toyota lesz.

kissanya

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 155
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5303 Dátum: 2010.11.20 19:53:04 »
ennyi erővel húzz 1 kicsit a szenzor felfogató csavarján és mindjárt nem világít!!( :censored:)
Hülyeség amit mondtak,ha rossz ki kell cserélni.Minden más, csak kókány
A lepényhal megy elöl, a remény hal meg utoljára.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5304 Dátum: 2010.11.22 08:06:03 »
Még mindíg nem tudjuk, hol van a szenzor?
A következő is Toyota lesz.

kissanya

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 155
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5305 Dátum: 2010.11.23 19:14:38 »
Még mindíg nem tudjuk, hol van a szenzor?

De már tudjuk. Írtunk levelet japánba aztán elárulták, csak palackpostával ment aztán elvitték az áramlatok. :tt2:
A szenzor a motor hátulján van , a szívócsonk alatta blokk oldalára van felcsavarozva. Kör alakú és a közepén van a felfogató csavar.Ennyiből biztos megtalálod. Az új szenzort szigotúan nyomatékra KELL húzni!! Nem kb vagy érzésre mer multkor a lacikának is jo lett. NEM! NYOMATÉKRA,mert különben fals adatokat ad az ECU nak
A lepényhal megy elöl, a remény hal meg utoljára.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5306 Dátum: 2010.11.24 07:38:16 »
Még mindíg nem tudjuk, hol van a szenzor?

De már tudjuk. Írtunk levelet japánba aztán elárulták, csak palackpostával ment aztán elvitték az áramlatok. :tt2:
A szenzor a motor hátulján van , a szívócsonk alatta blokk oldalára van felcsavarozva. Kör alakú és a közepén van a felfogató csavar.Ennyiből biztos megtalálod. Az új szenzort szigotúan nyomatékra KELL húzni!! Nem kb vagy érzésre mer multkor a lacikának is jo lett. NEM! NYOMATÉKRA,mert különben fals adatokat ad az ECU nak

Kösz! Kösz! Kösz!
Lehet, hogy nekem rossz nyomatékkal van rögzítve? Azért gyullad ki oly sokszor? Valamennyit húzok rajta. Talán nem okozok neki sok kárt, mert így nem jó, hogy a vezetés 60-70%-ban kiégeti a szemem. Azt is el tudom képzelni, hogy laza.
Egy-két gányolást találtam az autón. Hat hangszóróból csak kettő működött (tudott a srác forrasztani), pollenszűrő nem volt, földelő saru lötyögött, világítós ablakmosó spriccelő (ami nem világít meg nem is spriccel). legutóbb a riasztó krepált be. Az is jelent valamit, hogy használati utasítást nem adtak vele. Lemezfelni nincs hozzá. A lecserélt gyári alkatrészek eltűntek a történelem viharában.
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.24 07:49:43 írta Zsolt68 »
A következő is Toyota lesz.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5307 Dátum: 2010.11.24 08:43:52 »
Ennyi idős autónál, ha ez lesz az össz hibád (rossz gazditól való autó), akkor összeteheted a két kezed.  :)
Ugyanis egy szót se írsz arról, hogy itt meg ott rozsdáll a kocsi vagy hogy mekkkora nagy gáz van a motorral.  ;)
         

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5308 Dátum: 2010.11.24 09:09:58 »
Ennyi idős autónál, ha ez lesz az össz hibád (rossz gazditól való autó), akkor összeteheted a két kezed.  :)
Ugyanis egy szót se írsz arról, hogy itt meg ott rozsdáll a kocsi vagy hogy mekkkora nagy gáz van a motorral.  ;)

Össze is teszem. Nem panaszkodásnak írtam le amit írtam, csak hogy megmagyarázzam miért nyúlok hozzá én. Vannak akik feljajdulnak és azt mondják, vigyem szerelőhöz. Már voltam, kiolvastattam. Nem akartak nagyon foglalkozni vele. Könnyen lehet, hogy az a szenzor is meg van gányolva.
Egyébként, tényleg nem találtam eddig egy centi rozsdát sem, nem nyikorog semmi, a motor pedig szépen duruzsol annnyira hogy némi megszokást kívánt. Eleinte többször lefulladtam mert nem hallottam a motor hangját.  :D
A fogyasztás az első mérések alapján 7,7-re jött ki, amiben volt kemény Hungária dugózás is. Olajat 2-3dl/1000km fogyaszt, bár most elég sűrű van benne, 15W40 ásványi. Szerintem, AUCHAN olaj lehet, mert az a 1040-es és az előző tulaj, amikor rákérdeztem az olaj márkájára, hirtelen nem emlékezett semmire. Nyugi, le lesz cserélve fizetés után.
A következő is Toyota lesz.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5309 Dátum: 2010.11.24 11:02:23 »
Tudja -e valaki, hogy lehet a benzinszűrő állapotát megnézni? Hol van? Hogy lehet szétszedni? stb
A következő is Toyota lesz.